Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 16:56.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 875 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 33 34 35 36 37 ... 44 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 10:33 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Da, tendica iznad vrata je jako korisna. Cak i kad nije kisa dobro dodje jer radi hlad.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 10:39 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2016 10:43
Postovi: 119
Lokacija: Zagreb
Viš, viš... to mi nije palo na pamet. To se posebno kupuje?

Da, mogla sam staviti TARP iznad cijelog šatora, ali prokleti esteta u meni nije dao. :)

Hlada je bilo dosta....

_________________
Iskustva još nemam, ali ću ga steći. :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 11:10 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ne, to je dio satora. Na vecini mozes i prednja vrata rastegnuti kao tendu.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 12:07 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2016 10:43
Postovi: 119
Lokacija: Zagreb
Ova se otvaraju bočno. To ne mogu pretvoriti u tendu, ili... zbunj....

_________________
Iskustva još nemam, ali ću ga steći. :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 12:14 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2016 14:37
Postovi: 20
Tina je napisao/la:
Ova se otvaraju bočno. To ne mogu pretvoriti u tendu, ili... zbunj....

Trebalo bi moci ovako nekako cak i ako se otvaraju bocno :)
slika
To mozes probati i sa dva obicna drvena stapa, pa ako koristi malo unapredis resenje.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 12:18 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2016 10:43
Postovi: 119
Lokacija: Zagreb
Neće se patent raskopčati?

Imam štapove od TARPa, oni mogu poslužiti.

_________________
Iskustva još nemam, ali ću ga steći. :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 12:24 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2016 10:43
Postovi: 119
Lokacija: Zagreb
Ali, ni to mi se ne čini kao rješenje za ono na što mislim. Da je jučer padala kiša kad sam se probudila ne bi mogla nikud, jer dok to montiram, mokar i predprostor i ja...
Nisu to vrata koja možeš po jakoj kiši otvoriti, izaći van i zatvoriti, a da kiša ne uđe.

Što kad recimo moraš po kiši ići provjeriti klinove?

_________________
Iskustva još nemam, ali ću ga steći. :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 12:25 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ako ti vrata na kraju imaju rupice za ugurat stap onda su predvidjena za to. Ako nemaju onda riskiras da ih potrgas kada malo jace puhne :/
Mi smo od sutra u kampu pa ti mogu slikati kako to izgleda.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 12:27 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2016 10:43
Postovi: 119
Lokacija: Zagreb
Nemaju rupice, gotovo sam sigurna da nemaju.
Provjerim sutra kad dođem nazad u kamp.

Može, hvala unaprijed za slike.
(Što me sjeti da bi mogla staviti slike našeg malog carstva. :) )

_________________
Iskustva još nemam, ali ću ga steći. :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 12:31 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2016 14:37
Postovi: 20
Tina je napisao/la:
Ali, ni to mi se ne čini kao rješenje za ono na što mislim. Da je jučer padala kiša kad sam se probudila ne bi mogla nikud, jer dok to montiram, mokar i predprostor i ja...
Nisu to vrata koja možeš po jakoj kiši otvoriti, izaći van i zatvoriti, a da kiša ne uđe.

Što kad recimo moraš po kiši ići provjeriti klinove?

U tom slucaju promenis sator :) u neki ovakav model
slika
ili ovakav
slika
mada za vecinu satora se moze dokupiti tenda (Front extension) koja naleze lepo na sator, ali skupo prilicno ... nesto ovako
slika
A na kraju krajeva, ovo se slicno nekako mozda moze i improvizovati ...


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 12:37 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2016 10:43
Postovi: 119
Lokacija: Zagreb
Pa to i je u planu... ;)
Ovaj šator je tek test verzija. Da vidimo sviđa li nam se uopće kampiranje. Kad sam prvi put vidjela MoschuSov avatar pomislila sam
"wow, to je to!", nisam još ni slova tu bila napisala, ni pročitala, a već se zaljubila u jedan šator. :)
Iako... ovaj srednji mi je isto super.

Ali treba ići korak po korak... ako odlučimo uzeti veći šator, ovaj nam uvijek ostaje kao dobra opcija za vikend izlete.

_________________
Iskustva još nemam, ali ću ga steći. :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 12:40 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Štapova za vrata ima na uk camping stranicama i na ebayu (thanks moschus). Nama je to prvi sljedeći upgrade za šator.

Prošli smo kišurinu bez beda, no vidim da su se Talijani ispod nas ustrtarili pa se navlacila tenda na Quechuu slika


Sent ...

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 12:43 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2016 14:37
Postovi: 20
Asterix je napisao/la:
..Prošli smo kišurinu bez beda, no vidim da su se Talijani ispod nas ustrtarili pa se navlacila tenda na Quechuu ...

Il ne veruju Quechuu il vole kisu ... ne vidim treci razlog =))


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 12:50 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2016 10:43
Postovi: 119
Lokacija: Zagreb
Ja zbilja ne znam puno o kamperskim temama, ali meni ti Quechua šatori ne djeluju ozbiljno. Pa nikako da to izgovorim glasno... ali sad kad ste ih spomenuli, moram pitati, feeling me ne vara?

_________________
Iskustva još nemam, ali ću ga steći. :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 12:57 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2016 10:43
Postovi: 119
Lokacija: Zagreb
Evo kako to kod nas izgleda.

slika

slika

_________________
Iskustva još nemam, ali ću ga steći. :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 13:53 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Super ste to složile :)

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 14:56 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
igorpet je napisao/la:
A na kraju krajeva, ovo se slicno nekako mozda moze i improvizovati ...


sve se može improvizirati... dapače! obični najjeftini paviljon iz kauflanda dok padne na blesavo sniženje za cca 50-100 kn... pokriva kompletan stol i stolice ispred šatora, daje dodatno nešto hlada i da se ispod njega boraviti bez obzira što je PVC... a nadalje štiti upravo stol i stolice od neželjenih padalina s drveća (iglica, lišća, bubica i sl.)... također dobro podnosi i kišu, naravno ne pljuskove kao da netko kantom naljeva vodu, ali normalnu kišu bez problema... spakira se u kutiju 100x15x15 cm i stane i u najmanji bunker od auta...

najbitniji detalj je možda što se kod kuće s njega smola vrlo jednostavno skine, a ako i ostane što na njemu nije bitno jer ionako traje 3-4 godine i tad se opet ulovi na nekom "poniženju" i ponovo koristi... ako ga i vjetar strga, kiša upropasti ili bilo što drugo nije neka prevelika šteta... dok recimo kod ovih originalnih nadstrešnica na šatorima - pazit će se, čistit će se i više će se trošiti vrijeme na održavanje istih... i onda opet treba dodatno prostora za tu veličinu šatora s predprostorom, a ovako se može namontirati nešto i sa strane.... a realno i rijetko koji taj predprostor je 3x3 m natkrit...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 15:48 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2016 14:37
Postovi: 20
Statler je napisao/la:
sve se može improvizirati... dapače! obični najjeftini paviljon iz kauflanda dok padne na blesavo sniženje za cca 50-100 kn... pokriva kompletan stol i stolice ispred šatora, daje dodatno nešto hlada i da se ispod njega boraviti bez obzira što je PVC... a nadalje štiti upravo stol i stolice od neželjenih padalina s drveća (iglica, lišća, bubica i sl.)... također dobro podnosi i kišu, naravno ne pljuskove kao da netko kantom naljeva vodu, ali normalnu kišu bez problema... spakira se u kutiju 100x15x15 cm i stane i u najmanji bunker od auta...

Da, paviljoni nisu lose resenje, ali treba sve to spakovati u auto i poneti a nakupi se dosta toga.
U Grckoj po kampovima praktikuju ovakvu improvizaciju
slika
To je neka kao gusta protivgradna mreza ili za zasenu, ne znam tacno, ali vidja sam da na celu parcelu stave mrezu (mozda i duplo, deluje gusto, kao tepih i fino je kad se hoda), zategnu i ukucaju na krajevima pa onda stave sator ili uparkiraku prikolicu. Skoro sve parcele su sa ovim oblozene pa se lepo vide i granice parcele :icon_wink:
A odozgo razvucu istu tu mrezu. Negde gde je drvece fino rasporedjeno to i ne deluje lose a negde sa silnim kanapima i ne bas, ali osim sto stiti sator ili prikolicu daje dodatnu zasenu ako treba.
Sve to nije tesko i spakuje se lako i ne zauzima puno prostora.
slika
slika
slika
slika
Meni ovo deluje prakticno, jeftino i korisno a jedino se mora malo verati po drvecu prilikom postavljanja i skidanja :) a ako se uradi fino i ne ruzi kamp, a i sve bude cisce ako je natkriveno ovim.
slika
A ima i onih plavih cerada razvucene :)
slika
ali ne deluju lepo i posto su guste malo vetra ih moze lako pokidati.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 16:20 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Meni je to osobno, mislim na natkrivanje, ogradjivanje, postavljanne silnih podloga...sasvim odbojno, a pogotovo kada vidim kampicu sa predsatorom ili sator sa paviljonom a ono sve kao po spagi, ogradjeno, izuzev ako se radi o umirovljenicima koji imaju cajta.
To me sve podsjeti na one stare fora naljepnice po autima, jedna je govorila 'cist auto ne produkt bolesnog mozga', samo za duhovitu usporedbu.
A opet, mozda sam ja prljav i neuredan recimo, iako se ne smatram takvime, opet sam ja previse subjektivan za presuditi.
Ja uz dvoje male djece na kampiranju ne stignem paziti da kakva iglica ne zaluta u kampicu, nazuljao sam se na kamen sto ga je mala sa plaze donijela, na paviljonu par kila iglica (kao da sam se zamaskirao, fora), auto i kampica prasnjavi i puni iglica (drugi ujutro u 7 se popnu pa metu, ciste), ves se susi gdje god se moze prebaciti nakon sto se strik popuni i kvacice ponestanu, uglavnom smo svi bosi, izbjegavamo tusiranje (to je radi soli), sudje peremo kad se mora a ne odmah nakon jela i tako tomu, pa na godisnjem smo, za djecu ne vrijede ista pravila, sladoled svaki dan,spavanje kad se hoce i di se hoce...

Onda mi dodje susjed sa ostarijim kamperom, svicarac, nisam mu nista isao prigovarati vezano za moj kredit u franku ;) , parkira pored parcele, namesti ispuh za klimu i orjentira se od nas, mora nekako, a opet prema onoj drugoj parceli, klima mu radi a vani zahladilo, pada kisa vec par sati, on pojma nema, primjetio sam da su stvari u ta 3-4 dana dok nisam otisao sve na svom mjestu, a djeca mladja od moje, sve po spagi, i svi cetvero na nekakvim mobitelima, tabletima, laptopima. Taj covjek i ta zena vjerujem govore da su bili na ljetovanju u Hrvatskoj, na kampiranju, oni su isto kampisti pa mozda i clanovi nekakvog ovakog foruma npr, ali ako je to kampirane ja sam onda divljak i neka sam


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 16:28 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Ne mislim naravno na postavljanje zastite, sjenila i paviljona, to cinim i sam, vec na ovaj primjer grckog kampa koji izgleda, kao sto i kod nas pocinje, kao kakvo trajno izbjeglicko naselje


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 875 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 33 34 35 36 37 ... 44 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan