Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 27 tra 2024 13:08.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 33 posta ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: 29 kol 2012 21:42 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Moze se zatvoriti i sto mi je jako bitno (osim prisivenog poda) je da ima mrezicu na tim ulaznim vratima.
Dobio sam vec odgovor iz Kampera, cijena kod nas nesto malo ispod 2500kn a u Slo. je nekih 300kn jeftinije


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2012 21:44 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Jedino što imaš carinu i PDV kada ga uvoziš ili šverc!
Ili otići na vikend u Sloveniju, kupiti šator i provesti vikend u kampu! Tada se vraćaš bez problema na granici!


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2012 21:49 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
MoschuS je napisao/la:
Moze se zatvoriti i sto mi je jako bitno (osim prisivenog poda) je da ima mrezicu na tim ulaznim vratima.
Dobio sam vec odgovor iz Kampera, cijena kod nas nesto malo ispod 2500kn a u Slo. je nekih 300kn jeftinije


nemoj zaboravit uračunat i povrat davka, ali dok ovjeravaš davek na SLO strani - priča se da ako je veći od nekog iznosa da jave na našu stranu...

ja sam imao takav slučaj da su javili dok sam išao po gume u SLO i vraćao se nazad. samo bilo nas je 4 u autu i imao sam pravo uvoza do 4000 kn bez carinjena, a pojedinačni predmet nije mi prelazio vrijednost 1000 kn

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2012 22:34 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Nije neka razlika u cijeni ali nadam se da bi Mixi Caravaning mogao jos malo spustiti cijenu, sad je spusten samo 5% a neki modeli su vec 25%
Ako ne spuste mislim da cu ga uzeti kod nas, gospodja je upravo odobrila dizajn i sve feature i rekla da radje idemo na posteni nego na Samosa pa onda da mijenjamo za godinu dana. Znaci sad je ili ovaj Coleman ili Ferrino Proxes 5, cijena je tu negdje.
Moram jos samo dobro provjeriti za tu mrezicu na ulaznim vratima Colemana jer mi je to bitno a negdje mi se cini da je ima a negdje je ne vidim, na siteu im ne pise nista.


Vrh
   
PostPostano: 30 kol 2012 07:01 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
MoschuS je napisao/la:
Nije neka razlika u cijeni ali nadam se da bi Mixi Caravaning mogao jos malo spustiti cijenu, sad je spusten samo 5% a neki modeli su vec 25%
Ako ne spuste mislim da cu ga uzeti kod nas, gospodja je upravo odobrila dizajn i sve feature i rekla da radje idemo na posteni nego na Samosa pa onda da mijenjamo za godinu dana. Znaci sad je ili ovaj Coleman ili Ferrino Proxes 5, cijena je tu negdje.
Moram jos samo dobro provjeriti za tu mrezicu na ulaznim vratima Colemana jer mi je to bitno a negdje mi se cini da je ima a negdje je ne vidim, na siteu im ne pise nista.


Pa pitaj kod ovih gdje ćeš kupiti, valjda oni znaju!


Vrh
   
PostPostano: 30 kol 2012 09:16 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
bajki je napisao/la:
MoschuS je napisao/la:
Pa pitaj kod ovih gdje ćeš kupiti, valjda oni znaju!

Mozes mislit kako znaju, vjerojatno ga nisu nikada ni vidjeli nego ce ga samo proslijediti od glavnog dealera (iz Ceske ako sam dobro shvatio)
Bez obzira na to pitat cu ih prije kupnje tj. inzistirati da mi se to provjeri jer ako nema mrezice onda idem na Proxesa za kojeg znam da je ima.


Vrh
   
PostPostano: 30 kol 2012 09:41 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Imam Coleman katalog za 2011. godinu

Na kraju kataloga su specifikacije pojedinih proizvoda:

Lakeside 4 Deluxe
Set Up: Flysheet first
Capacity: 6
Sleeping Area m2: 6,00
Storage Area m2: 7,60
Living Area m2: 13,60
Pitching Surface m2: 36
Headroom cm: 210
Flysheet Fabric: Polyester 2000 mm PU coated, taped seams, fire retardant
Inner Tent Fabric: BreathablePolyester and no-see-um mesh!
Groundsheet: PE, weided, fully integrated
Poles: Fiberglass on roof + Painted steel on legs
Carrz bag type: Rectangular with zipper opening
Pack size: 68x30x30 cm
Weight: 15,20 kg

slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 30 kol 2012 10:33 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
mislis da bi "no-see-um mesh" bile te mrezice? Nikad cuo za taj naziv ali google kaze da to je nekakva vrsta mrezice za kukce :D
na prvom videu se ljepo vidi da je ima, na drugom ne ali je valjda zarolana gore. nadam se da ne mijenjaju specifikacije svaku godinu jer sam nasao i stariji model koji je bio plavi, nije imao dno i imao je treca vrata. idem sad poslati mail bas u Coleman pa cemo vidjeti sto kazu ;)
http://www.youtube.com/watch?v=eCqyZkKaQ_M
http://www.youtube.com/watch?v=o5CSDzH3 ... ure=relmfu

btw ako se nekom strucnijem da malo pogledat filmice i specifikacije bio bi zahvalan za misljenje o satoru!


Vrh
   
PostPostano: 30 kol 2012 11:53 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
Sviđa mi se šator...,ali imam par pitanja;
-na koji je način fiksiran pod, (šivan, (ljepljeni šavovi), pričvršćen čičkom ili ciff)?
Ako je iz jednog komada po cijelom šatoru, onda je ispod spavaona dupli pod, pa su spavaone fiksirane čičkom na njega? Najvjerojatnije su spavaone posebno, a predprostor se nekako fiksira na njih??? U tom dijelu mi je nejasan.
-od čega su štange, aluminij ili fiberglas?


+ su mi: prozori, samonamatajuća mrežica, vrata sa dvije strane (ako ih ima)...

- su mi: mali vodeni stupac 2000mm (Samos ima 3000mm), dosta lošije prozračivanje spavaona, spavaone jedna uz drugu...

Ako šator ima aluminijske štange, ako je pod iz jednog komada sa šivananim i dodatno varenim šavovima, onda možda i vrijedi te novce, ako toga nema onda je samo prosječan i u tom slučaju definitivno preskup.

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 30 kol 2012 13:28 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
schnitzer i meni je tu dosta stvari nejasno a iskreno ovo kako su spavaone vezane uz pod mi nije ni palo na pamet, zato sam i molio nekog iskusnog da pogleda :)
ovo je video postavljanja satora pa ces mozda uloviti jos nesto sto ja nisam vidio http://www.youtube.com/watch?v=PWbdjZJU-F4
znam da su stange pola alu (donji dio) a gore fiber, vodeni stup je 3000 (2000 su imali stari modeli koliko sam uspio naci), za podnicu pise PE, welded, fully integrated
evo i link na Colemanov site http://www.coleman.eu/p-25878-lakeside-4-deluxe.aspx

Trazim vec par tjedana "idealan" sator za nas troje i ovo mi je za sada najblize iako mi premasuje budzet. Dogovorili smo se da cemo se radje rastegnuti do 2500 nego da uzmemo Samosa koji nam se svidja ali jednostavno ima previse mana (pod nije u komadu, nema mrezicu na vratima, mrezica na spavaonama samo do pola). Ja bi jako jako volio viditi taj sator uzivo prije kupnje ali mislim da je to nemoguce tako da moram sve ovako preko neta i foruma otkrivati.
Gore sam negdje napisao , druga opcija nam je Ferrinov Proxes5 koji dolazi u Iglusport u 11tom mjesecu pa mozda postoji sansa i da ga pogledam iako o njemu znam vise-manje sve ali sam nekako zabrijao da je Coleman bolji. Ovo je linkic na Ferrina, nema ga na webu nego je u pdfu http://www.ferrino.it/upload.2009//pdf/ ... mily_1.pdf

btw ljudi jos jednom hvala na pomoci! :bow-blue:


Vrh
   
PostPostano: 30 kol 2012 14:33 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
Gledao sam sad malo ostale modele od Colemana.
Ako je pod kao kod "Ridgeline™ 4 Plus" modela onda je to jedan veliki- ništa!
http://www.coleman.eu/popup.aspx?src=im ... 675_7_.jpg
http://www.coleman.eu/popup.aspx?src=im ... 75_4_.jpg,,
ali moguće da je kod tvog modela ipak to drugačije izvedeno (totalno drugačije koncipiran šator).

Ma ustvari ti je svejedno, za godinu-dvije ćeš ionako tražit kamp prikolicu. :dance: :obscene-drinkingcheers:

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 30 kol 2012 14:42 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Schnitzer je napisao/la:
Ma ustvari ti je svejedno, za godinu-dvije ćeš ionako tražit kamp prikolicu. :dance: :obscene-drinkingcheers:


evolucija, schnitzer - to se zove evolucija! =)) =)) =)) =)) =))

:handgestures-thumbup: on toga nije ni svjestan, sad je u onoj fazi gdje si i ti bio pred par godina... a za par godina kad dođe u potragu kampice i on će novim forumašima prenosit znanje o evoluciji i čitat kako se novi forumaš kune kako njemu to neće trebat...

btw. kako napreduje pretraga? :greetings-wavingyellow:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2012 22:43 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Evo kaze teta iz Colemana (glavnog, ne naseg) "The front and side doors do not have a fly net, only the inner rooms." :crying-yellow:
Sad sam stvarno zbunjen jer se na ovom videu jasno vide ali to ocigledno zavisi od regije i godine proizvodnje http://www.youtube.com/watch?v=eCqyZkKaQ_M
eto, kako sad stvari stoje biti ce Ferrino Proxes5


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 33 posta ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 53 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan