Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 27 tra 2024 12:26.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 13 postova ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: kuhinja
PostPostano: 30 srp 2009 10:16 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
evo da malo oživimo i ovaj forum

mi inače kuhamo na struju, imamo onu mini pečnicu sa dva kuhala gore, električni roštilj i onu električnu peku,
ove godine smo se ponovili u plinski program :D

uzeli smo malu kamp plinsku bocu od 2kg u Proplinu-u po cijeni od 250 kn i 2 kg plina za 16 kn

slika


plinski roštilj Končar sa gusenom pločom kupili u trgvačkom centru po cijeni od 500 kn

slika


kuhalo koje se stavi na bocu, isto kupljeno u Proplin-u po cijeni od 120 kn

slika

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
 Naslov: Re: kuhinja
PostPostano: 03 lis 2009 18:20 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Ja se počinjem opremati s takvim stvarima, pa se dvoumim između struje i plina. Zato me zanima zašto ste prešli s struje na plin?


Vrh
   
 Naslov: Re: kuhinja
PostPostano: 13 lis 2009 17:00 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
mi smo privremeno prešli sa kuhanjem na plin :D

ove godine nismo kampirali u našem kamperu, nego smo unajmili kamp kućicu u kojoj je bilo predviđeno kuhanje unutra, mi nismo htjeli nepotrebno grijati prostor, pa smo uzeli ovo malo plinsko kuhalo,
a boca i roštilj su svakako bili predviđeni za kampiranje, dosada smo roštiljali na elektičnom roštilju, pa nam je uvijek nekako sporo (koliko god da imamo jak roštilj, promjenili smo ih jedno 4-5)

naša najbolja kombinacija, što i preporučam, je ona mala električna pečnica sa dva kuhala gore i neki plinski roštilj

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
 Naslov: Re: kuhinja
PostPostano: 14 lis 2009 07:59 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Ma ja se dvoumim, s obzirom da ću imati plinsku bocu, onda nekako naginjem i kuhanju na plin. Kod struje me strah problema sa preoptećenjima u kampu i nestancima struje.


Vrh
   
 Naslov: Re: kuhinja
PostPostano: 19 lis 2009 11:27 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Malu pećicu o kakvoj Seja priča možeš kupiti u skoro svakom dućanu bijele tehnike... I košta cca 400-600 kn. Vidio sam da ima u BJ.
Ja sam moju "Sloboda" iskopao s tavana, znao sam da su to moji starci imali i lijepo ju obnovio...

Pećnicu je lijepo imati jer staviš pile i buć nazad u vodu ili poslije podne na brzaka šutneš one gotove kolače iz supermarketa i za 15 minuta imaš slatko :P

Roštilj spojiš plin onaj koji vučeš s kampicom. Imaš malu bocu i veliku... Osobno sam s kućicom dobio 5 kg bocu i sasvim dosta mi je za 15 dana ljetovanja, roštilji i ostalo...
A u svakom boljem kampu imaš punionicu... E sad, kako je s atestima to ne znam...

Ako ne želiš rol, mnogi imaju one pizza pekače za kamp i njima se koriste za pečenje...

Nemoj planirati kuhati u kućici jer osim mirisa dodatno griješ kućicu i uvijek je vruće, ma koliko se ti trudio da ju luftaš...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: kuhinja
PostPostano: 19 lis 2009 19:33 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
cvor je napisao/la:
Pećnicu je lijepo imati jer staviš pile i buć nazad u vodu ili poslije podne na brzaka šutneš one gotove kolače iz supermarketa i za 15 minuta imaš slatko :P




baš tako, :D

mi imamo i taj električni pekač za pizzu (pizzu u životu nije vidio :lol: ) koji je odličan za muzgavce i sipice sa krumpirom ili stavimo komad nekog mesa (svejedno, može piletina, svinjski kare ili neka junetina) sa puno povrća, krumpira, paprike, rajčice itd. i to bude dosta brzo gotovo, za nekih pola sata,
nemaš puno suđa za pranje ;) , a imaš i glavno jelo i prilog,
naravno, taj pekač nam stoji negdje vani, na stolu

nama je ona naša mala plinska boca izdržala nekih 18 dana, na njoj smo kuhali kavu i ručak i pekli roštilj, a imali smo i goste nekoliko puta (znači ručak za 10-tak ljudi) i evo donjeli nešto plina doma

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
 Naslov: Re: kuhinja
PostPostano: 20 lis 2009 07:50 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Tako sam se otprilike i ja mislio opremiti, nabaviti malu plinsku bocu i kuhanje vani. Hvala na odgovorima!


Vrh
   
 Naslov: Re: kuhinja
PostPostano: 20 lis 2009 08:47 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
seja je napisao/la:
mi imamo i taj električni pekač za pizzu (pizzu u životu nije vidio :lol: )

naš nije ni vidio more... bitno da je kupljen, ali ostao je doma :lol:

Uglavnom, neki dan sam u Pevecu kupio novu stvar za kampicu... Kantu za nosit suđe prat do sanitarnog čvora. Sve stranci imaju okrugle "vaštroke" s ručkom i tako nose, a ja imam kadicu s dvije drške. Oni u jednoj ruci, ja u dvije... I sad sam naletio...

Žena, veli, pa ti nisi normalan... I jučer sam zato odlučio malo proluftati kampicu, samo da moj "vaštrok" pospremim unutra... :lol: :D

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
 Naslov: Re: kuhinja
PostPostano: 05 ožu 2010 18:20 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 16 ožu 2009 14:26
Postovi: 0
Uf pa i mi imamo taj sa dvije ručke :D Neka stranaca sa po jednom ručkom :shock:


Vrh
   
 Naslov: Re: kuhinja
PostPostano: 04 kol 2013 11:47 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
kakva je ovo pećnica,, jel ovo išta vrijedi obzirom na cijenu :-??
http://www.megapopust.hr/prakticna-elek ... to-372-kn#


:greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
 Naslov: Re: kuhinja
PostPostano: 04 kol 2013 12:26 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
To je neka mala pećnica s obzirom da piše zapremina od 8 litara. Mikrovalne su 15-20 litara tako da je ovo stvarno malo. :-??


Vrh
   
 Naslov: Re: kuhinja
PostPostano: 04 kol 2013 12:29 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
bajki je napisao/la:
To je neka mala pećnica s obzirom da piše zapremina od 8 litara. Mikrovalne su 15-20 litara tako da je ovo stvarno malo. :-??



znači :handgestures-thumbdown: :handgestures-thumbdown:
kod nas ti je sve u minijaturi i auto i kampica , jedino mi nismo minijaturni :handgestures-thumbup:


Vrh
   
 Naslov: Re: kuhinja
PostPostano: 04 kol 2013 22:18 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 22 kol 2012 14:12
Postovi: 27
goga je napisao/la:
cvor je napisao/la:
Pećnicu je lijepo imati jer staviš pile i buć nazad u vodu ili poslije podne na brzaka šutneš one gotove kolače iz supermarketa i za 15 minuta imaš slatko :P




baš tako, :D

mi imamo i taj električni pekač za pizzu (pizzu u životu nije vidio :lol: ) koji je odličan za muzgavce i sipice sa krumpirom ili stavimo komad nekog mesa (svejedno, može piletina, svinjski kare ili neka junetina) sa puno povrća, krumpira, paprike, rajčice itd. i to bude dosta brzo gotovo, za nekih pola sata,
nemaš puno suđa za pranje ;) , a imaš i glavno jelo i prilog,
naravno, taj pekač nam stoji negdje vani, na stolu

nama je ona naša mala plinska boca izdržala nekih 18 dana, na njoj smo kuhali kavu i ručak i pekli roštilj, a imali smo i goste nekoliko puta (znači ručak za 10-tak ljudi) i evo donjeli nešto plina doma


jel stavite malo ulja prije nego stavite peci meso i povrce? sve skupa stavite i poklopite? dal stavite i malo vode ili ne treba?


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 13 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 48 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan