Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 27 tra 2024 17:11.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 364 posta ]  Stranica Prethodna 1 ... 15 16 17 18 19 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 27 svi 2015 19:25 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
dundino je napisao/la:
Stavis moovere i nema problema sa manevriranjem. Moja ima 7,38 m i sad s mooverima je manevriranje djecja igra.
Inace krenuo sam 2012 godine sa starom unicom 1998, uvezao sam je iz slovenije da bi vec 2013 na jesen kupio ovu noviju adoru. Isto sam razmisljao kao i ti, idem na nesto jeftinije da vidim svida li mi se to i svidjelo mi se.
Sto se tice stvari i pakiranja kampica je uvijek spremna i nema vise cergea. Isto kao kolega gore samo hranu spakiram, posteljina ide od doma i za vikend spreman za sat vremena.
Sve sto nije kvarljivo i moze stajati uvijek je u kampici, kozmetika, zacini, secer, ulje...tako da nikad nema nekog spremanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Ma upravo to, kada se vec ima nesto sa vlastitom osovinom i krovom, drzi u njoj sve osnovno, cetkica za zube se zgrabi skupa sa novcanikom :dance:

Ja cak mislim da nemam potrebu istrazivati, vjerujem da trebam uzeti ono sto mi se svidi i sto mi se cini da ce zadovoljavati potrebe moje obitelji, da se nepotrebno nebih bavio kupoprodajom i šlepom, no prije toga moram prouciti jos dosta zakona, pravila, troskova, uvijeta, nameta...ima na obom forumu svega pa citam pomalo


Vrh
   
PostPostano: 27 svi 2015 20:14 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Ma sve je to OK što kažete, ali što je sa ostalim stvarima: spremnik sa vodom, kemijski WC, akumulator, boca plina, predšator, tenda, stolice, tepih, razni elementi. Sve to treba pripremiti, isto tako poslije ljetovanja, to sve treba spremiti u kampicu, kod kuće sve opet izvaditi, oprati i ponovo spremiti. I sada kažete da ima manje teglenja nego sa šatorom? :-?? :-??

A poslovi oko pripreme kampice i njenom održavanju i pripremi za zimu? :think:


Vrh
   
PostPostano: 27 svi 2015 20:58 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
bajki je napisao/la:
Ma sve je to OK što kažete, ali što je sa ostalim stvarima: spremnik sa vodom, kemijski WC, akumulator, boca plina, predšator, tenda, stolice, tepih, razni elementi. Sve to treba pripremiti, isto tako poslije ljetovanja, to sve treba spremiti u kampicu, kod kuće sve opet izvaditi, oprati i ponovo spremiti. I sada kažete da ima manje teglenja nego sa šatorom? :-?? :-??

A poslovi oko pripreme kampice i njenom održavanju i pripremi za zimu? :think:



pa sve je to tocno, i sve navedeno postoji i za sator a ako nije isto onda ima nesto cime je zamjenjeno ili usporedivo, nije konacna ideja dovesti se na destinaciju i leci spavati bezbrisno jer je sve kako treba biti, radi se o promjeni nacina kampiranja (dvoje djece), olaksanju i sigurnosti na kampiranju, olaksanje se podrazumjeva imanje krova nad glavom za sve prisutne bez dvosatnog predanog rada da se sklopi i uspostavi sator, a sigurnost ta da se djecu skloni od nevremena u zatvoreno, onda tu jos spada akomoditet, dakle toalet, najbitnije za cure/djevojke/zene, tako zbog nekoliko izvucenih sitnica se ide k tomu da se umjeto u investiciju dobrog satora po cijeni od 10-18000 kn ode na kupnju kamp kucice, koja dakako kosta i puno vise, ali mi tezimo prema vise, bolje, jace...pa to ne dozivljavamo kao trosak vec kao napredak.

nitko nije zaboravio, cak stovise, niti ne znam pa ne mogu zaboraviti, stvari kao sto su skladistenje, registracija, konzervacija, provjera i osiguranje ispravnosti akumulatora, guma, kocnice...

ako cu uzeti kampicu, onda ce ona biti u garazi kada se ne koristi, a kada se koristi bit ce u retrovizoru i svuda oko nas, to ce biti nas veliki gepek, mobilna kucica, cvrsti sator, kako god.

sve gore navedeno stoji i za sator, tepih, stolice, plinska boca / vise kartusa, akumulator, madrac na npuhavanje, stol, pribor za jelo i piće, posteljina, baklje, kombinirke, špaga, kvačice, baterije, roba, higijena, lopata za ravnanje terena, čamac na napuhavanje, ležaljke, djecija kolica, visece police, kuhinja, rostilj, vrece za spavanje, medicina... sve to ide i sa satorom, ali nije bas isto sve to vjecno sa popisa starog i dopunjavanog godinama staviti u auto, a drzim da je daleko puno lakse medicinu, lampe / baterije, kvačice, uže, ručnici, posteljina stol i stolice, lezaljke, akumulator, plinska boca...drzati u kampici tokom citave godine, spremno za produzeni vikend ili pak kakav neplanirani put, na kraju krajeva, i sator se po povratku vadi iz auta i po potrebi siri u dvoristu radi ciscenja prije skladistenja, jer tesko da uvijek uspijem sator na moru oprati kisom i osusiti suncem pa ga onda spakovati i kod kuce prebaciti na policu u podrumu. Sve se prije puta provjerava, ali za npr kampicu mi ne treba lezaj na napuhavanje pa mi je miran san zajamcen, odnosno madrac, da ne govorim za djecu.

po meni to je napredak, racunam da ako se posreci, u kakvoj poznijoj godini sa dragom uzmem kakav manji kamper, pa necu pred mirovinu razapinjati satorcinu pored tinedjera u igluima


Vrh
   
PostPostano: 28 svi 2015 07:06 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Što se sigurnosti i olakšanja tiče, zbog toga nikada nisam ni ljetovao šatorom nego kampicom. U svakom slučaju po meni je kampica napredak u odnosu na šator.

Sve to stoji, ja se samo referiram, na manje teglenja! I dalje stoji ako misliš da ćeš imati manje posla sa kampicom, jako se varaš! I za postavljanje predšatora trebaš dva sata minimalno (ako hoćeš napraviti po PS-u), a ako imaš malu kampicu. onda ti je ona puna stvari i dok nepostaviš predšator, nema boravka u njoj. :whistle: :whistle:

Runa je napisao/la:
inace sam ljubitelj kampiranja i cinim to redovito i manje redovito oduvijek, i do sada uvijek sa satorom, manjim ili vecim, skupljim ili jeftinijim, no sada bi radije kamp prikolicu, naslagao sam se tih satora i navukao opreme za nekoliko zivota, sada sam pozelio kampirati a da izbjegnem taj rad (a do jucer sam gledao sator koji kupiti!)



Toliko od mene, sretno sa kupovinom! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 28 svi 2015 19:19 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
ma nema nikakvih nesuglasica oko toga da nema stvari za vuci, pakovati i slagati, iz konteksta se da izvuci da ja planiram kupiti kampicu kako bih ljeskario umjesto kao i sa satorom nakon dolasaka i pri polaska pakovao i raspakiravao, a sto nikako nisam htio ''reci'', jer sam za kampiranja imao mnoge susjede u kampicama i kamperima i imao priliku onako povrsno vidjeti kako se ta vrsta opreme priprema i rasklapa na parceli.
daklem, ne zelim ja kampicu zato, vec zato sto sam se naslagao satora i navukao opreme koja ide uz kampiranje u satoru (lezaj na napuhavanje, plinska boca, mini kuhinja, sator ok 30-40 kg, klinovi...), pa eto kad odkampiram par puta sa nekakvom buducom kampicom, znat cu bolje i biti bogatiji u znanju i iskustvu za tu razliku sator - prikolica

u medjuvremenu hvala na savjetima bajki, nema ljutim se - ljutis me, svi se narade raspakiravajuci opremu, neki vise neki manje


Vrh
   
PostPostano: 28 svi 2015 20:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Ma kakva ljutnja! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 30 svi 2015 20:37 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 22 srp 2013 09:42
Postovi: 26
Lokacija: zagreb - sesvete
Bok!
Evo Ruma ja sam ti u skoro istoj sit. kao ti sam kaj ja imam dva sina(8,5) :icon_wink: :) . Inakon šatorenja neki dan sam kupi adriu 430 tl 90 god. A čuj ja gledam nek zdura 10 god. ok. nešto se mora i uložit al mislim s klincima napokon vikendima ići normalno na ribičiju a ne strepit od nevremena tak da to nema cijenu. Al ak buš gledao kome ju poslije prodat i kolko možeš izgubit neznam. Svaki gušt se plaća. U biti kod nas je trenutno sve podređeno klincima, tak da nam i odgovara kampiranje na moru.I na kraju da sam imao 40000 kn kupio bih vjerojatno mlađu.


Vrh
   
PostPostano: 03 lip 2015 18:34 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Bajki nova stranica pa ne znam kako pregledati prethodne??!! ali ste zakomplicirali...

Runa, sator ide za motoriste, kamp za familijarne likove....prednost kampice je sto je sve u nutra i spremna je za pola ure. Plinskka boca je ionako u garaži a akumulator uvijek na punjenju na stolu, Voda je gotova za 10 minuta, dakle za pola ure sam spreman. Namirnice se ionako pokupe usput. Ne može se nikako usporediti sator i kampicu...bio motorist sa satorom, bio prikolicar...a svaki put kada prođe kombi ga odmjerim kako napravit kampera od njega, a svaki kamper na cesti pogled pun cežnje.(i zavisti) ..prikolica je bila samo prelazno razdoblje...

Ako ti treba kamp za od kuce do mora i da si tamo stacioniran tri tjedna onda ide kampica ali ako te zanimaju lutanja bez cilja onako za svoj gust, nocenje kad se sunce spusti za brdo, razmisli o kamperu i nemoj ulagat u kampicu...svi prikoličari nekako sjetno gledaju u kamperiste....

Daj si truda u mariboru imas Saturn koji prodaje i kampice i kampere....ja sam isao po Adria 360 jer mi je trebala broj veca a onda na kraju balade sam rekao ženi a SADA IDI POG>LEDAJ OVOGA DUCATA KAMPERA. Triba si vidit facu kada je izašla...a o dici kada su ušla u nutra bolje da i ne govorim...malo su mi poremetili planove jer sam planirao samogradnju camper-van kombija...ali kad sam bio u nutra si mislim NIKAD JA TO OVAKO LIPO I SVRSISHODNO NECU NAPRAVIT. 10 000 eura, 200 000 km ducato 2,5 kamper...199 i neka godina...carina i prikvacena tablica oko 1000 eura....
DEBELO RAZMISLI! Ove na njuskalu pusti jer su polovnjaci uvezeni iz EU a na avto.net slovenci prodaju svega i svasta.


Vrh
   
PostPostano: 23 lip 2015 18:19 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Hvala Vam na ovim detaljnim savijetima i usporedbama!

Nisam bio prisutan posljednja 3 tjedna, slobodan sam pa sam bio u prirodi, planini, vrtu...daleko od tehnologije.
No, pomocu tehnoloskog cuda izdjepa, dogovorio sam kupnju kamp kucice, tocnije zamjenu uz moju nadoplatu za moj motor, radi se o kampici adria 400 ba iz 1992-e.

Nisam tj njsmo puno oklijevali, motora sam se zasitio u posljednje šture 3 sezone, a i nema se vremena za voznje, stoji u podrumu, kampicu smo pogledali usput, pri vracanju s jedne lijepe planie, svidjela nam se ldmah i pristali smo na zamjenu, s vremenom cu zbrajati dobitke i oduzimati gubitke.

Sto tocno znaci ovo 'ba' ? Dali se to odnosi na raspored unutrasnjosti?
vodi se kao laka prikolica i registrirana je do travnja 2017, hoci li to morati mjenjati nakon isteka registracije u obicnu prikolicu?


Vrh
   
PostPostano: 23 lip 2015 21:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
znači ti đes BA, đes BA... =))

šalu na stranu - za tu oznaku nisam nikad čuo... znam da su se adrie tog godišta za englesko tržište označavale kao 400 B...

ali ovo bi mogao bit tvoj oglas...
http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/k ... s-11157581

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 24 lip 2015 08:13 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Runa je napisao/la:
vodi se kao laka prikolica i registrirana je do travnja 2017, hoci li to morati mjenjati nakon isteka registracije u obicnu prikolicu?


Ne, tvoja je kampica registrirana kao laka prikolica i to ostaje uvijek tako. Jednsotavno voziš nju na registraciju svake tri godine, znači 2017, pa onda 2020....


Vrh
   
PostPostano: 24 lip 2015 15:58 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Hvala!

Da, Statler, to je ta.

meni izgleda vise nego ne koristeno, uredno i blago mirisno iznutra, iz vana ok, ona plasticna kutija od naprijed sva neka slabasna, ima malo 'curaka' kao od hrdje, te boje pa svjetlije po vanjskoj oplati, guzda kaze da se moze oprati, a mene iskreno to i ne dira bas.

sad valja nabaviti potrebitu opremu, za pocetak retrovizore, imate li kakvih preporuka ili vlastitih oglasa?
i kako cu znati koliko mi je opterecenje na kuki? kako se to izmjeri?
jesam li duzan nalijepiti RH naljepnicu i naljepnicu za najvecu dopustenu brzinu? i usput, dali je dozvoljeno lijepiti druge naljepnice / reklame?
ako sam nesto bitnoga zaboravio slobodno me podsjetite, sklon sam prekrsajima :shhh:


Vrh
   
PostPostano: 25 lip 2015 09:42 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Opterećenje na kuki izmjeriš sa kućnom vagom. Staviš vagu ispod ruda i nešto podmetneš da rudo dohvati do vage i lagano ga spuštaš na vagu pomoću kotača dok se kotač ne oslobodi, očitaš vagu i to je to!

Ako ideš kampicom van RH, moraš imati naljepnicu. Naljepnicu o najvećoj dopuštenoj brzini nemoraš imati.

Što se tiče reklama nevidim što bi moglo braniti ljepljenje, ako smiju kombiji i vozila, zašto nebi mogle i kampice!


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2015 07:10 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
bajki je napisao/la:
Opterećenje na kuki izmjeriš sa kućnom vagom. Staviš vagu ispod ruda i nešto podmetneš da rudo dohvati do vage i lagano ga spuštaš na vagu pomoću kotača dok se kotač ne oslobodi, očitaš vagu i to je to!

Ako ideš kampicom van RH, moraš imati naljepnicu. Naljepnicu o najvećoj dopuštenoj brzini nemoraš imati.

Što se tiče reklama nevidim što bi moglo braniti ljepljenje, ako smiju kombiji i vozila, zašto nebi mogle i kampice!


hvala bajki!

sad kad imam kampicu moram potraziti na forumu teme sa stvarima koje zelim pitati da ne spamam svagdje :think:


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2015 10:16 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Runa je napisao/la:
sad kad imam kampicu moram potraziti na forumu teme sa stvarima koje zelim pitati da ne spamam svagdje :think:


većina odgovora ti vjerojatno postoji, samo ćeš morati malo više čitati... jer upravo smo bajki i ja željeli da se na forumu svi osjećaju kao doma i zbog toma na razna spamanja zatvorimo oči... tema se nakon spama, dva vrati na svoj početak i idemo dalje...

kad uloviš cajta u Garaži članova predstavi nam svoju "đes BA" kampicu... :greetings-wavingyellow:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2015 17:40 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Procitat cu forum detaljno, uvjeren sam da je gotovo sve vec obradjeno.

Predstavit cu kampicu naravno, ali nesto kasnije, trenutno sam van domovine i civilizacije


Vrh
   
PostPostano: 10 srp 2015 11:23 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 22 lip 2015 15:00
Postovi: 4
Poštovanje

Iskusni znalci , imam jedno pitanje
Našla sam kampicu na njuškalu , šifra oglasa 15938694
Što mislite o cijeni?
Interesira me, ali se ne bi htjeli zaletjeti


hvala


Vrh
   
PostPostano: 10 srp 2015 13:09 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Dobro izgleda kampica. Možda se da i još malo spustiti.


Vrh
   
PostPostano: 10 srp 2015 13:29 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Na fotkama kampica izgleda OK.
Moćžda još malo spustiti cijenu i to je to! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 10 srp 2015 15:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ja sam opet da je to OK cifra za tu prikolicu definitivno... jedino baš po ovim slikama ne bih htio reći da nije bila u nekom paušalu jer realno tko se ograđuje ogradom i sprema stolove i stolice, spušta sve i zatamnjuje prikolicu i nalazi se u kampu, slaže fiksnu antenu... nadalje tko vozi 100 kkila betonskih kocki da učvrsti predšator ?! a i brdo je "svemiraca" (čitaj: borovih iglica) po njoj... eto ova slika izgleda kao da je slikana - ono taman pred neki odlazak na neki period van iz kampa...

ali to može biti i ne mora...

slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 364 posta ]  Stranica Prethodna 1 ... 15 16 17 18 19 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 41 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan