Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 12:54.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 875 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 40 41 42 43 44 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 03 lip 2019 00:25 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
outwell, naravno ;-) prekopaj malo po temi, ima bas posebna za outwell satore

njih u zadnje vrijeme po kampovima ima bas dosta, a bome i tu na forumu mislim da vecina satorasa ima njega i svi smo strasno zadovoljni


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 03 lip 2019 08:34 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 lip 2019 15:23
Postovi: 17
Jesi imala neki konkretan model na umu? Gledam na njihovoj stranici i čini mi se da niti jedan nema baš puno mrežica u spavaonicama. Mnogo manje od ovih Ferrinovih.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 03 lip 2019 08:44 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Mrezica u kojem smislu? Na vratima protiv insekata ili mislis na mrezice one za stavljati stvari?

Mi imamo Nevadu MP, to je pila od satora i sasvim dovoljna za 3-4 ljudi. Spavaonice se mogu razdijeliti, iako mi maknemo tu pregradu i spavamo svi skupa, ispred je ogroman predprostor (u njemu ima tih dzepova za stvari), ima tri ulaza od cega je jedan kisni, ima na predprostoru prozore pa onda mozes maknuti sjenila i gledati van (ako recimo kisa pada da nisi bas u mraku), spavaona je zatamnjena itd. Jedini problem kod tog satora je sto zauzme puno mjesta u bunkeru i na parceli, pa se ne mozes smjestiti bas na bilo kakvu parcelu (ali svaki veliki sator sa predprostorom je takav)

Ima tema posebna za outwell satore: viewtopic.php?f=46&t=1146


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 03 lip 2019 14:49 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 lip 2019 15:23
Postovi: 17
Mrežica protiv insekata. Koje ujedno rade i propuh. Možda se samo ne vidi dobro na slikama, ali čini mi se da ima samo na vratima spavaonice jedna uska traka i otraga nešto malo. Ferrino mi je prvi izbor upravo zbog ogromne količine tih mrežica na spavaonicama. Da se mene pita, ja bi na moru spavala bez gornjeg šatora 90% vremena! Uvijek mi je vruće. Ova vaša Nevada je mrak, al nekako mi se više čini da je primjerenija za hladnija/kišnija kampiranja?


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 03 lip 2019 15:13 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Outwell, bar ovaj nas, ima mrezice na svim ulaznim vratima. Mi spavaone recimo ljeti pustamo otvorene kompletno, uoce ne zatvaramo ta vrata na njima

A pretoplo .... a isto kao i u drugim satorima. Ima puno prostora u njemu pa nije prestrasno, bitno da je u hladu postavljen a ne bas direkt na suncu. Po danu ionako nisi unutra, a kad dodje noc se za cas rashladi

Ali - Ferrino je isto super izbor, mozda nije toliko komforan u smislu da ima nekih ekstra dodataka unutra kao Outwelli, ali je sigurno dobar sator. Mi imamo i mali iglu Ferrino, ali ne stanemo vise u njega =)) Outwell je bas radjen da se moze boraviti na duge staze u njemu - ima recimo te prozore da nisi zbuksan unutra, ima ulaz za struju, ima vodic za strujni kabel za razvjetu npr, spavaone se daju preslagivat, odvajat, micat itd.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 03 lip 2019 19:35 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 lip 2019 15:23
Postovi: 17
Evo procitala sam cijelu Outwell temu. Bez razmišljanja bih odmah uzela tvoju Nevadu da me ne muči veličina spakiranog šatora. Stvarno je ogroman. Imamo veliki karavan, ali i blizance i doslovno bi nam u gepek stala samo kolica i šator. Ako i to. U Thule definitivno ne stane sve ostalo.

Na vašoj Nevadi mi se jako sviđaju prozori, stvoreno za hladne kišne dane u planini! I sviđa mi se što se spavaonice ne moraju skidati prije zapakiravanja šatora kao na Ferrinu.

Ovo s otvorenim vratima spavaonica bih voljela izbjeći jer se užasavam buba i mrzim komarce i mrave, a znam da ću izludjet ako ću tjerati dvoje male djece da svaki puta za sobom zatvaraju mrežice predprostora.

Na mukama sam sad [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND COLD SWEAT] Svi navijate za Outwell, a u kampovima svi Slovenci u Ferrinu. Zbunjena sam hahaha


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 04 lip 2019 16:32 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 lip 2019 15:23
Postovi: 17
Hm, čitam dimenzije zapakirane Nevade 5p i nigdje se ne spominje da su šipke dodatno zapakirane, a to sam na Outwell temi negdje pročitala. Jel to i za Nevadu 5P tako? Ako nije, onda nije toliko velik kako sam mislila


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 04 lip 2019 16:38 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
kako mislis dodatno? sve je u jednoj torbi - sator, klinovi i sipke. mi jos dodatno potrpamo i tepih za predprostor i podlogu za od ispod satora

dosta zauzme mjesta, al sa nekom velikom krovnom kutijom ne bi smjelo biti problema. kolica ce vam ionako biti aktualna jos kratko vrijeme, a onda cete vjerojatno imati jos gori izazov - bicikle :))


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 04 lip 2019 17:26 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 lip 2019 15:23
Postovi: 17
Pročitala sam da je jedan forumas napisao da ga je iznenadilo kad mu je stigao naručeni sator i skuzio da su šipke u zasebno torbi. Mislim da je Montana u pitanju bila. Pa sam (ocito krivo) zaključila da je to slučaj sa svim Outwell satorima. Jest veći od Ferrina, ali samo 25 cm u dužinu. To je podnosljivo. I da, znam, prostor će od sad na dalje uvijek biti problem. Što doma, što u šatoru, što u autu [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND COLD SWEAT]


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 05 lip 2019 00:14 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Hm, kod nas sipke jesu u zasebnoj vrecici, ali sve se to zgura u onu glavnu torbu (sator, klinovi, sipke, tezervne sipke, podloga, tepih)

Inace, mi cemo nasu Nevadu najvjerojatnije prodavati. Nisam je jos stavila u oglasnik jer razum kaze jedno, srce drugo :) Al ne treba nam i samo zauzima mjesto, ako cemo ici negdje satorom mali Ferrino ce morat bit dosta


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 05 lip 2019 06:25 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 lip 2019 15:23
Postovi: 17
O ne! Pa kako, zašto?! Pa znam da je obožavaš! Ti si i pokrenula cijelu lavinu kod forumasa!

Ja se još uvijek lomim. Sve više mislim da ćemo se na kraju ipak odlučiti za Ferrino Chanty jer je prozračniji u spavaonicama, manji kad je u torbi, lakši i jeftiniji. Muči me samo što nema krović iznad barem jednih vrata, ali imamo paviljon koji se zatvara sa sve 4 strane, pa ćemo se snaći u slučaju kiše. I sviđaju mi se plastični prozori na Outwellu, ali preživjet ćemo bez njih


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 05 lip 2019 08:08 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Mushmula je napisao/la:
O ne! Pa kako, zašto?! Pa znam da je obožavaš! Ti si i pokrenula cijelu lavinu kod forumasa!


Imamo sad i kamper ;-)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 05 lip 2019 10:05 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 lip 2019 15:23
Postovi: 17
Pokazala sam sad suprugu vaše fotke Nevade da ga pitam jel želi da ga kupimo. I ispalo je da zna tvog supruga sa Sljemena. [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES] Kaže da ak bi od ikoga uzeo rabljeni šator, onda bi od vas. Al ćemo ipak uzeti novi jer ćemo ga sigurno puno koristiti


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 05 lip 2019 10:19 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Vis kako je mali svijet :dance: Ma nije nas (jos) na prodaju. Moram malo to posloziti u glavi =))


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 06 lip 2019 19:22 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 lip 2019 09:28
Postovi: 3
pozdrav svima :)
u fazi smo kupovine novog šatora, prvenstveno većeg (povećalo nam se brojčano stanje) i nekog kojeg je lagano podići i da ne zauzima previše mjesta u autu.

za sad nam je ovo favorit:
https://www.decathlon.hr/p/8492639_sato ... 54-no_size

da li imate iskustva s šatorima na napuhavanje?koliko su pouzdani? većinom ljetujemo 10tak dana u sezoni pa ne predviđam grozne oluje ali opet u...
ne bi da je nepouzdan pri malo jačem vjetru...
da li ima dovoljno mrežica za ugodno spavanje...takve detalje :)
ugl cijenila bi savjete i iskustva :)

kampiramo mi već godinama ali do sada smo se snalazili u puno manjem šatoru i to više nije opcija,a sigurni smo da nam je kampiranje jedini vid godišnjeg odmora :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 06 lip 2019 20:37 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 lip 2019 15:23
Postovi: 17
Za koliko ljudi vam treba šator? Ovaj je ogroman i imat ćete problema naći odgovarajuću parcelu. Koristili biste sve 3 sobe ili samo 2 s velikim boravkom? Ako ovo drugo, onda mislim da vam za ljetovanje ne treba toliko šator jer ćete ionako većinu budnog vremena provoditi vani.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 06 lip 2019 21:21 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Grgamara ne kazem da su Quechua satori losi ali buduci da se tu radi o nekih 600eura ja bi pogledao sto se vani nudi za te novce. Na zalost zaboravio sam gdje ali prije par dana sam vidio Outwell Montanu 5p za nesto manje od tog iznosa a ja bi, recimo, to puno radje od Quechue na napuhavanje.
Buduci da kampirate vec neko vrijeme siguran sam da inate u glavi otprilike sto vam treba i sto zelite.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 06 lip 2019 21:37 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 06 lip 2019 09:28
Postovi: 3
koristili bi dvije spavaonice ali pošto kuhamo i nosimo dosta toga mi se činilo da je možda bolje uzeti veći da imamo mjesta :)i pošto na to gledamo kao višegodišnju investiciju,a i fora je da eventualni posjetitelji gdje prespavati noć.

za nekoga ko kampira godinama je glupo pitanje ali kako ide to veličinom parcele po kampovima?? (do sad je to nama bio šator za tri osobe onaj mali s predvorjem i to nam je stvarno bilo malo s obzirom da nas je bilo troje,a sad nas je 4...)

gledamo na napuhavanje radi jednostavnosti postavljanja i što su manji volumenom kad se sklope. da li itko zna kako se oni ponašaju?

hvala


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 06 lip 2019 23:28 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
zapravo nije cak toliko ni problem u velicini parcele koliko je problem da na parcelama zna bit drvo neko ili hrpa kamenja i sl, i onda jedva nekako naguras sator. a na zalost kod rezervacije ti ili ne ponude tocan broj parcele pa da znas ili ljudi koji to rade uopce ne razmisljaju o tome


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 07 lip 2019 07:37 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Nas sator je 480 pa smo vec par puta imali problema s duzinom, nisu bas nasi kampovi za to :/ Nadje se parcela ali si poprilicno limitiran u izboru a kad ides u sezoni i tako je guzva.
Nemojte zaboraviti i spage koje jos idu na duzinu a treba ti i malo mjesta da mozes prolaziti okolo. Dakle sa 6,3m si vec na skoro 9m u startu sto definitivno moze biti problem :)

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 875 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 40 41 42 43 44 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan