Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 25 tra 2024 22:22.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 415 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 9 10 11 12 13 ... 21 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 19 kol 2016 07:47 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
dark7 je napisao/la:
O veličini parcela sam razgovarao sa jednim Slovencem, koji je proputovao cijelu Europu i kaže da su tamo parcele nogometna igrališta u odnosu na naše...
I cijene kampiranja su navodno povoljnije...
Moram to provjeriti osobno...


Nema se tu sta provjeravati, bas kao ni usporedjivati, danas ne recimo nekih 16 celzijevaca u sjevernoj engleskoj, recimo newcastle, ljudi su obuceni kao recimo mi na 10 stunjeva vise, na biciklima i motorima u majicama i kratkim hlacicama, toliko o tome da se covjek navikne na sve.
Sto se tice kampiranja, to je nesto drugacije, recimo nisam nikada bio u kampu, vidio sam ih nekoliko iz zraka, to se radi o velikim i pustim livadama najcesce na podrucijima gdje tesko ili nikako ne uspjevaju ratarske kulture, nema drveca da pravi hlad - dakle to je pozeljno, cesto su kosine ili umjetno radjene ravnine, satori su veliki iz jednog razloga, dakle engleske obitelji nisu mngobrojnije od recimo nasih, isto tako englezi nisu ni nadprosjecne tjelesne gradje generalno (kao npr nigerijci / ke), tu se radi o 'potrebi', dakle oni tamo imaju ves masinu, kuhinje vecih dimenzia, kemijske wc-e, satelitske antene i televizore, pegle...oni nose sve,nema tu ima li ili nema wifija i tako tomu. Nacija je 'alergicna' na sunce, 90% su pirgavi i bakreni, kampiranje je 'odlazak u prirkdu', ono je odlazak i je priroda ali to po meni nije odlazak u prirodu. Na otoku nema dana bez vjetra, postoji i sala recimo da je ljeto prosle odine u skotskoj bilo u srijedu.
Oni koji imaju kampice, one su stacionirane u 'kampovima', tj velikim parkiralistima, predsatori im ne trebaju, to su zapecacene kucice u kojima neki ljudi borave i to zovu kampiranjem, samo za usporedbu, ovi sto rade samnom i imaju kampice, kupili su si boschovu aku busilicu da bi one 4 nozice lakse podigli i spustili,i brze, a njih trojca su u posljednjih 5 godnia nozice dirali svaki u prosjeku 1.75 puta, a recimo ja sam rucno samo ove godine nekih 10 puta. To je svijet koji mi u ovom poglavlju kao i u mnogo drugomu ne mozemo razumjeti, a ja za sebe mogu reci da niti zelim


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 09:44 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
dark7 je napisao/la:
Što se Flagstaffa tiče on je dosta manji šator.
Volio bih imati zračni šator zbog lakšeg postavljanja.
Meni najviše smeta visina od 180 cm, razlog zog kojeg nisam uzeo Nevadu...
Kod Montane se ni na jednom ulazu ne trebaš sagnut, osim ako si dvometraš...

Imaju dva Flagstaffa, ti si gledao 5A koji je zracni ali ima i model bez A koji je veci i sa alu konstrukcijom. Zracni me ne zanimaju, ne vidim tu neku veliku prednost.


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 10:05 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Kad ti pada kisa po danu, ovi panoramski prozori su cisto romanticni :)

slika


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 10:40 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Super! I mi na Pagu smo na hard testu, od 4 ujutro do sada nije prestalo pljuštati. Sada se kao malo smiruje.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 10:48 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2016 14:37
Postovi: 20
Runa je napisao/la:
...kupili su si boschovu aku busilicu da bi one 4 nozice lakse podigli i spustili,i brze, a njih trojca su u posljednjih 5 godnia nozice dirali svaki u prosjeku 1.75 puta, a recimo ja sam rucno samo ove godine nekih 10 puta...


Time is money :icon_wink: da su ih cesce dirali vise bi i zaradili =))


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 10:57 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
igorpet je napisao/la:
Runa je napisao/la:
...kupili su si boschovu aku busilicu da bi one 4 nozice lakse podigli i spustili,i brze, a njih trojca su u posljednjih 5 godnia nozice dirali svaki u prosjeku 1.75 puta, a recimo ja sam rucno samo ove godine nekih 10 puta...


Time is money :icon_wink: da su ih cesce dirali vise bi i zaradili =))



Hehe, ustvari ti je to "laziness is a legacy, or healthy habits".


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 11:08 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2016 14:37
Postovi: 20
Asterix je napisao/la:
Super! I mi na Pagu smo na hard testu, od 4 ujutro do sada nije prestalo pljuštati. Sada se kao malo smiruje.

Kada pada i duva jel obavezno staviti sve klinove i zategnuti sve spagice?
Jel mora i na ovim sa Alu ramom zategnuti bas sve kad ne duva?

Pitam jer Montana, koliko vidim, bas spreda ima 4 spagice sa jedne i sa druge strane i to bas na mestu gde bi bilo zgodno staviti neki sto, a vecito preskakati i nije bas prakticno :)
slika
dark7 je napisao/la:
I zaboravio sam dodati da se uz njega dobiju i palice za nadstrešnicu sa špagama za učvršćivanje...

To je odlicno ali to znaci jos 2 spagice, a to bude 10 ukupno samo spreda ... za igranje lastisa deci mozda super ... meni malo mnogo mator sam vise za to :))


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 11:11 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2016 14:37
Postovi: 20
Runa je napisao/la:
Hehe, ustvari ti je to "laziness is a legacy, or healthy habits".

Upravo to ahahaha, kad nema nekog negrosa u blizini (nije mi namera da vredjam, ali biti kolonijalna sila ipak je ostavilo posledice :icon_wink: ) dobra je i aku busilicu.


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 11:15 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
igorpet je napisao/la:
[quote="Asterix"]Super! I mi na Pagu smo na hard testu, od 4 ujutro do sada nije prestalo pljuštati. Sada se kao malo smiruje.

Kada pada i duva jel obavezno staviti sve klinove i zategnuti sve spagice?
Jel mora i na ovim sa Alu ramom zategnuti bas sve kad ne duva?

Pitam jer Montana, koliko vidim, bas spreda ima 4 spagice sa jedne i sa druge strane i to bas na mestu gde bi bilo zgodno staviti neki sto, a vecito preskakati i nije bas prakticno :)
[img]http://www.outwell.com/imagecache/other/FF-7E-A1-FA-96-88-7A-B2-70-79-61-FC-0E-38-B8-BF.jpg[/img]
[quote="dark7"]I zaboravio sam dodati da se uz njega dobiju i palice za nadstrešnicu sa špagama za učvršćivanje...[/quote]
To je odlicno ali to znaci jos 2 spagice, a to bude 10 ukupno samo spreda ... za igranje lastisa deci mozda super ... meni malo mnogo mator sam vise za to :))[/quote]

Mi smo sada na Pagu, pa kad je bilo par burnih dana, zatezali smo sve živo i neživo. Nije obavezno sve zategnuti, naravno, ali doprinosi stabilnosti šatora. Mi uvijek zategnemo sve, pa smo na miru.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 11:16 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
igorpet je napisao/la:
[quote="Asterix"]Super! I mi na Pagu smo na hard testu, od 4 ujutro do sada nije prestalo pljuštati. Sada se kao malo smiruje.

Kada pada i duva jel obavezno staviti sve klinove i zategnuti sve spagice?
Jel mora i na ovim sa Alu ramom zategnuti bas sve kad ne duva?

Pitam jer Montana, koliko vidim, bas spreda ima 4 spagice sa jedne i sa druge strane i to bas na mestu gde bi bilo zgodno staviti neki sto, a vecito preskakati i nije bas prakticno :)
[img]http://www.outwell.com/imagecache/other/FF-7E-A1-FA-96-88-7A-B2-70-79-61-FC-0E-38-B8-BF.jpg[/img]
[quote="dark7"]I zaboravio sam dodati da se uz njega dobiju i palice za nadstrešnicu sa špagama za učvršćivanje...[/quote]
To je odlicno ali to znaci jos 2 spagice, a to bude 10 ukupno samo spreda ... za igranje lastisa deci mozda super ... meni malo mnogo mator sam vise za to :))[/quote]

Mi smo sada na Pagu, pa kad je bilo par burnih dana, zatezali smo sve živo i neživo. Nije obavezno sve zategnuti, naravno, ali doprinosi stabilnosti šatora. Mi uvijek zategnemo sve, pa smo na miru.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 12:21 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2016 14:37
Postovi: 20
Runa je napisao/la:
... dakle oni tamo imaju ves masinu, kuhinje vecih dimenzia, kemijske wc-e, satelitske antene i televizore, pegle...oni nose sve,nema tu ima li ili nema wifija i tako tomu...

Meni ovako deluje fino
slika
mada moze biti da je ovo samo za slikanje :)
ili 5 min posle raspakivanja :think:
Ali tunelu tu nije kraj =))
slika
i ko zna gde je ahahaha


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 19:37 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 15 vel 2016 17:52
Postovi: 27
Ima i Montana produžetak, samo onda je duplo veća...
I ovako je prevelika za neke kampove...
Ja onaj bočni ulaz nisam ni mogao razvući, parcela je bila preuska...
Ali o tome ću na temi o kampovima...


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 19:42 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 15 vel 2016 17:52
Postovi: 27
Vidio sam ovaj Flagstaff i čini se ok.
Visina dobra, a ako ti širina odgovara, samo naprijed...
Kolika mu je cijena?


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 20:06 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2016 14:37
Postovi: 20
dark7 je napisao/la:
Vidio sam ovaj Flagstaff i čini se ok.
Visina dobra, a ako ti širina odgovara, samo naprijed...
Kolika mu je cijena?

Ma ja ovim hteo samo da ilustrujem raspored namestaja u satoru, delovalo mi fino, bogato i uredno :)
Ne razmisljam o ovome (a i skuplji su dosta)
Moj favorit je ipak Montana 5P
dark7 je napisao/la:
Ima i Montana produžetak, samo onda je duplo veća...
I ovako je prevelika za neke kampove...
Ja onaj bočni ulaz nisam ni mogao razvući, parcela je bila preuska...
Ali o tome ću na temi o kampovima...
.
Ma znam, nego englezi kad razvucu sator + dodatak, ne znas sta vece dal sator dal dodatak, izgleda ko kompozicija voza :)

Steta sto nisi mogao da iskoristis sator u fulu zbog parcele.

Jel taj dodatak (u stvari glavni ulaz) nema pod koji dihtuje?

Ja planirao da se koristi za stvari, presvlacenje, ko jos jedna sobica... ali kad bolje zagledam njemu se pod odvaja i deluje da je bez patenta, pa je nezgodno da se tu bilo sta odlozi, mogu da udju insekti, gmizavci ... a i po kisi pod ne bi bio vodootporan. Nekako su to zeznuli ako je tako.


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 20:33 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 15 vel 2016 17:52
Postovi: 27
To ti je ustvari kao ulaz u slučaju kiše...
I da u pravu si, nema integrirani pod.
Dobije se podloga za ispod.
Ali ako 80 posto satorista spava u šatorima bez integriranog dna, možeš i ti stvari odloziti...


Vrh
   
PostPostano: 19 kol 2016 21:19 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Meni se svidja ovaj Flagstaff jer nije prevelik a opet mu je prednji dio jako pravokutan tako da ima puno iskoristivog prostora.


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2016 13:57 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Nevade već lagano iskaču iz pašteta =)) , eto je i u slovenskom Iglu sportu na finom sniženju

http://www.iglusport.si/trgovina/akcija/nevada-4/

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2016 14:25 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
I to samo ove obicne plave, MPa bas i nema! Ja bi rekao da se rjesavaju zaliha i da dolazi novi model, mislim da su prosle godine negdje u 12tom mjesecu izasli s novom kolekcijom.


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2016 15:29 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2016 14:07
Postovi: 34
ja čekam karticu pa bi uzeo ovaj http://www.blacks.co.uk/equipment/00677 ... -tent.html


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2016 15:01 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2016 14:07
Postovi: 34
napokon sam naručio Outwell Nevada 5 sa Blacksa, daju još popust od 15% tako da je izašao 261 funtu sa dostavom! :dance:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 415 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 9 10 11 12 13 ... 21 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan