Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 18:25.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 58 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3
Autor/ica Poruka
PostPostano: 10 ruj 2013 20:17 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
MoschuS je napisao/la:
Znaci stvarno treba mrcina :-W
Osim cijene same rolete brine i koliko to mjesta zauzima, palo mi na pamet jel bas nuzno da je to na kolutu ili mogu uzeti samo kabel? Kao sto sam napisao necemo imati puno potrosaca pa mi je nekako suludo da imam jos i ogromni kolut u satoru.
Jel recimo ovako nesto OK?
http://www.pevec.hr/proizvodi/rasvjeta/ ... acem-6815/


Nije problem kolut u šatoru, koliko kolut u gepeku! :icon_wink:
Ovakav isti imam i ja. Praktičniji je od koluta za pakiranje (prikoličari nemaju tih problema).
Uz njega uvijek imam i koji manji, no ove godine sam imao jednu "rupu" u gepeku i uzeo još jedan od 20m (sva sreća, jer da ga nisam imao, morao bih birati drugu parcelu)...

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 10 ruj 2013 20:39 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
e ovakav narancasti kao taj iz peveca je nas. ajme sto sam psovala i zazivala kolut kad sam ga raspetljavala!! uffff


Vrh
   
PostPostano: 10 ruj 2013 22:02 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Schnitzer je napisao/la:
Nije problem kolut u šatoru, koliko kolut u gepeku! :icon_wink:
Ovakav isti imam i ja. Praktičniji je od koluta za pakiranje (prikoličari nemaju tih problema).
...

I meni se sve cini da cemo, bez obzira na cijenu, ici na kabel bez koluta jer mi se cini puno zgodniji. Kao sto kazes zauzima manje mjesta u gepeku sto mi je bitno jer vozim Clio II a zauzima i manje mjesta u samom satoru. Takodjer mi se cini da je i zgodnije bez koluta krenuti od razvodne kutije prema satoru pa samo na kraju kroz rupicu ubacit kabel nego da prvo razmotam cijeli kolut u satoru pa onda kroz rupu vucem kabel van do prikljucka?


Vrh
   
PostPostano: 11 ruj 2013 08:09 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
i još ga ne moraš razmotavat :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 11 ruj 2013 18:56 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
bajki je napisao/la:
...Ova cijena iz Peveca je dobra i ja ću vjerovatno otići sebi jednog uzeti, nek se nađe...

Bio danas u Skorpikovoj i nema tako da ne moras ici :D


Vrh
   
PostPostano: 27 ruj 2013 12:08 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Ja koristim produžni kabel, home made. višak metara je na nekoj grani, tak da mi ne smeta i da ne završi u lokvi ako udari pljusak. Na taj produžni stavim kraći produžni (na natkrivenom mjestu) sa tri utičnice i sklopkom na sebi i tako palim/gasim žarulju. I adapter na onu CEE ili kak se već zove, utičnicu. Taj mi je trebao samo u Italiji. U HR ne. Produžni ima cca 30-tak metara... Nikad problema (5 različitih kampova...) i vjerujem da ih niti neće biti.


Vrh
   
PostPostano: 27 ruj 2013 12:27 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Zacki hoces reci da vecina nasih kampova ima obicni suko strujni prilkjucak? Ja sam mislio da Cee adapter treba svugdje?


Vrh
   
PostPostano: 27 ruj 2013 12:37 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
U većini boljih kampova u HR je CEE priključak, ovaj obični je uglavnom po jeftinijim kampovima južnije.

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 27 ruj 2013 12:45 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Schnitzer je napisao/la:
U većini boljih kampova u HR je CEE priključak, ovaj obični je uglavnom po jeftinijim kampovima južnije.

Hvala! Uzet cu onda i adapter da nebi bilo... ;)


Vrh
   
PostPostano: 27 ruj 2013 14:23 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Schnitzer je napisao/la:
U većini boljih kampova u HR je CEE priključak, ovaj obični je uglavnom po jeftinijim kampovima južnije.


istina, ja volim ići južnije (i jeftinije)... so far so good!


Vrh
   
PostPostano: 27 ruj 2013 15:37 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
S time da u tim jeftinijim kampovima ti se lako može desiti da uopće nema CEE priključka, nego samo obični! U skupljim kampovima imaš i jedne i druge!


Vrh
   
PostPostano: 30 lip 2016 08:19 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 06 kol 2012 12:54
Postovi: 63
Statler je napisao/la:
jučer me klin upozorio da mora biti odmotan kabel, a sad sam našao i da piše da max 1,2 kw smije biti spojeno dok je namotano, a 3,3 kW dok je odmotano...

slika

sad ak treba mogu povuć i 90 m struju od ormarića do kampice...

slika




bajki je napisao/la:
Zbroji snagu pećnice i friteze i evo ti odgovora! Baš me zanima koliko iznosi? :think:

to dvoje zajedno daleko ispod 3500 W, ali tu je još i dodatni friž i komplet kampica spojena, pa tako i njezin friž...
ma odlučio sam kupiti drugi kabel, jer sad će još dodatno bit i split klima unutra... :doh:


Malo dižem temu iz zaborava.... Imam isti ovaj kabel već par godina - mislim da sam ga kupio kada i ti. Međutim, događa mi se nešto čudno... Odmotam ga cijelog, spojim na izvor struje u kampu i onda na jednu od četiri rupe spojim kampicu. Obično koristim tri rupe max. Dogodilo mi se da iskoči sklopka ovog kabela ako imam uključen rešo + pećnicu i to me baš živcira. Rešo i pećnicu preko manjeg produžnog kabela spojim na ovaj kolut. Znači, razmotam kabel sa koluta, ali mi se dogodi iskaknje sklopke na kolutu... Imaš iskustva sa time? Čak sam razmišljao da "prebrikam" tu zaštitu na kolutu da mi više ne iskače.
Ludo mi je da imam kabel od 2,5 mm i da imam problema ako se uključe tri trošila. Kampica je stalno uštekana, a jedino trošilo u njoj je njezin ugradbeni frižider. Pri uključivanju rešoa i pećnice na maximum, dolazi (ponekad) do iskakanja sklopke... :doh:


Vrh
   
PostPostano: 30 lip 2016 09:10 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Kolike su snage pećnice i rešoa?

Lako je moguće da ti ukupna snaga sa kampicom, prelazi tih 3300 W.


Vrh
   
PostPostano: 30 lip 2016 19:20 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
I nije tako u svim kampovima. Primjerice ni u Glavotoku ni u Čikatu neće ti izbaciti. Struja je odlično riješena i osigurači nisu 6A.

Kod nas nastaje problem ako radi pećnica i oba ringa su u fukciji kuhanja i onda se žena zaboravi i upali kuhalo... To u većini kampova izbacuje... Primjerice u Živogošću, ali tamo sam imao i klimu koja je dodatno opterećivala kabel.

btw. obično kuhalo za vodu je 2000W, pizza pekač 1500 W, pa tako i pećnica zasigurno nije manje, a ni rešoi... O tome je bitno voditi računa....

.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 30 lip 2016 23:05 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 06 kol 2012 12:54
Postovi: 63
Imam još i dupli rešo na kojem odozada piše 2500 W. Njega sam mislio koristiti ove godine. Znači po tome imam još oko 800 W lufta. Ali ne znam koliko mi troši frižider u kampici koji mi je jedini potrošač unutra. U uputama koje sam našao na netu piše: energy consumption / 24 hours: 2,3 kWh
Znači li to da mu je snaga 2300 W? Ili to dijelim sa 24 pa onda ispada samo 96 W što mi je definitivno premalo za jedan frižider. Ali opet mi 2.3 kW izgleda previše za tako mali frižider. Riječ je o modelu Electrolux RM2210.


Vrh
   
PostPostano: 01 srp 2016 07:49 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Statler je napisao/la:
I nije tako u svim kampovima. Primjerice ni u Glavotoku ni u Čikatu neće ti izbaciti. Struja je odlično riješena i osigurači nisu 6A.



Ako sam dobro skontao njemu iskače zaštita od samog kabela, a ne u ormariću kampa.

okicizepa je napisao/la:
Imam još i dupli rešo na kojem odozada piše 2500 W. Njega sam mislio koristiti ove godine. Znači po tome imam još oko 800 W lufta. Ali ne znam koliko mi troši frižider u kampici koji mi je jedini potrošač unutra. U uputama koje sam našao na netu piše: energy consumption / 24 hours: 2,3 kWh
Znači li to da mu je snaga 2300 W? Ili to dijelim sa 24 pa onda ispada samo 96 W što mi je definitivno premalo za jedan frižider. Ali opet mi 2.3 kW izgleda previše za tako mali frižider. Riječ je o modelu Electrolux RM2210.


Da, imaš rezervu od 800 W, ali uz njega ne smiješ istovremeno koristiti pećnicu ili nešto slično.

Za frižider, tih 2,3 kWh ti je njegova potrošnja energije kroz 24 h, i ako podijeliš s 24 h, dođeš do njegove prosječne snage u tih 24 h. Caka je što frižider neradi svih 24 sata, tako da je snaga veća i mislim da se kreće 120-150 W, ovisno od frižidera do frižidera.


Vrh
   
PostPostano: 08 srp 2016 12:00 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 06 kol 2012 12:54
Postovi: 63
Sa iskakanjem sklopke u kampu imao sam problema samo jedne godine i to u Kozarici u Pakoštanima.

Mene zeza iskakanje sklopke na samom produžnom kabelu. Svake godine ga odmotam do kraja, ali izgleda da je stvar u tome što se koristila pećnica... Pećnica + 1 rešo (a možda su nekad bila i dva) + frižider kampice i to je definitivno preko 3300 W.

Znači na temelju svega ovoga, 2 rešoa + kampica bi trebalo biti dobrano ispod 3300 W. U kampici nemam ništa drugo osim frižidera. Eh, zaboravih klinku na laptopu, ali to je do 50 W.

Znači nek su oba rešoa na max, to je 2500 W + frižider 150 W + laptop 50 W... znači imam lufta još 600 W do iskakanja sklopke, nema frke.


Vrh
   
PostPostano: 08 srp 2016 12:06 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Upravo tako, imaš rezerve cca 600W. :handgestures-thumbup:

Ta termozaštita na kabelu trpi neko vrijeme preopterećenje, ali nemože trajno držati.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 58 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan