Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 16:07.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 415 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 13 14 15 16 17 ... 21 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 12 ožu 2017 17:57 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
Panonski mornar je napisao/la:
badja je napisao/la:
Prije par mjeseci kupio, Coleman Lakeside 6 deluxe. Nas je četvero, supruga,ja i dvoje djece. Ciljano sam htio Colemana i to 6-icu. Stari smo kamperi, ali mi smo oni koji sa kampice prelaze na šator.
Polako kupujemo ostalu opremu!


Povratak prirodi? Ima i to svoje draži...


... Ima na žalost sve manje kampova kod nas u pravom smislu te riječi. Ovi naši kampovi se pretvaraju sve više u apartmanska naselja s kučicama na kotačima u prirodi , pa još pusti bazeni , welnesi itd , wi-fi i sva čuda tehnike a sve to gubi one čari pravog kampiranja u prirodi .


Vrh
   
PostPostano: 12 ožu 2017 22:34 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
taipi je napisao/la:
... Ima na žalost sve manje kampova kod nas u pravom smislu te riječi. Ovi naši kampovi se pretvaraju sve više u apartmanska naselja s kučicama na kotačima u prirodi , pa još pusti bazeni , welnesi itd , wi-fi i sva čuda tehnike a sve to gubi one čari pravog kampiranja u prirodi .


Točno znam što misliš! I ja sam negdje na ovom forumu napisao gotovo identičnu poruku.

Drago mi je da nisam jedini koji tako razmišlja. :banana-dance:


Vrh
   
PostPostano: 16 ožu 2017 10:10 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
Panonski mornar je napisao/la:
taipi je napisao/la:
... Ima na žalost sve manje kampova kod nas u pravom smislu te riječi. Ovi naši kampovi se pretvaraju sve više u apartmanska naselja s kučicama na kotačima u prirodi , pa još pusti bazeni , welnesi itd , wi-fi i sva čuda tehnike a sve to gubi one čari pravog kampiranja u prirodi .


Točno znam što misliš! I ja sam negdje na ovom forumu napisao gotovo identičnu poruku.

Drago mi je da nisam jedini koji tako razmišlja. :banana-dance:



Točno, slažem se. Sve nešto 5 zvjezdica. Izgubila se "divljina". i bezveze su mi po kampovima mobilne kućice


Vrh
   
PostPostano: 16 ožu 2017 11:30 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Meni su zvjezdice poželjne. Što više, to bolje!
Ali, mislim na one zvjezdice s nebeskog svoda.


Vrh
   
PostPostano: 17 ožu 2017 21:46 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
Panonski mornar je napisao/la:
Meni su zvjezdice poželjne. Što više, to bolje!
Ali, mislim na one zvjezdice s nebeskog svoda.


... i meni su suvišne mobilne kučice u kampovima , a to je u biti kamuflaža za apartman. ja bih sve ono što se ne može odvuć sa sobom zabranio zvati kampom . Neka to bude apartmansko naselje a ne da varaju ljude ko neki kamp a u mobilnoj kučici sat-tv , grijanje/hlađenje , tekuća voda , kuhinja , sobe kao u vikendici . :handgestures-thumbdown:


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2017 11:58 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
taipi je napisao/la:
Panonski mornar je napisao/la:
Meni su zvjezdice poželjne. Što više, to bolje!
Ali, mislim na one zvjezdice s nebeskog svoda.


... i meni su suvišne mobilne kučice u kampovima , a to je u biti kamuflaža za apartman. ja bih sve ono što se ne može odvuć sa sobom zabranio zvati kampom . Neka to bude apartmansko naselje a ne da varaju ljude ko neki kamp a u mobilnoj kučici sat-tv , grijanje/hlađenje , tekuća voda , kuhinja , sobe kao u vikendici . :handgestures-thumbdown:


točno, slažem se sa svime nevedenim, navedite onda apartmansko naselje a ne auto camp.
jer upravo kako sam i ranije naveo, šator, postavljanje, kuhanje na kuhalima... sve je to bijeg od svakodnevice, a i zanimljivo je snalaženje, improvizacije.. mobilne kućice su kao da si doma. ništa novo


Vrh
   
PostPostano: 20 ožu 2017 00:44 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Ja sam već razmišljao kako bih mogao spavati na krovu kampera! Klince i ženu ostavim unutra, a ja u vreću za spavanje pa legnem na krov i promatram zvijezde. Jedino će biti veselo ako bubnem s krova u snu! =))


Vrh
   
PostPostano: 20 ožu 2017 23:58 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
Ili kroz krov ... :)

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 21 ožu 2017 00:18 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
gosmart je napisao/la:
Ili kroz krov ... :)


To me ne brine, već sam ga prehodao nekoliko puta uzduž i poprijeko. Imam i one krovne nosače uz rub pa će mi poslužiti kao ograda.

Zanimljivo, krov su napravili da traje "sto godina", a podnica ( donji sloj do ceste) od lesonita! Kao da je veća opasnost od meteorita, nego od vode koja s ceste za kišna vremena šprica po podnici?! Znam da SAAB proizvodi avione, ali ne znam ima li kakva veza Knausa sa svemirskim programom pa su mislili na ono što bi moglo doći "odozgo"? :think:


Vrh
   
PostPostano: 14 tra 2017 06:52 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Pozdrav!

Ima li tko kakvu smjernicu, da je jednostavno, za kupnju montana 5 satora, dakle da je bez nekakvih kurira, i da je nov, gledam svagdje a nikako da nesto kliknem pa da cekam dostavu.

Moschus, ti prodao svoj?


Vrh
   
PostPostano: 14 tra 2017 08:29 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Nismo prodali, vjerojatno ni necemo jer nam je sator taman. Koji god novi da pogledam ima mi neku manu, ili su veliki ili fali ulaza/izlaza.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 14 tra 2017 23:42 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 15 vel 2016 17:52
Postovi: 27
Trenutno je nepovoljna situacija za kupnju šatora.
Špica sezone...
Ako Vam nije hitno(ovisno o godišnjem), preporučam kupnju nakon 15.07.
Cijene tada padaju i preko 30%....
Nakon što sam prošle godine postao vlasnik dotičnog šatora, mogu ga samo pohvalit...
Kupio sam šator u http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?cat_id=971&product_id=1040075522
Slučajno našao na linku isti kao moj...
Odlična cijena u odnosu na model 2017...
Šalju u Hrvatsku, a ako ste i blizu Slovenije možete preuzeti na pošti(jeftinije)...
Bili su mi povoljniji i od raznih ponuda iz GB, koji imaju ili astronomsku cijenu dostave ili ne šalju u HR...
Ukoliko imate kakva pitanja o šatoru, na raspolaganju sam :)


Vrh
   
PostPostano: 14 tra 2017 23:52 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 15 vel 2016 17:52
Postovi: 27
Slučajno, kad sam tražio link, našao sam i tu ponudu za taj šator...
Prilika za sve zainteresirane... :bow-blue:
Iako, krajem sezone i novi modeli će biti blizu te cijene...
Meni osobno više odgovara model 2016- manja(kraća) spavaonica, a veći dnevni boravak...
Usporedite modele i odlućite o kupnji... :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 15 tra 2017 09:28 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Da, na novim modelima su povecali spavace tako da su svi satori narasli. Po meni bezveze ali novi imaju par drugih zgodnih featura zbog kojih su mi zanimljivi.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 17 tra 2017 06:52 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Hvala za savjete! Mislim da cu upravo pred odlazak na more uzeti novu montanu i miran sam nekih 5 godina i vise


Vrh
   
PostPostano: 01 svi 2017 20:18 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
Zanima me da li Outwell šatori, konkretno Montana 5P ili 6 iz 2015g pa nadalje imaju neki rok trajanja s obzirom na materijale?
Da li vremenom materijali slabe i postaju porozni ili što već?
Unaprijed hvala!


Vrh
   
PostPostano: 05 svi 2017 13:45 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
Stefano je napisao/la:
Zanima me da li Outwell šatori, konkretno Montana 5P ili 6 iz 2015g pa nadalje imaju neki rok trajanja s obzirom na materijale?
Da li vremenom materijali slabe i postaju porozni ili što već?
Unaprijed hvala!


Mislim na stajanje bez upotrebe šatora.
Kod upotrebe mi je jasno da je habanje neizbježno.
Zna li itko?


Vrh
   
PostPostano: 06 svi 2017 00:39 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Mislim da je za sva šatorska platna sunce ( tj. UV zrake) neprijatelj broj 1. Pri stajanju, naravno u suhom i po mogućnosti u mraku, ne bi trebalo biti problema. I naravno, nikada ne spremiti šator ako nije POTPUNO suh! Vlaga je isto tako neprijatelj. Plastične folije ( prozori) s vremenom postaju kruće i pucaju. Ovo s vremenom znači kroz duži niz godina, barem 10-ak...


Vrh
   
PostPostano: 06 svi 2017 11:51 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
Panonski mornar je napisao/la:
Mislim da je za sva šatorska platna sunce ( tj. UV zrake) neprijatelj broj 1. Pri stajanju, naravno u suhom i po mogućnosti u mraku, ne bi trebalo biti problema. I naravno, nikada ne spremiti šator ako nije POTPUNO suh! Vlaga je isto tako neprijatelj. Plastične folije ( prozori) s vremenom postaju kruće i pucaju. Ovo s vremenom znači kroz duži niz godina, barem 10-ak...


E baš to me zanimalo i hvala ti kaj si potvrdio moja razmišljanja :-)


Vrh
   
PostPostano: 12 srp 2017 22:28 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
Nakon 5mj. vaganja i promišljanja uz usklađivanje potreba i mogućnosti, moja draga i ja smo se odlučili priključiti Outwell zajednici :banana-dance:
Jučer smo naručili Montanu 5P 2017 + 3 layer Carpet + Footprint + Dual Roof Protectors + Inlayzzz Bedroom Mat, pa kuhinju i nešto sklopivih posuda, a i Lux vreću za spavanje, a i Fuji grijalica je pala u košaricu. Bome pol palete robe :think:
OK imamo WV Caddy pa bu to nekak stalo. Osim ljetovanja, planiramo i lagana krstarenja diljem EU bez obzira na doba godine.
Kad sve stigne i kad podignemo kamp, budem i fotke postao. Ovo sam se samo morao malo hvaliti jer smo sretni ko pajceki u blatu :dance:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 415 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 13 14 15 16 17 ... 21 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan