Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 18 tra 2024 21:56.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 415 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 3 4 5 6 7 ... 21 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 22 ruj 2013 22:58 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Prvo postavljanje Covingtona 4 je proslo i vise nego uspjesno :banana-dance:
Pogledali smo dosta filmica na Youtubeu tako da u principu nije bilo nedoumica. Trebalo nam je otprilike pola sata, buduci da to nismo nikada radili mislim da je to pristojno prolazno vrijeme. Satorcic je odlican, dovoljno mjesta za nas troje i dovoljno featurea i sitnica koje vesele. Mrezice+prozori na svim vratima, mogucnost dizanja prednjih i jednih bocnih vrata u tendu (treba kupiti sipke), ulaz za struju+vodilice za "luster", pretinci u spavaoni i veliki okomiti pretinci (dzepovi) izmedju spavaona, spavaone se mogu potpuno odvojiti jedna od druge, veci prozor na straznjoj strani spavaone, mali prozori u svakom kutu satora+prozorcici iznad vrata za prozracivanje itd. itd.
Ako nekoga nesto zanima neka slobodno pita...
slika


Vrh
   
PostPostano: 23 ruj 2013 07:09 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
MoschuS je napisao/la:
Ti tepisi su uvijek posebno napravljeni za odredjeni model satora tako da pasu unutra savrseno. Nesto univerzalno lako kupimo poslije i kod nas pa sami prekrojimo.


Aha, onda neznam šta bi ti savjetovao! :-??

Inače šator je odličan, tek na fotkama odozgor se vidi koliko je velik! :clap: :clap: :clap:


Vrh
   
PostPostano: 23 ruj 2013 09:54 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
super je! kao nevada koju je netko oprao na previsokoj temperaturi pa se stisnula :)) steta da im nije u stalnoj ponudi, mislim da bi bio trazen jako...


Vrh
   
PostPostano: 23 ruj 2013 10:31 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Da, nije ni meni jasno zasto nemaju nista manje od Nevade MP koja je stvarno dosta velik sator i skuplja je od ovog za nekih 100e zavisno kakve se akcije pogode. Prije su imali Nevadu 4 koja je jaaako slicna Covingtonu (nema samo treca vrata nego je na tom mjestu prozor) ali nema vise ni nje, valjda oni znaju zasto. Zapravo mi je jasno zasto jer kad pogledas malo slike po UK forumima njihovi satori su ogromni, pretpostavljam da zbog vremena moraju cesto boraviti unutra pa je normalno da obitelj od 4 kupi sator za 8.
Sator mi se posebno svidja jer bez obzira na zapravo dosta veliku duzinu od skoro 5m ne izgleda veliko kao hangar nego je bas nekako cozy :D
Za troclanu obitelj ili par mislim da je taman mjera ako se ide vecinom na ljetna kampiranja od maks par tjedana. Ako treba vise mjesta za ugurat unutra kuhinju, stol, stolice ili ima vise clanova onda vjerujem da je Nevada MP ipak bolji izbor.

btw evo upravo se mailam sa ducanom u UK, uzet cemo najvjerojatnije i tepihic i onda smo gotovi za sad. Za ostatak ima vremena do iduce seozne, trebamo jos hrpu i sitnica i vecih stvari, klinove, kabel, cee adapter, stolove, jedan dvostruki madrac, kuhalo... :doh:


Vrh
   
PostPostano: 23 ruj 2013 18:09 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2012 10:08
Postovi: 195
Lokacija: Zagreb
MoschuS je napisao/la:
Da, nije ni meni jasno zasto nemaju nista manje od Nevade MP koja je stvarno dosta velik sator i skuplja je od ovog za nekih 100e zavisno kakve se akcije pogode. Prije su imali Nevadu 4 koja je jaaako slicna Covingtonu (nema samo treca vrata nego je na tom mjestu prozor) ali nema vise ni nje, valjda oni znaju zasto. Zapravo mi je jasno zasto jer kad pogledas malo slike po UK forumima njihovi satori su ogromni, pretpostavljam da zbog vremena moraju cesto boraviti unutra pa je normalno da obitelj od 4 kupi sator za 8.
Sator mi se posebno svidja jer bez obzira na zapravo dosta veliku duzinu od skoro 5m ne izgleda veliko kao hangar nego je bas nekako cozy :D
Za troclanu obitelj ili par mislim da je taman mjera ako se ide vecinom na ljetna kampiranja od maks par tjedana. Ako treba vise mjesta za ugurat unutra kuhinju, stol, stolice ili ima vise clanova onda vjerujem da je Nevada MP ipak bolji izbor.


Imaš Birdland 3, 4 i 5 modele u tom rangu.


Vrh
   
PostPostano: 01 stu 2013 11:41 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Nasa Outwell ovisnost se polako razvija :D
Sator, tepih, sipke za tendu, vreca za malu curu i 2 vrece za nas. Na zalost vrece su stigle krive (narucen Camper, stigao Camper Lite) ali prave vec putuju prema nama :)

slika


Vrh
   
PostPostano: 01 stu 2013 20:27 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Bravo! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 30 lis 2014 19:08 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Nova kolekcija Outwell satora za 2015tu ;)
Koliko vidim na sluzbenom siteu ce ih tek predstaviti za koji tjedan ali na Campingworldu ih vec imaju
http://www.campingworld.co.uk/SearchRes ... rtBy=Price


Vrh
   
PostPostano: 21 sij 2015 12:46 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2012 19:16
Postovi: 155
aaa, koje cijene, joj

Sent...


Vrh
   
PostPostano: 18 tra 2015 20:42 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Pozdrav svim ljubiteljima boravka u hotelu sa 5.000,000 zvijezda!

Ovo je moj prvi post, nisam primjetio da postoji tema gdje se trebam predstaviti pa cu to uz ostalo odraditi ovdje.

Dakle, ljubitelji smo prirode i kampiranja, moja obitelj i ja, odnosno samo ja, a supruzi je svejedno, djecu bas i ne pitamo ali smo sigurni da vole i da je to takodjer i dobro za njih. Prvi puta kampirasmo 2006 godine u auto kampu Ražanac, ali sa apsolutno svime njihovim, svidjelo nam se, nakon nekoliko godina pauze, odlucili smo se za vlastiti sator i opremu, to smo odradili amaterski, svu smo opremu kupili za 2,500 kuna, u jysku. Sa tom smo opremom bili na ukupno 4 kampiranja, jednom na moru i tri put na jezerima.
E sada, mislili smo da zelimo kamp prikolicu, da je to korak naprijed, medjutim u medjuvremenu smo ipak odlucili da je to ustvari korak unazad te trenutno trazimo informacije i savijet vezano za kupnju satora, a naknadno i dodatne opreme koje bi zadovoljilo nase prohtjeve.

Sator iz jyska bio je 'hymalaya', plavo sivi, dugacak, sa nekih 15cm prostora izmedju tla i pocetka platna, to sam ja kao laik dozivljavao kao usko povezano uz samo ime, tamo na brdu ima vjetra, rupa citavom duzinom smanjiti ce otpor vjetru itd, medjutim na jakom vjetru se pretvorio u jedro, na moru u kampu, strasno je puhalo, djecu i zenu sam u auto morao poslati, nista na kraju nije bilo strasno, ali nista nije bilo ni ugodno, izgledao sam kao svojevremeno prognanik nakon samo dva sata jaceg vjetra (otegotne okolnosti su te da sam imao parcelu bas na udaru vjetra, na celu koridora montaznih kucica i prvi u liniji parcel), e sada moje pitanje odnosno nakupina istih bi obzirom na opisan sator, vjerujem da svi znaju o kojem se satoru radi, te da se radi o cetveroclanoj obitelji koja zeli kampirati na moru ali i na jezerima, i gdje god vec, ljeti uglavnom i sl. koji sator kupiti?

umjesto kamp prikolice, odlucili smo uzeti luksuzan sator, nista pre veliko ali dovoljno veliko, dobru opremu (kuhinju, lezaljke, stol, stolice), ali, koje god slike satora iznutra pogledam cini mi se bas isto kao i u navedenom satoru koji posjedujem, sve mi nekako isto a cijena veca za 10 pa i vise puta, u cemu je kvaka? ljepljeni savovi, to sam procitao, zar to ljepilo vrijedi desetak tisuca kuna? brend?

zasto neki satori kostaju gotovo 2000 funti, sto je najveca razlika takvog satora iste velicine i onog duplo povoljnijeg? vidim ja tamo karakteristike, ali mozda postoji nesto sto ja ne znam i ne vidim a ljudi oko mene znaju, probali su, receno im je... sami smo u tom kampiranju pa nemamo koga pitati, puno hvala


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2015 07:07 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Pozdrav i dobrodošao!

Ne kampiram šatorom, ali moje mišljenje je da se investicija u skupi šator sigurno isplati! Osim sitnica koje skuplji šatori imaju, tu je uvijek onaj detalj lošeg vremena, koji skupi štaori puno lakše podnesu (ako ga jefitni uopće podnesu), od jače i bolje konstrukcije šatora, do materijala šatora, šavova, trajnosti samog šatora.

Na forumu imaš tema o šatorima pa se može dosta saznati, a i slobodno pitaj, već će oni koji poznaju šatore odgovoriti:

http://forum.camping-croatia.com/viewtopic.php?f=46&t=419


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2015 19:29 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
hvala na odgovoru bajki!

kasno sam primjetio da je post prije moga napisan cca 2 godine ranije, poprilicno je neaktivan forum, posebice odredjene teme.

u ovu sam temu pisao prvi post jer sam imao pitanja vezano za satore outwell marke, ali sam od uzbudjenja u pisanju zaboravio.

pa cu pokusati sada, naime, cetvero nas je, radije bismo veliki nego mali sator, nas sadasnji je open air 'hymalaya', ima ga, mogu reci da je velik, ali ne bas i kvalitetan, na outwell-ovoj stranici puno je modela i oblika, ima svakakvih, ja nebih tunel oblik, to bi sada mogao biti problem? da je velik, kvalitetan, da nije tunel i da mi se svidja :banana-dance:


Vrh
   
PostPostano: 21 tra 2015 09:33 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Mozda bi ti vise odgovarala opcenita tema o satorima: viewtopic.php?f=46&t=419

Vidi prvo kako ces kupovati sator... da li zelis bas otici u ducan pa kupiti, da li je to kod nas ili mozda u Sloveniji ili ces narucivati preko Interneta. Tada ce ti se ovisno o odluci i izbor modela poprilicno suziti. Isto tako, kod Outwella imas dosta linija koje su jednostavno preskupe i njih mozes slobodno izbaciti (npr ona linija kod koje nema sipki vec su komore na napuhavanje umjesto njih). Nakon toga odluci koju velicinu satora zelis (da li vam je dovoljan sator za 4/5 osoba ili cete jos veci) i na kraju ce ti ostat svega nekoliko modela na izbor.

I lovi akcije, zna se naci dobrih popusta, a to osjetno smanji cijenu kod ovoliko velikih i kvalitetnih satora.


Vrh
   
PostPostano: 21 tra 2015 19:06 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
hvala na odgovoru Lei!

nije mi bitno na koji cu nacin kupiti sator ako znam sto ocekujem da ce postom doci, pri tome ne mislim da sam nuzno morao vidjeti i uci u takav sator, vazno mi je da je kvalitetniji od ovog kojeg imam, da je komforan za nas cetvero i da nije klasican tunel oblik kakvih je najvise u ponudi nakon malih satora. Ne zelim ovaj sa komorama za napuhavanje, to mi se svakako cini kao nesto jako lose, i za stabilnos i za trajnost.

pogledat cu i ovu oipcenitu temu cim malo vremena uhvatim, hvala na linku svakako.


Vrh
   
PostPostano: 22 tra 2015 17:08 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2014 15:51
Postovi: 25
Runa je napisao/la:
medjutim na jakom vjetru se pretvorio u jedro, na moru u kampu, strasno je puhalo, djecu i zenu sam u auto morao poslati, nista na kraju nije bilo strasno, ali nista nije bilo ni ugodno


Ne znam zašto ti nije dobar tvoj šator, pod jakim vjetrom se i skuplji savijaju, npr. Nevada M:
https://www.youtube.com/watch?v=K5mMIkCf6wE

Baš me zanima, vlasnici Nevade mogu reći je li im se ikada tako jako savijao šator, ili su to neki ekstremni uvjeti. U biti su tu palice od istog materijala kao na tom iz JYSK-a, samo su malo ojačane "Duratec", i malo deblje, no fiberglas se savija uvijek.
Naišao sam na jednu polovnu Nevadu, pa me zato zanima.
Bolje su aluminijske palice ili kombinacija, tu onda nema puno savijanja i djeluje čvršće.

Druga bitna stvar je prozračnost, recimo Nevada ima hrpu mrežica na otvorima i kada je sve otvoreno čini mi se da ne bi trebalo biti problema s prozračivanjem, no vlasnici takvih šatora mogu reći više o tome. Najveće razlike u cijeni su upravo u materijalu šatora, i ovaj iz Jyska i Nevada su od poliestera, a mogu biti još od pamuka ili polycottona (kombinacije poliestera i pamuka), a to diže cijenu u nebesa. Čini mi se da možda nije isplativo dati toliko više novaca za polycotton.

Prošle godine smo kampirali u prastarom pamučnom šatoru sa aluminijskim palicama (proizveden 1979) i bilo je u njemu ugodno spavati, ima samo dva mala prozorčića sa mrežicama na kontra stranama, ali je bilo nekako prozračno, možda baš zbog pamuka. No kada je cijeli dan bio na suncu, predvečer bi mu ipak trebalo neko vrijeme da se rashladi. Vjerojatno bi se Nevada bez obzira što je od poliestera brže rashladila kada se otvore sva vrata sa mrežicama.


Vrh
   
PostPostano: 22 tra 2015 20:06 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Nije da mi ne valja, kako sam opisao u prvom postu, to je open air tip, platno je odignuto od ppda 15-ak cm, na jacem vjetru neki klin popusti, neka spaga i eto problema. Moglo se dogoditi da moj sator na tom vjetru osteti tudju opremu ili jos gore, nekoga ozljedi. Zbog tog iskustva zelim jasnu promjenu, cilj mi je saznati koji je najbolji sator za ovakve uvijete kao sto su kod nas na jadranu.

Btw, radim u uk-u i sve mogu naci povoljnije, isto tako ako nekoga nesto zanima neka se javi, vise pita godisnje sam u mogucnosti pogledati i potraziti nesto sto se isplati kupiti ispod cijene


Vrh
   
PostPostano: 22 tra 2015 23:20 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
ovisi dosta o tome i kako je sator postavljen. prosle godine u kampu smo u nevjerici gledali jedan sator kojeg uopce nisu zategnuli kako treba i plesao je ko blesav. tek navecer im je palo na pamet da bi mogli jos pokoji klin zabit i pritegnut malo te spage

nevada ima zbilja nevjerojatno velik broj spagica i mjesta na kojima je moguce klinovima pricvrstiti sator. mi kod postavljanja ako je prognoza ok ne zakacimo niti pola od toga. klinovi su isto bitna prica - mozes ti zatezat spagicu i strateski je postavljat koliko hoces, ali ako malo jaci udar iscupa klin pada sve u vodu

kod nevade i ovih skupljih satora velika je razlika u detaljima. nevada ima tri ulaza na tri strane, svi otvori osim mrezice imaju i prozore, ulaz za strujni kabel unutar satora, vodilice do stropa za taj kabel, zamracen strop u spavacem dijelu, modularni spavaci u kojem se sobe mogu spojiti, odvojiti, kompletno skinuti. cijela je u jednom komadu tako da joj jaca kisa ne moze nista. i tako dalje. sve to dize cijenu satora


Vrh
   
PostPostano: 22 tra 2015 23:53 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
ovo na videu u prvom planu nije nevada nego ekstenzija koja je neovisna i koja se dodatno postavlja ispred satora


Vrh
   
PostPostano: 23 tra 2015 08:14 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Runa ako si u UK ili ides cesto mislim da ti najpametnije da posjetis neki lokalni ducan koji ima stvari za kampiranje. UK je daaaaleko ispred nas sto se toga tice i vecina ducana ima ogromne showroomove sa 20-30 i vise postavljenih satora tako da odmah na licu mjesta vidis koji ti se svidja.
Fiberglass ce se uvijek savijati, takav je materijal ali kvalitetni satori su konstruirani da se savijaju. U svakom slucaju nije lose imati koju rezervnu sipku jer je to potrosna roba. Alu su cvrsci ali skuplji i tezi. Sve zavisi to zelis i sto ti treba ali sa Outwellom sigurno neces fulati jer su satori kvalitetni, dobro smisljeni i imaju dosta zgodnih featurea. Pogledaj si recimo Nevadu, Birdland, Montanu ili novi model Whitecove. Obratni paznju i na to da ne kupis jako velik sator jer ces imati problema u puno nasih manjih kampova, nismo mi u UK da mozes zauzeti 50 kvadrata :D


Vrh
   
PostPostano: 17 svi 2015 08:01 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
pozdrav!

evo da Vas priupitam , nasao sam nesto sto mi se jako svidja, onako nabrzinu i bez citanja nasiroko prepostavljam da se radi o satoru iz 2013-e, dakle kauai reef, narandjasti, sa i bez zatamljenih folija / prozora. Moze li se to nabaviti? sto mislite konkretno o tom satoru?

prosle godine je bio na parceli pored moje, nisam previse obracao paznju, primjetio jesam da se radi o dobrom satoru ali nisam zagledao marku niti razgovarao sa 'ukucanima'.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 415 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 3 4 5 6 7 ... 21 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan