Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 14:55.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 23 posta ]  Stranica Prethodna 1 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: predšator
PostPostano: 22 lip 2012 17:22 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2012 12:34
Postovi: 11
Pitanje za eksperte... razmisljamo o nabavi jednog rabljenog predsatora. Ali.. naravno ima mala zavrzlama.
Kao prvo nemamo tocno izmjeru za nasu prikolicu (ma ne pitajte nista, duga prica)
A kao drugo - uglavnom, mislim da je taj predsator vjerojatno nesto veci nego bi nama bio "taman" jer je prikolica za koju je nabavljen s rudom duzine 8,80 a nasa je nekih 8,35.
Pa me sad zanima - koliko je problem da je predsator malo veci, i da li se to kasnije eventualno da "popraviti"?

(da znam, bilo bi idealno da je ispravne velicine ali... eto, sad o ovome razmisljamo jer smo vidjeli oglas a inace smo planirali ove godine biti bez predsatora jer nismo pri novcu, a novi tako veliki i da nam se svidjaju su prilicno skupi)


Vrh
   
 Naslov: Re: predšator
PostPostano: 22 lip 2012 17:40 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 23 svi 2012 12:34
Postovi: 11
Da pojasnim problem - naime, iz nekog razloga model naveden u prometnoj u stvari ne postoji ni u kojoj bazi prikolica kad trazim po modelu podatke o tome koji broj satora trebam.
Znaci, u papirima je model koji ne postoji kao takav (bar po meni a ni prodavaci kamp opreme ga nisu mogli pronaci). Medjutim, ja kad gledam oglase za rabljene prikolice sam nasla "nas" model (vise-manje, ponekad su malo drugaciji prozori na djecjoj sobi) i onda kad odaberem taj model prikolice dobijemo da je velicina predsatora br18 (po onom kalkulatoru koji je linkan gore)

(S tim da smo se stvarno potrudili oko trazenja tog modela, cak smo iskopali iz web arhiva online katalog prikolica za tu godinu - i tamo nema takvog modela, jednostavno nema. ima ovaj drugi koji je po dimenzijama i tlocrtu poput nase)


Vrh
   
 Naslov: Re: predšator
PostPostano: 24 lip 2012 10:51 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Ja nebi tražio po modelu, već bi išao mjerenjem. Izmjerite Vašu kućicu kolika je ta duljina (prema linku koji je gore naveden) i izmjerite predšator, pa ako je odstupanje do cca 30 cm (jedna veličina predšatora ide npr. od 911-940 cm), onda može proći.

Ove veličine prema brojevima po meni, nisu sigurne jer se razlikuju od proizvođača do proizvođača, pa treba biti oprezan s tim veličinama. Tek kada se uzme mjera predšatora onda se zna o čemu se priča!
Npr: za moju kampicu kod jednog proizvođača predšatora ide veličina 5 (Frankana), a kod drugog 11 (Dwt)!


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 23 posta ]  Stranica Prethodna 1 2

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan