Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 00:39.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 34 posta ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: 18 lip 2017 23:55 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Edomedo je napisao/la:
Ljepota tog otoka se sastoji u tome što kad si na otoku čini ti se da si na drugom kraju svijeta, a
opet ako je neka frka u gradu si za tren oka. Na otoku borave većinom ljudi s područja Pule i to već
nekoliko generacija, tako da se gotovo svi međusobno poznajemo, nema krađa, ako ti nešto pofali
vjerojatno to tvoj susjed ima. Često spomenem kako je na tom otoku vrijeme stalo prije 30god i ostalo
u nekom drugom društvenom uređenju.

To je stvarno rajski otok, a mir se remeti jedino vikendom kad navale dnevni gosti.


Onda :shhh: o tome! Doći će već netko da to pokvari! :crying-yellow:


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2017 13:21 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 31 ožu 2017 10:15
Postovi: 9
Dakle, kupio http://www.gooutdoors.co.uk/outwell-buckville-700-p400849.
Slike : https://drive.google.com/drive/folders/0B4fT9EZooaIlck1KN1dBZlpyLTg
Cijena 720GBP sa dostavom(DHL-7 radnih dana).
Montiran prije 15-ak dana u dvoje(moje draga i ja) za cca 1 sat.

Šator je mrak, definitivno najskuplji, najveći, najbolji... u kampu(na otoku). To govorim zato jer nema ni jednog prolaznika koji šator nije primjetio i zastao uz pozitivne komentare tipa: koji je .... ovo, pa koliko ih spava tu, e to je šator...... A poznanici ispituju za cijenu i razgledavaju ga iznutra i izvana kao neku atrakciju. U biti nisu ni bitni ti komentari već ono da se u njemu osjećam kao kralj.
Već smo preživjeli dvije "lagane" nevere sa prilično puno kiše. Nije bilo proboja vode nigdje, a nebi ni trebalo biti s obzirom na kvalitetu materijala i cijenu. Čelične šipke i hrpa natezača mu daju nevjerojatnu stabilnost i čvrstoću. Prostrani dnevni dio jednostavno oduševljava, a nakon nabavke tepiha(https://www.blacks.co.uk/equipment/262621-eurohike-universal-tent-carpet-260-x-410.html) izgleda kao da si u nekom hotelskom apartmanu. Uz tepih sam uzeo i https://www.blacks.co.uk/equipment/133646-eurohike-flocked-airbed-deluxe-double.html onako čisto za probu i stvarno je puno čvršći od klasičnih zračnih madraca(Intex), te manje temperaturno nestabilan.

Na GOoutdoors-u sam našao neki voucher za -10%, a na blacks-u je bio 15% popust na sve.
:) :) :) :)


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2017 14:21 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Sator je stvarno mrcina! Moramo priznati da se ne sjecam kada sam kod nas vidio toliki sator :)

Kazes nije los ovaj madrac? Nama je poceo lagano pustati stari madrac pa bas gledamo koji da uzmemo. Samo me malo muce dimenzije kod vecine jer su uglavnom 190x140. Ja nisam visok (178) pa mi je tih 190 na knap a ni sirina bas nije komotna za dvoje. Ovej Bestway koji nam je poceo pustati nakon 4 god je 200x152 i to je vec ok.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 04 srp 2017 15:08 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 31 ožu 2017 10:15
Postovi: 9
MoschuS je napisao/la:
Sator je stvarno mrcina! Moramo priznati da se ne sjecam kada sam kod nas vidio toliki sator :)

Kazes nije los ovaj madrac? Nama je poceo lagano pustati stari madrac pa bas gledamo koji da uzmemo. Samo me malo muce dimenzije kod vecine jer su uglavnom 190x140. Ja nisam visok (178) pa mi je tih 190 na knap a ni sirina bas nije komotna za dvoje. Ovej Bestway koji nam je poceo pustati nakon 4 god je 200x152 i to je vec ok.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Ja sam visok 187 i mislio sam da će mi biti prekratak, ali sasvim je ok. Jer soba je duga 250, pa madrac ne moram gurati do "zida" i valjda mi je zato dovoljno dug. A u odnosu na te Bestway-Intex je puno bolji jer mi se čini da ovog ne možeš prenapuhati, odnosno neće doći kao balon što je kod ovih drugih učestala pojava.


Vrh
   
 Naslov: Odabir šatora
PostPostano: 13 lip 2018 20:22 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 lip 2018 20:01
Postovi: 2
Pozdrav!Moja obitelj i ja planiramo kampirati po prvi put.Gledala sam šatore i najviše mi se sviđaju oni sa strukturom na napuhavanje.U Decathlonu imaju jedan za četvero ljudi ali mi se čini nekako mali,tj.nizak..Preko engleske on line trgovine Millets vidjela sam neke zanimljive npr.Berghaus Air 8.Jako je prostran,(3x7m,visina 215cm)Jeli netko možda kupovao preko njih?Ima li netko možda šator sa strukturom na napuhavanje da mi da kakvu povratnu informaciju.


Vrh
   
PostPostano: 13 lip 2018 21:49 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Sta radis kada ti se ta komora probusi ili popusti ventil? U obicnom satoru ako slucajno pukne sipka stavis novu i vozis dalje a na zracnom?
Ja im ne vidim neku veliku prednost u odnosu na klasicne, mozda se postavi nesto brze ali i to sumnjam jer i tako vecinu vremena potrosis na spage i klinove :/


Vrh
   
PostPostano: 14 lip 2018 14:51 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 lip 2018 20:01
Postovi: 2
Mogu se narucit novi..Ali nadam se da se mogu i pokrpati..To je sator od 800funti pa valjda nesto i vrijede..


Vrh
   
PostPostano: 14 lip 2018 18:17 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Mislim da za te novce mozes kupiti daleko bolji klasicni sator sa fiber ili alu sipkama ali ako si zapela za zracni go for it! :)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 14 lip 2018 23:35 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 12 lip 2013 13:23
Postovi: 324
MoschuS je napisao/la:
mozda se postavi nesto brze


Ja mislim da se sigurno brže postavi ali je pitanje ima li smisla.
Za nekog tko postavi šator na tjedan dana, sumnjam.
Za nekog tko se svakih dan-dva seli, sigurno ali je onda i veličina drugačija.

Ovisi ...

_________________
Super zabava za kućne vozače - http://superauti.com


Vrh
   
PostPostano: 15 lip 2018 07:10 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ja ću se samo osvrnuti na: šipke vs. zrak jer ovdje na forumu ima vas savjetnika šatoraša... još jednom vam hvala za te odgovore...

ni sam tome ne vjerujem, a osim toga nekako logički mi kroz glavu prolazi balon i kako se on ponaša na vjetru, pa onda isto tako i šator s komorama sa zrakom.... naklonjeniji sam šipkama... ista stvar je i sa predšatorima za kamp prikolice, novi koji dolaze dolaze ti napuhavajući...

uvijek je to nešto u glavi: što ako?

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 15 lip 2018 10:45 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
Umjesto balona možda možemo misliti na gume od auta? Balon je pravljen od tankog rastezljivog materijala. Pod tlakom ne dobija čvrstoću nego se rasteže do pucanja. Gume na autu pod tlakom dobijaju čvrstoću i mogu nositi stotine kg.


Vrh
   
PostPostano: 15 lip 2018 11:05 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ne kazem ja da to ne funkcionira, samo ne vidim apsolutno nikakvu prednost nad klasicnim satorom, samo mane :/
Za te novce se dobije Outwell Montana 5 ili 6 koji su, po meni, daleko bolji satori od ovog Berghausa.


Vrh
   
PostPostano: 15 lip 2018 12:21 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
Ni ja ne vidim neke prednosti osim što možda uzima manje prostora u prtljažniku. Meni outwell zauzme više od polovine prtljažnika te se sa ostatkom opreme moram igrati tetrisa. Za predšatore i kampice to pretpostavljam nije neki problem.


Vrh
   
PostPostano: 15 lip 2018 13:47 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Nisam siguran ni da je to puno manje, ako racunas i volumen one pumpe koju moras nositi :)
Lakse je puno, pogotovo ako imas alu stange.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 34 posta ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan