Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 18:00.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 83 posta ]  Stranica 1 2 3 4 5 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 17 vel 2012 11:57 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Zanima me kakvu i kako ugraditi klimu u/na kampicu. Ima na tržištu krovnih klima ali neki kažu da za kampice to i nije baš dobro radi težine na krovu koji nije pojačan.
Drugo, ima naših prijateljla koji su ugradili split uređaje u kampice i to ljepo izgleda ali kod mene je problem mjesta ( Adria Altea 512 Up ).
Postoji split klima npr. http://www.euromac.nl/webshop/categorie/115/product/491.html koje je teško nabaviti
nekad su se ugrađivale u kontejnere od UNPROFOR-a. U Šibeniku u kampu Solaris bio je jedan kampista iz Samobora koji je to imao ali nisam pitao..
Inaće ova tvrtka traži zastupnika u RH.

Molim Vas ima li tko kakvo riješenje.

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 17 vel 2012 12:44 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Dali si razmišljao da žrtvuješ npr. dva gornja ormara i na to mjesto staviš unutrašnju jedinicu split sistema? :think:

Po meni je dobra stvar ovih split sistema što ga možeš koristiti za dogrijavanje prostora, a više su nego dovoljni za hlađenje. Vidio sam čak da hlade i predšator sa tom klimom (stave ventilator koji ispuhuje hladni zrak iz kućice u predšator).


Vrh
   
PostPostano: 17 vel 2012 14:50 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
bajki je napisao/la:
Dali si razmišljao da žrtvuješ npr. dva gornja ormara i na to mjesto staviš unutrašnju jedinicu split sistema? :think:

Po meni je dobra stvar ovih split sistema što ga možeš koristiti za dogrijavanje prostora, a više su nego dovoljni za hlađenje. Vidio sam čak da hlade i predšator sa tom klimom (stave ventilator koji ispuhuje hladni zrak iz kućice u predšator).


Ma nemam baš mjesta tj. ormar mi je mali pa kad bi stavili unutrašnju jedinicu zauzela bi mi sve ne bi imao kam sa garderobom. Vidio sam ja riješenje od Gaca ali velim on ima mjesta ja ne na žalost bar na tom mjestu :crying-yellow:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 17 vel 2012 14:56 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
klin je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Dali si razmišljao da žrtvuješ npr. dva gornja ormara i na to mjesto staviš unutrašnju jedinicu split sistema? :think:

Po meni je dobra stvar ovih split sistema što ga možeš koristiti za dogrijavanje prostora, a više su nego dovoljni za hlađenje. Vidio sam čak da hlade i predšator sa tom klimom (stave ventilator koji ispuhuje hladni zrak iz kućice u predšator).


Ma nemam baš mjesta tj. ormar mi je mali pa kad bi stavili unutrašnju jedinicu zauzela bi mi sve ne bi imao kam sa garderobom. Vidio sam ja riješenje od Gaca ali velim on ima mjesta ja ne na žalost bar na tom mjestu :crying-yellow:


Mislio sam na one viseće ormare (ormariće) koji se nalaze uz strop kampice. Malo ga se preradi ili čak unutrašnja jedinica stavi u njega.


Vrh
   
PostPostano: 17 vel 2012 15:02 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
bajki je napisao/la:
klin je napisao/la:
bajki je napisao/la:
Dali si razmišljao da žrtvuješ npr. dva gornja ormara i na to mjesto staviš unutrašnju jedinicu split sistema? :think:

Po meni je dobra stvar ovih split sistema što ga možeš koristiti za dogrijavanje prostora, a više su nego dovoljni za hlađenje. Vidio sam čak da hlade i predšator sa tom klimom (stave ventilator koji ispuhuje hladni zrak iz kućice u predšator).


Ma nemam baš mjesta tj. ormar mi je mali pa kad bi stavili unutrašnju jedinicu zauzela bi mi sve ne bi imao kam sa garderobom. Vidio sam ja riješenje od Gaca ali velim on ima mjesta ja ne na žalost bar na tom mjestu :crying-yellow:


Mislio sam na one viseće ormare (ormariće) koji se nalaze uz strop kampice. Malo ga se preradi ili čak unutrašnja jedinica stavi u njega.

:confusion-scratchheadyellow: :confusion-scratchheadyellow: jedino naprijed ali moram vidjeti dimenzije i kak staviti cijevi, jel ima kakve savitljive cijevi ?

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 17 vel 2012 15:29 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
klin je napisao/la:
:confusion-scratchheadyellow: :confusion-scratchheadyellow: jedino naprijed ali moram vidjeti dimenzije i kak staviti cijevi, jel ima kakve savitljive cijevi ?


Sve te cijevi se mogu savijati, ali ima i onih koje su savitljivije od običnih bakrenih cijevi. Takve sam ja dobio sa svojom klimom.


Vrh
   
PostPostano: 28 vel 2012 22:32 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Evo kako je kolega s VW foruma, da dobro ste pročitali VW foruma (imao sam i ja takav kramp do nedavno :doh: ) riješio klimu u kampici...

S prijenosne klime skinuo je prednju rešetku...

slika

Dao napraviti novi spoj na prednju stranu klime koja će pokriti rupu kroz koju puše hladni zrak, zajedno sa spojem za fleksibilnu cijev...

slika

S donje strane prikolice u jednom pretincu izrezao rupu...

slika

spojio koljeno koje prihvaća fleksibilnu cijev...

slika

Pronašao adapter za spojiti koljeno i mrežicu... btw. ovo može napraviti bilo koji limar...

slika

tako da mrežica u prikolici izgleda ovako...

slika

Dok je vani ljepo vrijeme - "grijalica" je s vanjske strane prikse...

slika

A dok je ružno vrijeme u predšatoru...

slika

:handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 28 vel 2012 23:27 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
Svaka čast na trudu tog čovjeka, ali po meni je najobičniji split sistem (kao kod Gaca), najbolje i najjednostavnije rješenje, pogotovo danas kad klime stvarno nisu skupe (barem ove kojima je primarna svrha-hlađenje).
Ni u ludilu ne bi bušio pod na kampici.

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 29 vel 2012 10:07 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Schnitzer je napisao/la:
Svaka čast na trudu tog čovjeka, ali po meni je najobičniji split sistem (kao kod Gaca), najbolje i najjednostavnije rješenje, pogotovo danas kad klime stvarno nisu skupe (barem ove kojima je primarna svrha-hlađenje).
Ni u ludilu ne bi bušio pod na kampici.


Slažem se sa tobom, ni ja nebi bušio po kampici posebno moja je nova :naughty: ali dobro je da vidimo razna riješenja to mi se sviđa.

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 29 vel 2012 18:38 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 29 vel 2012 18:25
Postovi: 200
Pišeš da ste naknadno ugradili klimu. Mogu li pitati gdje i koliko vas je to koštalo? Mi imamo striji fiat ducato bez klime i željeli bismo ju ugraditi jer smo ovako ograničeni na putovanja samo tijekom jeseni i proljeća (i zima otpada jer nemamo grijanje tankova vode).
Svaka informacija o klimi bi bila dobrodošla :) Hvala unaprijed....


Vrh
   
PostPostano: 01 ožu 2012 00:47 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Dena je napisao/la:
Pišeš da ste naknadno ugradili klimu. Mogu li pitati gdje i koliko vas je to koštalo? Mi imamo striji fiat ducato bez klime i željeli bismo ju ugraditi jer smo ovako ograničeni na putovanja samo tijekom jeseni i proljeća (i zima otpada jer nemamo grijanje tankova vode).
Svaka informacija o klimi bi bila dobrodošla :) Hvala unaprijed....

Mi smo klimu ugradili u Celju(Slovenija),AC Glavan za cca 1500eura.Nadam se da razgovaramo o krovnoj klimi,koju koristimo samo u kampovima zbog struje(220V).Ona može dogrijati kamper,ali nije predviđena isključivo za grijanje.Znači kad bi vani bilo 0 stupnjeva ona sama nebi bila dovoljna da zagrije.Kamper inače zimi grijemo na plin,a ona je više predviđena za hlađenje.Da bi zagrijali kamper netreba nam nikakva struja,dok po ljeti klimu nemožemo koristiti bez 220V struje.Što se tiče tankova vode nemamo ni mi grijače za to.


Vrh
   
PostPostano: 01 ožu 2012 01:27 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 07 pro 2011 23:32
Postovi: 401
Lokacija: tu negdje
Istrle,zanima me da li imaš kakvih problema s krovnom klimom :confusion-scratchheadyellow: Naime,planirao sam u priksu ugraditi krovnu klimu,te surfajući netom i savjetujući se s ovlaštenim majstorima,navodno postoji mana tih krovnih klima,prvenstveno što su preteške za sam krov kampice(navodno da se ulekne krov pod težinom klime,a posljedično tome počne s vremenom curiti voda na tim mjestima).
Naime,našao sam jednu povoljnu krovnu klimu,ali me muče eventualne nuspojave ,te molim za vaš savjet i eventualna iskustva s krovnim klimama. :doh:

_________________
"da me je puštit unutra,najebala bi amerika"


Vrh
   
PostPostano: 01 ožu 2012 08:52 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Možda je na kamperima tvrđa konstrukcija krova nego kod kampica, pa se tu nejavljaju takvi problemi. Inače sam i ja čuo za te probleme krovne klime kod kampica.


Vrh
   
PostPostano: 01 ožu 2012 16:34 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Mate je napisao/la:
Istrle,zanima me da li imaš kakvih problema s krovnom klimom :confusion-scratchheadyellow: Naime,planirao sam u priksu ugraditi krovnu klimu,te surfajući netom i savjetujući se s ovlaštenim majstorima,navodno postoji mana tih krovnih klima,prvenstveno što su preteške za sam krov kampice(navodno da se ulekne krov pod težinom klime,a posljedično tome počne s vremenom curiti voda na tim mjestima).
Naime,našao sam jednu povoljnu krovnu klimu,ali me muče eventualne nuspojave ,te molim za vaš savjet i eventualna iskustva s krovnim klimama. :doh:



Od ovlaštenog servisa klima uređaja da ne spominjem firmu sam dobio inf. iz prve ruke gdje potvrđuju ovo što kaže Bajki a to je da je krov kampice preslab da se na njega montira klima uređaj. Na nekima novijim gdje je predviđena tvornički takva kloma ima pojačanje krova na tom mjestu. Vibracije koje se dešavaju su prejaka za "obični " krov pa osim toga velika je buka.
Mate kaj misliš što ja to već nebi napravio :handgestures-thumbup:

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 01 ožu 2012 18:12 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 26 svi 2009 22:51
Postovi: 254
U ovo recesijsko doba GAMA d.o.o. osim prodaje kampica i brodica vrši usluge montaže split sistema klima uređaja.


Vrh
   
PostPostano: 01 ožu 2012 18:54 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Može kod mene jedna ugradnja. Plaćam roštiljom i pivama po pol!

:obscene-drinkingcheers:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 01 ožu 2012 23:32 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Mate je napisao/la:
Istrle,zanima me da li imaš kakvih problema s krovnom klimom :confusion-scratchheadyellow: Naime,planirao sam u priksu ugraditi krovnu klimu,te surfajući netom i savjetujući se s ovlaštenim majstorima,navodno postoji mana tih krovnih klima,prvenstveno što su preteške za sam krov kampice(navodno da se ulekne krov pod težinom klime,a posljedično tome počne s vremenom curiti voda na tim mjestima).
Naime,našao sam jednu povoljnu krovnu klimu,ali me muče eventualne nuspojave ,te molim za vaš savjet i eventualna iskustva s krovnim klimama. :doh:


Za sad ne. Za ovaj mogući problem koji bi se mogao pojaviti nakon ugradnje krovne klime sam i ja čuo kad sam se raspitivao za klimu.Prevagnula je odluka da uzmemo krovnu klimu onaj tren kad smo skužili da gubimo dobar dio garažnog prostora :crying-yellow: .Kroz razgovor sa serviserom u Celju oko montaže mi je pojasnio neke stvari da ako je ugradimo u krovni prozor koji je jako blizu ormara i kupaone bitno smanjuje njezin loš učinak na sam krov kampera.Kao i svaka klima ona ima ugrađen kompresor koji proizvodi određenu vibraciju i buku i još za sad nisu napravili klimu koja ne radi takvu vrstu problema.Ja neznam kakva je konstrukcija krova na kampici ali ja po krovu našeg kamper slobodno hodam i ne primječujem da je nestabilno ili da se savija.Za sad nam još ne curi voda kroz otvor klime. :handgestures-fingerscrossed:


Vrh
   
PostPostano: 02 ožu 2012 10:36 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
istrle11 je napisao/la:
Mate je napisao/la:
Istrle,zanima me da li imaš kakvih problema s krovnom klimom :confusion-scratchheadyellow: Naime,planirao sam u priksu ugraditi krovnu klimu,te surfajući netom i savjetujući se s ovlaštenim majstorima,navodno postoji mana tih krovnih klima,prvenstveno što su preteške za sam krov kampice(navodno da se ulekne krov pod težinom klime,a posljedično tome počne s vremenom curiti voda na tim mjestima).
Naime,našao sam jednu povoljnu krovnu klimu,ali me muče eventualne nuspojave ,te molim za vaš savjet i eventualna iskustva s krovnim klimama. :doh:


Za sad ne. Za ovaj mogući problem koji bi se mogao pojaviti nakon ugradnje krovne klime sam i ja čuo kad sam se raspitivao za klimu.Prevagnula je odluka da uzmemo krovnu klimu onaj tren kad smo skužili da gubimo dobar dio garažnog prostora :crying-yellow: .Kroz razgovor sa serviserom u Celju oko montaže mi je pojasnio neke stvari da ako je ugradimo u krovni prozor koji je jako blizu ormara i kupaone bitno smanjuje njezin loš učinak na sam krov kampera.Kao i svaka klima ona ima ugrađen kompresor koji proizvodi određenu vibraciju i buku i još za sad nisu napravili klimu koja ne radi takvu vrstu problema.Ja neznam kakva je konstrukcija krova na kampici ali ja po krovu našeg kamper slobodno hodam i ne primječujem da je nestabilno ili da se savija.Za sad nam još ne curi voda kroz otvor klime. :handgestures-fingerscrossed:


Kod kampice krov je drugačiji nije toliko čvrst da možeš hodati po krovu ko kod tebe. Na nekim možda i možeš na Adriji sigurno 100% ne.

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 11 ožu 2012 08:39 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
evo od jučer je novi "klimavac" u kampici... :handgestures-thumbup:

Ugrađen split sistem Coolexpert 2,5 kw!

slika

slika

detalji o ugradnji u mojoj garaži...

viewtopic.php?f=62&t=777

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 11 ožu 2012 20:48 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Majstor ti je svarno pedantan! Stvarno je super odrađeno! :handgestures-thumbup:
Jel možeš poklopac prostora gdje se nalazi vanjska jedinica, staviti u još neki položaj osim u ovaj otvoreni ili zatvoreni do kraja, ono da bude djelomično otvoren?


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 83 posta ]  Stranica 1 2 3 4 5 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan