Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 13:03.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 76 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4
Autor/ica Poruka
PostPostano: 14 lip 2017 23:41 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Znam da većina vas ima drugačiji sistem opskrbe vodom pa vjerojatno niste sretali nešto slično, ali podijelit ću problem s vama. Naime, primjetio sam da mi na glavi slavine za vodu u sudoperu pomalo curi. Pokušao sam malo dotegnuti slavinu, ali nije išlo. Onda sam je skinuo i vidio da na spoju između glave i "vrata" ( ne znam kako bih taj dio nazvao) tj. pokretnog dijela postoje dvije gumene prstenaste brtve. Izgledaju mi malo izlizano, vjerojatno pomalo propuštaju vodu. Zamijenit ću ih, nadam se da je to izvor curenja?! :-??


Vrh
   
PostPostano: 15 lip 2017 08:34 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
To je normalno da se dogodi, jer zimi kada ispuštaš vodu, ona uvijek negdje ostane. Očito je ostala u samoj pipi i smrzla se.
Ja sam ive godine promijenio pipu. Ima u Bauhausu od 130kn na više.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 15 lip 2017 23:55 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Nije ostalo ništa vode, sigurno. Ispuhao sam cijeli sistem do zadnje kapi.

Rasklopio sam slavinu. Gumice se čak čine da su u redu, ali vidim da ima kamenca. Sinoć nisam mogao dobro vidjeti. Namočio sam i glavu i vrat slavine u ocat do sutra pa ću očistiti i probati sastaviti. Možda bude dovoljno. Tražio sam gumice da ih zamijenim, ali ( za sada) ih nisam uspio naći.


Zadnja izmjena: Panonski mornar, dana/u 15 lip 2017 23:58, ukupno mijenjano 1 put.

Vrh
   
PostPostano: 15 lip 2017 23:56 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
master222 je napisao/la:
...Ima u Bauhausu od 130kn na više....


Ali nema Bauhausa u SB! =))


Vrh
   
PostPostano: 16 lip 2017 06:38 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Meni ide bilo koja pipa sa otvorom od 30mm. Znači normalna pipa kao za kuhinju ili kupaonu doma. Imam dvije cijevi za toplu i hladnu vodu i sa adapterom ih spajam na instalaciju kampera.
"Pipe za kamper" su 3-4x skuplje, a iste kao i ove

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 16 lip 2017 09:00 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Mislim da je tako i u mom slučaju. Ako popravak ne uspije ( a volio bih da uspije), tražit ću novu slavinu.


Vrh
   
PostPostano: 18 lip 2017 23:59 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Očistio ja slavinu temeljito octom od kamenca, ali sada još više curi! Izgleda da je i kamenac s godinama preuzeo ulogu brtvljenja?! Onda sam stavio malo deblje brtve i za sada stvar drži vodu. Da mi je pronaći brtve samo nijansu deblje od originalnih, bilo bi odlično...


Vrh
   
PostPostano: 08 sij 2018 08:57 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
U spremniku vode, kada se podigne pumpa sa dna spremnika vidi se neki talog, izgleda kao hrđa, al možda je samo kamenac :) , znači samo ispod pumpe, ostatak spremnika je čist. Da li je moguće da iz pumpe izlazi hrđa?

Da li ste kupovali neko sredstvo za pranje i dezinfekciju spremnika vode i vodovodne instalacije?

Možda nešto od ovih sredstava: https://www.obelink.de/reich-wassertank ... id%3D10113
https://www.obelink.de/wm-aquatec-hygie ... id%3D10113
https://www.obelink.de/spuhlwassertankr ... id%3D10113
https://www.obelink.de/123-products-tan ... id%3D10113
https://www.obelink.de/dr.-keddo-biopur ... id%3D10113

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 08 sij 2018 09:45 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
te pumpice su isto potrošna roba... pročitaš njen naziv i istu imaš za kupiti u bilo kojoj trgovini kamp opreme... spremnik izvadiš van i opereš ga... tih sredstava za dezinfekciju imaš također u običnim trgovinama i ne trebaš ništa specijalno kupovati... isto ono što ljudi koriste za bunare i spremnike vodom uz kuće...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 08 sij 2018 09:57 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Statler je napisao/la:
te pumpice su isto potrošna roba... pročitaš njen naziv i istu imaš za kupiti u bilo kojoj trgovini kamp opreme... spremnik izvadiš van i opereš ga... tih sredstava za dezinfekciju imaš također u običnim trgovinama i ne trebaš ništa specijalno kupovati... isto ono što ljudi koriste za bunare i spremnike vodom uz kuće...


Pumpica radi, nije u kvaru. A spremnik neće tako lako van, jer se prvo mora bojler izvaditi :) tako da bi ja probala oprati spremnik bez da ga vadim

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 08 sij 2018 17:37 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Ja sam bio kupio svojedobno al ne znam cije jer je u kampici neko sredstvo u onako prahu kao cedevita koje jednom godisnje ubacim u tank i dodam vode mislim litru dvije i onda otvorim sve pipe da ta voda prode kroz cijevi i sustav. Miris je po limunu. Onda to pustis da odstoji par sati ulijes cistu vodu i pustis cistu vodu da sve sve ispere.
To je kao za dezinfekciju cijelog sustava.


Vrh
   
PostPostano: 08 sij 2018 22:45 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Ja dam uvijek koristio obični alkoholni ocat
Nalijem 5 litara octa u prazan spremnik i to malo odstoji. Zatim prstima sastružem kamenac o nalijem obicne vode i dobro ga isperem kroz pipu za ispuštanje vode. Ne kroz pumpu da ne bi pumpa povukla kamenac.
Kada sve isperem od kamenca, ponovno nalijem 5 litara octa i malo razrijedim i pustim da prođe kroz pumpu, bojler i sve cijevi.
Zatim sve dobro isperem sa vodom dok ne nestane mirisa octa.
To obično radim u proljeće i nikada mi voda nije imala neugodan miris. Čak i ako bi stajala duže vrijeme u rezervoaru

Poslano sa mog Note 8 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 09 sij 2018 08:34 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
hvala :bow-blue:

Dundino da li se taj prah možda zove izosan?

Master i ova ideja sa octom je super :handgestures-thumbup:.

Ovo "proljeće" poziva na pripremu kampice za sezonu :)

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 09 sij 2018 23:00 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Nije. Mislim da je yachticon proizvodac. To sam u falleu kupio bio jos dok sam staru kampicu imao. Onda znas kolko dugo to traje


Vrh
   
PostPostano: 10 sij 2018 10:34 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
goga je napisao/la:
hvala :bow-blue:

Dundino da li se taj prah možda zove izosan?

Master i ova ideja sa octom je super :handgestures-thumbup:.

Ovo "proljeće" poziva na pripremu kampice za sezonu :)



Goga, kupi limunsku kiselinu u dučanu, usipaj u spremnik i pusti par sati. Isto tako uključi pumpu i sa tom vodom isperi cijevi i pipu. Na pipi skini perlator kojeg isto tako možeš sa limunskom kiselinom oprati da mu skineš kamenac.
Izosan imaš u apoteci cca 50-tak Kn i možeš nakon svega staviti par zrnaca da dezinficiraš tank. Izosan je dobar i da kampicu tj. posuđe opereš u njemu jednom godišnje ali pazi to je klor moraš čitati naputak!!!

lp

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 10 sij 2018 12:50 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
klin je napisao/la:
goga je napisao/la:
hvala :bow-blue:

Dundino da li se taj prah možda zove izosan?

Master i ova ideja sa octom je super :handgestures-thumbup:.

Ovo "proljeće" poziva na pripremu kampice za sezonu :)



Goga, kupi limunsku kiselinu u dučanu, usipaj u spremnik i pusti par sati. Isto tako uključi pumpu i sa tom vodom isperi cijevi i pipu. Na pipi skini perlator kojeg isto tako možeš sa limunskom kiselinom oprati da mu skineš kamenac.
Izosan imaš u apoteci cca 50-tak Kn i možeš nakon svega staviti par zrnaca da dezinficiraš tank. Izosan je dobar i da kampicu tj. posuđe opereš u njemu jednom godišnje ali pazi to je klor moraš čitati naputak!!!

lp



Hvala klin

:handgestures-thumbup:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 76 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan