Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 13:09.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 09 stu 2017 20:37 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 09 stu 2017 19:48
Postovi: 7
Pozdrav svima,
čitao sam dosta tema vezanih za kupnju prikolica u Sloveniji. Moja dosadašnja iskustva vezana za kampiranje, jesu kampiranje u šatoru na Otoku mladosti kao osnovnoškolac, a sada imam 40 godina. Toliko o iskustvu pa vas molim za pomoć.

Odlučio sam se za kupnju šatorske prikolice njemačkog proizvođača Heinemann. Prikolica je 1995 god. te prema slikama a i prema navodima vlasnika, čini mi se da je u dobrom stanju. Cijena prikolice je 1200 eura, a vjerujem da bi se mogla i nešto spustiti. Prikolica ima i originalnu kuhinju. Evo linka na oglas pa molim vas pogledajte:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12419828&show=2

Prvenstveno prikolicu mislim koristiti 2 tjedna ljetovanja u kampovima na našoj obali te kontinentalne lokacije kampova u HR. Zbog svega navedenog ne bih htio potrošiti više od 1200 eura, jer nisam siguran kako će obitelji reagirati na ovaj način godišnjih odmora i izleta u prirodu.

Možete li potvrditi odgovara li ova procedura za kupnju prikolice (1995 god proizvodnje) od privatne osobe u Sloveniji:
1. odraditi prijepis na AMZS između prodavatelja i kupca (tamo imaju template ugovora)
2. tamo dobijem izvozne tablice. kamp kućicu sa tim tablicama mogu zakačit za svoje vozilo sa RH tablicama i dovući u RH?
3. odem na tehnički i oni sve dalje odrade.
4. ukupni trošak papirologije cca 1.000 kn?

Molim Vas za savjet oko svega navedenog,
Hvala i pozdrav,
Goran


Vrh
   
PostPostano: 11 stu 2017 13:17 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Šatorske prikolice i njihova trajnost uvelike ovise o šatorskom materijalu. Nažalost on traje onoliko koliko ga i kako čuvaš. Tako i koliko su korišteni. Nije jednako postaviti prikolicu na suncu ili ju sakriti u sjenu. UV zrake utječu na šator. Čišćenje poslje korištenja - da li je čišćeno sredstvima namijenjenim za čišćenje šatorske tkanine ili nekim priručnim sredstvima onako, kako to mi znamo - forumaški - može se i opal pastom :icon_wink:

Kod kupnje takve prikolice moraš ispitati tu vodonepropusnost.

A ovo ostalo - uvoz nje ili bilo koje druge kamp kućice je jednak. Postupak su nedavno opisali GOGA i GAC jer su oni zadnji koji su ovdje aktivni a friško su uvezli kampice iz Slovenije. Goga prije par mjeseci i vjerujem da joj se možeš i privatnom porukom javiti ako te što bude dodatno zanimalo.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 2 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan