Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 19:52.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 89 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5
Autor/ica Poruka
PostPostano: 22 srp 2019 19:36 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Pustimo ga par sati da dodje k sebi nakon puta i onda ga upalimo a ohladi se za cas buduci da je mali volumen. Vecina ih ima i mali frizer u koji stane recimo mali Quattro sladoled, smrznuti grasak ili tako nesto.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 22 srp 2019 23:28 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
Ali ako nemaš mjesta za taj onda ti nema druge nego neki prijenosni, ja ga imam i prezadovoljan sam, istina nije veliki baš ali jako me dobro služi. Radi na upaljač od auta, ima i malu ledenicu. Kad nisam kraj auta zaključam ga ugepek a on dela i niko nezna da je nutra.

http://frigomarine.hr/proizvodi/hladjen ... ze-cfx-40/

Poslano sa mog F8331 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 03 kol 2019 14:46 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2012 10:08
Postovi: 195
Lokacija: Zagreb
Darmarko je napisao/la:
Dometic CoolFun CK-40D Hybrid http://www.mixi-caravaning.si/katalog/product.php?cat_id=241&product_id=1120059725

Reativno je povoljan, a kompresorski. Termoelektrično hlađenje je na 12V, a kompresorsko na 230V. Koliko sam čitao u uputama za upotrebu, preporuča se mirovanje prije uključivanja kompresora, što upućuje da je unutra običan kompresor. Otuda i niža cijena. Čini se zanimljiv, mogao bi "pasti" za sljedeću sezonu.


Nekako sam se vodio onom "što možeš napraviti danas, ne ostavljaj za sutra" tako da je ovaj frižider "pao" već za ovu sezonu. Nakon dva tjedna korištenja mislim da mogu navesti prednosti i mane.

Prednosti
Kompresorski je, tako da zaista dobro hladi. Može se podesiti do -15°C. Ovo sam testirao u stanu i stvarno tako hladi. Unutrašnjost je visine točno dvije limenke 0.5 kad se stave jedna na drugu i uz kraću stranu ih stane 4 (jedna pored druge). Poklopac ima gumicu i magnet i super dihta. Isparivač se nalazi s gornje strane i ide cijelim opsegom kutije (ovo je ujedno i mana). Iskreno, očekivao sam da će biti puno manji.

Mane
Isparivač. Budući da ide cijelim opsegom kutije i smrzava se u radu, svo voće i povrće koje je naslonjeno na njega se smrzne. Zaista, teško je staviti bilo što takvo, a da ne dotiče stijenke. Nije baš tih. Kad se uključi, prvih 15-ak sekundi je znatno glasniji, skoro kao neki stati Obodin. Težak je oko 22kg, a ručke nisu nešto. Preplitke su, pa ga je teško nositi.

Hlađenje na 12V je tako-tako, što je sasvim očekivano. Prije puta ga uključim da se dobro ohladi, unutra stavim sve hladno i fakat dovoljno drži.

Detaljna specifikacija: https://www.dometic.com/en/se/products/ ... id-_-64088

Cijena: ~ 2100,00 kn. (Kupio sam ga preko njemačkog Amazona po (preračunato) 1.900,00 kn. Budući da Amazon ne šalje u HR, dostava preko servisa koji prepakiravaju je bila 185 kn.)


Vrh
   
PostPostano: 03 kol 2019 14:49 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2012 10:08
Postovi: 195
Lokacija: Zagreb
Teah je napisao/la:
gosmart je napisao/la:
A od kud će ti dolazit struja za ovaj "ne kućni" s kompresorom?


Iz integrirane baterije koju neki imaju!?


Takav još nisam vidio.

Teah je napisao/la:
gosmart je napisao/la:
ali brijem da će biti ovo što je MoschuS rekao, mini bar :D :D


Osobno nisam sretan ovakvim hladnjakom. Imam kamperski od 36 i ovakav kućni od 45 litara i puuuno više stane u kamperski jer stvari stavljaš odozgo. Plus, ovaj kućni se jako znojio iznutra, puno više od kamperskog.

Što se tiče sigurnosti, naš je cijelo vrijeme vani i ni najmanje se ne bojim za njega.


Vrh
   
PostPostano: 03 kol 2019 22:15 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 17 srp 2018 11:47
Postovi: 5
Prošle godine smo išli sa termoelektričnim i to je bila muka tak da za ovu godinu smo gledali kompresorske. Obični kućni nisu dolazili u obzir jer nema šanse da ga puštam nekoliko sati da se smiri i slične gluposti, tak da i nije bilo previše izbora. Prije kampa ovo ljeto smo uzeli Dometic 40 kompresorski na 12 i 220 i to je to. Natrpao ga doma, ohladio na +2, navečer priključio u auto, ujutro put do kampa i premjestio ga u shelter pokraj šatora. Dva tjedna konačno bez ikakvog problema s frigom, samo sam prek noći i kad bi išli van kampa spustio stranice na shelteru da baš nije vidljiv na prvu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 03 kol 2019 23:04 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 22 lip 2014 15:23
Postovi: 63
Moze kakva slika frizidera ja imam kompresorski i radi samo na 12 i 24 ali hladi do minus 13 koristio ga ovu sezonu kao zamrzivac

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 05 kol 2019 21:26 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 17 srp 2018 11:47
Postovi: 5
Tu je slika i opis
https://frigomarine.hr/proizvodi/hladje ... eze-cf-40/

Za Dometic koji radi na 12/24 možeš dokupiti originalan ispravljač na 220.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 06 kol 2019 10:05 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ovi Dometic su mrak ali 5.000kn??? Za te novce vecina ljudi koja krece u kampiranje nabavi komplet opremu tako da definitivno nisu za svakoga :)
Btw znam da su vani jeftiiji ali svejedno im je cijena gadna.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 06 kol 2019 11:38 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 09 srp 2019 21:55
Postovi: 5
Darmarko je napisao/la:
Teah je napisao/la:
gosmart je napisao/la:
A od kud će ti dolazit struja za ovaj "ne kućni" s kompresorom?


Iz integrirane baterije koju neki imaju!?


Takav još nisam vidio.

Teah je napisao/la:
gosmart je napisao/la:
ali brijem da će biti ovo što je MoschuS rekao, mini bar :D :D


Osobno nisam sretan ovakvim hladnjakom. Imam kamperski od 36 i ovakav kućni od 45 litara i puuuno više stane u kamperski jer stvari stavljaš odozgo. Plus, ovaj kućni se jako znojio iznutra, puno više od kamperskog.

Što se tiče sigurnosti, naš je cijelo vrijeme vani i ni najmanje se ne bojim za njega.




Evo ovaj sam gledala
http://www.klimamobil.hr/waeco/mobilno_ ... i/cf-32up/

Na kraju smo ipak uzeli ovaj mali kućni mini bar :D, prva nam je godina kampiranja i to što je MoschuS rekao istrošili smo se ko budale za svu moguću opremu pa će prijenosni frižider pričekati do druge godine, mini bar lako stavim u sobu i držim pivu u njemu :D :D


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 89 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan