Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 27 tra 2024 12:46.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 875 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 3 4 5 6 7 ... 44 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 12 ožu 2012 10:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
bajki je napisao/la:
"Garaža članova" je podforum u dijelu kampiranje. Ako ga slučajno nevidiš, onda javi da provjerim o čemu se radi.


Zacki - moraš biti logiran da bi vidio taj forum jer smo ga zatvorili da ga mogu gledati samo članovi foruma!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 12 ožu 2012 10:36 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Vidim ga, promaklo mi je. fala.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 15 ožu 2012 11:49 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Evo nađoh zanimljiv članak za one koji nabavljaju šatore:

http://www.avtokampi.si/novica.asp?drzava=0&ID=568

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 05 tra 2012 15:21 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 04 tra 2012 13:50
Postovi: 5
Malo novih dezena za sezonu proljeće-ljeto 2012. :

http://www.campingworld.co.uk/Brands.aspx?BrandID=128


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 05 tra 2012 15:29 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Dobri su! =)) :handgestures-thumbup:


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 06 tra 2012 06:44 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
U jeb..., i ovo malo zainteresiranih za kampiranje u šatorima sad će odustati. :doh:

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2012 11:29 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2012 19:16
Postovi: 155
Uzela sam sad nedavno Mckinley Samos 4, a nekak mi se čini da se češće spominje Samos 6, pa me zanima zakaj. Osim veličine, jel taj u nečem bolji ili kaj? Meni je nekak 6 prevelik, nas je troje, a i 4 je velika razlika naspram dosadašnjeg iglua :) Za 6 mislim da stvarno nemamo potrebe.
Išla sam sama u shopping u Krško, nije bilo Samosa 6, samo ta jedna jedina četvorka, a šesticu ni ne znam kak bi dovukla do auta


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2012 13:47 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
I nas je samo troje, pa smo radije uzeli šesticu i nije nam nimalo žao.
Kod šestice imaš jednu veću spavaonu u koju stanu četiri jednostruka madraca po dužini, a uz tri je fini komfor i to je posebno dobro dok ti je klinka tako mala i spava s vama.
Druga manja spavaona (takve su tvoje obje), nam služi za stvari, a u predprostoru držimo frižider 50lit.
U tu manju spavaonu možeš stavit onaj veći jednostruki madrac ili možda čak dva manja, ali poprijeko što je malo nepraktično jer svaki put kad ulaziš u spavaonu, moraš stat na madrac.

No ne brini, i s ovim ćeš biti sigurno zadovoljna. Omjer uloženo-dobiveno kod Samosa je zbilja OK.

Jedna napomena; prilikom prvog rastvaranja, polako to radite i posebnu pozornost obrati na mjesto gdje je ona mala vrećica s klinovima. Ta je vrećica jako tanka i bez obzira što se nalazi unutar vreće sa štangama klin ju hoće probit i probušit ti šator.
Upravo se to nama desilo i kad smo to reklamirali, u dučanu smo otvorili drugi šator i kod njega je bila ista stvar (rupica/e je skroz mala).Treći je bio OK, tako da je reklamacija u Intersportu (West Gate) prošla bez imalo problema.
Sada štange i klinove držimo u posebnoj torbi zajedno s ostalim potrebnim sitnicama (čekić, špage kablovi za struju...).

Ako te još što zanima slobodno pitaj. :obscene-drinkingcheers:

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2012 13:47 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
cjepidlaka nisam nikakav strucnjak ali gledam satore zadnjih par tjedana jer namjeravamo poceti s kampiranjem i Samos 6 mi je u uzem izboru. Osim velicine razlike mislim da nema nikakve ali ja ne vidim razloga da uzmem manji model. Nas je isto troje (ja, zena i curica 3.5g) i u Samosu6 za pocetak mozes normalno stajati, jedna spavaona je veca i u njoj moze malicka spavati s nama a stvari su u drugoj "sobi" a kad cura naraste moze spavati u drugoj spavaoni. U Samosu4 su spavaone 130cm i meni se to cini jako usko za dvoje odraslih ljudi a i cijeli sator je dosta manji, skoro metar kraci i pola metra uzi. Ne znam koliko je 4ka teska ali 6ica je nekih 13kg sto nije nikakva tezina pogotov ako idete s autom a i razlika u cijeni je svega 200tinjak kn tako da meni manji model ne dolazi u obzir. Vidio sam ih prosli tjedan u Intersportu i jos su na nekakvoj akciji, mislim 30%.
Nadam se da ce se javiti netko upuceniji jer mislim da su Samosi dosta popularni kod nas, ovo moje uzmi sve sa rezervom jer niti imam sator niti imam iskustva :D
btw ja sam se jako razocarao izborom kod nas, prosli smo par ducana i ponuda je nikakva :/


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2012 22:20 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2012 19:16
Postovi: 155
A dobro, zgurat ćemo se nekak i ovako, ipak je ovo šator za probu i privremeni. Ako ne bude valjao bar ću imati dobar izgovor kupiti drugi :d

Inače, jako mi se sviđa taj tip nasuprotnih spavaonica, ali ih baš nisam nešto našla. Jel ima Ferrino takav slični model?


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 19 kol 2012 23:23 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
cjepidlaka gdje si to kupovala u Krskom?
Ferrino nema nista od vis-a-vis satora koliko sam vidio ali ima par zgodnih modela, meni su osim Samosa jos u uzem izboru i Ferrinov Chanty i Proxes. Nemam pojma da li vis-a-vis modeli imaju nekih prednosti, meni se mozda cak i zgodniji cine ovi tuneli koji imaju sobu pored sobe pogotovo ako se sobe mogu po potrebi dijeliti paravanom.
http://www.ferrino.it/en/homepage/products/TENTS/family_118/chanty_4_ss12_
http://www.ferrino.it/en/homepage/products/TENTS/family_118/proxes_4_ss12_

Pogledaj si jos i Quechua-u, npr. Base Seconds ili Seconds Family modele meni se jako svidjaju pogotovo Base
http://tente.quechua.com/en/tent/r-1,en-tentes-familiales.html

U svakom slucaju mislim da opce nije lako izabrati sator pogotovo ako si pocetnik pa opce ne znas sto ti treba. Bilo bi odlicno da mozes doci negdje u ducan pa pogledati montiran sator koji te zanima ali cini mi se da to mogu zaboraviti. ne znam kakva je situacija u Slo s tim?


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 20 kol 2012 09:42 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Ja sam ove godine uzeo colemana rigidline 6+, (vidi par postova prije), ima te nasuprotne spavaone i prvo kampiranje sa njim je prošlo super. Klinci u jednoj spavaoni i još su imali mjesta za svoje igračke, u "boravku" ormar sa garderobom, mi u drugoj spavaoni i još par sitnica od osobnih stvari.
Čini mi se da je kod tunelskih modela (sobe jedna pokraj druge) bolja iskoristivost "boravka", ali su te sobe skromnijih dimenzija "po osobi"...

Imam pitanjce za šatoraše: što stavljate, ako stavljate, pod šator da se sačuva od oštećenja zbog kamenja i sličnih stvari... I kako je kad padne malo bolja kiša, pa taj komad bude mokar a nema zraka da se posuši...


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 20 kol 2012 10:57 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2012 19:16
Postovi: 155
U Intersportu u Krškom. Dućan je maleni kao moj lokalni Konzum (a on je jako mali :d)


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 20 kol 2012 13:05 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Ferrino nema nista od vis-a-vis satora koliko sam vidio ali ima par zgodnih modela, meni su osim Samosa jos u uzem izboru i Ferrinov Chanty i Proxes. Nemam pojma da li vis-a-vis modeli imaju nekih prednosti, meni se mozda cak i zgodniji cine ovi tuneli koji imaju sobu pored sobe pogotovo ako se sobe mogu po potrebi dijeliti paravanom.
http://www.ferrino.it/en/homepage/products/TENTS/family_118/chanty_4_ss12_
http://www.ferrino.it/en/homepage/products/TENTS/family_118/proxes_4_ss12_

Moji susjedi u kampu su imali ferinov proxes. Dobro je to što ima "vrata" iza spavaone pa ga možeš dobro prozračiti, što je jako važno ako imaš klinca koji popodne mora spavati...
Ali je, po meni, pretijesan za 4 osobe (60cm po osobi). To ti je da legneš u vreću na pod. Mislim da nećeš naći madrac uži od 80cm.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 20 kol 2012 13:18 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2012 19:16
Postovi: 155
Da, gledala sam te, a u užem izboru je bio i Shuttle 5 koji je sad u Sloveniji na odličnom popustu. Ali prevagnule su baš te nasuprotne sobe, meni se to onako dosta više sviđa i više imam osjećaj sobe i odvojenosti.


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 20 kol 2012 13:28 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
zacki zak je napisao/la:
Moji susjedi u kampu su imali ferinov proxes. Dobro je to što ima "vrata" iza spavaone pa ga možeš dobro prozračiti, što je jako važno ako imaš klinca koji popodne mora spavati...
Ali je, po meni, pretijesan za 4 osobe (60cm po osobi). To ti je da legneš u vreću na pod. Mislim da nećeš naći madrac uži od 80cm.

Nas je troje tako da je sirina OK dok je sve u jednoj sobi ali ako stavimo pregradu meni i zeni ce biti tijesno, u pravu si :/
Sad vidim da Proxes postoji i u varijanti za 5 i za 6 ljudi, duzina je svima ista (420cm) ali su ovi siri (60cm po osobi) i visi (10cm po osobi) tako da cu onda gledati Proxes5


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 20 kol 2012 23:36 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
zacki zak je napisao/la:
Imam pitanjce za šatoraše: što stavljate, ako stavljate, pod šator da se sačuva od oštećenja zbog kamenja i sličnih stvari... I kako je kad padne malo bolja kiša, pa taj komad bude mokar a nema zraka da se posuši...


Ja obavezno stavljam onu plavu ceradu 5x3m ispod cijelog šatora, tako da spavaone budu uvijek čiste odozdo, a osim toga ih tako i štitiš.
Oko šatora obavezno posipam Neopitroid i nikakvi nepoželjni gosti ne ulaze.

Budući imam i frižider od 50 lit. unutra u predprostoru, ispod te velike cerade stavim i jednu manju koja je iza frižidera zarolana, a u slučaju kiše ju samo malo podignem da mi ne bi išla voda po kompresoru + frižider uvijek malo "podzidam" da nije na podu.

Ukoliko se pridržavate nekih pravila kao npr. izuvanje prilikom ulaska u šator i zatvaranja spavaona, boravak u šatoru će biti ugodan i čist, a za komarce ili druge nepoželjne dosade, nećete ni znat da postoje.

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 21 kol 2012 08:24 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Citat:
Schnitzer
Ja obavezno stavljam onu plavu ceradu 5x3m ispod cijelog šatora, tako da spavaone budu uvijek čiste odozdo, a osim toga ih tako i štitiš.
Oko šatora obavezno posipam Neopitroid i nikakvi nepoželjni gosti ne ulaze.


A jel ti ta cerada viri ispod šatora (tj. kad pada kiša, da li pada po njoj pa se podlijeva pod spavaone) ili je u potpunosti natkrivena šatorom - "footprint" (voda se samo podlijeva ispod nje zbog npr nagiba terena). Kad je mokra, osjetiš li "miris" vlage do kraja kampiranja?...


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 21 kol 2012 08:54 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ne osjetis nikakav miris jer cerada ne upija vodu... i mi ju stavljamo u predšatoru ispod kamperskog tepiha...

ps. ove godine smo stavili "pink" tepih ispod i bilo je još bolje za hodanje (mekanije) ali smo se bojali što ako bude kiše... mislim da bimorali sve vaditi van.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: Šatori
PostPostano: 21 kol 2012 08:58 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Schnitzer je napisao/la:
zacki zak je napisao/la:
Oko šatora obavezno posipam Neopitroid i nikakvi nepoželjni gosti ne ulaze.


Pa gdje je tu briga o prirodi :naughty: ? Poslije tebe ni korov ne raste =)) Pa kaj nema drugih mjera zaštite npr. malo šećera i sl :obscene-drinkingcheers: .

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 875 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 3 4 5 6 7 ... 44 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 48 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan