Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 27 tra 2024 19:40.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 364 posta ]  Stranica 1 2 3 4 5 ... 19 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 18 ruj 2009 23:26 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
S obzirom da nemam iskustva s kupovinom kamp prikolice, zanima me na šta treba obratiti pažnju prilikom kupovine kamp prikolice? Ova koju ja gledam ima svoj predšator i tendu. Na šta treba obratiti pažnju kod predšatora?


Vrh
   
PostPostano: 02 lis 2009 08:41 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Nakon potrage po raznim oglasnicima, jučer sam kupio kamp kućicu. Radi se o Adrii 400 iz 89. godine, sa predšatorom i tendom. Slikice ću postaviti uskoro.


Vrh
   
PostPostano: 02 lis 2009 13:46 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
čestitke na kupnji kampice,

želim vam ugodan i lijep odmor u novoj kućici :D

i naravno, očekujemo slikice što prije

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 03 lis 2009 12:40 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Evo i koja slikica (nisu moje već od prijašnjeg vlasnika):

slika
slika
slika
slika
slika


Vrh
   
PostPostano: 06 lis 2009 14:56 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Kod Adrie ti je bitan pod po čoškovima... Tu ona trune najčešće, jer kada pada kiša po kosom dijelu slijeva se i podljeva ispod na šperploču koja je na dnu i onda po tim donjim kutovima ona propada... Dobro bi ti bilo to ispod zaštiti nekim lakom i to u debelom sloju... ako je sve ispravno, a misliš koristiti kućicu duže vrijeme...

Svakako sad otvori kotače, promijeni pakne, pregledaj godište gume... Najbolje ti ju je skladištiti pod nekim krovom ako imaš, ako ne pod ceradom, ali probaj ju podignuti krokodil dizalicom i staviti ju na tronošce kako bi joj kotači cijelu godinu bili u zraku... neovisno o njenim nogarima...

Trebaš podmazati rudu (imaš onaj pipac za mazalicu)... i to ti je to... Ostalo u unutrašnjosti osim što je zastarjela ne bi trebao imati nikakvih problema... Plinsku instalaciju... ehehe... ne znam što bih rekao, ali moja na 1989. bila je u banani... i nismo ju uopće koristili... Ostatak kućice bio je savršen, on vanjskog dijela do unutrašnjosti... (osim naravno modelskog izgleda)...

Struju pregledaj polako... mic po mic da negdje nisu ogoljene žice... to nije neki problem jer sve ide ispod sjedala... Pregledaj trafo i učvršćenost, koliko ti se grije... nalazi ti se pod sjedalom koje je uz kuhinjski element (najvjerojatnije)... Ako zuji promijeni ili probaj dotegnuti... Smetat će ti dok spavaš... (čitaj: ići na živce)...

Frižider... priča za sebe... u Adriji je minijaturnih dimenzija, točnije za dvije paštete, jedan jogurt i bocu pive... Ionako ćeš trebati škrinjicu za van. Preporuka... imaš ih da su širine 50 cm (prolazi kroz vrata zbog transporta), a ima dolje frižider, a gore ledenicu... Ja sam taj frižider bacio van jer mi je smrdio i ne bih mogao staviti unutra salamu i drugi dan to jesti... i ženi napravio police... a kupili smo 80 lit. frižider i 80 lit. škrinjicu (oboje Zanussi)... jer ionako nismo kuhali u kućici...

To ti je moje osobno iskustvo s Adriom... Tvoja kućica se dosta dugo prodavala i vrijednost te kućice je cca 20.000 kn, a ti znaš koliko si platio... Ja sam moju 1989, 440 TD (izvozni model) prodao za 27000 kn sa novim (jednu sezonu korištenim) predšatorom i novim frižiderom... vidi se na jednoj slici... (škrinjicu smo prodali posebno)...

I tvoja je mislim neki izvozni model, jer takvih nije bilo na starom YU tržištu, a najljepši dio mi je taj što su kreveti na kat... što je odlična opcija za djecu... pogotovo ako su brat i sestra...

Ja htio kamper, a ona me spuntala i kupili smo noviju kampicu, sad i nju prodajem jer mi je dala napokon da kupim kamper...

Evo ovako je izgledala naša Adria...

slika
slika
slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 07 lis 2009 08:19 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Hvala na savjetima! S obzirom da sam novi u tome, dobro će mi doći. Kampica je dosta dobro očuvana, moram pogledati dali se dešava to curenje ili ne.


Vrh
   
PostPostano: 03 sij 2010 13:45 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 pro 2009 20:21
Postovi: 2
veliki pozdrav iz Novog Sada imam problem neprijatnog mirisa u kamp prikolici dali neko zna kako problem rešiti?unapred zahvalan


Vrh
   
PostPostano: 11 sij 2010 15:53 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
pecaros021 je napisao/la:
veliki pozdrav iz Novog Sada imam problem neprijatnog mirisa u kamp prikolici dali neko zna kako problem rešiti?unapred zahvalan


Ne znam kako bi ti pomogao, ali miris se u nešto morao uvući. Kod mene u mojoj staroj Adriji problem je bio frižider koji su ljudi držali zimi zatvorenim i on je puštao katastrofalan miris.

Pomoć: jedino dobro provjetravanje, oprati zavjese i dobro izvjetriri vani posebno presvlake a posebno spužve... Pregledajte da se negdje nije uvukla kakva štetočina i krepala dok je kampica stajala...

Mi i našu novu kućicu dobro provjetrimo prije sezone i pakiranja, a i sad je pod ceradom na njoj blago odškrinut krovni otvor...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 28 sij 2010 19:01 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 pro 2009 20:21
Postovi: 2
hvala Statler radi se o kamp prikolici kip-390 godište 1984 kada sam je kupovao prošle godine moram naglasiti sve mi je izgledalo savršeno očuvano i.t.d. samo što se osetio jak miris kao tamjana ili kandila neznam reći tačno svi u kući besni svima smrdi a ja štaćeš skini zavese meblo sa spužvi opro je celu iznutra nije mi ni to bilo dosta pa iz prikolice izvadim komplet policu sa frižiderom,sudoperom.šporetom,i grejalicu otvore pozatvaram a ovo sve prodam kolegi koji ima barku sada se spremam da kupim nov meblo da ove godine presvučem ponovo i vidim šta će se desiti a da zaboravio sam da kažem umesto kuhinjskog dela stolar mi je napravio od špera i iverice police koje ću više koristiti trenutno u prikolicu sam svu zatvorio i u njoj aktivirao dva mirisa da ubiju smrad,neznam šta će biti.nevidim da je nigde trula saginjao sam se gledao gore dole ali mi deluje sve ok s proleća sam razmišljao da joj zaštitim patos lakom za čamce ko u prvom postu neznam dali će vredeti????????? ako neko ima neku ideju šta raditi neka javi molim vas ovo me već izluđuje. unapred zahvalan pecaros021


Vrh
   
PostPostano: 06 pro 2011 14:19 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2011 14:02
Postovi: 106
Što mislite o ovoj kampici?

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1

_________________
Jesam budala, al' mi je bar zanimljivo!


Vrh
   
PostPostano: 06 pro 2011 14:27 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
možeš mislit je napisao/la:


Ja čim vidim Hobby, meni je dobra!
Jedino što kod kampica nevolim to je ovakav raspored sa razdvojenim krevetima, nekako mi je totalno nepraktičan!


Vrh
   
PostPostano: 08 pro 2011 11:27 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
bajki je napisao/la:
možeš mislit je napisao/la:


Ja čim vidim Hobby, meni je dobra!
Jedino što kod kampica nevolim to je ovakav raspored sa razdvojenim krevetima, nekako mi je totalno nepraktičan!

Uz takav raspored često ide i umetak po sredini, a ako ga i nema nije ga problem napravit. Onaj ormarić makneš i imaš preko 4 kvadrata za komotno spavanje, pa čak i orgijanje... :romance-threesome:
Ako te pak žena raspi..., izbaciš umetak (ili ženu), ovisno šta je lakše i opet super...

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 28 sij 2012 13:12 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2012 14:15
Postovi: 133
Da ne otvaram novu temu, a ako ima slična molim nemojte me tući...
jel se isplati kupiti i uvesti rabljenu kampicu iz EU (recimo dojčlanda uber ales..), koja je procedura kod uvoza i kolika su davanja još na kampicu ......ili se više isplati čekati ulazak u EU, shengen zonu....
ak netko nešto zna bila bih zahvalna za info.... :pray:

_________________
on the road again.....


Vrh
   
PostPostano: 28 sij 2012 13:22 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
lilly je napisao/la:
Da ne otvaram novu temu, a ako ima slična molim nemojte me tući...
jel se isplati kupiti i uvesti rabljenu kampicu iz EU (recimo dojčlanda uber ales..), koja je procedura kod uvoza i kolika su davanja još na kampicu ......ili se više isplati čekati ulazak u EU, shengen zonu....
ak netko nešto zna bila bih zahvalna za info.... :pray:


Ako se radi o nekoj skupljoj kampici onda se može isplatiti. Kod nas je ponuda novijih kampica jako mala, tako da cijene nisu do kraja definirane, a i teže je naći ono što ti odgovara.
Što se tiče davanja, trenutno se plača samo pdv na uvoznu cijenu kampice. Carine si oslobođen ako imaš EUR-1 obrazac koji potvrđuje da je kampica EU proizvodnje (dobiješ ga od špeditera na izvoznoj carini). Što se tiče homologacije treba ishodovati oslobođenje (važi za sve kampice). Inače homologacija košta nekih 500 kn.Tu trebaš dodati još špediterske troškove.
Ako se kampica uvozi iz Slovenije onda ti je dodatno potrebna potvrda o podacima kampice koja se ishoduje od TUV-a u Munchenu (potvrdu te organizacije prihvaćaju naše stanice za tehnički) i košta nekih 80€. Za ovu potvrdu nisam siguran dali treba i za vozila koja su uvezena iz Njemačke.

Što se tiče uvoza nakon ulaska u EU, nisam siguran. Koliko znam carina se ukida 1.7.2013., ostaje pitanje poreza? Dali se ukida 1.7.2013 ili se ukida kada uđemo u Schengen ili se uopće ne ukida nitko ne spominje. S obzirom da nitko to nespominje meni vuče na najgoru varijantu, a to je da će ostati na snazi. Znači plati dodatnih 25%! :crying-yellow:

Eto ja se malo raspisao! :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 28 sij 2012 13:45 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2012 14:15
Postovi: 133
Pa niš posebno skupa kampica, radi se o većem izboru rabljenih novijih kampica!
znači PDV, ok 25 %, al dobim povrat mwt (blizu 20%) jel tak?
Kaj znači oslobođenje od homologacije, kod koga to tražim?
Jel se u HR neko bavi uvozom takvih kampica, recimo nađem ju na netu (možda odem i pogledat uživo) i kažem oću tu kampicu i netko mi je dofura, naravno uz neku razumnu naknadu..?
Nadam se da ne gnjavim :d

_________________
on the road again.....


Vrh
   
PostPostano: 28 sij 2012 13:54 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
na bajkijevo bi samo nadodao jedan mali dodatak o odlasku po kampicu u njemačku...

lilly,

veliki izbor kampica ima i u sloveniji, a trošak putovanja je daleko manji.... mislim - kampicu moraš otići ogledati - bilo to slovenija, njemačka ili nizozemska... e pa sad otići do sloveniji i nizozemske nije isti trošak, a kupovati nešto na neviđeno - ne bi se baš usudio... taj "skok" na sjever košta cca 1000 eura najmanje za dvije osobe znači realno toliko kampica može biti u sloveniji skuplja...

evo gledaj ovdje:
http://www.avto.net

ima tu još detalja o kojima vala razmišljati, ali teško ti je odgovoriti jer ne znamo kako "dišete" i koji su to iznosi... evo na primjer pred nekoliko mjeseci goga i veky kupili su TEC 470 iz 1996. za nekih 16-17.000 kn sa predšatorom, a pogledaj na njuškalo prikolice i ta godišta pa će ti sve biti jasno... o onome Tec, Hobby ili Adria istog godišta uopće nećemo raspravljati...

svako malo pojavi se u oglasniku neka OK kampica... istina cijene kod nas su možda malo i višlje, ali kad uračunaš sve troškove oko uvoza, carinjenja, hodanja da se to obavi i naravno odlaska u inozemstvo u oglede svede se da se možda može i kod nas naći nešto povoljno...

tu na forumu si vidjela zadnji primjer - mate - kupio je 542 PK (2009.) ispod 10.000 eura... a primjerice u inozemstvu ne možeš ju naći po toj cijeni...

da bi kupila kampicu s povratkom poreza moraš naći takvu koja je u sustavu poreza... privatne kampice nemaju povrat poreza nigdje!

toliko - a i ja sam se raspisao...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 28 sij 2012 13:58 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
lilly je napisao/la:
Pa niš posebno skupa kampica, radi se o većem izboru rabljenih novijih kampica!
znači PDV, ok 25 %, al dobim povrat mwt (blizu 20%) jel tak?
Kaj znači oslobođenje od homologacije, kod koga to tražim?
Jel se u HR neko bavi uvozom takvih kampica, recimo nađem ju na netu (možda odem i pogledat uživo) i kažem oću tu kampicu i netko mi je dofura, naravno uz neku razumnu naknadu..?
Nadam se da ne gnjavim :d


Vrlo malo je tih kod kojih možeš dobiti povrat PDV-a. To moraju biti kućice koje su kod njih u sustavu pdv-a (znači na firmu).
Ja pratim skoro godinu dana kampice u Njemačkoj i recimo tek svaka dvadeseta je u sustavu PDV-a, tako da po meni nemoj računati na to.
Oslobođenje od homologacije nije problem. Traži se od ureda za homologaciju i centra za vozila hrvatske, ali se može riještiti putem faksa. Faksiraš njima dvije slike kampice sa podacima i 20 kn biljega i dobiješ potvrdu o oslobođenju.
Veći je problem EUR-1 obrazac, kako ga dobiti ako kupuješ od privatne osobe kućicu (taj dio postupka neznam). Kada se kućica kupuje kod dilera i ako je jeftinija od 6000e onda netreba EUR-1 već diler na računu napiše izjavu da je kućica EU proizvodnje i to je dosta.

Problem kod uvoza je što su manje više sve kampice na sjeveru Njemačke i do tamo imaš barem 1200 km (znači cca 2500 km). Znači troškovi transporta su dosta veliki i oni izgleda ulaze u trošak za obračun PDV-a, pa treba kod diler dogovoriti da napiše da je u cijenu kućice uračunat trošak dovoženja kućice do granice (jedni su mi rekli da se to gleda, a drugi da to nije bitno).

Ima firmi koje to sigurno rade, ali vjerovatno dosta i naplate! Po meni je najbolja varijanta uvoz iz Slovenije koja Vama nije daleko za otići pogledati i odabrati kućicu. Mana uvoza iz Njemačke je što nema više odlazaka i gledanja, već jednom ideš i nešto moraš dovući, pa ako se desi da neki papir neštima eto belaja!


Vrh
   
PostPostano: 28 sij 2012 23:16 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2012 14:15
Postovi: 133
hvala ekipa.... eto, ovo za slo i linkić :obscene-drinkingcheers: , naravno da je to bolja opcija od sjevera a upće mi nije pala na mozgić (doduše puknula sam sjever jer mi se oće voziti a treba mužu razlog da me vodi na izlet s mr. Klajvom - naš "mali" motorini)
zakoniti je proučil ponudu i sad još samo "par sitnica" (lova i sponzori i sponzoruše =)) )..ne nadam se previše ove godine al uživam planirati.. :dance:

_________________
on the road again.....


Vrh
   
PostPostano: 29 sij 2012 10:08 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
lilly je napisao/la:
hvala ekipa.... eto, ovo za slo i linkić :obscene-drinkingcheers: , naravno da je to bolja opcija od sjevera a upće mi nije pala na mozgić (doduše puknula sam sjever jer mi se oće voziti a treba mužu razlog da me vodi na izlet s mr. Klajvom - naš "mali" motorini)
zakoniti je proučil ponudu i sad još samo "par sitnica" (lova i sponzori i sponzoruše =)) )..ne nadam se previše ove godine al uživam planirati.. :dance:


Na kojim stranicama ste gledali ponudu i koje su zanimljive? :think:


Vrh
   
PostPostano: 29 sij 2012 11:35 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 23 sij 2012 14:15
Postovi: 133
na ovom avto netu, pa hobby i slične za 5-6 t eura :banana-dance: , a pogotovo ove kaj su u MB, do tam pljunemo.. =)) (čitaj skoknemo klajvom, obiđemo kampice , marles sportske dućane, žajfu ....

_________________
on the road again.....


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 364 posta ]  Stranica 1 2 3 4 5 ... 19 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 44 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan