Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 00:59.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 83 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 11 ožu 2012 20:57 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
bajki je napisao/la:
Majstor ti je svarno pedantan! Stvarno je super odrađeno! :handgestures-thumbup:
Jel možeš poklopac prostora gdje se nalazi vanjska jedinica, staviti u još neki položaj osim u ovaj otvoreni ili zatvoreni do kraja, ono da bude djelomično otvoren?


ne mogu - gore ili dolje, ali bude stavio neki graničnik već... tipa šipke koja drži poklopac motora na autu...

upravo taj amortizer je i krojio smještaj klime... nismo ju mogli povući više naprijed i gurnuti jače u utor jer onda se nije mogao spustiti poklopac, a ako smo ju gurli više odozada ne bi imala dovoljno zraka za rad...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2012 19:59 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 29 vel 2012 18:25
Postovi: 200
Eto, financijska konstrukcija nam još ne dozvoljava ugradnju klime u kamper pa ćemo ovo ljeto pokušati preživjeti zahvaljujući maestralu i novom ventilatoru:
http://www.ebay.com/itm/12v-3-speed-box ... 0e&vxp=mtr

Puše kao lud :banana-dance:


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2012 20:47 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Jesi ga naručivala preko e-baya ili kupila u nekoj trgovini?


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2012 00:34 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 29 vel 2012 18:25
Postovi: 200
Preko e-baya.


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2012 09:23 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Jesi li morala platiti carinu?


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2012 09:44 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 29 vel 2012 18:25
Postovi: 200
Pa vjerojatno bih morala da sam naručila na svoju adresu, no ispalo je super da mi je rođak ovih dana dolazio u Hrvatsku pa smo naručili na njegovu američku adresu i prošli s puno manjom poštarinom i, naravno, bez carine.
Isprobali smo ga u autu i jako puše već na prvoj brzini, a ima ih tri. Za vikend ćemo i kamper "raspuhati" :) :)


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2012 09:56 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 26 lip 2013 17:39 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Klima Truma za kampere i kampice. Po meni dobra cijena:

http://www.njuskalo.hr/kamperi/klima-truma-oglas-8052862


Vrh
   
PostPostano: 22 stu 2013 22:59 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 lis 2012 20:51
Postovi: 97
Lokacija: Osijek
"Standardne" klime su nešto ispod 30 kg.
Najčešće ih ugrađuju u ove od 4,5 do 5 m ali i veće prikolice. Sad ja pitam da li je tih 30kg "preteško" za ove prikolice ispod 4m? (390, 370, 350)

Je li to onda jako manjka za "dopuštenu nosivost" tih 30 kg?

_________________
HNK Cibalia


Vrh
   
PostPostano: 22 stu 2013 23:29 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Koliko god veliku kampicu imao nikada ti nije dosta kila, jer se uvijek nakupi stvari što potrebnih što nepotrebnih.

Većina nas bude na gornjoj granici dozvoljene nosivosti ili u pretovaru. Sve kampice toliko mogu otrpiti biti u pretovaru, samo je pitanje što više nisi u dozvoljenom da bi bio po zakonu.

Ako imaš kampicu koja je preatestirana za do 750 kg, tada imaš u papirima jako malu težinu za dodatni teret (ako je uopće ima), ali takve kampice u stvari smiju više nositi jer su predviđene za veće mase od tih 750 kg.


Vrh
   
PostPostano: 22 stu 2013 23:44 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 lis 2012 20:51
Postovi: 97
Lokacija: Osijek
bajki je napisao/la:
Koliko god veliku kampicu imao nikada ti nije dosta kila, jer se uvijek nakupi stvari što potrebnih što nepotrebnih.

Većina nas bude na gornjoj granici dozvoljene nosivosti ili u pretovaru. Sve kampice toliko mogu otrpiti biti u pretovaru, samo je pitanje što više nisi u dozvoljenom da bi bio po zakonu.

Ako imaš kampicu koja je preatestirana za do 750 kg, tada imaš u papirima jako malu težinu za dodatni teret (ako je uopće ima), ali takve kampice u stvari smiju više nositi jer su predviđene za veće mase od tih 750 kg.


Ma mislio sam za ove što su registrirane na NDM 1000kg. (npr. ADRIA 350 Optima iz 1994.g.)

(makar me duša najviše vuče na šatorsku prikolicu, drugi razlozi prevladaju)

_________________
HNK Cibalia


Vrh
   
PostPostano: 23 stu 2013 08:40 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Nisam 100% siguran, ali mislim da ti tako mala prikolica toga godišta nije preko 750 kg. :-??
Kažem ti da i u tom slučaju, ako ti budeš i 100 kg u pretovaru, ona će to otrpiti. Nije to preporučljivo i još si kontra zakona, ali to se događa manje - više svima!


Vrh
   
PostPostano: 05 pro 2013 19:44 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 lis 2012 20:51
Postovi: 97
Lokacija: Osijek
bajki je napisao/la:
Dali si razmišljao da žrtvuješ npr. dva gornja ormara i na to mjesto staviš unutrašnju jedinicu split sistema? :think:

Po meni je dobra stvar ovih split sistema što ga možeš koristiti za dogrijavanje prostora, a više su nego dovoljni za hlađenje. Vidio sam čak da hlade i predšator sa tom klimom (stave ventilator koji ispuhuje hladni zrak iz kućice u predšator).


Statler i Bajki izučavao sam montiranje u Statlerov Cristall, i odlično je izvedeno, a viđao sam da imaju tako klime i mnogi drugi.

Molio bi ako možete usporediti split i truma?
Za split znam manje više, oko 30 kg, na 220V, kako bajki veli "žrtvuješ" gornji ormar i prostor za boce i to je to. Dalje je pitanje naći majstora koji zna i hoće i koliko košta.

A šta "truma", kužim krovnu jedinicu, a sve ostalo?

_________________
HNK Cibalia


Vrh
   
PostPostano: 06 pro 2013 08:08 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Kod krovne imaš samo to na krovu. Mana je težina klime koja se nalazi na krovu za koji kod kampica kažu da nije predviđen za to (slabiji je nego kod kampera) iako ima dosta kampica sa tim riješenjem.

Imaš i varijantu trume koja je smještena dolje npr. u nekom ormariću ispod sjedala i tamo je onda napravljen rasplet sa cijevima koje su sakrivene. Po meni je to najbolje riješenje, samo što traži više posla za naknadnu ugradnju.

Obje ove varijante su dosta skupe, samo klima je (nisam provjeravao cijene) cca 10.000 kn, ako ne i više. Zato se pribjegava ovoj varijanti koju su patentirali Statler i Gac. :icon_wink:


Vrh
   
PostPostano: 06 pro 2013 14:01 
Offline
zeleni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 lis 2012 20:51
Postovi: 97
Lokacija: Osijek
bajki je napisao/la:
Zato se pribjegava ovoj varijanti koju su patentirali Statler i Gac. :icon_wink:


Po nekoj logici je to najbolje od najboljeg!?

_________________
HNK Cibalia


Vrh
   
PostPostano: 06 pro 2013 19:08 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Nije najbolje od najboljeg, ali je definitivno najjeftinije... Klima je koštala 1000 kn + montaža majstora oko 750 kn (što ja nisam platio jer mi je montirao kolega). Vanjska i unutarnja jedinica su male i sve skupa teško je oko 30 kg. Problem nije s vanjskom jedinicom, koliko s nutarnjom naći mjesto gdje ju staviti. Gac je to 2x riješio s duplim ormarom, i jedanput u kuhinji na bočnom zidu (Fendt) što moram priznati nije mi se svidjelo... Ono rješenje u Wilk-u bilo je genijalno!

Kod mene je ovaj zid gdje je klima ionako bio prazan, dodao sam dodatnu ploču od iverala ispod klime kako bi prenio težinu na više mjesta i onda kroz nju učvrstio nutarnju jedinicu. Majstor je inače picajzla i jako smo si dobri pa je pazio i na sitne detalje. Da promijenim kampicu ponovo bi išao na ovu vrstu klimatizacije!

Što se klime u kampici tiče - preporod je navečer ohladiti kampicu, ali oko 2-3 u noći ja ionako dižem prozor za zrak... Klima je super za parcele gdje nema hlada (proljetos u Kopačevu) i ljeti možda je manje brige oko rezervacije parcele jer ti svejedno kakvu dobiješ... ali za debeli hlad kakav smo imali u Pakoštanima, prošle godine u Lošinju, ove u Živogošću i Jelsi nema potrebe za klimom - prirodna cirkulacija zraka je dostatna.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 09 pro 2013 09:37 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
javasluk je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Zato se pribjegava ovoj varijanti koju su patentirali Statler i Gac. :icon_wink:


Po nekoj logici je to najbolje od najboljeg!?


Kao što Statler kaže, to je najjeftinije riješenje, a zadovoljava! Svi bi mi rađe pravu kampersku klimu, ali je ona preskupa!

Naravno postoji i varijanta "mobilne klime" koju je klin naveo u prvom postu, ali kod nas nema zastupnika takvih klima. :think:


Vrh
   
PostPostano: 05 tra 2014 22:58 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Evo jedne za Klina.

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=8331281&show=1


Vrh
   
PostPostano: 05 tra 2014 22:59 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
:obscene-drinkingcheers:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 06 tra 2014 07:19 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
problem je jedino što klin bude sad gatao i onda kad pobjegne iz oglasa bude rekap - jebiga pobjegla mi baš kad sam se odlučio! =))

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 83 posta ]  Stranica Prethodna 1 2 3 4 5 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan