Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 13:08.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 29 postova ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
PostPostano: 22 kol 2017 15:20 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Hvala! :handgestures-thumbup:

A granulacija, okvirno? Koliko je to slojeva? Na ovoj slici nekoliko poruka iznad mi se čini da je to kamenje raspoređeno u samo jednom sloju. Možda bi ga bilo bolje rastresito rasporediti tako da nema direktnog kapanja kroz kamenje na plamenik? Mora ostati zraka između kamenja da se može grijati od plamena.


Vrh
   
PostPostano: 28 kol 2017 15:40 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Isprobao sam kombinaciju plinskog roštilja i kamenja. Uglavnom, složim ja to u subotu predvečer, upalim roštilj, radi. Grije. Čini mi se i dovoljno. Onda se sjetim da sam mogao i nešto ispeći kad sam već postavio i zapalio roštilj. I odjurim do trgovine, k´o bez duše dođem na blagajnu. Blagajnica će: "Gdje tako žurite? Ne gori." "E, gori!", rekoh. =))

I ispeklo se i pojelo, za probu. Uočio sam problem distribucije topline jer se kamenje iznad plamenika puno jače zagrijava. Kod lijevane ploče se toplina rasporedi. Razmišljam da postavim kakav izbušeni komad lima umjesto rešetke iznad plamenika kako bi se toplina bolje rasporedila.

Idemo dalje s projektom...

P.S. Sve razumne ideje i savjeti su dobrodošli! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 28 kol 2017 17:23 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
Panonski mornar je napisao/la:
Isprobao sam kombinaciju plinskog roštilja i kamenja. .....Razmišljam da postavim kakav izbušeni komad lima umjesto rešetke iznad plamenika kako bi se toplina bolje rasporedila.

Idemo dalje s projektom...

P.S. Sve razumne ideje i savjeti su dobrodošli! :handgestures-thumbup:


Ja najviše radim na klasicnom rostilju. Imam jedan s resetkom I jedan sa inox flah trakama lagano pop iganima u "V". Taj super rasporedi toplinu ali puno sporije pece, na briketu, sto mi I vise odgovara.
Kod tebe ce plin grijati kamen pa kamen plocu I moglo bi biti velikih gubitaka topline pa ce pecenje trajati dulje.
Samo razmisljam :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2017 08:45 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Uvijek je tako: Na mostu dobiješ, na ćupriji izgubiš. Kod plinskog roštilja je problem u tomu što je zagrijavanje koncentrirano na mjesta iznad plamenika, a klasičan roštilj grije cijelu površinu rešetke. Doduše, i tu ima utjecaja vjetra i gubitka topline uz rubove. Plinski je roštilj jako brzo spreman za uporabu, ne treba nositi drva i ugalj, ložiti, mada i sve to ima svoje čari...

U svakom slučaju, bolje mi je da razmišljam o roštilju, nego o naslovima iz žute štampe ili rezultatima s kladionica, zar ne?! :think:


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2017 10:31 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Panonski mornar je napisao/la:
Uvijek je tako: Na mostu dobiješ, na ćupriji izgubiš. Kod plinskog roštilja je problem u tomu što je zagrijavanje koncentrirano na mjesta iznad plamenika, a klasičan roštilj grije cijelu površinu rešetke. Doduše, i tu ima utjecaja vjetra i gubitka topline uz rubove. Plinski je roštilj jako brzo spreman za uporabu, ne treba nositi drva i ugalj, ložiti, mada i sve to ima svoje čari...

U svakom slučaju, bolje mi je da razmišljam o roštilju, nego o naslovima iz žute štampe ili rezultatima s kladionica, zar ne?! :think:


u većini kampova drva, ugljen i ostalo su strogo zabranjena... tako da je plinski roštilj i to upravo na lava kamenje najbliži pravom roštilju... ima plinskih roštilja na ploču, ali to mogu onda uzeti i onu veliku tavu i staviti na peć... ne vidim razlike...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2017 13:25 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Statler je napisao/la:
u većini kampova drva, ugljen i ostalo su strogo zabranjena... tako da je plinski roštilj i to upravo na lava kamenje najbliži pravom roštilju... ima plinskih roštilja na ploču, ali to mogu onda uzeti i onu veliku tavu i staviti na peć... ne vidim razlike...

Ima jedna velika razlika: roštiljanje je obično muški posao! ( Zato žene i vole roštiljanje!) =))


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2017 14:51 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
moš mislit kak one to vole... =)) =)) =))

prvo žena ode u trgovinu i kupi meso, onda ga pripremi, napaca, nasoli i odnese ga do roštilja... napravi i salatu, prilog i desert...
a muškarac uzme ono meso, rasporedi ga po ploči i uz pivo ga lagano vrti... kad je gotovo donese ga ženi nazad...
žena ga iz zdjele stavlja na servirni tanjur i donosi na stol koji je prethodno postavila i dekorirala...
poslije ručka žena raspremi stol i opere posuđe... dok si muškarac odmori...

ali najbitnije: za vrijeme jela svi hvale muža kako je dobro ispekao roštilj i govore ženi kako je sretna s takvim mužem... :clap: :clap:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2017 20:03 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
Statler je napisao/la:

u većini kampova drva, ugljen i ostalo su strogo zabranjena... tako da je plinski roštilj i to upravo na lava kamenje najbliži pravom roštilju... ima plinskih roštilja na ploču, ali to mogu onda uzeti i onu veliku tavu i staviti na peć... ne vidim razlike...


Ma OK. Pricam opcenito o rostiljanju. Ja u kampu nemam gust rostiljati. Valjda zato jer smo ove godine imali 30tak rostiljanja na Jarunu I Bundeku, dok nisu parking poceli naplacivati. :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 29 kol 2017 20:17 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2017 13:00
Postovi: 101
Panonski mornar je napisao/la:

U svakom slučaju, bolje mi je da razmišljam o roštilju, nego o naslovima iz žute štampe ili rezultatima s kladionica, zar ne?! :think:



Bitno da se rostilja I bez razmisljanja :icon_wink:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 29 postova ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan