Udruga kampista Hrvatske

forum.camping-croatia.com
Sada je: 24 lis 2017 06:03.

Vremenska zona: UTC+02:00

Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 03 ruj 2017 18:04 
trudi se

Odlican putopis

Vrh

PostPostano: 07 ruj 2017 06:56 
napredni kampist

Jako lijepo!

Vrh

PostPostano: 12 ruj 2017 09:19 
napredni kampist

super! U Lofotr muzeju smo i mi bili.

ne znam da li je to iznimka ili pravilo, ali u lipnju smo imali 2 tjedna sunca, samo je jednu noć palo nešto kiše

slika

slika

Vrh

PostPostano: 20 ruj 2017 15:21 
napredni kampist

Već tri dana čitam i u transu sam. Divno!!!!

Vrh

PostPostano: 29 ruj 2017 10:41 
kamperska gerijatrija

Evo, stigao putopis i do kraja. Ovako detaljan putopis nisam još sreo na ovim stranicama. Hvala na uloženom trudu da viđeno podijelite i s nama! Čitajući vaše impresije i izneseno divljenje, nametnulo mi se razmišljanje koliko bi tek oduševljeni bili Norvežani da odrade slično putovanje, ali u suprotnom smjeru.

Upoznao sam dvojicu koji su se jako oduševili viđenim, jedan toliko da je ostao za stalno i oženio se kod nas. Uspoređujući cijene i primanja, njima bi se sve ( ako izuzmemo turističke gulikože) kod nas činilo smiješno jeftinim. Nama su se nekada tako jeftinim činile zemlje bivšeg istočnog bloka, ali danas smo, nažalost, ispod mnogih od njih. I nažalost, tonemo i dalje i tako će biti sve dok se bude kopalo po prošlosti, a ne gledalo u budućnost!

Vrh

PostPostano: 29 ruj 2017 15:15 
napredni kampist

Panonski mornar je napisao/la:
Evo, stigao putopis i do kraja. Ovako detaljan putopis nisam još sreo na ovim stranicama. Hvala na uloženom trudu da viđeno podijelite i s nama! Čitajući vaše impresije i izneseno divljenje, nametnulo mi se razmišljanje koliko bi tek oduševljeni bili Norvežani da odrade slično putovanje, ali u suprotnom smjeru.

Upoznao sam dvojicu koji su se jako oduševili viđenim, jedan toliko da je ostao za stalno i oženio se kod nas. Uspoređujući cijene i primanja, njima bi se sve ( ako izuzmemo turističke gulikože) kod nas činilo smiješno jeftinim. Nama su se nekada tako jeftinim činile zemlje bivšeg istočnog bloka, ali danas smo, nažalost, ispod mnogih od njih. I nažalost, tonemo i dalje i tako će biti sve dok se bude kopalo po prošlosti, a ne gledalo u budućnost!

Samo jedna mala napomena, u cijeloj Skandinaviji je legalno kampiranje izvan kampova, čak štoviše, pravo čovjeka da boravi slobodno u prirodi im je dio Ustava i zove se Every man's right. Ovdje bi se morali skrivati po grmljima :(

RI898, svaka čast za putopis, bilo je zanimljivo čitati te i vratiti se još jednom na ta divna mjesta.

Vrh

PostPostano: 29 ruj 2017 23:00 
kamperska gerijatrija

Da lipo je vratiti se sretno doma a kako je rekla Asterix i meni je osobno ovaj putopis još jedamput povratio emocije koje su bile na vrhuncu tokom čitavog putovanja....

posebno kada sam se prve večeri na krevetu kod Beča zapitao - :snooty: ma šta ja ovo radim? Da li je sve ovo pametno?.. :naughty: .Ne znam...nije bilo baš ali se sve sretno završilo...no kampera sam čuvao kao oko u glavi da ga gdje ne očešem ili da mi ne stane....polagana i oprezna vožnja bez forsiranja i stalno oko u retrovizoru...najviše do 2500 rpm i stalno pazi ulje u motoru da ne zakaže koji rasprskač...

Na žalost ovo je jedna od gorih solucija...

slika

A vidio sam kod Lilehamer Talijana koji je očistio komplet prednju vilicu i blatobran...e to je onda kraj jer se auto pušta na carini...za taj slučaj sam imao jednu veliku torbu da potrpam sve vrednije iz auta...a sva roba je bila u koferima kao da idete na avion...dakle i sa te strane je bila kompletna priprema...

U autu je bilo sakriveno i to jako dobro :handgestures-thumbup: gotovina da se može avionom doći doma...

Imao sam Europsko osiguranje - 500 kn od HAK-a ali to je samo za ostatak troškova jer recimo šlepanje auta višeg od 2,2 metra ovo osiguranje ne obuhvaća...a šlepu vam plaćaju do 3000 kuna a to bi bilo recimo za oko 200 km u Hrvatskoj...itd....dakle kod Hak-a se dobro raspitajte za opciju Europa...no plačaju nešto hotela i neke putne troškove...

Koliko smo potrošili....ha znate i sami :handgestures-thumbdown: na žalost rute su velike a kamper troši oko 10l na 100 km no u prosjeku uvijek me očistilo za oko 100€ po danu...dakle ovo + još troškovi od hrane koja je duplo skuplja..okrene se lipa cifra sa time da smo se doslovce ponašali kao Čehi u doba YU kod nas...jako se pazilo na troškove....

Mislim da će ako bude slijedeći godišnji biti u stilu Unlimited kamperista....u nekoj jeftinoj zemlji....na žalost ovo stvarno isrpi sve zalihe...ali kako reće Asterix vrijedilo je.

Dobar plan puta je i ovaj put bio najvažniji dio jer sam već sve viđeno na internetu samo trebao sprovesti u praksi...i to mi se pokazalo kao najbolje rješenje...dobar dio puta je bio kopija ovih prekrasnih ljudi...

http://www.langdale-associates.com/norw ... norway.htm

Ako prokopate po njihovom site ima tu i Finske Estonije Poljske i čega sve ne....fantastični ljudi i baš zahvaljujuči njima sam i ja na neki način pokušao napravit repliku njihovog putopisa na našem jeziku jer možda nekome od kolega pomogne koji se odluće za ovakvo što..... nas vrime baš i nije pratilo u punom sunčanom sjaju no nema veze...na neki smo način naučili više cijeniti svoju zemlju i naše more za kojim su narodi sa sjevera Europe doslovce ludi...u svakome slučaju to triba financijski iskoristit...

Vrh

PostPostano: 30 ruj 2017 08:32 
kamperska gerijatrija

Asterix je napisao/la:
Samo jedna mala napomena, u cijeloj Skandinaviji je legalno kampiranje izvan kampova, čak štoviše, pravo čovjeka da boravi slobodno u prirodi im je dio Ustava i zove se Every man's right. Ovdje bi se morali skrivati po grmljima :(

Čuo sam to, iz prve ruke. Dozvoljeno je kampirati do 3 dana na svakoj zelenoj površini. Jedini uvjet je da ste od najbliže građevine udaljeni najmanje 100 ili 150 m, nisam siguran. A kod nas, ako ćemo baš po slovu zakona, ni djeca ne smiju napraviti šator za igru u vlastitom dvorištu!

Vrh

PostPostano: 30 ruj 2017 12:58 
trudi se

Hvala za putopis!

Vrh

PostPostano: 08 lis 2017 11:15 
trudi se

Danas sam uspjela pročitati putopis do kraja.
Hvala !

Vrh

PostPostano: 09 lis 2017 12:46 
Moderator

Bravo Ri! :clap: :clap: :clap: :clap:

Odlično putovanje i odličan putopis, opširan i lijepo popunjen fotkama! :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:

Vrh

PostPostano: 09 lis 2017 12:51 
Zen kampist

Svaka čast vrhunski put.
Ono sa njemačkim brodovima mi je bilo super, i ja sam ljubitelj Bismarka i Tirpitza. Zanimljivo.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 12 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: