Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 11:50.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 875 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 36 37 38 39 40 ... 44 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 18 srp 2017 21:18 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 srp 2017 21:10
Postovi: 3
Pozdrav ljudi,

imam dilemu u vezi satora. Posto sam nov u ovom i sve sta znam je sa ovog foruma. Ovo ljeto smo se cura i ja odlucili na kampiranje. Dvoumim se izmedu par satora sa njuskala, pa ako bi mi vi mogli pomoc oko odabira.

1. Ferrino Proxes 5
2. Salewa Denali 3
3. Outwell cloud 5

Moj favorit je proxes jedino sto me muci je dali nam treba tako veliki sator. Najvise mi se svida sto ima predvorje i stvari mogu bit natkrivene ako krene kisa.

Hvala unaprijed


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 srp 2017 07:39 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 15 vel 2016 17:52
Postovi: 27
Svi navedeni šatori su kvalitetni, tako da ni s jednim nećeš pogriješiti...
Ako kupuješ rabljeno prvo pogledaj kako je koji sačuvan.
Razmisli što ti je važnije; brzina postavljanja(Salewa), komfor(Ferrino), neka sredina(Cloud 5).
Razmisli kako želite kampirati, ako ćete putovati i često mijenjati kampove bolji je manji šator zbog brzine postavljanja...
Veći šator zauzima više mjesta u autu...
Članovi ovog foruma znaju reći da je nakon šatora prirodno prijeći na kampicu, pa na kamper...
U mom slučaju je obrnuti redosljed, sa kampice na šator, a ozbiljno razmišljam prijeći na mali brzo sklopivi šator...
Dobro razmislite što želite i donesite odluku.
Na ovom forumu imaš članova koji su imali Ferrino, pa se nadam da će ti reći nešto više o samom šatoru...
Uživajte na kampiranju :handgestures-thumbup:


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 srp 2017 08:54 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Dark7 ti je sve napisao i sve zavisi o vasem stilu kampiranja. Ako idete na duze i idete autom slobodno uzmite veci i komforniji sator, nije Ferino jako velik. S druge strane ako idete busom, motorom, biciklom bitno vam je da taj sator zauzima sto manje mjesta.
U svakom slucaju nemojte zaboraviti i sve ostalo sto treba za kampiranje. Kreveti, nesto za kuhanje, stolice/lezaljke itd itd

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 srp 2017 09:45 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Venezg je napisao/la:
Pozdrav ljudi,

imam dilemu u vezi satora. Posto sam nov u ovom i sve sta znam je sa ovog foruma. Ovo ljeto smo se cura i ja odlucili na kampiranje. Dvoumim se izmedu par satora sa njuskala, pa ako bi mi vi mogli pomoc oko odabira.

1. Ferrino Proxes 5
2. Salewa Denali 3
3. Outwell cloud 5

Moj favorit je proxes jedino sto me muci je dali nam treba tako veliki sator. Najvise mi se svida sto ima predvorje i stvari mogu bit natkrivene ako krene kisa.

Hvala unaprijed


Mi imamo Proxes4 i prezadovoljni smo s njime, tako da ako ga uzmete, nećete pogriješiti.
Kao što su ti svi prije već rekli, dalje ovisi o onome što želite i vašem stilu kampiranja.
Proxes nije toliko velik kad je zapakiran pa ne zauzima puno mjesta u autu, ali to nije šator za one koji misle često mijenjati lokaciju. Ako smo negdje manje od 7 dana, onda koristimo manji šator (tipa ovaj Denali 3). Nas je dvoje i za naše stvari kad smo na dužem godišnjem, Proxes je taman.
Komfor je zagarantiran, imat ćete mjesta za torbe sa stvarima, stol i stolice ako vas ulovi kiša itd.
S druge strane, sa malim šatorom, to nije moguće, već sav višak stvari stoji u autu.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 srp 2017 20:26 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 srp 2017 21:10
Postovi: 3
Hvala vam na pomoci. Mi ni sami ne znamo sta bi, ovo ce nam bit prvo kampiranje i odlucili smo ove godine stacionirat se u jednom kampu na cca 10 dana. Dogodine cemo vidit dal je to za nas i sta zelimo.

Vodim i brigu o ostalim stvarima kako je kolega napomenuo stolci, stol, krevetu, vrece itd itd. Jedino me brinu sitnice tipa koliko kartusa kupit, dal ce nam boca od 3 kg bit dovoljna za kuhanje obroka itd itd. Vjerujem da ne postoji kamper koji nije nesto zaboravio doma a od velike vaznosti mu je u kampu, zato smo opusteni i svjesni da ce nam nesto falit.

Sto se mjesta tice u autu ima ga na pretek. Idemo kombijem tako da ce nam i bicikli stat u gepek. :dance:


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 srp 2017 22:05 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Uzmite onda veci sator i mislim da vam je puno zgodnije kuhati na struju ;)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 20 srp 2017 07:25 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Venezg je napisao/la:

Jedino me brinu sitnice tipa koliko kartusa kupit, dal ce nam boca od 3 kg bit dovoljna za kuhanje obroka itd itd.



I više nego dovoljna, osim ako ne kuhate od jutra do sutra. Nama je za 14 dana sasvim dovoljna kartuša od 450g i uvijek ostane. No dobro, naše kuhanje se svodi na jutarnju kavu i nešto blic za večeru.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 20 srp 2017 08:49 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Čini mi se da su mi jednom kada sam punio bocu od 3 kg rekli da je to dovoljno za 20-ak sati kuhanja...
P.S. Izvažite praznu bocu ( možda nađete nekoga dobre volje u punionici ako vaša nije potpuno prazna), da i kasnije možete znati koliko plina vam je ostalo na raspolaganju. Tako vam se neće dogoditi da neplanirano ostanete bez plina. :handgestures-thumbup:

Nadam se da nećete zapeti pri računanju kao naši maturanti?! =))


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 21 kol 2017 11:32 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
slika
malo igranja sa tarpom....
kišni ulaz na jednoj strani
wc na drugoj
slika
slika
slika
slika
slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 21 kol 2017 14:16 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Moze please neka preporuka gdje kupiti teleskopske tarp palice?
Nikako nac po nekoj povoljnoj cijeni :(


Apropos ulaza u sator, Proxes ima straznji ulaz u spavaonu. Mi ga u biti nismo nikada koristili, sve do ove godine, kad je na Korculi bilo 38C, kada nam je zlata vrijedilo imati samo mrezicu i da nam zrak po noci cirkulira kroz cijeli sator.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 21 kol 2017 14:22 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Ove sam si sam napravio.
Nisu teleskopske, nego trodjelne. 1 dio je 70cm. pa spojim dva ili tri.... po potrebi.
12 dijelova (za cetiri 210 cm visoka stapa) me doslo ak se dobro sjecam cca 120 kn + malo varenja (to sam si odradio "gratis" - litra i voda, u firmi)
Poslikam ti detalje ak te zanima....


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 21 kol 2017 14:53 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Mi smo stapove za tendu narucili preko ebaya iz nekog Njemackog kamping ducana pa probaj potraziti.
Sto se tice ulaza meni je to jedna od najvecih prednosti naseg Outwella. 3 ulaza sa mrezicama pruzaju puno fleksibilnosti jer mozes izlaziti na koju stranu ti pase plus ako je vruce ostavis samo mrezice i razlika je ogromna.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 21 kol 2017 16:07 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
@Asterix pogledaj si na blacks.co.uk pod Tent and camping accessories/Tent poles
Dostava ti je 7funti a do kraja mjeseca akcija 20% na kamping opremu ;)

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Vrh
   
 Naslov:
PostPostano: 21 kol 2017 16:25 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Ebay 30funti, blacks 38, da li je normalno da to toliko dođe?

Ako da, ok, kupit ću, ali čini mi se da je nekako previše novaca za dvije palice.

Srećom pa imam vremena do sljedećeg godišnjeg, ići će se i u Sloveniju i u međuvremenu, pa možda nešto i nađem.

Zacki zak, može detalji, naravno.

hvala svima na pomoći

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 21 kol 2017 16:53 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
U Dechatlon zapad, 2x 195 mm je 93kn cca
U Iglu sportu je bilo od Robens 230mm za 130kn kom.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 21 kol 2017 17:30 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Znači ipak ima Decathlon, super!

hvala

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
 Naslov: Re:
PostPostano: 22 kol 2017 07:16 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Asterix je napisao/la:
Ebay 30funti, blacks 38, da li je normalno da to toliko dođe?

Ako da, ok, kupit ću, ali čini mi se da je nekako previše novaca za dvije palice.

Srećom pa imam vremena do sljedećeg godišnjeg, ići će se i u Sloveniju i u međuvremenu, pa možda nešto i nađem.

Zacki zak, može detalji, naravno.

hvala svima na pomoći


Kad danas dodjem doma, poslikam i uveče ili sutra ujutro stavim na temu. lp


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 22 kol 2017 08:35 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 svi 2012 12:36
Postovi: 17
Ja sam ovo uzeo https://www.blacks.co.uk/equipment/2739 ... e-set.html i u kombinaciji s ovim tarpom https://www.blacks.co.uk/equipment/1331 ... -blue.html složio sam si tendu ispred šatora. to dvoje zauzima manje mjesta u autu nego klasičan paviljon.


Vrh
   
PostPostano: 22 kol 2017 08:37 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 08 svi 2012 12:36
Postovi: 17
zdolfi je napisao/la:
Ja sam ovo uzeo https://www.blacks.co.uk/equipment/2739 ... e-set.html i u kombinaciji s ovim tarpom https://www.blacks.co.uk/equipment/1331 ... -blue.html složio sam si tendu ispred šatora. to dvoje zauzima manje mjesta u autu nego klasičan paviljon.

slika


Vrh
   
 Naslov: Re:
PostPostano: 23 kol 2017 08:42 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Asterix je napisao/la:
Ebay 30funti, blacks 38, da li je normalno da to toliko dođe?

Ako da, ok, kupit ću, ali čini mi se da je nekako previše novaca za dvije palice.

Srećom pa imam vremena do sljedećeg godišnjeg, ići će se i u Sloveniju i u međuvremenu, pa možda nešto i nađem.

Zacki zak, može detalji, naravno.

hvala svima na pomoći

evo slikica

nacrt
slika

ispod stapa moze se staviti ovo... kroz rupu zabijem klin i stap moze sam stajati
slika
slika
slika

na vrh nastavis novi stap ili vezes spagicu...
slika

spoj dva stapa
slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 875 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 36 37 38 39 40 ... 44 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan