Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 12:48.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 8 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: plinsko kuhalo
PostPostano: 29 srp 2015 13:51 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 09 srp 2015 14:07
Postovi: 6
Moze mala pomoc,dali netko zna kako se mjenja mala plinska boca na kamperskom (onome malome kuhalu) plinska boca ima oko stotinjak grama,znaci ono bas,bas malo kuhalo.


Vrh
   
PostPostano: 29 srp 2015 14:09 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Daj fotku kuhala, jer ima više tipovakuhala, tj. "boca" (kartuša), ako misliš na to.

Npr dvije vrste kartuša:

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 01 kol 2015 13:32 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 09 srp 2015 14:07
Postovi: 6
bajki je napisao/la:
Daj fotku kuhala, jer ima više tipovakuhala, tj. "boca" (kartuša), ako misliš na to.

Npr dvije vrste kartuša:

slika

slika

Imamo oba dva tipa,ali me zanima princip ovog drugoga?


Vrh
   
PostPostano: 02 kol 2015 16:43 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 22 srp 2015 17:26
Postovi: 6
Lako. Samo stavis i osjetices/cuces kad se probije ta mala boca.Za ovu sa poklopcem ne znam,ali mislim da je nju jednostavnije stavit jer ima poklopac,mislim pretpostavljam...ovo moj dragi uradi, ne volim se igrat s plinom


Vrh
   
PostPostano: 03 kol 2015 07:35 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Prednost prve je što ga možeš skidati sa kuhala i vraćati nazad, dok ove druge nemožeš. kod ove druge, nju "kuhalo" probija i to je to. Kada nju jednom skineš više nema vraćanja.


Vrh
   
PostPostano: 22 svi 2016 11:09 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 07 srp 2013 19:31
Postovi: 27
Da li su dovoljno jake ove kartuse da se s njima moze vecina toga skuhat ili ispeći? Na sto treba pripazit prilikom kupnje? Jel itko koristio ovaj set http://www.decathlon.hr/aluminijski-kom ... 09028.html ?


Vrh
   
PostPostano: 22 svi 2016 16:37 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
jacina ovisi o tome kakvo kuhalo imas, kartusa nema veze s tim. najveci problem u kampu kod kuhanja na kartuse je vjetar, ako njega ima onda je bitno teze skuhati nesto i traje puno dulje, tako da je dobro imati neku zavjetrinu i zastitu od vjetra

kod ovog seta (pretpostavljam jer mi imamo slican al od ferina) ce ti biti ok kuhati i podgrijavati, al kod przenja bi se dosta stvari moglo ljepiti. oni su super za podgrijat nesto gotovo, al za klasicno kuhanje bas i nisu


Vrh
   
PostPostano: 23 svi 2016 07:37 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Lei je napisao/la:
jacina ovisi o tome kakvo kuhalo imas, kartusa nema veze s tim. najveci problem u kampu kod kuhanja na kartuse je vjetar, ako njega ima onda je bitno teze skuhati nesto i traje puno dulje, tako da je dobro imati neku zavjetrinu i zastitu od vjetra

kod ovog seta (pretpostavljam jer mi imamo slican al od ferina) ce ti biti ok kuhati i podgrijavati, al kod przenja bi se dosta stvari moglo ljepiti. oni su super za podgrijat nesto gotovo, al za klasicno kuhanje bas i nisu


Sve potpisujem! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 8 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan