Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 18:45.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 415 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 17 18 19 20 21
Autor/ica Poruka
PostPostano: 03 kol 2018 09:11 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Mi smo prosle godine uzeli Nikwax sredstvo za impregnaciju ali ga jos nismo isprobali :/ Po reviewima bi trebalo biti odlicno tako da mislim da neces pogrijesiti.

Sent from my XT1039 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 03 kol 2018 09:39 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2016 14:07
Postovi: 34
MoschuS je napisao/la:
Mi smo prosle godine uzeli Nikwax sredstvo za impregnaciju ali ga jos nismo isprobali :/ Po reviewima bi trebalo biti odlicno tako da mislim da neces pogrijesiti.

Sent from my XT1039 using Tapatalk


Vidim ima 100 vrsta, koji ste uzeli i gdje? Sad baš gledam, ovaj recimo Nikwax Tent and Gear SolarProof nema na blacksu ili camping worldu


Vrh
   
PostPostano: 03 kol 2018 10:00 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Upravo taj smo kupili! Narucili sa https://www.countryattire.com/ jer ga isto nismo mogli naci nigdje. Kod nas ih ima Kibuba ali su naravno puno skuplji i isto ih nije bilo kada smo trazili :)

Sent from my XT1039 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 04 kol 2018 23:12 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
azriela je napisao/la:
Osim toga kupili smo i prijenosni solarni panel za punjenje mobitela obzirom da smo odlučili ne koristiti struju u kampu..vidim kak to funkcionira pa javim.Nestrpljivo čekamo svoju Nevadu:) Pozdrav svim kamperima:)


Može malo informacija o tom punjaču, molim? Tražim neki pouzdani kad smo na kajaku više dana, thanks

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 21 ruj 2019 14:34 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Pozdrav iz Slanice na Murteru.
Ovoga ljeta počela je priča da bi , nakon 7-8 sezona, polako mogli početi razmišljati o novom šatoru. Dogovorili smo se da nam se ne žuri te da kupujemo šator eventualno na nekoj dobroj akciji.

...mjesec dana kasnije, naletili smo na webu na Nevadu 4 sniženu na 50%

Kako bi se reklo, the rest is history :)

slika


Ne zamjerite nerastegnute špagice i kišna vrata, tu smo samo 1 noć :)

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 21 ruj 2019 16:40 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Jedan od nasih omiljenih kampova! Imamo vec rezerviranu parcelu za iduce ljeto :)
Btw rastegnite te spagice jer kad vam tu u prvom redu zapuse vjetar biti ce gadno!
Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 23 ruj 2019 13:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Asterix je napisao/la:
Pozdrav iz Slanice na Murteru.
Ovoga ljeta počela je priča da bi , nakon 7-8 sezona, polako mogli početi razmišljati o novom šatoru. Dogovorili smo se da nam se ne žuri te da kupujemo šator eventualno na nekoj dobroj akciji.

...mjesec dana kasnije, naletili smo na webu na Nevadu 4 sniženu na 50%

Kako bi se reklo, the rest is history :)

Ne zamjerite nerastegnute špagice i kišna vrata, tu smo samo 1 noć :)


Čestitam na kupovini. Meni koji se ne razumijem previše u šatore jedan od najboljih! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 01 lis 2019 18:23 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ja kažem da nam je baš dobro da imamo ovakve forumaše poput asterix i moshusa i još nekih koji prate tematiku šatora i mogu preporučiti drugima što i kako...

ni ja nisam u svijetu šatora, pa hvala vam!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 18 vel 2021 12:24 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
evo da malo oživi ovaj topic, kopipejstat ću jedan moj post sa drugog foruma, za sve koji se dvoje oko izbora šatora:

Ove smo godine blagdane od Božića do 3 kralja proveli na Čikatu u šatoru.
No Outwell nije običan šator, to je šatorčina koja bez problema prkosi svim vremenskim prilikama i neprilikama . Izdržao je čak bez ikakve brige ono orkansko jugo koje je punilo novinske stupce u tom periodu.
Uz Outwella smo podigli i Quechuin gazebo i to nam je bila blagovaona. Za divno čudo, i to se pokazalo kao odličan izbor, iako smo tu bili dosta skeptični po pitanju kvalitete.
Od ostale opreme, na sve podove su išle piknik podloške, madrac na napuhavanje (također Outwelow, oduševljeni) i zimske vreće.
I u gazebu i u šatoru smo imali po puhalicu koje smo palili ovisno u kojem bi “objektu” boravili. Za par minuta bi se zagrijalo na preko 22C. Znalo je biti stvarno prevruće na mahove .
Naše vreće su za jako niske temperature, pa po noći nismo grijali.

Kamp Čikat se pokazao kao odličan izbor. Unatoč koroni, bilo je nešto ljudi. Oduševilo nas je što i po zimi radi onaj dućan u kampu (ove godine od 8-12) i što je onaj objekt kafić uz lungo mare bio restoran i kafić samo za potrebe kampa. Drugim riječima, mi bi pili kavu na terasi uz more, a šetači bi nas ružno gledali, jer su kafići zatvoreni.

Također i sam Lošinj, kao zimska destinacija je pun pogodak. Nije pretvoren u apartmanske rezidencije, pa ima života, gdje god da kreneš. Čak smo i naručivali dostave na parcelu iz restorana i pizzeria par puta, a bome smo otišli i u Lošinjsko kino

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 18 vel 2021 12:31 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Asterix je napisao/la:
evo da malo oživi ovaj topic, kopipejstat ću jedan moj post sa drugog foruma,


otkad nema tamo nasmijanonebo nema skoro ni mene više... ni ne sjetim se otići.... pozdrav prolaznici :icon_wink:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 23 vel 2021 12:34 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Asterix je napisao/la:

... Ove smo godine blagdane od Božića do 3 kralja proveli na Čikatu u šatoru...



:handgestures-thumbup:

Ovo je nama želja već nekoliko godina, al nikako da skupimo hrabrosti za put sa prikolicom po zimi :)

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 26 vel 2021 11:07 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
goga je napisao/la:
Ovo je nama želja već nekoliko godina, al nikako da skupimo hrabrosti za put sa prikolicom po zimi :)


Zašto, dobro praćenje prognoze i nema problema... Čak bih rekao da je vjetar najveći problem od Tuhobića do obale... I da ne zaboravi da na kampici moraju biti zimske gume!!!

U najgorem slučaju da zaroka snijeg ili neko nevrijeme na povratku nazad kampica se ostavi primjerice na Krku u nekom kampu koji radi. Sigurno će ti izaći u susret uz neku naknadu. Mana je što se moraš kroz nekoliko dana vratiti nazad po nju.

I na kraju kroz Gorski Kotar nikada ne pada danima. Uvijek je to dan-dva-tri pa se smiri, najgore je ako te baš ulovi a onda se ne stigne čistiti. Ovo nakon dan-dva oni očiste cestu i kao da ništa nije bilo. A i to je samo tih 50-60 km.

A što se zimskih guma tiče skoro me Slovenac nije pustio na granici dok smo išli jedne godine u veljači u Ptuj na Kurentovanje. Priključno vozilo mora imati zimske gume - nema opcije ljetne 4 mm i lanci. Tako je navodno u cijeloj EU, pa vrlo vjerojatno i kod nas. Na kraju kad smo rekli da idemo samo do Ptuja i na kurent i godinama "smilovao se" :)

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 01 ožu 2021 09:48 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Statler je napisao/la:
A što se zimskih guma tiče skoro me Slovenac nije pustio na granici dok smo išli jedne godine u veljači u Ptuj na Kurentovanje. Priključno vozilo mora imati zimske gume - nema opcije ljetne 4 mm i lanci. Tako je navodno u cijeloj EU, pa vrlo vjerojatno i kod nas. Na kraju kad smo rekli da idemo samo do Ptuja i na kurent i godinama "smilovao se" :)


Jel postoji mogućnost da nešto naštampaš na gumu? Npr. "M+S" i "*". :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 05 ožu 2021 08:36 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
bajki je napisao/la:
Statler je napisao/la:
A što se zimskih guma tiče skoro me Slovenac nije pustio na granici dok smo išli jedne godine u veljači u Ptuj na Kurentovanje. Priključno vozilo mora imati zimske gume - nema opcije ljetne 4 mm i lanci. Tako je navodno u cijeloj EU, pa vrlo vjerojatno i kod nas. Na kraju kad smo rekli da idemo samo do Ptuja i na kurent i godinama "smilovao se" :)


Jel postoji mogućnost da nešto naštampaš na gumu? Npr. "M+S" i "*". :whistle:


ima... bijelim korektorom :D :D

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 06 ožu 2021 13:30 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Statler je napisao/la:
goga je napisao/la:
Ovo je nama želja već nekoliko godina, al nikako da skupimo hrabrosti za put sa prikolicom po zimi :)


Zašto, dobro praćenje prognoze i nema problema... Čak bih rekao da je vjetar najveći problem od Tuhobića do obale... I da ne zaboravi da na kampici moraju biti zimske gume!!!

U najgorem slučaju da zaroka snijeg ili neko nevrijeme na povratku nazad kampica se ostavi primjerice na Krku u nekom kampu koji radi. Sigurno će ti izaći u susret uz neku naknadu. Mana je što se moraš kroz nekoliko dana vratiti nazad po nju.

I na kraju kroz Gorski Kotar nikada ne pada danima. Uvijek je to dan-dva-tri pa se smiri, najgore je ako te baš ulovi a onda se ne stigne čistiti. Ovo nakon dan-dva oni očiste cestu i kao da ništa nije bilo. A i to je samo tih 50-60 km.

A što se zimskih guma tiče skoro me Slovenac nije pustio na granici dok smo išli jedne godine u veljači u Ptuj na Kurentovanje. Priključno vozilo mora imati zimske gume - nema opcije ljetne 4 mm i lanci. Tako je navodno u cijeloj EU, pa vrlo vjerojatno i kod nas. Na kraju kad smo rekli da idemo samo do Ptuja i na kurent i godinama "smilovao se" :)



Ma da, sve smo to i mi tako probali kombinirati, što ako ovo, što ako ono....puno je tu ako, zato to još uvijek i nismo otišli prikolicom. Možda se dogodine odvažimo, ako ne drugačije, onda u mobilne kućice :)

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 415 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 17 18 19 20 21

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan