Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 19:27.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 235 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 08 ruj 2014 12:48 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
To sad jako zavisi gdje i kako mislis ici kampirati. Ne znam previse ljudi koji ne uzimaju struju u kampu tako da to nije problem.


Vrh
   
PostPostano: 08 ruj 2014 12:50 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Po meni su ti plinski dobri jer ih možeš koristi i na kraćim izletima gdje nemaš struje, a tvoj frižider radi, a nemaš brige hoće li ti isprazniti akumulator.


Vrh
   
PostPostano: 06 stu 2014 19:31 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Sta kazete na ovu grijalicu? Dobili jucer letak za Interspar i ovo mi se cini zgodno iako je neki lijevi brand.

slika


Vrh
   
PostPostano: 09 stu 2014 18:03 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
Decki ti dobro govore jer ako zelis pravu stvar onda ju moras i platiti jer ako eksperimentiras tada u konacnici opet dođeš na isto jer potrosisi vise....

Ako si classic campist koji ide iskljucivo po kampovima ja ti vec godinama koristim/narucujem po brodovima elektricni frižider od cca 50 litara koji zadovoljava najosnovnije potrebe. problem je sto je mali pa treba racionalizirati potrosnju dakle meso se mora kupiti u malim kolicinama kao i crno velebitsko pivce itd dakle moras stalno visit u butigi koja na sricu nije daleko u kampu...tako da sa skladistenjem nema problema i to ti je najbolje rjesenje

E sada ako si ono sto sam ja dakle #high risk# avanturist koji kampicu jedino prikaci na struju doma onda su stvari bitno drugacije. Pocinjemo sa ukapcanjem dan prije putovanja na struju da se sve skupa ohladi a nastavljamo sa plinom na dan putovanja i to permanentno za vrime voznje. Drugi frigo je onaj na 12V tj ona skrinja koju ukljucis na upaljac za cigare u autu koja ako se postave ledene plastike (smrznuta voda) unutra može eventualno potrajati citavi dan no kada se otopi onda zaboravi. dakle tu je jedno dnevna potrosnja a ova potrosnja je za drugi dan na plinu. Problem je sto to stalno vrti pa ti more ispraznit akumulator pa onda tribas vuc rezervni tj imat 2 akumulatora da ne ostanes bez struje....kod SUV-a to nije problem ....dakle za ovakve likove plin i samo plin i to za sve pocev od kuhanja pa do hladenja friga


e sada grijanje ....smrzli smo se prvi puta jer vani 6 stupnjeva a nutri isto toliko....kampica stara nema grijanje a mala pa se nema kamo postavit....pa triba jos i vrtati po krovu pa brtviti.....puno posla a nikakva korist....i jaaako skupo.....rjesenje je taj kinez na plin koji ide opet na bocu ali malu prenosivu onu od 3 kg i postavi se unutra ali pazi moras uvijek imati dovod friskog zraka jer on izgaranjem trosi kisik a pusta CO2 u nutra i eto te u novinama drugi dan...posmrtno....dakle dok si u nutra tokom dana drzi odškrinuta vrata....nocu pogasi----ima jos jedan stari trikson....griješ se tijelo o tijelo sa ženom....pa morda se probude one stare zaboravljene strasti koje su bile u mladosti.....
ne trik je u tome da kao nase bake stavis padelu sa vodom na plinsko kuhalo koja vrenjem i isparavanjem cirkulira topli zrak u kampici koja je dobro izolirana i to odlicno grije , ne bi vjerovao....a onda te nastavi grijati ova prijasnja varijanta....žena....
U satoru je i to izvedivo samo pazi da grijalicu dobro ucvrstis da ne padne na pod i zapali sator...
imas i varijantu da ukljucis agregat za te potrosace ali to prdi smrdi citavu noc, plin je eko tiho rijesenje....
Topla voda se radi u onim crnim vrecama od 20 lit a na kraju ima malu mlaznicu, odlicno funkcionira koliko osoba toliko vreca problem je kada nema sunca nema tople vode....ali umorni avanturist kada se spusti recimo sa Dinare i ne mari bas za toplu vodu, bitno je oprati se u vodi....


Vrh
   
PostPostano: 09 stu 2014 18:35 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 31 srp 2013 18:20
Postovi: 717
wc ide ona plastika sa daskom na vrhu iz bauhausa ....kanta sa nekom kemikalijom unira da ne smrdi....poslije sve prolijes van ali moras pazit da te ne smoci....

imam u planu panel da mi puni akumulator onaj sa gelom tako da mogu imati nesto struje no otkrili smo da bez televizije i radija ide ono staro dobro familijarno druženje uz igrice tipo covjece ne ljuti se, šaha, monopola i ostalog i jednostavno ne želim unistavati taj neprikosnoveni mir u kuci bez kompa tv radia i ostalih nametnika...u tome i jest bit kampiranja...prije sam nosio sator....

ovako mogu izdrzati koliko me volja tj ako racunam dnevno 10 lit vode po osobi...radi se o pravom avanturistickom kampiranju u prirodi daleko od civilizacije ....to su pravi kampisti i pravo kampiranje u pravom smislu rijeci a ne ono u kampu prakticki skoro ko da si i doma...imas sve na ruku....

http://www.youtube.com/watch?v=BqJEt4Ac4L0


Vrh
   
PostPostano: 12 svi 2015 22:01 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ako jos nekoga zanima u Intersparu smo nasli mali duboki pizza pekac. Cijena nije nesto ludo povoljna (179kn) ali buduci da takav trazimo vec dosta dugo uzeli smo ga. Promjer je 36cm a dubina 7cm, inace su ti manji 4cm i to je stvarno plitko a veliki su ogromni za nas troje.

slika


Vrh
   
PostPostano: 29 ruj 2015 13:12 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Da li netko zna gdje bi se mogla nabaviti nekakva ovakva torba za kozmetiku?


slika slika slika


Vrh
   
PostPostano: 29 ruj 2015 13:50 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Pogledaj u Intersportu, oni su imali takvih stvari svoje robne marke i od Deutera (npr http://www.deuter.com/DE/en/wash-bags/w ... 64-58.html). Nije isto kao ovo gore ali na tu foru.


Vrh
   
PostPostano: 29 ruj 2015 14:02 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Intersport? Pogledat cu iako se ne sjecam da sam vidio nesto slicno, samo one ruksake za "piknik" :D


Vrh
   
PostPostano: 29 ruj 2015 14:08 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
e tamo na tom mjestu su im i te torbice za kozmetiku, barem kod nas u rijeci. i na istom mjestu one torbice za dokumente, pa trcanje, nosaci bidona i sl. sve na istoj hrpi


Vrh
   
PostPostano: 29 ruj 2015 18:55 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2012 10:08
Postovi: 195
Lokacija: Zagreb
Ebay:
http://www.ebay.com/itm/Womens-Ladies-M ... 5b16491a88
http://www.ebay.com/itm/Large-Travel-Co ... 3d030e719a
http://www.ebay.com/itm/Large-Travel-Co ... 43dbf22cf9


Vrh
   
PostPostano: 29 ruj 2015 19:16 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Ima ih dosta na eBayu, to je uvijek opcija :)


Vrh
   
PostPostano: 29 ruj 2015 20:36 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Pogledaj si u Decathlonu. Iako je već kraj kamping sezone, možda naiđeš na još koju.

Neloš izbor ima i Iglu sport http://iglusport.hr/katalog/137/TORBICE

Mi smo takvu kupili u Ikei, u Family odjelu, sad vidim da je više nemaju, šteta.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 30 ruj 2015 07:25 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
nešto slično sam nedavno vidio i u Konzumu...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 30 ruj 2015 08:51 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Hvala svima na prijedlozima, potrazit cemo onda prvo po nasim ducanima ;)


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2016 09:53 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Da li je netko vidio Pizza pekac sa unutarnjim dijelom koji se moze vaditi da bi se lakse oprao? Sam pekac je genijalna stvar za kampiranje jer u njemu radimo hrpu stvari ali je nezgodan za oprati u pm.


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2016 10:39 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
ee, to bi bilo mrak. i jos ako je ona dublja varijanta


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2016 11:14 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Nisam to jos nigdje vidio i nije mi jasno zasto ih nema a stvarno bi bilo korisno.
Mi imamo manji duboki i u njemu smo stvarno svasta vec radili, od toplih sendvica i palacinki do pomfrija i raznih rizota.


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2016 11:20 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
ja ga koristim za sve sto treba dinstati ili zapeci. restani krumpir ili absmalcane mahune mi nikad ne ispadnu toliko dobro kao u pekacu

i najcesce ga samo prebrosem mokrim maramicama i papirnatim ubrusom, bude ok. tu i tamo ga mm odnese prat, ne zelim uopce znat sto i kako radi s njim :)


Vrh
   
PostPostano: 24 kol 2016 12:06 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 16 kol 2012 10:50
Postovi: 936
Da, primjetio sam da MMovi najcesce peru :D


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 235 postova ]  Stranica Prethodna 1 ... 6 7 8 9 10 ... 12 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan