Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 13:42.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 875 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 34 35 36 37 38 ... 44 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 16:42 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2016 14:37
Postovi: 20
Runa je napisao/la:
Ne mislim naravno na postavljanje zastite, sjenila i paviljona, to cinim i sam, vec na ovaj primjer grckog kampa koji izgleda, kao sto i kod nas pocinje, kao kakvo trajno izbjeglicko naselje

Tamo se masa prikolica ne pomera, ostaje cele godine na placu, placaju godisnji zakup, u ovim boljim i vecim kampovima.
Zauzmu uglavnom najbolja mesta, pa za prolazne i ne ostane neki izbor, barem ono sto sam imao prilike da vidim.

Lepo je provoditi odmor onako kako svakom prija, bez stega i ostrih pravila, sve dok ne pocnemo ometati druge je u redu ko voli drugacije i to je po meni OK ... bitno je samo biti opusten :dance: a svajcarci po tome i nisu bas poznati :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 19:29 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 lip 2014 22:14
Postovi: 16
Lokacija: Zagreb
Tina je napisao/la:
...

Što kad recimo moraš po kiši ići provjeriti klinove?

Ili kad po kiši moraš na wc?


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 20:04 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Uzmeš kišobran ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 21:50 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 22 srp 2016 11:02
Postovi: 69
Moja žena si je pripremila kanticu za takve prilike :))

Nemam ti ja pojma...


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2016 22:09 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Mi imamo kisni izlaz + kisobran :)

Tocno to nam je bio problem na malom satoru tako da je to bio jedan od uvjeta za veliki. Plus to da u slucaju kise sve stane u njega


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 24 kol 2016 17:20 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Primjetio sam jos jednu stvar zbog koje bi, po mom, trebalo izbjegavati satore koji nemaju integrirano dno. Kada je jak vjetar kao sto je npr. bio zadnjih par dana u Kozarici takvi satori se napuhuju kao da su padobrani :)
Jednostavno vjetar udje dole uz zemlju i cijeli sator se napuhuje i cupa van dok satori sa zatvorenim dnom nemaju tih problema ;)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 25 kol 2016 21:50 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 22 srp 2016 11:02
Postovi: 69
Istina.
Ja sam (poucen promatranjem drugih po kampu) na krilca straznje polovine satora stavio kamenje da zatvorim protok, a krilca na prednjoj polovini podvrnuo pod podlogu.
2 noci je prilicno puhalo, ali nisam primijetio napuhivanje.

Nemam ti ja pojma...


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 30 kol 2016 10:09 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
freerider je napisao/la:
evo da javim.
Lani sam uzeo Dechatlon Arpenaz 4.1, dakle onaj za 700 kn. Poslužio je svrsi.
visina ok, bez saginjanja u prednjem dijelu. Prostirka se zakopča sa dugmićima, a ovo oko mravi pa spavaš u zatvorenoj sobi ne mogu ući unutra.
Minus je što je prozor šatora plastični, tj. nije prozračni (nije mrežica).
Meni je zadovoljio. Ionako ga ne mislim dugo, nekako mi je želja kampica, iako je šator super stvar.
da li bih ga preporučio, bih, za početak, a onda poslije ide upgrade kao i kod svih.
I još jedna preporuka naručite online dechatlon, koliko se sjećam bilo mi je jeftnije za 50 kn šator, stolice za 10 - 20 kn...


evo druga godina korištenja Dechatlon Arpenaz 4.1., ove je godine bilo jake kise, nije propustio, ali jos jedan minus je sto nema oko cijelog šatora ona dodatna cerada pri dnu na koju stavljaš kamenje. Cerada je sa prednjeg dijela do pola, a od druge polovice (tu počinje i soba), nema tih dodatnih cerada. Malo mi je to glupo, jer kiša ulazi pod sobu, vlaga, mokro, hladno. eto taj me je detalj zasmetao + prozor plastični (stvarno nema svrhu).
btw. kamp je bio prepun šatora Dechatlon (Quecha), valjda to ljudi uzimaju zbog povoljne cijene.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 31 kol 2016 13:11 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2016 10:43
Postovi: 119
Lokacija: Zagreb
Vratile se jučer doma...
Ja sam zaboravila koliko imam godina i nakon kiše koja nas je pratila dvije noći u kampu na otoku,i hodala bosa po mokrom kampu i nahladila križa, mjehur, bubrege... a možda je i spavanje na luftiću pomoglo... Zbrisale smo u civilizaciju na par dana, a nakon toga smo podigli šator (muž je ulovio par dana godišnjeg) na jednom eko imanju i uživali...

Zaključak: kampiranje nam se sviđa, šator nam je taman, pa i za troje ako je u pitanju samo spavanje. Pouzdan je na kiši (nismo ga još testirali na vjetar)... ali za dugotrajniji boravak koji uključuje kuhanje ipak nije, pa si gledam Proxesa... vidjeli smo ga uživo, pričali s vlasnicima...
Uglavnom, testno kampiranje je prošlo ok (unatoč svim nedaćama) i idemo dalje. :)

_________________
Iskustva još nemam, ali ću ga steći. :)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 31 kol 2016 13:55 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Vidim se nedavno pisalo o kišnim ulazima u šatore, dodatnim palicama, vjetru u šatorima...
E, kišni ulaz...
Moj coleman nema kišni ulaz i nema integrirano dno. Nakon iskustva da mi je pol boravka mokro zbog uđi-izađi po kiši, napravil sam si štapove s kojima si mogu šator staviti pod "tarp". Sam svoj majstor štapovi su ispali vrlo jeftino i vrlo dobro...
Prognoza nije ukazivala na kišu ni vjetar tak da tarpa nisam ni postavljal, a nisam ni pozabijal okolne klinove za natezanje špagica.. Greška.
Jedne noći oko pola dva počelo je puhati i kišiti, na brzinu sam sklonil stvari pod krov i špagice nategnul na klinove uz šator. Dva susjedna klina su se isčupala, šator se nadigo i spavaona je malo zakisla. Klinovi koje sam jedva zabio u suho tlo, na pokislom tlu su se dali izvaditi ko da su u putru... to sam prvi put sad vidio.
Ujutro sam sve zabio kak treba. Iduca dva dana je bilo puno burovito, bez kiše. Mislim da bi mi tarp iznad šatora pri takvom vremenu samo stvarao dodatnu buku, pa ga nisam ni postavljao.
Bura se uvlacila u sator i ispod poda boravka pa sam stavio malo kamenja da mi ga ne podiže. Šator se povijao, ali nije bilo opasnosti da odleti...
Susjed iz Austrije je imao palice šatora aluminijske valjda od 1 cola (kod mene su staklena vlakna) i na njemu se bura jedva primjećivala...


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 31 kol 2016 15:24 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ja uvijek zabijem sve klinove i rastegnem sve spage bez obzira na prognozu. Ako jos znam da ce biti nevrijeme sve dodatno zategnem i provjerim :)
Nas Outwell je prezivio vec 2 dosta jaka nevremena i nikakvih problema (ne racunam granu koja nam je pala). U 6tom mjesecu u Selcu je bilo stvarno jako nevrijeme tj. bura cijelu noc i cijeli sator se je tako savijao da sam bio siguran da ce barem nesto puknuti ili se iscupati kad ono nista. Alu konstrukcija je definitivno bolja ali su dosta teze i zauzimaju puno vise mjesta :/


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2016 15:58 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 22 srp 2016 11:02
Postovi: 69
MoschuS je napisao/la:
Ja uvijek zabijem sve klinove i rastegnem sve spage bez obzira na prognozu. Ako jos znam da ce biti nevrijeme sve dodatno zategnem i provjerim :)


Ja isto za prvi put sve klinove pozabijao i rastegnuo spage.
A kako nam je naletila nevera i neocekivana pijavica mislim da cu zadrzat naviku. :)

Nemam ti ja pojma...


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 02 ožu 2017 06:52 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 ožu 2017 02:54
Postovi: 2
Pozdrav svima,

evo odlucili se da kupimo sator jer ce nam trebati kojih desetak puta kroz godinu posto hodocastimo na trail/trekking utrke :)

Koristit ce se od proljeca pa do jeseni. Supruga, dvije curice (2god 4god) i ja.

E sad me zanima od sljedecih sta uzeti:
- Darwin 3+
- Salewa Denali 3
- TENERE 4 koji je sad na akciji
- nesto drugo

Bitno mi je da je vodonepropusan, dobra podnica i da ima mrezu za insekte.

Zahvaljujem svima.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 02 ožu 2017 08:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ako idete obiteljski ovi 3+ bit će zasigurno već i u startu mali....

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 02 ožu 2017 10:34 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Od svih navedenih eventualno ovaj Ferrinov Tenere 4 - on ima dovoljno dobru zastitu od kise i vjetra (krilca sa strane za mogu "priljepiti" za pod pa nece nista ulaziti u sator) i ima sirinu za madrace od 240cm sto bi teoretski mozda moglo biti za sve vas

Moras racunati da idelano madrac ne bi smio biti od ruba do ruba, jer tamo gdje madrac dira stijenku satora iznutra u slucaju kise ce prokisnjavati. Ako pak stavis uze madrace, neces bas imati dovoljno mjesta za spavanje vas cetiri.

Problem kod ovih satora je i to da nemate prostora u satoru za drzanje stvari, znaci ormar vam mora biti u autu i presvlaciti se morate negdje drugdje. Isto tako, boraviti u satoru necete moci osim horizontalno spavajuci

Neko nepisano pravilo je da, za ugodan boravak, uvijek gledas + 1. Znaci za realno dvoje su satori deklarirani za troje. Za cetvero bi vec trebalo gledati one za 5. Tako da mozes u sator ugurati madrac ili podlogu na kojoj mozete komotno spavati i jos barem neki mali ruksak/kufercic sa stvarima da se mozete presvuc u satoru.

S obzirom da idete na trke, pretpostavljam da vam ciljana sezona nije samo ljeto vec proljece i jesen. Tad zna biti i dosta hladno, pa ne bi trebali gledati iskljucivo ljetne satore (koji imaju otvoreno dno i u takvima je puno hladnije).

Pogledaj Decathlon i Quechuu. Oni imaju solidne satore, vrlo brzo i jednostavno se postavljaju (sto je bitno da kad ste vec dosli negdje na trku ne trosite par sati na sastavljnje nego da to rijesite u pol sata). I bitno - mogu se isprobati i vidjeti u zivo u ducanu. Odite svi kolektivno i probajte se lec u nekog 3+, pa da steknete dojam koliko je to zapravo mali prostor. Ne treba vam neki veliki boravisni prostor jer, pretpostavljam, necete kampirati na dulje staze, vec samo prenociti dan-dva dok je trka. Al da bar imate dovoljno prostora za naspavat se bez guzve.

Mi imamo Ferrinov Skyline 3+. I jedno dijete. Kad je imao nekih 3 godine uzeli smo veci sator jer nam je postalo nemoguce spavati na tako malo mjesta. Uopce ne znam gdje bi jos jedno dijete ugurala u takav sator =))


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 02 ožu 2017 14:25 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 02 ožu 2017 02:54
Postovi: 2
@Lei

Hvala na odgovoru, znaci ovi svi otpadaju osim Tenere4. Nasao sam jos Ferrino Shaba 4 koji je sad na 2000kn. Ovo je super savjet za Decathlon pa cemo sigurno otici da vidimo i probamo.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 04 ožu 2017 22:46 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 06 vel 2015 13:48
Postovi: 149
Če vam finančno znese.....
Kaj takega?
http://www.nazraku.si/sotor-brean-5.html

_________________
http://caravan.mojforum.si/caravan.html
***********************************
C5 break 2.0 HDI, Adria "lastna izdelava" aka Adria 400, l'1984
slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 05 ožu 2017 10:48 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Ja bi svakako naglasak stavila na brzo i jednostavno postavljanje, a to ovi veliki modeli sa puno lukova, prozora, spaga (kao sto je nasa Nevada recimo) nisu. Idem od pretpostavke da autor pitanja koristi sator za prenociti dok su na utrkama - sto znaci da nemaju bas sad par sati za postavljanje i da ce biti situacija da ce samo jedan od roditelja (dok je drugi na trci) mozda rastavljati sator (uz dvoje male djece koja vise odmazu nego pomazu). Znaci, model mora biti turbo jednostavan i bez da trazi dvije osobe za sastavljanje. Neki light&fast, a da se ipak mogu svi komotno potrpat unutra


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 05 ožu 2017 13:34 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 06 vel 2015 13:48
Postovi: 149
Evo: https://www.coleman.eu/uk/p-26284-instant-dome-5.aspx

_________________
http://caravan.mojforum.si/caravan.html
***********************************
C5 break 2.0 HDI, Adria "lastna izdelava" aka Adria 400, l'1984
slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 05 ožu 2017 14:02 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Ovaj dome je interesantnog oblika... Slično mi koristimo busvorzelt uz kombi i montiramo ga u roku 15-tak minuta sa širenjem, uvlačenjem dvije šipke i podizanjem... jedino treba nas dvoje da to napravimo...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 875 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 34 35 36 37 38 ... 44 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan