Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 22:11.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 415 postova ]  Stranica 1 2 3 4 5 ... 21 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Outwell šatori
PostPostano: 14 srp 2012 14:13 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 14 srp 2012 13:53
Postovi: 7
Lani kupili http://www.youtube.com/watch?v=M95LSQwuH2o ovaj prekrasan šator i nismo požalili ni centa danog za njega. Bili desetak dana u kampu u Njemačkoj (Bad Feilnbach) južno od Munchena, i preživjeli olujno nevrijeme u njemu. Šator se svijal do poda ali je izdržal tak da se ni jedan klin nije pomaknul. Tome Su zaslužna i dodatna pojačanja za vezanje špagica (koje su fluorescentne i svijetle po noći :bow-blue:) za konstrukciju šatora.
Mjesta kolko hoćeš, velika spavaona, dobra visina, brzo postavljanje (20min), sve u svemu super.


Vrh
   
PostPostano: 14 srp 2012 19:35 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Kolika je cijena takvom šatoru? :think:

U kojem ste kampu bili? Imaš kakav link na kamp? Kako ste bili zadovoljni i naravno kolika je cijena boravka u kampu? Ako ti se da možeš opisati kamp u dijelu za kampove izvan HR. :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 15 srp 2012 15:45 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 14 srp 2012 13:53
Postovi: 7
bajki je napisao/la:
Kolika je cijena takvom šatoru? :think:

U kojem ste kampu bili? Imaš kakav link na kamp? Kako ste bili zadovoljni i naravno kolika je cijena boravka u kampu? Ako ti se da možeš opisati kamp u dijelu za kampove izvan HR. :handgestures-thumbup:


Šator koji smo naručili bio je Outwell Oakland XL i platili smo ga 421€, no glupi Englezi poslalimsu veći i skuplji, dakle Nevadu XL. No nema veze malo nam je prevelik ali je super. Kamp u kojem smo bili je Tenda camping http://www.tenda-camping.de/en/. Inače t je vikend kamp za stanovnike Minhena i prolazni kamp na proputovanju do Jadrana i natrag. Ostalo u "kampovi izvan RH"


Vrh
   
PostPostano: 09 kol 2012 15:58 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
od kuda si narucivao sator? i kako je uopce prosao shipping u hrvatsku?

gledam malo opcije al ne pronalazim nigdje kod nas ili u sloveniji da imaju solidan izbor obiteljskih satora :confusion-scratchheadyellow:

a ja bi recimo ovo: http://www.campingworld.co.uk/Models.aspx?ModelID=8469 , makar po cijeni nisam bas uvjerena u kvalitetu easy campa jer je visestruko jeftiniji od outwella :think:


Vrh
   
PostPostano: 13 kol 2012 13:38 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 svi 2012 12:36
Postovi: 17
s obzirom da je ovaj easycamp za 5 osoba, pogledaj si nevadu M.
http://www.outwell.com/en/Products/Tent ... vadaM.aspx

kad ti zatreba više mjesta možeš staviti http://www.outwell.com/en/Products/Tent ... wning.aspx
ili extension http://www.outwell.com/en/Products/Tent ... nsion.aspx

meni se ovo čini kao odlična, dugoročna, kombinacija za 4-članu obitelj.

ps. trenutno posjedujem mckinley matuka 4 koji trenutno zadovoljava potrebe. da moram kupovat novi šator, kupio bi nevadu i predsoblje.


Vrh
   
PostPostano: 14 kol 2012 14:45 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Da, Nevada je bolja varijanta ove Wichite, a takva joj je i cijena :doh:


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2012 14:28 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 22 kol 2012 14:12
Postovi: 27
Lei je napisao/la:
od kuda si narucivao sator? i kako je uopce prosao shipping u hrvatsku?

gledam malo opcije al ne pronalazim nigdje kod nas ili u sloveniji da imaju solidan izbor obiteljskih satora :confusion-scratchheadyellow:

a ja bi recimo ovo: http://www.campingworld.co.uk/Models.aspx?ModelID=8469 , makar po cijeni nisam bas uvjerena u kvalitetu easy campa jer je visestruko jeftiniji od outwella :think:


i ja tražim od kuda naručiti šator.
Može info od kuda ste naručili svoj?
Inače ovaj mi je puno bolji jer mu se skidaju plastični prozori i stalno se zrači.
http://www.outwell.com/en/Products/Tent ... Lake4.aspx


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2012 14:47 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
kymatica evo ti, jos je i na akciji ;)
http://www.campingworld.co.uk/Models.aspx?ModelID=3982

800e sator + 100e shipping +25% nas PDV + carina (nemam pojma koliko je za te stvari)


Vrh
   
PostPostano: 17 vel 2013 12:15 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 17 vel 2013 09:40
Postovi: 35
kak je krenulo bit će i udruga vlasnika outwell šatora :banana-dance:
Puno novaca je za šator...al meni se obavezno dogodi da mi neko dođe i traži da vidi unutra i da mu opišem isti kad sam u kampu. Vidi se razlika između njihovih šatora i ostatka.
Ja imam Montanu6P 2012 kupljen 2011, peti proizveden (prvi komercialni...ostali reklamni).
Preko 24 m/2, full oprema (tepih...podmetač)...garsonjera u kampu.
Jeste da je koštao...al sve kaj sam imao prije nije bilo ni 40% njegove vrijednosti kao kamp opreme...tako da je cijena u biti realna.


Vrh
   
PostPostano: 03 srp 2013 21:35 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
ako ima jos vlasnika outwella neka se jave

mislim da smo odustali od wichite i zapikirali smo Nevadu MP :) pa ako jos tko ima sto za dodati neka vice

ono sto me mrvicu brine je sto na vecini nereklamnih fotki iz stvarnog zivota sator djeluje jako labav i sve mu je zguzvano i visi, nadam se da je to samo do aljkavog postavljanja i loseg zatezanja....

kakvi su ovi njihovi fensi klinovi, se ta plastika uopce moze zakucati u bilo sto osim fine travice? :)

imaju nevadu mp sad do kraja mjeseca na akciji u merkuru pa se mozda zbilja time ponovimo :)


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 06:59 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 04 tra 2012 13:50
Postovi: 5
Imam ja nevadu M + ekstenziju i evo već četvrtu sezonu prezadovoljni!! Preživio je biblijske potope i nalete orkanske bure i sve 5.
Da oni plastični klinovi su ipak za finu mekanu englesku travicu, dok za naše krške krajeve ipak ti preporučam investiciju u poštene klinove.
Možeš si kupiti i ovako nešto ili pak napraviti u DIY varijanti i onda si stvarno miran po pitanju klinova :
http://www.deltagroundanchors.co.uk/


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 08:17 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
super za potope i vjetar, to me bas zanimalo... a kod klinova ista prica svugdje :(

jesi imao prilike spavati u hladnijim uvjetima? kakav je po tom pitanju? i jel se ljeti da proluftati da nije sauna u njemu?

da li M ima dovoljno mjesta u presprostoru za mini kuhinju i stol i stolice? ne bi uzimali ni ekstenziju ni XL, to mi se cini preveliko


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 11:12 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 04 tra 2012 13:50
Postovi: 5
Koristio sam ga samo u ljeto , ali mislim da je kod svih šatora ista situacija ili ona stara : "nema lošeg vremena za kampiranje ima samo loše odjeveni kamper." U načelu ovo ti je obiteljski šator, ali mislim da na tržištu postoje razno razne grijalice kojima možeš malo zagrijati prostor.
Što se tiče luftanja, sve 5 pod uslovom da je makar 70% šatora u sijeni, a ukoliko ti je šator direktno na sunjari nikakvi namoderniji materijali i tehnologije ti neće pomoći u hlađenju i prozračivanju.
Vezano za prostor za mini kuhinju i stol i stolice , dalo bi se to nagurati pogotov ako vas je dvoje , dok za više članova bi ipak to bilo malo prnatrpano i nezgrapno.
Ekstenzija ti je super i svakako bi ti to preporučio. Komocija se povečava za duplo, malo prostora zauzima kada je složena i mislim da je puni potencijal nevade samo u kombinaciji sa ekstenzijom. Naš boravak u šatoru se većinom i odvija pod ekstenzijom -kuhanje, objed,...
Probaj ih pronaći polovnih na britanskom E-bayu , zna ih biti po dosta korektnim cijenama, a sada bi to trebalo biti i bez PDVa i carine.


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 12:27 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
troje nas je :) i navikli smo na mini uvjete tako da mislim da bi nam
ovo u usoredbi s mini iglu satorom kojeg sad imamo biti ko trosobni appartman :) al dobra je fora to s ekstenzijama - uzmes je po potrebi i ovisno koliko dugo ides. jedino sto kosta skoro koliko i sam sator :(


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 12:46 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Lei koja je cijena, sad na akciji?

Trazila sam neki online letak, al nisam pronasla nista :think:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 13:19 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
420 eura, tako nekako. campingworld ima jos manju cijenu, al sa shippingom ispadne skuplje od merkura. iglu ima cijenu od 550 eura, mixi nesto oko 500, ne sjecam se vise

ja to vidjela kod njih na webu (merkur.si)


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 15:59 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
pa za 500 eurića kupiš brakicu s kotačima i predšatorom :) i briga te za potope... ja sam imao boleka i loleka al kad me kiša namočila bio mi dobar i pod od brakice za spavat... :-W

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 17:46 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
ne zanima nas tako nesto :) ako ikad budemo imali neku cvrstu varijantu bit ce to kamper


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2013 22:19 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ma znam... al moram malo pikat... :))

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 13 srp 2013 19:46 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
evo i nas u klubu outwell vlasnika :) nevada mp je na sigurnom :)

bili smo do mixija, taman su pred neki dan objavili popuste pa je ovaj na nekih 400eur. na zalost bas smo bili u zurbi pa nismo detaljnije razgledali ducan, ali zbilja imaju svega za kampiranje. imaju i par outwella izlozenih, ako netko hoce pogledati

usput smo u merkuru vidjeli i slozenu wichitu (o kojoj sam pisala ovdje na temi) i zbilja su ta dva neusporedivi... a razlika je kojih 100 eura, mislim da svakako vrijedi dati toliko vise


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 415 postova ]  Stranica 1 2 3 4 5 ... 21 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan