Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 10:32.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 38 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: 18 kol 2015 11:02 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Po meni nebitno je gdje je montirano, samo je bitno da je dobro učvršćeno i da stoji ravno, naravno i da radi!


Vrh
   
PostPostano: 18 kol 2015 13:08 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Na biciklu ne znam, ali postoji dodatak koji proizvodi THULE - pločica sa svjetlima i okvirom za tablicu za taj nosač, ali košta ufff...

Samo adapter THULE 9761 koji drži tu ploču košta oko 450 kn u HR, a vani je to sve puno prihvatljivije...

https://www.roofrackshop.co.uk/Car-Prod ... 3402p.aspx

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 18 tra 2016 15:48 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Ima li šanse da se na zadnji kraj kampice (adria optima iz '92) montira nisac bicikala? Za recimo 2 bicikla normalne velicine.
Trenutno vozim auto sa 4 vrata tako da ne mogu na peta vrata montirati, a na rudu mjesta nemam baš


Vrh
   
PostPostano: 19 tra 2016 07:11 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
A krovni za auto?
Nisam strucnjak za kampice ali nekako sumnjam da im je zadnja strana konstruirana da drzi 30tak kg i to jos na polugu. Bojim se da bi ti sve pocupalo.


Vrh
   
PostPostano: 19 tra 2016 08:31 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Ma za auto moram uzeti sve, i krovne nosače i nosače za bicikle, a to mi je velika investicija obzirom da namjeravam promijeniti auto unutar godine

Onda ove godine bez bicicleta pa se bolje pripremiti za iducu godinu


Vrh
   
PostPostano: 19 tra 2016 09:10 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
meni je to bušenje kućice odozada - onako nekako nedefinirano... + dodatnih metar štrčenja iza.... + kupnja ploče one kvadratične za montažu na te bicikle...

krovni nosači su po meni najbolje rješenje na autu, ako ne možeš montirati na rudu...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 19 tra 2016 10:44 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Runa je napisao/la:
Ma za auto moram uzeti sve, i krovne nosače i nosače za bicikle, a to mi je velika investicija obzirom da namjeravam promijeniti auto unutar godine

Onda ove godine bez bicicleta pa se bolje pripremiti za iducu godinu


Pa ne nuzno. Jer same nosace za biciklu ne moras mijenjati, oni su vise-manje univerzalni, tako da mijenjas samo poprecnu sipku. Ja jos uvijek imam nosace za biciklu od prije 10 godina koji su do sad promijenili jedno 4 auta, a bili su i na posudbi kod frendova. Samo pazi da ako kupujes nosace za kvadratne spike da takva bude i sipka za novi auto (a ne recimo aero i sl). Makar se i to da srediti - ja sam u originalu na prvom auto imala obicne kvadratnog presjeka, a sad vec godinama imamo aero i prepravili smo samo nacin na koji se pricvrscuje

Isto tako, nosaci se daju i rentati, tako da za ovu godinu ako nis drugo - unajmi na tih par tjedana.


Vrh
   
PostPostano: 19 tra 2016 13:31 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Runa je napisao/la:
Ma za auto moram uzeti sve, i krovne nosače i nosače za bicikle, a to mi je velika investicija obzirom da namjeravam promijeniti auto unutar godine

Onda ove godine bez bicicleta pa se bolje pripremiti za iducu godinu



šteta ti je na lošinj bez bicikala, bezbroj uvala, a sve povezane lijepom šetnicom, a i do grada, uz more je čas posla :)

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 19 tra 2016 16:57 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Runa, ja sam za krovne nosače, ali isto kao i ti nikako da ih nabavim.

Ja bi za prvu ruku ugurao bicikle u kampicu, ako neide kroz vrata, ide kroz prednji ili zadnji prozor. :whistle: :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2016 06:50 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
zahvaljujem na pomoci, imam jos vremena pa cu pokusati odraditi sve, i krovne nosace i dva nosaca za bicikle, a nadam se i neku uzu krovnu kutiju montirati na auto takodjer, vidjeti cemo.


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2016 20:38 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Ja imam 4 bicikle i to sam vukao u obicnoj teretnoj prikolici ------kampera sam nabavio srecom sa nadogradnjom za motocikl pa ih sada vucem odostraga.....na platformi.....ako imas 2 bicikla onda se radi montaza na rudi prikolice a za jos 2 možes i na krov auta......premda izgleda glupo ali dosti kamperista ih zakvaci na zadnji kraj kampera....
kada sam imao kamp kucicu tada sam se bavio mislju da napravim platformu na koju cu na stražnjem dijelu prikolice voziti bickle kaci se po istom sistemu kao na kamperu.....
ima puno ideja samo ovisi koliko bicikla moras vuci....
Bajki je u krivu jer sam i ja nagurao bicikle u unutrasnjost kampice i to sve dobro zasticeno spužvom da se ne ogule no rezultat je bio oderana radna ploca na stolu i ocešane rućke bicikala....to naguravanje zaboravi....svi strancu su uglavno po dva na krov a ostala dva na rudo prikolice....na rudo ide jednostavna montaža može i samogradnja za vrlo malo love....


Vrh
   
PostPostano: 21 tra 2016 09:49 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Da, trenutno zelim izbjeci ulaganja jer namjeravam promijeniti auto.

Dali bi bilo dobro staviti onaj univerzalni nosac za 2 ili 3 bicikla sto ide na karavane i limuzine, onaj sa 'gurtnama' tj podesivim trakama, bojim se da nebih mogao skrenuti?


Vrh
   
PostPostano: 21 tra 2016 10:41 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
I promjena auta ne znači veliko ulaganje.
Nosači za bicikle su isti, znači kupuješ ih jednom.
Šipke ti mogu ostati iste pa čak i držači pa kupuješ samo adaptere.
Ja sam uzeo u Montblancu aero šipke i evo već 4 auta sam promijenio a nosači isti. Samo kupim nove adaptere ovisno o autu. Adapteri me dođu oko 400 kuna i to je to. Šipke iste, držači isti. Znači promijenim samo metalni i gumeni dio koji ide na krov auta i to je to. Kad sam imao Roomstera kupio sam te adaptere za uzdužne nosače i sad ako kupim kakav karavan i Suv jednog dana pasat će mi ti isti jer su univerzalni za sve uzdužne krovne nosače.


Vrh
   
PostPostano: 21 tra 2016 13:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Runa je napisao/la:
Da, trenutno zelim izbjeci ulaganja jer namjeravam promijeniti auto.

Dali bi bilo dobro staviti onaj univerzalni nosac za 2 ili 3 bicikla sto ide na karavane i limuzine, onaj sa 'gurtnama' tj podesivim trakama, bojim se da nebih mogao skrenuti?


Ovisi ti o dužini rude kampice da ti nebi kampica zapela za bicikle. O dužini rude ti ovisi i varijanta montiranja nosača na rudo kampice. Ali po fotkama bi rekao da ti je rudo kratko kao i kod mene.


Vrh
   
PostPostano: 21 tra 2016 13:57 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ja imam dugu rudu i na ovoj i na prošloj kampici... mana je što se ionako samo 2 bicikla mogu tu voziti

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 21 tra 2016 14:46 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Statler je napisao/la:
... mana je što se ionako samo 2 bicikla mogu tu voziti


kao da ti više i treba :icon_wink:

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 22 tra 2016 07:49 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
to je goga istina... nama je i to previše...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 26 tra 2016 13:26 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Kod nas su 4 bicikla jer moju ekipu na svaki način pokušavam odvući od ekrana.....i tipkovnica.....van na friški zrak


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 38 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan