Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 15:31.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 235 postova ]  Stranica 1 2 3 4 5 ... 12 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 01 vel 2012 15:35 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2011 14:02
Postovi: 106
Kampiranje nije uopće zabavno bez adekvatne kamp opreme. Oprema za kampiranje može raditii velike razlike u dojmu na bilo kojem kamperskom putovanju. Tako je vjerojatno i u slučaju kod vas, kada se pripremate za prijelaz iz kućnog života u život u prirodi. Naravno, morate imati odgovarajuću kamp opremu za život na otvorenom.

Web Shopping
Savršen pristup pronalascima kamp opreme - brzo, udobno iz fotelje. Nešto teže je odabrati kamp opremu jer nemate onaj osjećaj kako to izgleda u stvarnosti. Ali izbor razne kamperske opreme je velik: šatori, vreće za spavanje, svjetiljke, pribori za jelo... I još štošta može se kupiti premo malih web trgovinica. Neki pioniri u tom trgovačkom dijelu eto pojavljuju se i kod nas u Hrvatskoj.

Internet aukcije
I kod nas sada sve nas je više koji koristimo e-bay. Napokon. Daleko lakše bi nam bilo da imamo slobodni EU pristup dostave, ali valjda će eto i to doći. Naravno prvi korak je uopće pronaći ono što nas zadovoljava i što trebamo da internet aukciji, a onda morate biti sigurni i od koga što kupujete, kakvu dostavu rade i postoji li kakvo jamstvo.

slika


Trgovački lanci
Postoji hrpa velikih supermarketa u kojima se na policama može pronaći nešto kamperske opreme. Postoje posebni i odjeli s kamp opremom gdje se obično nalazi roba s imenom. Ali nije sva ostala roba neiskoristiva u kampu. U tim istim supermarketima pronaći ćete hrpu proizvoda iskoristivih u kampu, samo treba ih gledati upravo s tog gledišta.

Specijalizirane trgovine kamp opremom
U specijaliziranim trgovinama kamp opremom da se pronaći kamp opreme i po povoljnim cijenama. Iako uspoređujući cijene u katalozima kamp opreme i opreme kod naših trgovaca često se razlikuju i to podosta. Najčešći problem je što nemaju te robe, što se većina svega mora naručiti i čekati. Ali nekih sitnica i osnovnih stvari uvijek ima na lageru.

Eto, gdje vi nabavljate kamperske proizvode ili recimo koristite li isključivo brendirane proizvode ili sve i svašta!

_________________
Jesam budala, al' mi je bar zanimljivo!


Vrh
   
PostPostano: 02 vel 2012 14:25 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Praktični kolut s crijevom

Većina današnjih kampova nudi na parcelama i vodu. Najčešće se ta voda nalazi u nekim ormarićima gdje i struja i treba ju dovući do parcele. Evo jedan praktični komplet kako ne bi bilo kompliciranog rukovanja. Na kolutu se nalazi 15 metara cijevi koji se u potpunosti mogu odmotati i ponovo namotati. Dimenzije koluta su 40x50x7 cm i teško je sveukupno 7 kg. U kompletu su dva brza spojna nastavka veličine 1¾ incha i raspršivač sa pet načina raspršivanja. U Njemačkoj košta 25 € + trošak dostave.

Možete ga naručiti na: www.navyline.de

slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 02 vel 2012 16:02 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 27 kol 2009 13:35
Postovi: 153
Svi veći trgovački lanci u ZGB u nude takove komplete na akcijama ili u komadnoj prodaji.
Ja nabavio kolut s svim dodacima i crijevom 30m prošle godine za vrt doduše al svejedno za 59 kuna na akciji u Baumaxu.
paziti samo jer ima raznih fi-jeva.


Vrh
   
PostPostano: 02 vel 2012 16:15 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 06 pro 2011 14:02
Postovi: 106
Gebalim je napisao/la:
Svi veći trgovački lanci u ZGB u nude takove komplete na akcijama ili u komadnoj prodaji.
Ja nabavio kolut s svim dodacima i crijevom 30m prošle godine za vrt doduše al svejedno za 59 kuna na akciji u Baumaxu.
paziti samo jer ima raznih fi-jeva.


S ovako malom namatalicom? mislim na to da uredno skupiš crijevo ponovo na mali prostor...

_________________
Jesam budala, al' mi je bar zanimljivo!


Vrh
   
PostPostano: 02 vel 2012 16:22 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 27 kol 2009 13:35
Postovi: 153
Ne...s velikom namatalicom.Za vrt.
Al iz vlastitog iskustva puno se smanji kad se namata ručno i učvrsti velcro trakom ili komadom žice.Osnova za namotat može biti plasična boca ili konzerva pol-litrene pive.
Moj je fetiš, smanjiti sve kaj se može ili nabaviti ono kaj je napravljeno da se reducira.
SpaceBag je po meni izum za nobelovu nagradu.
Kaj ćeš, svakakvih nas ima. :doh:


Vrh
   
PostPostano: 02 vel 2012 16:50 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Mi dio opreme imamo prave kamperske, npr. stol i servis za jelo, a većina opreme je iz naših shoping centara. Plan je još uzeti pravu kampersku kuhinju sa kompletom lonaca radi manje težine.


Vrh
   
PostPostano: 02 vel 2012 16:53 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 27 kol 2009 13:35
Postovi: 153
Stiže mi ovo.

malo, kuhalo ionako ima zaštitu.
Stane u đep kak se kaže.


Vrh
   
PostPostano: 02 ožu 2012 00:36 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Procunjo sam malo po Merkatoru i Intersportu. U Merkatoru sam vidio kamp lanternu, led, na baterije, može se objesit ili stavit na stol (ko mali fenjer) za 69 kn. A u Intersportu je sniženje 30%. Ima šatora, vreća, klinova, stolica, madraca, podloški, el. pumpa... do prodaje zaliha, a bome nije ostalo još puno. Obavezno pogledat.


Vrh
   
PostPostano: 02 ožu 2012 08:01 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Bravo Zak! :clap: :clap: :bow-blue: :bow-blue:


Vrh
   
PostPostano: 03 ožu 2012 14:21 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 22 vel 2012 10:43
Postovi: 23
Lokacija: Zagreb
zacki zak je napisao/la:
Procunjo sam malo po Merkatoru i Intersportu. U Merkatoru sam vidio kamp lanternu, led, na baterije, može se objesit ili stavit na stol (ko mali fenjer) za 69 kn. A u Intersportu je sniženje 30%. Ima šatora, vreća, klinova, stolica, madraca, podloški, el. pumpa... do prodaje zaliha, a bome nije ostalo još puno. Obavezno pogledat.


Zar nije bilo 30% snizenje u Intersportu do 29.02 :think: ?


Vrh
   
PostPostano: 03 ožu 2012 22:35 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Je, al mi je trgovkinja rekla da snizenje ostaje do prodaja zaliha (u vukovarskoj, zagreb). Uzeo sam klinove i dobio 30 posto popust.


Vrh
   
PostPostano: 07 ožu 2012 18:44 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Statler je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Nemoj da se iznenadiš za snagu! Inače su ti termička trošila najjača trošila!

Razmotani kabel se bolje hladi od smotanog kabela.
Inače se ovdje vidi da tu snagu trpi i kabel od 1.5 mm2, a kabel od 2.5 mm2 podnosi veću snagu samo je limitiran nazivnom strujom same utičnice koja iznosi 16 A. Inače kabel 2.5 mm2 podnosi struju do 27 A.


Ako te ja dobro razumijem svaka utičnica trpi trošilo do 3,3 kW i 16A, ili sve zajedno 4 utičnice trpe 27A? :confusion-scratchheadyellow:

problem je koliko trpi utičnica u kampu u koju je uštekan taj kabal!


Inače je 1 utičnica predviđena za 16 A (npr. utičnica u kući), ali je vjerovatno na cijelom kolutu predviđeno da budu 16 A sve 4 zajedno (to je ograničeno sa osiguračem u kolutu koji je 16 A - crvena tipka)! Kabel 2.5 mm2 trpi do 27 A (znači da nema ograničenja u kolutu) od sve 4 utičnice zajedno, a 1.5 mm2 trpi 17 A (nisam sto posto siguran, ali je tu negdje).


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2012 20:33 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 15 vel 2012 15:57
Postovi: 135
Bio u Lidlu - naglavne led svjetiljke 35 kn
I u kauflandu - paviljoni 3x3 bez stranica (mislim 250) i 3x6 sa stranicama (nešto oko 750)
Pozdrav svima!


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2012 20:49 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Neznam kakve su ti paviljoni (tende) u Kauflandu, ali u Jysk-u su na akciji za 150 kn. Inače za ove u Jysk-u se mogu kupiti i bočne stranice.
Nama tenda iz Jysk-a traje već treću sezonu! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2012 21:14 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 20 lis 2009 20:09
Postovi: 201
Lokacija: Zagreb
Danas sam bila u DAYTONA d.o.o. u Slovenij,i Maribor po vanjski ormarić za kuhanje (kamp kuhinju) i tuš.
I sve bi biko savtšeno u redu da sam mogla dobiti povrat DDV-a, ali ne! :-W
Tip mi nije htio izdati catinski račun uz objašnjenje da mi nemože vratiti DDV jer
ga država njemu ne refundira??? :doh:
Uzela sam robe u vrijednosti 100 € i 20 € povrata poreza je dobar dio goriva.
Sada mi to nikako nije jasno??? Kako neki vračaju a neki ne? :think:

Eto toliko da znate da na kupljenu robu preko te firme nemožete dobiti povrat poreza!!! :angry-nono:

_________________
Ode ljeto ode ludilo!


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2012 21:30 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ružica je napisao/la:
Danas sam bila u DAYTONA d.o.o. u Slovenij,i Maribor po vanjski ormarić za kuhanje (kamp kuhinju) i tuš.
I sve bi biko savtšeno u redu da sam mogla dobiti povrat DDV-a, ali ne! :-W
Tip mi nije htio izdati catinski račun uz objašnjenje da mi nemože vratiti DDV jer
ga država njemu ne refundira??? :doh:
Uzela sam robe u vrijednosti 100 € i 20 € povrata poreza je dobar dio goriva.
Sada mi to nikako nije jasno??? Kako neki vračaju a neki ne? :think:

Eto toliko da znate da na kupljenu robu preko te firme nemožete dobiti povrat poreza!!! :angry-nono:


Ne bi se baš kladio da ne može vratit DDV. To te nešto smuljao :think:

:handgestures-thumbdown:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2012 22:25 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 20 lis 2009 20:09
Postovi: 201
Lokacija: Zagreb
Pa neznan šta je ali lik mi pokazuje odbijenice od porezne za porez koji je vračao kupcima.
Jako sam se začudila tome. :think:

_________________
Ode ljeto ode ludilo!


Vrh
   
PostPostano: 20 ožu 2012 09:14 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 20 lis 2009 20:09
Postovi: 201
Lokacija: Zagreb
Prinova stigla!
Na poniženju 69,90€ u Sloveniji.
Bit če mi velika pomoč u kampu.

slika

_________________
Ode ljeto ode ludilo!


Vrh
   
PostPostano: 20 ožu 2012 16:27 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
I mi tako nešto trebamo, samo mi gledamo onu malo dužu, a tko zna možda nam je i ovakva dovoljna! :think:


Vrh
   
PostPostano: 20 ožu 2012 21:32 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 07 pro 2011 23:32
Postovi: 401
Lokacija: tu negdje
Statler je napisao/la:
ružica je napisao/la:
Danas sam bila u DAYTONA d.o.o. u Slovenij,i Maribor po vanjski ormarić za kuhanje (kamp kuhinju) i tuš.
I sve bi biko savtšeno u redu da sam mogla dobiti povrat DDV-a, ali ne! :-W
Tip mi nije htio izdati catinski račun uz objašnjenje da mi nemože vratiti DDV jer
ga država njemu ne refundira??? :doh:
Uzela sam robe u vrijednosti 100 € i 20 € povrata poreza je dobar dio goriva.
Sada mi to nikako nije jasno??? Kako neki vračaju a neki ne? :think:

Eto toliko da znate da na kupljenu robu preko te firme nemožete dobiti povrat poreza!!! :angry-nono:


Ne bi se baš kladio da ne može vratit DDV. To te nešto smuljao :think:

:handgestures-thumbdown:


Ne znam o čemu se radi i kako to oni knjigovodstveno vode,ali i ja sam dobio predračun bez DDV-a :confusion-scratchheadyellow:
Cijena mi odgovara :handgestures-thumbup: ...čak mi je i bolje bez mervera,jer sam dobio informaciju iz prve ruke,da može doći Rješenje o carinskom prekršaju...bla,bla...nakon par mjeseci. :handgestures-thumbdown:

_________________
"da me je puštit unutra,najebala bi amerika"


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 235 postova ]  Stranica 1 2 3 4 5 ... 12 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan