Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 27 tra 2024 20:02.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 30 kol 2014 22:16 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
Zanima me koje posuđe kupovati?Gledam malo,čitam pa se bi volio malo više informirati,ima neko preporuku kaj kupiti za dvoje? :) Sve je to mini nekak a dosta je skupo,pa da vidim iskustva :) Btw i zakaj je sve manje više aluminij,po logici je da se najprije ugrije ili?


Vrh
   
PostPostano: 30 kol 2014 22:43 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Na kakvo posudje mislis? Za jesti ili za kuhati? Na cemu kuhas?
Mi nismo nosili nista posebno ali tek pocinjemo s kampiranjem tako da ima vremena i za to. Uzeli smo plasticne tanjure i case i normalni lonac za kuhanje i to je to :D
Ne planiramo ni u buduce nikakva nakuhavanja, palacinke, kolace ni ostale bakanalije nego najjednostavnije sto moze. Dosta je kuhanja inace tako da je ovo svedeno na minimum.


Vrh
   
PostPostano: 30 kol 2014 22:51 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
MoschuS je napisao/la:
Na kakvo posudje mislis? Za jesti ili za kuhati? Na cemu kuhas?
Mi nismo nosili nista posebno ali tek pocinjemo s kampiranjem tako da ima vremena i za to. Uzeli smo plasticne tanjure i case i normalni lonac za kuhanje i to je to :D
Ne planiramo ni u buduce nikakva nakuhavanja, palacinke, kolace ni ostale bakanalije nego najjednostavnije sto moze. Dosta je kuhanja inace tako da je ovo svedeno na minimum.


Pa za kuhati i jesti,ni ja ne mislim kuhat sarme,punjene paprike i slicno,ono ful jednostavno i to je to malo :)

Na ovo gledam http://www.ferrino.it/en/catalog/cookin ... with-stove

http://www.primus.eu/classic-family-set

još ne kuham na nicemu a budem na ovome :) http://www.campingaz.com/hr/p-23567-twi ... us-pz.aspx


Vrh
   
PostPostano: 30 kol 2014 23:00 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
ako kuhas na kuhalu na kartuse onda ti je bitno da ti posuda nema neko predebelo dno, jer dok docekas da voda zakipi potrosit ce ti se cijela kartusa :) planinarski setovi su zgodni jer zauzmu jako malo mjesta i u njima voda zakipi brzo, ali nisu za dinstanje ili pecenje

ako planiras uvijek uzimati struju po meni je odlicna ideja uzeti malo indukcijsko kuhalo i odna adekvatne lonce za to. struja je super jer te ne dira ni vjetar ni kisa, a ova indukcijska ne ostaju topla nakon iskljucenja.

meni najbolja investicija za sad je pekac "za pizze", on mi se pokazao savrsen za sva dinstanja i pecenja tako da za duza kampiranja mogu raditi i puno kompliciranije menije nego samo s malim kuhalom


Vrh
   
PostPostano: 30 kol 2014 23:08 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
Da na kartuše bi kuhal,ovak nekaj gledam http://outdoor-oprema.com/hr/kamping-op ... ck-3-osobe mislim da bi tak nekaj bilo dobro.


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2014 08:18 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
A meni su ti kompleti nekako premali bez obzira što se radi o dvije osobe. OK su samo za podgrijati ili za neko gotovo jelo, ali ako misliš bilo što pripremati biti će ti te posude male. :think:


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2014 09:53 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
ne samo da ce posude bit premale nego i kuhalo ovo malo. ono je zgodno za skuhat pastu i podgrijati neki gotov umak ali za bilo sto ozbiljnije je nestabilno

mi sad za dulja kampiranja, osim tog malog kuhala koje je zapravo u rezervi, imamo campingaz bistro 300 na kojeg bez problema ide velik lonac, i pekac iz kauflanda (cca 80 kn) za pecena jela i saftove (i palacinke ;-))


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2014 10:22 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
Znam da ce biti premale,al opet gledam da mi lonci nemaju debelo dno,al sve je tak simpaticno :)

Narucil ovo za prvu ruku pa da vidim :) http://www.campingaz.com/benelux/popup. ... 830_1_.jpg


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2014 10:54 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2012 10:08
Postovi: 195
Lokacija: Zagreb
Pripazite kod kupnje kamperskog/planinarskog posuđa da lonci imaju ravno dno. Ja imam jedan set sa rebrastim dnom i to je odlično za plin, ali jedva upotrebljivo na struji ili na klasičnom štednjaku na drva.


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2014 14:10 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ja mislim da je to posudje vise za alpiniste ili ekipu koja putuje iskljucivo s ruksacima gdje svaki gram i centimetar igraju ulogu. Ne vidim po cemu bi mi to bilo zgodnije od najobicnijeg lonca/rajngle koju koristis kada kuhas kuci. OK, tanke su stijenke pa se lakse zagrije ali se zato i iskrivi za cas ako ga ne pazis.


Vrh
   
PostPostano: 31 kol 2014 16:55 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
Pa da,i ja mislim zato kaje tanko da se brže zgrije ak se kuha na ovakva mala kuhala,ak se kuha na velke rešoe onda nije bitno kakvo je :)


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 14:40 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
Evo danas sam testiral kuhalo kak radi :) https://www.dropbox.com/s/7xhzncdla5wp6wf/kamp.mp4?dl=0 sa novim posuđem :obscene-drinkingcheers: zakipi manje od 2minute :)


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 14:45 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
hahaha odlican test :D
iako moram priznati da je mene dosta strah tih malih a visokih kuhala


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 14:47 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
Hm,za sad je ok a dogodnine u nekom kampu bum znal točno kak i kaj dalje :) Il bu mi ovo dobro :)


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 86 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan