Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 16 tra 2024 18:04.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 05 sij 2022 14:28 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 svi 2021 12:38
Postovi: 6
Kakva iskustva imate sa internetom u kampovima? Da li koristite lokalnu mrežu u kampu ili vlastiti prijenosni internet? Npr. HT Gigabox ili A1 Homebox? Ili nešto treće?


Vrh
   
PostPostano: 05 sij 2022 14:47 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 09 ruj 2019 14:56
Postovi: 158
Lokacija: Rijeka
Ako nema dostupne i kvalitetne WI-Fi konekcije, koristimo mobile data na telefonu. A ponekad (rijetko) je signal nikakav pa nema Interneta. Ionako pokušavam, bar kad sam negdje s kamperom, više čitati knjige i šetati se ili voziti biciklu a manje koristiti uređaje s displayem :)


Vrh
   
PostPostano: 05 sij 2022 15:20 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 svi 2021 12:38
Postovi: 6
Sinisha je napisao/la:
Ako nema dostupne i kvalitetne WI-Fi konekcije, koristimo mobile data na telefonu. A ponekad (rijetko) je signal nikakav pa nema Interneta. Ionako pokušavam, bar kad sam negdje s kamperom, više čitati knjige i šetati se ili voziti biciklu a manje koristiti uređaje s displayem :)


I moja iskustva su slična sa signalom, negdje ima, negdje nema, nekad je signal bolji, nekad gori, ovisno između ostalog i broju gostiju/korisnika. Ali me zanima koja je mreža na Jadranu najviše pokrivena? :think:


Vrh
   
PostPostano: 05 sij 2022 16:23 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Mi smo cesto radno s kamperom i taj los signal zna izludjivat. Uglavnom se oslanjamo na nasu mobilnu mrezu jer WiFi po kampovima rijetko zna raditi kako treba, al negdje je signal bas jako los i tu nema pomoci (Strasko je npr kriminal za signal, eventualno ako nisu nesto mijenjali u zadnjih godinu dana)


Vrh
   
PostPostano: 06 sij 2022 12:14 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Lei je napisao/la:
Mi smo cesto radno s kamperom i taj los signal zna izludjivat. Uglavnom se oslanjamo na nasu mobilnu mrezu jer WiFi po kampovima rijetko zna raditi kako treba, al negdje je signal bas jako los i tu nema pomoci (Strasko je npr kriminal za signal, eventualno ako nisu nesto mijenjali u zadnjih godinu dana)



Nisu, mi smo bili ljetos i signal je bio očajan.

Ali bili smo u Strašku i prijašnjih godina i signal je tada bio sasvim u redu :think:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 06 sij 2022 19:01 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
zato je signal u kampu Olivia u Tisnom savršen.... moram pohvaliti taj kamp u tom pogledu.... takav signal nigdje nikad nisam imao... Formulu 1 sam čak na livestreamu gledao... :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 06 sij 2022 19:57 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 svi 2021 12:38
Postovi: 6
Statler je napisao/la:
zato je signal u kampu Olivia u Tisnom savršen.... moram pohvaliti taj kamp u tom pogledu.... takav signal nigdje nikad nisam imao... Formulu 1 sam čak na livestreamu gledao... :handgestures-thumbup:


@ Statler: hvala na savjetu. :handgestures-thumbup: Da li možeš reći na kojoj si mreži (HT, A1, Telemach...) i da li koristiš internet samo preko mobitela ili možda i preko nekog prijenosnog prijamnika (HT Gigabox, A1 Homebox ...)?


Vrh
   
PostPostano: 07 sij 2022 08:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Antonius Acer je napisao/la:
Da li možeš reći na kojoj si mreži (HT, A1, Telemach...) i da li koristiš internet samo preko mobitela ili možda i preko nekog prijenosnog prijamnika (HT Gigabox, A1 Homebox ...)?


ma krivo sam se možda izrazio.... u OLIVIA kampu koristio sam njihov WI-FI koji je FREE ali je pokrivenost bila takva da sam na laptopu mogao gledati streaming Formule 1. Obzirom da u drugim kampovima je signal WI-FI nekakav-nikakav ovo je super...

U kampu Šibuljina ima djelova koji su odlično pokriveni WIFI-om ali vremenski ovisi kada on radi super zbog opterećenja mreže....

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 07 sij 2022 10:12 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 svi 2021 12:38
Postovi: 6
Statler je napisao/la:
ma krivo sam se možda izrazio.... u OLIVIA kampu koristio sam njihov WI-FI koji je FREE


Sorry, ja sam te krivo shvatio. Većina kampova ima vlastiti Wi-Fi koji je FREE, ali naročito kad je kamp pun gostiju onda je ta mreža u pravilu vrlo loša pogotovo ujutro i navečer :icon_wink:
Zato ja namjeravam nabaviti neki vlastiti router pa se nadam da će time biti malo bolja veza. Ali s druge strane ni to ne mora puno značiti ako je bazna stanica daleko od kampa i/ili također preopterećena jer na Jadranskoj obali je generalno slabija povezanost nego npr. u Zagrebu, a ljeti je zbog navale turista situacija još puno gora. Domaći stanovnici na obali često znaju reći da zimi imaju sasvim pristojnu vezu, a ljeti kad "furešti" preplave njihova "mala mista" je katastrofa, čak i preko fiksne kabelske veze.


Vrh
   
PostPostano: 07 sij 2022 10:19 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 11 svi 2021 12:38
Postovi: 6
Evo odgovor jednog korisnika iz blizine Omiša na isto pitanje na Forumu.hr (ako smijem citirati tuđi izvor):
"Ovi što ti savjetuju 4g+ i ostale novotarije na moru kad je gužva: pročitaj što sam napisao o brzini ;-) prvi probaj tj. prvo skoči pa onda reci hop.
Evo sada mi mobitel drži down/up 90/45Mbit, dok to u sezoni popodne navečer bude 0.9/0.2 pa kupujte preskupe routere, 'sigurno' će vam pomoći ako je apartman blizu neke preopterećenje bazne stanice.
;-)"

Tako da mi se izgleda ne isplati kupovati nikakvi router. :think:


Vrh
   
PostPostano: 08 sij 2022 20:08 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 09 ruj 2019 14:56
Postovi: 158
Lokacija: Rijeka
Iz Rijeke sam, a preko ljeta sam često na krku i Lošinju. Nisam imao razloga da se žalimna Internet ni ljeti ni zimi. Mislim na Mobile Data. Ruter, ako nema neku vanjsku antenu, uopće nije garancija da ćeš imati bolju vezu. I u njemu se nalazi SIM i hvata isti signal. Umjesto njega, BTW, možeš koristiti neki (stari) mobilni telefon s aktiviranom Mobile Hot Spot.


Vrh
   
PostPostano: 10 sij 2022 09:13 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7230
Lokacija: Osijek
Ja koristim WIFI od kampa, naravno dok radi dobro (čitaj dok nema puno gostiju), a za sve ostale situacije se prebacim na moju mobilnu mrežu i dosada mi je ona pokrivala u svim kampovima.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan