Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 01:07.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 73 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4
Autor/ica Poruka
PostPostano: 20 vel 2019 10:59 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Da, mi smo uzimali online to (kad nam niti jedan ducan nije usput, inace svi ti s kamperskom opremom to imaju). Zadnji put bas od Meridijana, bas su bili jako usluzni i super je sve ispalo... ciljala sam neke Brunnerove stvari kojih su djelomicno imali na webu, poslala sam im mail i teta mi je po siframa provjerila imaju li ih u ducanu ili ne - na kraju su sve sto sam si zazeljela imali i poslali su mi pdf racun, platila internet bankarstvom i za dva dana je sve bilo doma :handgestures-thumbup: (pa kad sam vec radila narudzbu ubacila sam i jednu kantu za wc, nek se nadje)

U teroriji Bauhaus ima njihove proizvode, ali ovaj rijecki je straaaasno lose opremljen s time i ne znam hoce li makar ljeti ubaciti to u ponudu. Mozda zagrebacki imaju?


Vrh
   
PostPostano: 27 vel 2019 09:20 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
nema do tekućine i to s imenom... sad trenutno isto imam tabletice, ali mislim da je tekućina bolja... brže djeluje!

ja sam pred godinu dvije kupio karnistere kemije za wc od 2 litre u Kauflandu... koma tekućina - nikad više... bilo skoro pa badava na rasprodaji, ali još opet preskupo plaćena...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 06 ožu 2019 23:14 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Kemija za WC se ako ideš u EU da ponekad jeftino nabavit u ACTION trgovinama....Holandija na primjer...meni zadnja zaliha još dobro traje ....kupio više komada vrlo povoljno....ako si sa Kvarnera onda na Preluci ima trgovina za nautičare sa kemikalijama. i sa još dosta sitnica za nas...ZG Bauhaus je 50% bolje opremljen od Kvarnerskog a isto tako i Splitski....recimo ako ima 9 veličina kolica RI ima 5 veličina ST 7.....ACTION trgovine ti kupuju robu od propalih trgovaca i dosta jeftino se dade svega nać


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2020 11:30 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Da malo dignem topic ;)
Pretpostavljam da neke velike nauke nema oko tekucina? Danas smo slucajno vidjeli da u Konzumu imaju Campingaz tekucine i cijena mi se cini pristojna (2.5l plave 110kn, 1l roza 100kn). Slobodno to uzmemo?

slika slika


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2020 13:58 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Meni su se najbolje pokazale Thetfordove tekućine (tablete). U biti lošija tekućina ti neće napraviti nikakvu štetu samo slabije djeluje.


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2020 14:07 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ove tabletice tj. vrecice mi se cine zgodne iako ne bas povoljne. Pitanje je zapravo za koliko se napuni tank i koliko cesto se prazni a to je poprilicno individualno :D
Papir koristite obican pa eventualno nekakv tanji da se brze razgradi ili mora biti poseban za kemijske wce?


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2020 18:57 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Obican toaletpapir, ali stedno ;-) Cisto da se ne prepuni prebrzo. I s vodom isto stedno. I nikako ne niti jednu vrstu mokrih maramica unutra, cak ni one koje su kao “za wc”

Mi imamo kutiju vrecica za odlaganje higijenskih ulozaka (DM ima) uvijek uz wc, pa ako treba sve to sto ne bi bacili u njega stavimo u vrecicu tu i u smece

Imas jos razliku izmedju plavih i zelenih tekucina/tableta - ovisno o tome gdje ces prazniti wc. Zelena je biorazgradiva i samo ona se smije prazniti u septicke jame. Negdje neki znaju inzistirati da smijes prazniti wc samo ako imas takvu zelenu (cula za to, al nikad u praksi naisla na takav zahtjev). Mi koristimo oboje jer doma kad dodjemo praznimo u septicku. Al plava nam je draza jer bolje razgradi sve


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2020 20:23 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Hvala Lei!
Wc ce i tako biti za "prvu pomoc", ako pada kisa ili da mogu bez straha popit 2 pive navecer bez da usred noci izlazim iz satora i bauljam pospan do wc-a u kampu :)


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2020 20:44 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
i za ujutro da krmeljavi ne morate do sanitarca :)


Vrh
   
PostPostano: 15 svi 2020 07:51 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
MoschuS je napisao/la:
Ove tabletice tj. vrecice mi se cine zgodne iako ne bas povoljne. Pitanje je zapravo za koliko se napuni tank i koliko cesto se prazni a to je poprilicno individualno :D
Papir koristite obican pa eventualno nekakv tanji da se brze razgradi ili mora biti poseban za kemijske wce?


Mi koristimo Thetfordov papir, baš za kemijske WC-e. Nikada nismo koristili obični WC papir, pa nemogu dati neku usporedbu.


Vrh
   
PostPostano: 17 svi 2020 19:15 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Uzeli smo na kraju Thetford-ove plave vrecice s praskom, nije neka velika razlika u cijeni a lakse su za upotrebu pa zasto ne :)


Vrh
   
PostPostano: 19 svi 2020 17:48 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
mi koristimo isto obični papir... a koristim thetfordove tablete... sad sam nedavno kupio neku novu marku pa ćemo baš vidjeti... campingaz je prosjek, a ono iz Kauflanda čudo ne bih nikome preporučio ni pod razno...

MoschuS je napisao/la:
Hvala Lei!
Wc ce i tako biti za "prvu pomoc", ako pada kisa ili da mogu bez straha popit 2 pive navecer bez da usred noci izlazim iz satora i bauljam pospan do wc-a u kampu :)


misliš kampice =)) =)) =)) =)) :whistle:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 19 svi 2020 19:31 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Haha, da, navika :D


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 73 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan