Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 19 ožu 2024 08:06.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 89 postova ]  Stranica 1 2 3 4 5 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 20 lip 2014 08:02 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 svi 2014 14:58
Postovi: 20
Pozdrav svima
Evo da se pohvalim a usput ako nekome i treba novi frižder prijenosni upravo jučer kupih jedan.
Ezetil e32 m
Ineršpar 500 čuna, nisam mogel dočekat sniženje, ako ga uopće bude jer mi treba već ovaj vikend.
Dojam: ok, osim olakšanih 500 kuna na rate očekuješ i nešto dobro.
Prebrisao unutrašnjost, stavio dvije tople boce od 1,5L unutra (tople jer su bile cijeli dan u autu), uštekal u struju i ostavio do jutros za probu.
Stavio sam jačinu hlađenja na eko mod(znači ne full do kraja) i od jučer oko 23h do danas 6h ujutro sve lijepo ohlađeno.
Hlađenje izuzetno zadovoljan koliko sam vidio.
Druga stvar mjesta ko u priči, 29L unutrašnjosti izvrsno.
Ono s čim nisam oduševljen je buka ventilatora, ako ga odvrnem na max onda se prilično čuje ventilator (ne znam je li to normalno jer je deklariran kao tihi rad 40dcb), čim smanjim na taj eko mod onda je buka ok, znači na tom potenciometru se regulira jačina ali sa maximumom raste i buka.
Ako mi netko može reći da li je to normalno, ustvari nisam nikada imao prijenosni na struju pa ne znam koliko buči.
Kažem još jemput izvrstan hladnjak jedino ne znam jel to normalno što se tiče buke.
Svaki komentar dobrodošao....

slika
Pozdrav

Nino


Vrh
   
PostPostano: 20 lip 2014 08:23 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Imam Campingaz Powerbox 36l on je ista stvar kao i tvoj friž. Tak svejedno koja marka - sve je to isti "drek" drugo pakiranje.

Svaki taj hladnjak spušta ti cca 15-tak stupnjeva ispod vanjske temperature, tako da ne očekuješ previše... Za neko smanjivanje temperature pića je OK, ali ne preporučam ti to kao glavni friž za npr. nareske, meso i ostalu lakopokvarljivu hranu. I kad ga uštekaš u struju ne ištekavaj ga van jer opet mu treba hrpa vremena da ponovo ohladi.

Najbolji efekt dobiješ u kombinaciji s ledenicama iz škrinje jer možeš držati i nižu temperaturu. U kampu ako imaš restoran odeš i zamoliš da ti stave u najlonsku vrećicu leda... ako taj led staviš onda u neku kvazi-tupperware kutijicu koja će ti odglumiti ledenicu iz škrinje možeš neko kraće vrijeme preživjeti i samo s tim frižiderom.

Mi naš koristimo uglavnom za hlađenje pića u transportu u bunkeru.. I da, pazi da ga u transportu s nečim ne pokriješ... Mora imati slobodan prostor iznad ventilatora.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 20 lip 2014 08:46 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 svi 2014 14:58
Postovi: 20
Hm, zadovoljan zasada, baš čitam na netu, malo ima stvarnih recenzija, ali ono što sam našao uglavnom je pozitivno, same pohvale osim buke na max-imumu.
A preživiti će se i to, za par dana koliko idem, a moram imati neki hladnjak, ne mogu se verzirati na dućane, mislim da će ovo ispuniti potrebe.
Campinggaz sam gledao no bio mi je preskup malo i još je imao samo varijantu 12V, znači + adapter.....tako da sam se za ovo odlučio.

Pitanjce: kak u autu s tim, spojim na utičnicu u bunkeru i to je to, kak je kad zgasim auto i odem na kavu recimo sat vremena, da li friž radi ili ne?
Ak da koliko mi brzo može popiti akumulator?
Biti ću u Istri na kampiranju ali uvijek odlutamo nekam pa sad ako je friž u autu spojen iza, stoji na parkingu i mi dođemo nakon dva tri sata sa brčkanja da li da očekujem prazan akumulator?

Pozdrav

Nino


Vrh
   
PostPostano: 20 lip 2014 09:04 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7227
Lokacija: Osijek
Ako imaš utičnicu u autu, provjeri dali ti se utičnica isključuje kada se oduzme kontakt, to ovisi od auta do auta.


Vrh
   
PostPostano: 20 lip 2014 10:13 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
kod mene vađenjem ključa - prestaju raditi utičnice 12V... i na autu i na kombiju....

e sad koliko brzo popije akumulator - nemam pojma, a ovisi i o veličini akumulatora, ali kolegi je takav friž nakon 10-tak sati popio veliki akumulator koji pokreće dizelski motor - pretpostavka veći od 65Ah - da nije imao ni cvrc :D

srećom to je bilo na susretimma forumaša pa su se našli i rezervni akumulator a i kablovi...

slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 20 lip 2014 11:51 
Offline
trudi se
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2014 15:51
Postovi: 25
Sa sličnim hladnjakom sam jako zadovoljan, posudio sam sestrin Mobicool P24 koji snižava temp za 18C.
Išao sam mjeriti termometrom i rezultat je tu negdje. Za 10 min snizi već 10 stupnjeva, poslije sve polakše rashlađuje, a za oko sat, sat i pol došao je do minimalnih 9,5C na vanjskoj 28C, dakle smanjio je za preko 18 stupnjeva.

Potrošnja je oko 5A, i ne bih ga držao duže u ugašenom autu. Recimo akumulator 55Ah se matematički tako isprazni za 10 sati (5Ax10h), ali u praksi akumulator nije potpuno pun i ne smije se nikako isprazniti do kraja, tako da je ta vrijednost valjda duplo manja, ja ne bi riskirao.
Uostalom ako je hladnjak u hladu, držat će valjda temperaturu još neko vrijeme i ako je ugašen.


Vrh
   
PostPostano: 20 lip 2014 11:57 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 svi 2014 14:58
Postovi: 20
ma nek ostane u predšatoru najbolje, a u autu samo kad dolazim i odlazim sa mjesta.
Tu i tamo ako ću hladiti piće ponesem sa sobom i to je to.

LP Nino


Vrh
   
PostPostano: 21 lip 2014 17:15 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2012 10:08
Postovi: 195
Lokacija: Zagreb
Ja imam Waeco TropiCool TC 35FL. Polovnog iz oglasa sam platio 1500 kn, mislim da je tad novi bio oko 2200-2300 kn. Po specifikacijama skida do 30°C ispod vanjske temperature, ali realno je oko 22-25. U šatoru bez problema spavam na 1.5m od njega. Kolika je točno temperatura u njemu ne mogu skužiti. Držao sam toplomjer gore na vrhu, odmah ispod poklopca i pokazuje oko 12°C. Pivu ohladi dovoljno i siguran sam da je ispod tih 10°C. Na dnu je dosta hladnije i svježe meso držim i dva dana. Ima zaštitu da ne smrzava i isključuje se kad je unutarnja temperatura oko 1°C i ako je malo svježije po noći (ispod 20°C) uredno se isključuje. U kampu ga omotam onom folijom koja se stavlja pod vjetrobransko staklo u autu da mu bude hladnije. Kućište je dovoljno čvrsto da bez problema sjedim na njemu i plastika pritom ne ispuštva "cvrčke" :) Prazan je težak 10 kg, a jedinu zamjerku upućujem ručkama za nošenje; dizajnirane su da se otvore za kakvih 90° u odnosu na okomitu stjenku frižidera, ali zatvore se na drugu stranu, pa pričepe prste dok ga nosim.


Vrh
   
PostPostano: 21 lip 2014 18:15 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Tvoj Waeco je nešto drugo od ovih friževa... Druga tehnologija, puno jača i kvalitetnija.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 21 lip 2014 19:40 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2012 10:08
Postovi: 195
Lokacija: Zagreb
I da i ne. Princip je isti, termoelement, kao i kod ovih jeftinijih.
Rado bih jedan kompresijski, samo da je cijena niža :)


Vrh
   
PostPostano: 22 lip 2014 15:03 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 02 ožu 2012 11:59
Postovi: 249
I mi smo razmišljali o prijenosnom, ali smo se na kraju ipak odlučili za mali hladnjak s ledenicom zbog boljeg hlađenja.
Evo neki dan ulovili na popustu http://hr.vivax.com/VIVAX-HOME-hladnjak-MF-44-mini-bar-148.aspx


Vrh
   
PostPostano: 22 lip 2014 16:28 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
taj tvoj darcy je otprilike veličine kao u starim Adria prikolicama... ja sam ga gledao i razmišljao o njemu da ga tamo stavim kad sam kupio prvu Adriu i izbacio friž van koji nije bio za ništ drugo do za bacit... čak vjerujem da bi se uz neki jači inverter dao prebacit i da radi preko akumulatora.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 25 lip 2014 10:18 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
Darcy je napisao/la:
I mi smo razmišljali o prijenosnom, ali smo se na kraju ipak odlučili za mali hladnjak s ledenicom zbog boljeg hlađenja.
Evo neki dan ulovili na popustu http://hr.vivax.com/VIVAX-HOME-hladnjak-MF-44-mini-bar-148.aspx


I mi imamo takav samo MF48 i zasad radi bez greške. Jedina "mana" nu je što zauzima skoro pola gepeka.

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 25 lip 2014 11:16 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Statler je napisao/la:
kod mene vađenjem ključa - prestaju raditi utičnice 12V... i na autu i na kombiju....

e sad koliko brzo popije akumulator - nemam pojma, a ovisi i o veličini akumulatora, ali kolegi je takav friž nakon 10-tak sati popio veliki akumulator koji pokreće dizelski motor - pretpostavka veći od 65Ah - da nije imao ni cvrc :D

srećom to je bilo na susretimma forumaša pa su se našli i rezervni akumulator a i kablovi...

slika

hahaha :-) :-) dobra slika! Kad je to bilo.......!

Send from my Sony Xperia Z using Tapatalk

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 25 lip 2014 19:36 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
onda kad si i pehar za belu osvojio... :icon_wink:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 01 srp 2014 07:24 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 svi 2014 14:58
Postovi: 20
pa kada sam se već ja zaletio.....bajdovay hvala svima na savjetima.......imate isti ovaj frižider u Interšparu sada na sniženju po 350kn.
Mislim da se pogotovo sada isplati ja sam ga platio 500 kn jer sam imao u planu kampiranje pa mi je hitno trebalo nešto takvog.
Nažalost kampiranje krajem 6mj propalo (kolega se prepao lošeg vremena pa odustao) ali biti će još prilike ovo ljeto iskoristiti za kampiranje.

pozdrav

Nino


Vrh
   
PostPostano: 07 srp 2014 22:03 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 20 stu 2012 14:16
Postovi: 7
Gledam letak spara i ne vidim ga..jel ga ima jos negdje na akciji?


Vrh
   
PostPostano: 08 srp 2014 06:53 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 svi 2014 14:58
Postovi: 20
david_5 je napisao/la:
Gledam letak spara i ne vidim ga..jel ga ima jos negdje na akciji?

Ima u Areni vidio sam dosta komada. Nije u onom klasičnom letku nego u knjizici njihovoj s popustima. Mislim da i nju imaš na netu pa i sprinta
http://snizenja.hr/interspar-katalog/


Vrh
   
PostPostano: 08 srp 2014 07:15 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ima i u Konzumu za 249 kn sad isto prijenosni frižider 12V...

a ima i ovdje poveći izbor
http://www.conrad.hr/Rashladne-kutije.h ... tAodxR8AMA

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 08 srp 2014 09:15 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 05 svi 2014 14:58
Postovi: 20
Statler je napisao/la:
ima i u Konzumu za 249 kn sad isto prijenosni frižider 12V...

a ima i ovdje poveći izbor
http://www.conrad.hr/Rashladne-kutije.h ... tAodxR8AMA



ovo u Konzumu nije baš, samo na 12v, mislim da je bolja ova varijanta interšpar, barem sam ga isprobao i mogu potvrditi da izvrsno hladi na ovo malo što sam probao.
Detaljno bum znal kada par dana provedem negdje u kampu, ali zasada od 10h navečer do 6 h ujutro ohladio dvije boce tekućine koje su bile tople jer sam ih par dana vozio u autu i tako tople stavio u frižider, ujutro lijepo rashlađeno za nevjerovat.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 89 postova ]  Stranica 1 2 3 4 5 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan