Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 14:22.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 875 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 40 41 42 43 44 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 07 lip 2019 07:54 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 lip 2019 15:23
Postovi: 17
Što se samog sistema napuhavanja tiče, prošle godine je posteno puhala bura 3 dana i kraj nas je uredno stajala Quechua na napuhavanja bez ikakvih problema. Doduše manja, ali mislim da nema veze. Iako to nije bio baš pravi test. Bilo je jačih udara, ali nije bilo orkansko nevrijeme.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 07 lip 2019 09:26 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 lip 2019 09:28
Postovi: 3
jedini manji sa sistemom napuhavanja je ovaj:
https://www.decathlon.hr/p/8500620_obit ... 54-no_size

iako mi se čini malo predsoblje :( strah me kiše i dvoje male djece u tako malom prostoru ;)
drago mi je da se pokazao šator pouzdan na ozbiljniji vjetrovima...ok nije orkansko nevrijeme bilo ali ...

pročitala sam da su u dechatlonu negdje izloženi šatori tj podignuti...u kojem? da se eventualno zaletimo provjeriti u živo


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 07 lip 2019 11:19 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Imate nesto malo izlozeno ispred King Crossa. A zasto bas mora biti na napuhavanje i zasto samo gledate Decathlon? Ima u Slo hrpa ducana sa izlozenim satorima (Mixi caravaning, Na zraku...) tako da bi ja prvo pogledao sto se tamo nudi. Stvarno ne vidim velike prednosti takvih satora osim eventualno male ustede na mjestu i ja bi puno radje posteni sator sa alu sipkama nego sa zracnim komorama.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 07 lip 2019 11:42 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 lip 2019 15:23
Postovi: 17
E taj je bio kraj nas.

Gle, na moru ti nikad kiša ne pada baš cijeli dan, a i da pada, toplo je pa se možeš otići i kupati i sakriti se u neki birc, restoran, obično budu i neke sjenice po kampovima, igraonice...

A na kraju krajeva, kupis manji šator i odvojeno tendu s odvojivim bocnim stranicama i onda si fleksibilna s postavljanjem na parcelu. Tako mi radimo. Imamo ovu iz decathlona i zadovoljni smo https://www.decathlon.co.uk/camping-she ... 53348.html

Želju za satorom na napuhavanje kuzim. Zbilja se brže postavi. Al treba računati da treba kupiti i pumpu (10 min je postavljanje s dvije pumpe) i da pumpa isto zauzima mjesto.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 07 lip 2019 11:57 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Nas je upravo to malo ubilo u pojam s velikim satorom jer smo izgubili na spontanosti kod planiranja i mogucnosti odlaska na blef (eventualno van sezone). A bas da smo negdje na duze od 4 dana - rijetko


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 07 lip 2019 21:13 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Slazem se s Mushmulom, radje manji sator i odvojeno paviljon za "dnevni boravak", puno si fleksibilniji tako. Mi imamo isto iz Decathlona ali manji i u njemu nam je kuhinja, fridge, stol itd. Sad cu probati naci neku sliku.

@Mushmula gdje ste vi kupili ovaj s bocnim stranicama? U UK? Jer kod nas ih nema vise i sad nam je zao jer smo kupili inaj manji bez stranica a trenutni model ima i pod sto ne zelimo.

Evo i slikice

slikaslikaslika


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 08 lip 2019 00:22 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2014 15:51
Postovi: 25
Šatori sa potpuno ušivenim boravkom su svi relativno veliki, a zanimljivo je da postoje dvostruki standardi za koliko je osoba predviđen šator.
Npr. isti šator u EU koji je predviđen za 5 osoba (https://www.coleman.eu/UK/p-26787-mosed ... -tent.aspx), u Australiji se reklamira za 9 osoba (https://www.colemanaustralia.com.au/en_ ... t#start=26)
Štos je u tome da se tamo za spavanje uredno predviđa i boravak, takav je valjda standard.
Pošto sam želio što manji šator, tako ga i ja mislim koristiti (mi u boravak, djeca u spavaone), jer nam šator koristi samo za spavanje, a za boravak i kuhanje imamo dodatni paviljon. Za mene manji šator ima puno prednosti, lakše stane na svaku parcelu, brži je za postavljanje i općenito mobilniji.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 08 lip 2019 07:52 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 lip 2019 15:23
Postovi: 17
MoschuS, u Zagrebu smo kupili paviljon, ali prije 3-4 godine. Skužila sam da ga sad nema na Hrv webu pa sam zato linkala UK. Bio je dosta skup, znam da smo razmišljali dal nam je zbilja nužan, ali nam je super služio i kao obrana "terase" od kiše, i kao svojevrsna privatnost kad smo bili na minijaturnoj parceli u Mandarinu na kojoj su susjedi doslovno bili metar od nas sa svake strane i prošle godine kao zaštita od višednevne bure.

U kojem ste to kampu na prvoj fotki? Jako lijepo izgleda i podsjeća me na Holiday u Jelsi koji mi je jako drag.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 08 lip 2019 08:53 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Da, tih paviljona je bilo u isto vrijeme kada smo i mi kupovali samo smo mi uzeli manji a sada, kad imamo malo veci auto, bi rado i veci :)
Prva fotka je Murter, Slanica. Bili smo tamo dva puta, idemo ove godine opet. Kamp nam je super jer je vise za satorase i ne mozes s autom medju parcele nego ostaju dole uz cesticu.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 22 srp 2019 19:28 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 22 srp 2019 19:20
Postovi: 1
Bok

Trebao bi savjet iskusnijih kampera... naime, zapeo mi je za oko šator Kampa Watergate 6 (https://www.mall.hr/satori/kampa-sator-watergate6), dali netko ima iskustva sa njime?
Moža me i najviše zanima s obzirom na dimenzije šatora 620x310, kako bi taj model prošo s parcelama u Hrvatskim kampovima? Gledam malo po kampovima više-manje sve parcele su oko 60+ kvadrata.. :think:

Hvala


Vrh
   
PostPostano: 12 kol 2019 11:14 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
iako je to veliki šator i prolazi svuda gdje prolazi i kamp prikolica...

nisu svud parcele 60 m2... od te veličine obično počinju...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 28 srp 2020 15:28 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 16 svi 2016 22:32
Postovi: 68
Nevjerojatno, skoro godina prošla, a da nitko ne pita za šator...
Čak nitko ne pita za šator iz kauflanda za 4 osobe po 160 kn?


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 24 kol 2020 08:33 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 24 kol 2020 08:32
Postovi: 12
Pozdrav, ima li koga??? :-)

Što mislite o ovom šatoru? Na akciji je trenutno 30 %.

https://www.iglusport.hr/katalog/01FE%2091154/METEORA-5

Lijep pozdrav svima.


Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 24 kol 2020 08:45 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ne znam da li se moze negdje dobiti nesto bolje za iste novce ali cini mi se vrlo dobar! Integrirano dno, dva ulaza s mrezicama, dijeljiva spavaona... Po meni ima sve sto treba ;)
Jedino je dosta mali, ne znam za koliko osoba je namijenjen? 5 ni u ludilu, 2 ili 2 s djetetom je OK s tim da je prednji dio dosta mali tako da cete tesko unutra ugurati recimo stol u slucaju kise.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 24 kol 2020 09:13 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 24 kol 2020 08:32
Postovi: 12
Hvala na odgovoru, tek počinjem s kampiranjima u životu, za početak bi bio za 2- 3 osobe, ja i 7 godišnji sin, meni se učinio zgodan za vikend kampiranja, a i popust nije loš.

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 24 kol 2020 09:29 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 24 kol 2020 08:32
Postovi: 12
A ima i ovaj https://www.kibuba.hr/?cID=2374&pID=13578#attr-1901

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 24 kol 2020 10:52 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Vango je manji, nizi i ima samo jedan ulaz. Po meni je onaj prvi puno bolja kupnja a za 2-3 osobe i vikend kampiranja ce biti odlican!
Problem je kada se ide na 2-3 tjedna onda se mora racunati i na koji kisni dan i onda dobro dodje malo vise mjesta unutra.
BTW Da nije ovakva situacija rekao bi vam da odete u Slo, Mixi Caravaning ili neki slican ducan ali to trenutno bas i nije moguce :/


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 24 kol 2020 11:22 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 24 kol 2020 08:32
Postovi: 12
Za početak sigurno neću ići na 2-3 tjedna, prvo da vidim malo kako to ide sve skupa, a ako dođe do toga onda cu kupiti neki veći! :-) Ništa, hvala na odgovoru, idem do IgluSporta sutra kupiti onaj prvi! A gdje preporučaš da kupim ostalu opremu, vreće, podloge, kuhala, posuđe??? Isto IgluSport ili Decathlon ili???

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 24 kol 2020 11:43 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Sad vidim da ima dosta satora i na mall.hr pa baci i tamo oko iako je ovaj iz Iglua stvarno solidan! Nazovite ih u svakom slucaju prije nego odete jer nemam povjerenja u njihova stanja na web-shopu :D
Ostatak opreme definitivno Decathlon iako je u zadnje vrijeme nekako praznjikav :/! Iglu sport i slicni su puno skuplji a, pogotovo za pocetnike, razlika u kvalilteti nije tolika. Nemojte se zaletavati sa hrpom opreme, posudje mozete nositi od kuce, kuhalo kupite onaj strujni ring za 100tinjak kn u Pevecu ili negdje itd. Madrace mozete u Decathlonu ili pogledajte one Intexove u Konzumu, budu sad na kraju sezone jako jeftini. Klinove si obavezno kupite jer sa satorima dolaze oni tanki koji su neupotrebljivi za nase kampove itd. Ako nesto treba samo pitajte :D

BTW Da li je nuzno da je novo? Pogledajte Njuskalo, bude uvijek na kraju sezone svasta ;)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 24 kol 2020 11:58 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 24 kol 2020 08:32
Postovi: 12
Hvala! :-)

Na mall-u ima ovakav npr. https://www.mall.hr/satori/high-peak-paros-5-sator

Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 875 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 40 41 42 43 44 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan