Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 27 tra 2024 09:14.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 38 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 17 lip 2014 07:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Nosač za bicikle na kuki

Ako netko si bude nabavljao nosač za bicikle na kuku od auta - nemojte kupiti ovakav iako je nosač odličan, dapače, mali, čvrst, jednostavan... ali...

Ako vam prekriva dio svjetala ili dio tablice - ne smije se koristiti u inozemstvu... Ista stvar su i oni nosači na zadnjim vratima od kombija, auta, kampera... Tablica od auta mora se vidjeti kompletna!

Skoro sam platio kaznu u Mađarskoj pred 10 dana jer mi se ne vidi tablica.

Iako se meni i na vivaru i na crvu vide komplet svjetla... dok sad kad gledam ovu sliku na Ružicinom T4 bi se sve to prekrilo biciklima...

slika
slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 17 lip 2014 08:12 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Statler je napisao/la:
Nosač za bicikle na kuki

Ako netko si bude nabavljao nosač za bicikle na kuku od auta - nemojte kupiti ovakav iako je nosač odličan, dapače, mali, čvrst, jednostavan... ali...

Ako vam prekriva dio svjetala ili dio tablice - ne smije se koristiti u inozemstvu... Ista stvar su i oni nosači na zadnjim vratima od kombija, auta, kampera... Tablica od auta mora se vidjeti kompletna!

Skoro sam platio kaznu u Mađarskoj pred 10 dana jer mi se ne vidi tablica.

Iako se meni i na vivaru i na crvu vide komplet svjetla... dok sad kad gledam ovu sliku na Ružicinom T4 bi se sve to prekrilo biciklima...



Nije problem napraviti mali nosač za tablicu sa svjetlima, a koji se montira na nosač bicikala i "ušteka" u utičnicu od kuke i furaj bez brige! :think:


Vrh
   
PostPostano: 17 lip 2014 08:59 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
bajki je napisao/la:
Nije problem napraviti mali nosač za tablicu sa svjetlima, a koji se montira na nosač bicikala i "ušteka" u utičnicu od kuke i furaj bez brige! :think:


Ma i o tome sam razmišljao, ali ovo sam posudio nosač za bicikle, tj. kod mene je nonstop i sad razmišljam ipak o kupnji onog originalnog s instalacijom. Sad ih ima na njuškalu od 500-1000 kn

http://www.njuskalo.hr/bicikl-oprema-os ... s-11198138

http://www.njuskalo.hr/bicikl-oprema-os ... as-8335693

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 17 lip 2014 13:33 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Stattler, Bajki, a da li znate da li ti zakoni za tablice koje se ne vide važi i u HR? Mi smo do prošle godine imali nosač koji ide na zadnja vrata pa smo skidali tablice sa auta i kačili na bicikl, da se vide, ali bez osvetljenja. Niko nas nije cimao. Mada realno, niko nas nije ni zaustavio. Ovako je to kod nas izgledalo.
slika


Vrh
   
PostPostano: 17 lip 2014 13:41 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Važi i u HR, samo je pitanje dali će vas netko zezati zbog toga. Osim tablice i njenog osjvetljenja, trebaš imati i svu ostalu signalizaciju.


Vrh
   
PostPostano: 17 lip 2014 13:49 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Štop svetla i žmigavci su sa strane, ona se vide. Jedino to osvetljenje za tablice nismo imali.
Imamo sad i krovne nosače, ali teško se uglave 3bicikle na krovu + kofer. Definitivno nam treba kamp kućica, lepo ja kažem da smo prerasli šator.


Vrh
   
PostPostano: 17 lip 2014 14:17 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Mislim da to što se svjetla vide nema veze, treba biti posebno svjelto, ali ako gledam tvoju fotku mislim da se lijevo svjetlo nevidi od košare bicikla. :icon_wink:


Vrh
   
PostPostano: 17 lip 2014 16:06 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
o sosa, dobar dan! :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:

je... nisam sklon takvoj kemiji jer bih morao bušiti tablicu, a to u HR nije dozvoljeno... a moj mađar bi ti rekao da skineš i košaru i da nemaš svjetlo :doh:

mene više muči zašto u HR prodaju takve nosače kad ih se ne smije koristiti na normalan način... nadalje ima i hrpa automobila danas kojima čim staviš samo i kuku pokriješ dio tablice...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 17 lip 2014 19:48 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Statler je napisao/la:

mene više muči zašto u HR prodaju takve nosače kad ih se ne smije koristiti na normalan način... nadalje ima i hrpa automobila danas kojima čim staviš samo i kuku pokriješ dio tablice...


Prodaje se puno stvari koje nesmiješ koristiti na cesti, tako i ti nosači nezadovoljavaju. :whistle:

A za aute kod kojih kuka prekrije tablicu, to nije bitno jer kuku smiješ imati samo ako vućeš prikolicu, a ona ima svoju tablicu.


Vrh
   
PostPostano: 18 lip 2014 07:23 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ovaj nosač nije no-name već THULE i uredno se prodaje kod ovlaštenog uvoznika...

slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 18 lip 2014 07:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Nema veze što je thule, ako ne zadovoljava!

Imaš kod nas za kupiti npr. Hella kitova za xenone, ali kod nas ih nemožeš legalizirati čak ni ako radiš atest! :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 18 lip 2014 09:52 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
znam da je tako... ali tko je dozvolio uvoz nečega što ne smiješ koristiti... druga je stvar kad nešto kupiš preko e-baya ili nekog stranog webshopa a drugo kad to kupiš kod nekoga tko je uvoznik za HR a uvozi takve "neiskoristive" stvari...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 18 lip 2014 10:22 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Smiješ ti koristiti samo ne na cesti! =))


Vrh
   
PostPostano: 18 lip 2014 14:40 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 01 ožu 2012 08:32
Postovi: 73
Lokacija: Vršac, Brdoviti Banat
Nemojte tu sad da cepidlačite, vidi se štop svetlo kroz rupice na korpi :).
Elem, mogu da skinem korpu, zakačim tablice na bajs, postavim svetlo od bicikle da svetli prema tablici i obasjava je. Imam neko jako sa led diodama, svetli ko ludo, da oslepiš. Jeste da ćemo malo ličiti na ove cige sa čergama, ali onda je sve po pravilo. Samo što ovo neću testirati kod tog Mađara policajca iz Stattlerove priče :).


Vrh
   
PostPostano: 18 lip 2014 14:51 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Mislim da zakonski, s obzirom da su ti bicikli izvan gabarita vozila, moraš imati dodatna svjetla bez obzira dali se svjetla vozila vide ili ne.


Vrh
   
PostPostano: 18 lip 2014 15:21 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Kod nas se je do nedavno moglo voziti bicikle iza ali u EU se to ne smije vec dosta dugo i takvi nosaci se, u principu, ni ne prodaju vani previse :/
Ja sam pretprosle godine kupovao nosace i prvo sam isto mislio uzeti ovaj koji ide iza na auto ali su me ljudi upozorili da ce to ubrzo i kod nas biti zabranjeno a i ovi krovni su puno prakticniji.


Vrh
   
PostPostano: 18 lip 2014 16:14 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Vidiš to nisam znao! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 18 lip 2014 17:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
u EU se uredno voze takvi nosači, ali 99% stranaca ima nosače sa svjetlima... a kamperi dodatnu "šarenu" tablu na biciklima...

po tome bi ispalo da će svi morati skinuti nosače s kampica, kampera i ostalih vozila... jer u biti nema razlike između tih nosača i nosača na kuki vozila.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 18 lip 2014 19:11 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Da, malo sam se krivo izrazio. Nije problem u nosacu nego treba na njega dodatno staviti svjetla. Ako imas na kamperu onda se isplati nabaviti taj dodatak na kojem su svjetla i tablica ali za osobni auto je to malo gnjavaza.


Vrh
   
PostPostano: 18 kol 2015 10:40 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2015 10:39
Postovi: 1
Pitanjce, sta ako se dodatno namontira na biciklu to svijetlo? :O
_______________
Bicikle


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 38 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 49 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan