Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 23:22.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 52 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Plinsko kuhalo?
PostPostano: 05 ruj 2014 12:55 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Da li netko mozda ima kuhalo slicnom ovom Outwellovom sa slike? Jel to cemu? :)
Puno vece od ovoga nebi niti ona koja idu na bocu. Koliko otprilike traju te kartuse? Vidim po specifikacijama nekih sat i pol, koliko je to stvarno u praksi?
Za sad imamo malo elektricno ali bi se rado prosirili da mozemo raditi dvije stvari od jednom. Problem sa elektricnim je sto ne drzi konstantnu temperaturu kad se zagrije nego malo grije pa se malo ugasi pa tako u krug sto nije bas zgodno kad pokusavas zakuhati vodu.
p.s. sorry ako postoji vec negdje topic o kuhalima, ja ga nisam nasao

slika


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 13:17 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
Mislim da Lei ima tak slicno od campingaza i da je jako zadovoljna :)


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 13:23 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ima ga Gac - koštalo je 20-30 kn na nekom poniženju u OBI-ju pred par godina kad je kupio... naravno nije Outwell nego nešto što je tamo bilo u prodaji... u biti ista stvar samo drugi sitotisak gore... zna ga biti u Kauflandu po cijeni oko 100-tinjak kn...

vrlo pozitivna iskustva ti imaju ljudi s indukcijskim kuhalima - prokuhavaju vodu u minuti i slično...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 13:51 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ovo Outwellovo je bilo isto 100tinjak kn u Igluu ali ih vise nema, kazu na proljece tek :/
Koliko vidim na Amazonu su reviewi odlicni, ovo Campingazovo je cak i jace (2300w naspram 1900w) tako da ocigleno nisu svi isti iako tako izgledaju.
http://www.amazon.co.uk/Campingaz-20537 ... KFR5G10PJB


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 14:02 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
A ovak nekaj? ovo je 2600w http://www.campingaz.com/benelux/p-2640 ... o-300.aspx


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 14:27 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ivek je napisao/la:

Moze i tako nesto, ovo isto ide na obicne kartuse. Vjerojatno je dosta skuplji?


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 14:29 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
Ide na one kartuse koje ja imam i košta kartuša 59 kuna ,skupa ko vrag.Cv300


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 14:50 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
59kn??? To je onda potpuno neisplativo, pa potrosis je za par dana? Ili si to smao kupio u krivom ducanu pa si je toliko platio.

btw koliko vidim Lei ima bas ovo Campingazovo Bistro 300 kuhalo pa cekam review :D


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 14:54 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
A kupil sam u westgejtu u intersportu,možda ima i jeftinije neznam.


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 14:59 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Nisu bas puno jeftiniji ni na netu tako da mi se to onda nikak ne isplati, ispadne te gorivo za rucak 20kn :D
One duguljaste (cp250) su dosta jeftinije.


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 15:09 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
Ja se ipak možda na ovo prebacim :) http://www.outdoormegastore.co.uk/campi ... stove.html


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 15:22 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Je, ja imam bistro 300 a isto sam se prvo bila zagledala u ovo s prve fotke. frend koji ga prodaje u igluu ga je totalno popljuvao :doh:

uglavnom kartuse koje idu u ovo s prve fotke su minijaturne i to se potrosi za cas

meni je u kombinaciji bio jos fold'n'go. taj mi je zapravo najbolji jer ide na veliku kartusu (470) i ima dva velika plamenika, a kad se slozi zauzme malo mjesta. odustala sam jer za njega treba dosta velika radna povrsina koju ja cesto nemam. plus sto za transport treba skidati kartusu

odlucila sam se za bistro 300, tim vise sto sam ga dobila za nekih 180 kn na akciji u londonu.

Plusevi
- zgodan za prenosit, dolazi u svojem plasticnom boxu i samo ga sutnes bilo gdje u auto/sator/kuhinjicu
- kartusa je uskladistena u njemu i ne treba se vaditi
- mozes ga seliti do mile volje i kuhati na stolu, kuhinji, podu, u satoru, plazi, kamenu....
- veliki i stabilni ring
- piezo steker pa ne treba upaljac
- brzo zavrije vodu
- lagano i dobro funkcionira reguliranje jacine vatre

Minusevi
- samo jedna vrsta kartuse ide na njega, i to relativno mala (moras imati barem jednu ili dvije u rezervi, ovisno o duljini kampiranja)
- treba taktizirati s kuhanjem i razmisljati, inace kartusa ode za cas. cca sat i pol traje jedna

Ja sam recimo napravila totalno pocetnicku gresku i isla sam kuhati friske mahune (koje se dugo kuhaju), na vjetru (budala) i s "loncem od doma" koji ima debelo dno umjesto da uzmem lonac is planinarskog seta (budala puta dva) i otisla mi prvi dan skoro cijela kartusa na mahune :doh: Da nisam kiksala vjerojatno bi trajala cijelo tjedno kampiranje, ovako smo potrosili kartusu i pol.

Znaci da zakljucim: kuhalo je odlicno, ali za produljit rok trajanja kartuse treba imati zastitu od vjetra (ili kuhati u satoru) i uzeti pogodne lonce. Sasvim je dovoljno ako nekome treba kompaktna solucija koju moze vuci na planinu, livade, kampove, plaze i sl. Mi imamo i pekac koje preuzme glavninnu spremanja hrane kad smo negdje utaboreni vise dana, a kuhalo koristimo za kuhanje paste, rize, krumpira i sl. te podgrijavanje mlijeka/vode.


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 15:27 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
Odlična recenzija :)


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 15:43 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Hvala na reviewu Lei! Sve mi djeluje super osim trajnosti kartusa, to mi se cini brutalno skupo i neisplativo. Recimo najgluplji slucaj kuhanja spageta koji traje skoro 20 min (zagrijavanje+samo kuhanje) i za to ti treba 12-13kn goriva?


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 15:56 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
ova deklarirana potrosnja je takva jedino ako ga ganjas na maksimumu cijelo vrijeme. tako da u stvarnosti moze ona trajati i puno dulje, al kazem... treba paziti da se ne kiksa na nekim glupim greskama koje ce usporiti kuhanje

skupo je - kao i svako kuhanje na kartuse, ali to je otprilike kao i rasprava kampica ili kamper - zna se zasto se uzima jedno ili drugo i koje su prednosti i mane.

Po meni treba staviti na papir u kojim i kakvim uvjetima ce se kuhalo koristiti i u kojim periodima. Npr za nekoga tko kampira po 2-3 tjedna, uvijek je u kampu i uvijek uzima parcelu sa strujom (a da se struja ne placa po potrosnji) izbor bi po meni bio indukcijsko kuhalo sa dva ringa. Za one koji ne uzimaju struju, a opet su dulje utaboreni na jednom mjestu - plinska boca sa kuhalom (slicno kao ovo zadnje sto je ivek linkao). Za one kojima kuhalo treba brzinski, da zauzima malo mjesta i da su mobilni i ne ovise o struji su ova kuhala na kartuse.

Mi spadamo u ovu zadnji kategoriju. Al ponekad se zna desiti da smo negdje dulje od 2-3 dana i sa strujom i u tom slucaju nam uskoci pomocni pekac na struju. Plinsku bocu sam iskljucila jer ju sigurno necu vucarat okolo, a ulagat u sto varijanti mi se ne da, nisam tip koji ima 100 cipela vec jedno tri ili cetiri ali da pokrivaju sve prilike :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 20:53 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2012 10:08
Postovi: 195
Lokacija: Zagreb
Ivek je napisao/la:


Raspitivao sam se o tome jer sam i sam to htio uzeti. Te boce idu po principu zamjene prazne za punu (kao one boce za kućanstvo). No najbitnije u priči je da ih nema kod nas. A koliko sam čitao po stranim forumima, ljudi se žale da je zamjena dosta skupa.

Moja preporuka za naše podneblje je Đuro Đaković boca od 2 ili 3 kg i punjenje. Osobno je imam s ovim plamenikom: http://www.njuskalo.hr/kamp-oprema/kuha ... as-1444570 i odlična mi je.

Vidim da postoji i ovakvo kućište za kartušu: http://www.njuskalo.hr/kamp-oprema/kuci ... as-1445777. Danas sam u Metrou vidio 190 g kartuše na probijanje za 8,24 kn što je najjeftinije što sam negdje vidio.


Vrh
   
PostPostano: 05 ruj 2014 20:58 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2014 16:34
Postovi: 174
Lokacija: Zaprešić
http://www.outdoormegastore.co.uk/campi ... stove.html Pa ove se isto pune ko i ove http://www.njuskalo.hr/grijanje-hladenj ... as-1398404 punionica je na žitnjaku. I izgleda da je to najbolja opcija kaj se kuhala tiče.


Vrh
   
PostPostano: 06 ruj 2014 09:02 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
u kauflandu ti je to kuhalo 249 kn, a kartuša 27 kn - bio malprije

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 06 ruj 2014 09:05 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Statler ovo koje je Ivek stavio u zadnjem postu ili?


Vrh
   
PostPostano: 06 ruj 2014 09:07 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ne kao tvoj outwell s vrha... u međuvremenu čuo sam se s Gacom - on je nekad takva kuhala u kauflandu kupio po 24,90 !!!!!

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 52 posta ]  Stranica 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan