Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 12:09.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 76 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 03 srp 2013 14:46 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
Gdje se može nabaviti ovaj bojler i po kojoj cijeni, zna li neko?
Na koji način se on aktivira, da li je to prekidač na kuhinji sa oznakom "Terme", čini mi se? Na koji način gura vodu, da li to čini ista pumpa kao i za hladnu, ili ima posebna pumpa za toplu vodu?


Vrh
   
PostPostano: 03 srp 2013 20:10 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Negdje u kućici bi trebao imati prekidač za paljenje tog bojlera. Vjerovatno taj na kojem piše terme.
Imaš jednu pumpu za vodu koja služi i za toplu i hladnu.

A šta je sa tvojim bojlerom da tražiš novi? :think:

Kod mene je baš ovakav prekidač za paljenje bojlera kao na ovoj slici.

slika


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 06:30 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
Kupio sam kamp kućicu prije par dana. Obzirom da imam blizance od 15mj, nemam baš puno vremena trenutno da se posvetim kućici.
Kablovi na bojleru su iskopčani iz struje, pa sad kad nađem vremena, moram ga skinuti i provjeriti da li radi. A pretpostavljam čim je iskopčan da nešto nije uredu sa njim. Pa informativno da znam koliki me trošak očekuje. Čini mi se da je isti kao na ovoj tvojoj slici.


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 07:03 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Provjeri ti taj koji imaš, možda je nešto banalno.

Inače mu je cijena nekih 200€ i ima ga za kupiti u trgovinama kamp opreme u Austriji, vjerovatno i u Sloveniji. U Hrvatskoj ga vjerovatno treba naručiti i čekati da dođe.


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 07:06 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
samo što poštarina van eu košta kao svetog Petra kajgana... njemci trenutno još ne šalju u HR i traže za poštarinu 70 eura, dok iz Slovenije paket cityexpressom stiže za 9,80 eura!

nego imaju i umeci za taj bojler koliko ja znam - koji se dadu kupiti negdje u predstavništvu trume u zg... mislim da je Gac tako nešto kupovao ili :-??

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 07:07 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Uvijek netko ide van pa ga se može dobaviti. :handgestures-thumbup:

Da, Gac je nešto riješavao sa zamijenskim dijelovima. :think:


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 07:08 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
Pretpostavljam da je grijač riknuo, al o tom po tom. Kad skinem vidjet ću. Hvala vam na infu.


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 09:56 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Najvjerovatnije je puknuo jer ga nisu prije zime ispraznili, pošto je curio vjerovatno su ga isključili. Treba samo kupiti unutrašnji cilindar cca 500 Kn u Zagrebu i prebaciti grijač iz starog u novi.

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 11:07 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
E u pravu si klin, i to je vrlo moguća opcija.
A malo sam gledao na ebay-u, može se naći povoljno, a ima i dijelova


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 12:02 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
MikiSa je napisao/la:
E u pravu si klin, i to je vrlo moguća opcija.
A malo sam gledao na ebay-u, može se naći povoljno, a ima i dijelova


Mnogima se to dogodilo :whistle: U Zagrebu u firmi http://www.klimamobil.hr/ za 500 Kn kupiš samo plastični spremnik, a oklop i grijač preseliš sa starog.

Inače bojler se sastoji od vanjskog oklopa ( metalni ) i spremnika sa grijačem i regulatora-termostat koji je negdje vani montiran. :handgestures-thumbup:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2013 09:59 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
bajki je napisao/la:
Samo da Vas podsjetim da nezaboravite ispustiti vodu iz sistema kućice, pogotovo oni koji imaju bojlere za grijanje vode. Kućica nema neku veliku izolaciju, pa već koji stupanj ispod nule mogu izazvati smrzavanje vode u sistemu što obavezno dovodi do pucanja samog bojlera!

Za one koji su prijašnjih godina ispuštali vodu iz bojlera, dali one ventile za ispuštanje vode iz bojlera ostavite otvorene preko zime ili ih zatvorite nakon što istekne voda? :think:


kako iz vodokotlića ispustiti vodu?


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2013 10:04 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Kod mene je sva voda iz jednog tanka, tako da nemam poseban tank za WC kotlić. Dali je i kod tebe tako?


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2013 10:16 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Ja imam poseban spremnik za ispiranje wca i ispust mi je tamo gdje je tank otpadne vode. Iznad tanka otpadne vode toc vodu za ispiranje wca a pored je jedna mala cijevcica gumena koju izvucem van, otvorim cep i ispustim tu vodu.

Mozda i ti imas tako


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2013 10:51 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 03 lip 2013 21:41
Postovi: 243
Lokacija: BiH, Sarajevo
I kod mene je poseban tank za vodu vodokotlića. Kod tanka otpadne vode imam cjevčicu providnu koja pokazuje količinu vode u vodokotliću. Može biti da je kao kod tebe dundino, moram provjeriti kad dođem kući. Čini mi se da ispod ove providne cjevčice ima gumeno crijevo, vjerovatno se ono skine i ispusti se voda.


Vrh
   
 Naslov: Vodene ćakule
PostPostano: 20 vel 2017 15:42 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Imamo temu o struji, plinu, klimatizaciji pa je red da i voda dobije svoje mjesto...

Uglavnom, znate već da sam zavirio na mnoga mjesta u kamperu, što iz potrebe, što iz znatiželje.

Pri sanaciji poda sam vadio i spremnik vode i bojler ( i štošta drugoga) pa sam primijetio da je jedan T- komad ( račva) pukla. Pokušao sam naći zamjensku, ali nisam našao. Proširio sam potragu i problem uspio riješiti kupnjom Y- račve od mesninga koja je namijenjena za plin. Ako je ona plastična trajala 20-ak godina, ova će barem 100!


Vrh
   
PostPostano: 20 vel 2017 16:02 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Pitao sam već za savjet o sanaciji kade ( izvađena je van) u temi o popravku kade, ali nisam dobio nikakav odgovor. Pitam zato ponovno, možda ovdje budem bolje sreće.
Imam neke ideje, ali bih volio čuti još neko mišljenje ili još bolje, iskustvo.


Vrh
   
PostPostano: 20 vel 2017 19:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
vjerojatno najbolje rješenje je da negdje pronađeš rabljenu i zamijeniš... ta oprema je svuda identična... možda čak možeš pripasati i nešto iz aktualnih kataloga kamp opreme....

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 21 vel 2017 09:37 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Statler je napisao/la:
vjerojatno najbolje rješenje je da negdje pronađeš rabljenu i zamijeniš... ta oprema je svuda identična... možda čak možeš pripasati i nešto iz aktualnih kataloga kamp opreme....


Gdje naći rabljenu? Među naših 10-15 kampera? Ili potegnuti u inozemstvo? Čini mi se da moj problem nije iznimka, nego pravilo pa je vjerojatno teško i naći rabljenu u dobrom stanju. A cijena nove je vjerojatno astronomska. Gledao sam nekidan; metalne police za frižider prodaju za 150 eura ili dolara, nisam siguran!

Nisu to neke značajne pukotine, možda čak i ne curi kroz njih ( nisam to još isprobao, čekam malo toplije dane da to mogu obaviti vani), ali kako je kada već vani htio bih ju pojačati kad je već prilika za to.


Vrh
   
PostPostano: 21 vel 2017 09:40 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Panonski mornar je napisao/la:
Imamo temu o struji, plinu, klimatizaciji pa je red da i voda dobije svoje mjesto...

Uglavnom, znate već da sam zavirio na mnoga mjesta u kamperu, što iz potrebe, što iz znatiželje.

Pri sanaciji poda sam vadio i spremnik vode i bojler ( i štošta drugoga) pa sam primijetio da je jedan T- komad ( račva) pukla. Pokušao sam naći zamjensku, ali nisam našao. Proširio sam potragu i problem uspio riješiti kupnjom Y- račve od mesninga koja je namijenjena za plin. Ako je ona plastična trajala 20-ak godina, ova će barem 100!


Sada sam sebe citiram, ali evo slika:
slika

slika

Možda je u novijim kamperima bolja situacija, ali nama koji kuburimo s 20-ak godina starima bi moglo pomoći. Sva je ta plastika u stanju "ne diraj" što nije ni neobično obzirom na godine.


Vrh
   
PostPostano: 22 vel 2017 11:24 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Zima polako izmiče pa je vrijeme i za "vodene" radove.

One račve sam već opisao i ugradio. Čini mi se da je to riješeno, ali treba još odraditi tlačnu probu.

Probao sam indikator razine vode u spremniku ( koji je još prazan) podići "na suho" prema gore. Radi, ali tek iznad polovice pomiče kazaljku prema punom. Ispod te razine ne reagira.

Je li netko imao sličan slučaj? Svi savjeti i posebno iskustva po tom pitanju su dobrodošli!

slika

slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 76 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan