Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 19:15.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 63 posta ]  Stranica 1 2 3 4 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 10 pro 2016 09:57 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
poštovani,
upgrade bi išao sa šatora na kampicu.

oduvijek mi je želja imati kamp kućicu, a sad sam na vagi uzeti ili ne, ili mozda bolje rentati svake godine ili....?
Želja mi je mala kamp kućica 2 + 1, i u oglasnicima se pojavljuju Adria Optima, Adria Prima, Adria za inozemna tržišta....
Molim vas, a vidim da ima iskusnih, koja je razlika između Adria Optima i Prima, početak 90 - ih?
Nekako mi je Adria najprihvatljivija, najjednostavnija, najbliže do rezervnih dijelova
Na što paziti kod kupovine, gdje gledati, kako vidjeti skrivene mane, ipak su to sad kućice sa 25 god starosti.
Radi se o kamp kućici kosi krov (ne jajasta).



hvala


Vrh
   
PostPostano: 12 pro 2016 08:51 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Razlika između optime i prime ti je u opremi. Ub tii te to netreba patiti već stanje kućice.

Imaš ovdje na forumu puno tema u kojima je objašnjeno na šta obratiti pažnju prilikom kupnje kućice, a pogotovo za te adrie kosi tip.

Stavi koji link oglasa kućice koja ti je interesantna, pa će ti se staviti koji komentar...


Vrh
   
PostPostano: 13 pro 2016 16:09 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
sve to je danas već podosta staro, ali najbitnije je da nije trula odozdola... otvoriš sve kuteve na prikolici iznutra i pogledaš - stisneš... nigdje ne smije biti vlage... prednji donji ćoškovi najviše trunu jer se tu sljeva voda s krova i tu legneš i pikaš čekičem, šarafcigerom - ne smije biti mokra donja ploča... nadalje voda ti se uvlači od krova pa pokraj prednjeg stakla... one ručke moraju biti prednje čvrsto, ako se miču - ispod aluminijske fronte je vjerojatno istrunula drvena konstrukcija....

kočnice, gume, kotači - to je sve složivo!

evo jedna koja na prvu djeluje ok

http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/a ... as-5999981

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 22 tra 2017 09:43 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
evo da se malo pohvalim.
našao sam jednu i čini mi se OK, bar po slikama. ovaj tjedan idem pogledat.
ADRIA 310, 86 godište, kosi tip.
ako je sve OK, uzimam i idem u proces unosa u RH


Vrh
   
PostPostano: 26 tra 2017 13:33 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 tra 2017 10:29
Postovi: 21
freerider je napisao/la:
evo da se malo pohvalim.
našao sam jednu i čini mi se OK, bar po slikama. ovaj tjedan idem pogledat.
ADRIA 310, 86 godište, kosi tip.
ako je sve OK, uzimam i idem u proces unosa u RH


To si našao u Sloveniji? Ja tražim otprilike isti model... Također su mi Adria kućice najdraže....
Meni nije nikakava hića.... tek se s kukom borim na autu :)


Vrh
   
PostPostano: 27 tra 2017 21:26 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
Statler je napisao/la:
sve to je danas već podosta staro, ali najbitnije je da nije trula odozdola... otvoriš sve kuteve na prikolici iznutra i pogledaš - stisneš... nigdje ne smije biti vlage... prednji donji ćoškovi najviše trunu jer se tu sljeva voda s krova i tu legneš i pikaš čekičem, šarafcigerom - ne smije biti mokra donja ploča... nadalje voda ti se uvlači od krova pa pokraj prednjeg stakla... one ručke moraju biti prednje čvrsto, ako se miču - ispod aluminijske fronte je vjerojatno istrunula drvena konstrukcija....

kočnice, gume, kotači - to je sve složivo!

evo jedna koja na prvu djeluje ok

http://www.njuskalo.hr/kamp-prikolice/a ... as-5999981


Evo da se javim. Bio, pogledao. Hm nisam ostao nesto preodusevljen. Ipak je to 30 god, vidi se zub vremena. U biti i prvi put sam usao u kucicu. Onako dojam hm. Hajde sve bi se to dalo dobro oprati iznutra, presvuci sjedala, zvjese... najvise me opteretilo prednje rucke pokraj prozora, malo dišu, zadnje su cvrste. Sagnuo sam se od ispod, u coskovima je malo tamnija podloga nego u sredini. Najvise me brinu rucke kako je i navedeno. Koliko je to problem? Neznam kako umetnuti sliku


Vrh
   
PostPostano: 27 tra 2017 23:34 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Meni je pomoglo, nadam se da će i tebi. Evo uputa:

http://forum.camping-croatia.com/viewto ... f=35&t=785


Vrh
   
PostPostano: 28 tra 2017 09:30 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
slika


Vrh
   
PostPostano: 28 tra 2017 09:35 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
slika


Vrh
   
PostPostano: 28 tra 2017 09:36 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
isprika, jedan korak sam preskocio, onaj sa smanjenjem slike.


Vrh
   
PostPostano: 02 svi 2017 09:18 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
pozdrav, ima li tko da mi da mišljenje?
dakle muči me to što se prednje ručke mogu malo pomicat, i što ispod prednjeg prozora ima kao neku dodatnu šperploču, vidi se na drugoj slici?

također da li netko može reći kolika je razlika između Adria i Hobby ili Beyerland ili ...
redoslijed kvalitete prikolica, jer vidim daje Hobby dosta skuplji, ali možda vrijedi uložiti?

lp


Vrh
   
PostPostano: 02 svi 2017 11:03 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
To što možeš micati prednje ručke, znači samo jedno, a to je da ti je porozna prednja vanjska limena ploča. Kroz nju prolazi voda i istrunila ti je drvena konstrukcija koja se nalazi ispod te metalne ploče. Na tu drvenu konstrukciju su učvršćene ručke. Poroznost te prednje ploče je boljka tih modela adrie.

Ako je sve OK ručke moraju biti čvrste kao da su salivene sa konstrukcijom.

Ta drvena ploča sa unutrašnje strane vjerovatno znači da je to netko otvarao sa unutrašnje strane i pokušavao riješiti problem iznutra.

Dok nepromijeniš taj prednji lim, nema nekog trajnog rješenja problema.


Vrh
   
PostPostano: 02 svi 2017 13:28 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
bajki je napisao/la:
To što možeš micati prednje ručke, znači samo jedno, a to je da ti je porozna prednja vanjska limena ploča. Kroz nju prolazi voda i istrunila ti je drvena konstrukcija koja se nalazi ispod te metalne ploče. Na tu drvenu konstrukciju su učvršćene ručke. Poroznost te prednje ploče je boljka tih modela adrie.

Ako je sve OK ručke moraju biti čvrste kao da su salivene sa konstrukcijom.

Ta drvena ploča sa unutrašnje strane vjerovatno znači da je to netko otvarao sa unutrašnje strane i pokušavao riješiti problem iznutra.

Dok nepromijeniš taj prednji lim, nema nekog trajnog rješenja problema.



Hvala.
nisam imao dojam da je to odnaprijed lim. baš sam joj se nadao, ali kako sam i rako nije me nešto oduševila. cak kad malo i razmisljam čini mi se da je krenula, jer i doljnji dio vrata nije bio sa vanjske strane baš u bijeloj boji, a sa nutranje strane je netko na doljnji dio vrata priheftao lim.
to znači da bi onda bilo podosta posla.
pa onda kako to već ide bi se vidjelo da je otišao i pod, pa.... i onda bi bila skupa igra.


Vrh
   
PostPostano: 02 svi 2017 13:33 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
kao što ti je bajki rekao, prednje i zadnje ručke kad takneš ne smiju se pomicati niti trunku... to je neki znak da je konstrukcija ispod OK...

o tome je na više mjesta o tom modelu prikolice pisano...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 02 svi 2017 16:49 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
Koliki je problem i skup sport za promijeniti taj prednji dio?

Kakve su Adria 310, između jaje i kosi tip?


Vrh
   
PostPostano: 03 svi 2017 07:16 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
skup sport ti je cca 2-3000 kn ako nađeš majstora koji ti to može napraviti... tu se po forumu smucao "stari kamper" s kojim su neki imali dobra, a neki i ne tako dobra iskustva... točnije oni s tim kosim tipovima imali su dapače odlična iskustva, a ovi s novijim prikolicama nešto lošija...

u samom startu razlika ti je u godinama velika pa ne znam koliko bolje može biti nešto starije... e sad očuvano može biti i da se naletjeti ali isto tako možeš naletjeti i na odličnu noviju prikolicu za manje novaca... tipa forumašica "goga" ima odličnu kosi tip prikolicu i kod nje se te ručke ne pomiču niti trunku...

osobno prednost uvijek dajem kosom tipu!

ovu sam trebao ići gledati s kolegom.... ali je on odustao... ako je sve onako kako čovjek kaže: da će riješiti papire, da je kućica u dobrom stanju, da nema pomicanja ručki, a ima i kupaonicu... i zadnja cijena je 12500 koju je rekao mom kolegi sa svim uračunatim do registracije unutra - obzirom na izgled i 1992. godinu mislim da je to ok...

razlike između 310, 380 i 400 u vuči nema! sve su to lake prikolice!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 03 svi 2017 07:42 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
Statler je napisao/la:
skup sport ti je cca 2-3000 kn ako nađeš majstora koji ti to može napraviti... tu se po forumu smucao "stari kamper" s kojim su neki imali dobra, a neki i ne tako dobra iskustva... točnije oni s tim kosim tipovima imali su dapače odlična iskustva, a ovi s novijim prikolicama nešto lošija...

u samom startu razlika ti je u godinama velika pa ne znam koliko bolje može biti nešto starije... e sad očuvano može biti i da se naletjeti ali isto tako možeš naletjeti i na odličnu noviju prikolicu za manje novaca... tipa forumašica "goga" ima odličnu kosi tip prikolicu i kod nje se te ručke ne pomiču niti trunku...

osobno prednost uvijek dajem kosom tipu!

ovu sam trebao ići gledati s kolegom.... ali je on odustao... ako je sve onako kako čovjek kaže: da će riješiti papire, da je kućica u dobrom stanju, da nema pomicanja ručki, a ima i kupaonicu... i zadnja cijena je 12500 koju je rekao mom kolegi sa svim uračunatim do registracije unutra - obzirom na izgled i 1992. godinu mislim da je to ok...

razlike između 310, 380 i 400 u vuči nema! sve su to lake prikolice!


Hvala na odgovoru.
kako doći do starog kampera?
i kako doći do prikolice koju si trebao ići sa kolegom gledati?
mislio sam na Adria 310 ona nije ni kosi tip, a nije ni jaje. nekako između, to su isto cca 86 g.
adria koju sam gledao 310, dosta mi je vlažna izgledala, pa sam odustao, to je bio kosi tip.
sutra sam u SLO pa budem mozda pogledao tu koja je između jaje i kosi tip.
nasao sam jednu i Adria 320 Unica 1995, ali je u DE, pa mi malo problem transport.


Vrh
   
PostPostano: 03 svi 2017 08:48 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Možda da vidiš u LKT-u, za taj popravak! :think:

Imaš PP!


Vrh
   
PostPostano: 03 svi 2017 08:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Što novija, to modernija kampica... Unica 320 je opet 3 svijet... Pogotovo Unica B (čitaj: be)... Unice imaju novu konstrukciju u odnosu na kosi tip, spojeni prednji spremnik, a Unica A ima svjetla odozada kao kosi tip (generacija prije), a Unica B ima drugačiju zadnju ploču koja dodatno podiže kompletan izgled... Godine se mogu višemanje razlikovati po šarama na boku... Unutrašnjost tih prikolica je modernija.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 03 svi 2017 09:17 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
bajki je napisao/la:
Možda da vidiš u LKT-u, za taj popravak! :think:

Imaš PP!


hvala


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 63 posta ]  Stranica 1 2 3 4 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan