Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 16:43.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 06 ruj 2016 12:43 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 07 srp 2015 12:30
Postovi: 116
Ako u svojim kamperima/prikolicama nemate mogućnost korištenja 220V ili imate 220V ali koristite isključivo u kampovima, ovo nije za vas.

Ako imate solarni sustav, koristite 220V i imate škrinju za zamrzavanje (ili neki drugi uređaj koji stalno koristi struju) ovo je za vas.

Moja solarna konfiguracija mi omogućuje korištenje škrinje (imam i plinski/220/12 frižider) koji koristim već duže vrijeme.

S obzirom da troši dosta struje (100w/h) ne mogu si priuštiti da mi škrinja radi non-stop (a po ljetu bi ona čak i na 1 od 5 radila stalno). Kako bi pratio potrošnju (stalno zureći u kontroler punjenja i praćenje napona u akumulatorima), često puta sam tokom dana, a uvijek preko noći isključivao škrinju iz utičnice.

No, uvijek ima ideja i rješenja pa sam eto, kupio ovaj uređaj:

slika

ovdje: http://www.ebay.com/itm/262236194379?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

koji se spaja na 220v utičnicu, u njega sam ukopčao škrinju, isprogramirao tablicu paljenja i gašenja (ima 10 iteracija):

slika

... i stvar radi besprijekorno. Škrinja se ne odmrzava te je postignuta je potpuna automatika po danu i noći. :banana-dance:


Vrh
   
PostPostano: 03 ožu 2017 10:02 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Ima i sličnih uređaja koji rade mehanički, što je po meni i bolje ako se ne treba regulirati "na minutu". Neki su baždareni na 15, a neki na razmake od 30 min. Bolje je uzeti onaj od 15 min. Problem je nekih elektroničkih ( kod našeg je to bio slučaj) što se pri svakom prestanku napajanja- zbog nestanka struje ili isključenja sve mora iznova programirati. S mehaničkim regulatorom je stvar puno jednostavnija, i u tom slučaju, i u slučaju potrebe za nekom promjenom regulacije.

Mi tako reguliramo grijanje već godinama i uvjerili smo se u korisnost ovog uređaja.


Vrh
   
PostPostano: 21 ožu 2017 10:35 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 07 srp 2015 12:30
Postovi: 116
Konkretno, s ovim modelom nema takvih problema jer ima CR2032 bateriju koja čuva vrijeme i program cca 7 dana..., kako god... sve je dobro.


Vrh
   
PostPostano: 21 ožu 2017 12:44 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
befree je napisao/la:
Konkretno, s ovim modelom nema takvih problema jer ima CR2032 bateriju koja čuva vrijeme i program cca 7 dana..., kako god... sve je dobro.


Ja nekako ne volim baterije u uređajima koji se rijetko koriste. Nije mi se jedanput dogodilo da baterija "iscuri", a i od stajanja se sama znala isprazniti...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 4 posta ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan