Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 tra 2024 12:19.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 15 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 18 ožu 2013 19:55 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Mi bi u Budimpeštu za Uskrs.
Iako je žena pripremala ovaj put zadnjih 30 dana i izvadila sve moguće informacije sa interneta nećemo se ljutit ako netko ima neki savjet.
Našli smo kamp koji radi u ovo vrijeme.
http://www.budapestcamping.hu/

:-W


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2013 21:45 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Za kamp neznam. Gledam onaj link od kampa u Budimpešti koji je ovdje na forumu i taj kamp neradi u tom periodu.

A za obilazak samoga grada:

http://www.putovnica.net/odredista/madarska/budimpesta


Vrh
   
PostPostano: 18 ožu 2013 23:28 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2013 08:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Kažu da je zoološki vrt u Budimpešti odličan! :whistle:


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2013 08:18 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
U Budimpešti se osjećam skoro pa kao i u Zagrebu koliko sam tamo puta bio u životu jer su roditelji imali velike prijatelje pa smo u prosjeku 1-2x godišnje bili po tjedan dana u gostima. A onda oni kod nas u HR. A godišnji su se svodili i na Balaton i na mađarske toplice i na naše Jadransko more.

Izdvojio bih ti dvije stvari koje svakako nemojte propustiti. Ponajviše zbog djece jer to će vjeruj mi ostaviti im neizbrisiv trag i nakon 30 godina jer na pojam Budimpešte i sestra i ja danas uvijek se sjetimo lunaparka i planetarija.

u lunaparku sam se još početkom 80-tih vozio na roller coasteru (drvena konstrukcija :clap: )... :handgestures-thumbup:

http://www.vidampark.hu/2009/eng/

a ono što sam rekao - svakako nemojte preskočiti - planetarij... uvališ se u poluležeću fotelju i putuješ u svemir...

http://www.planetarium.hu/
http://visitbudapest.travel/activities/ ... anetarium/

sad i sam vidim da imaju hrpu programa - pa izaberite nešto što mislite da bi djecu moglo zainteresirati...

a sad još i podsjetnik za kraj priče jer tu na forumu postoji tema - samostalna putovanja i znate što vam je činit po povratku s puta! :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2013 09:34 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
ja se spremam u Budimpeštu onaj vikend za tijelovo krajem 5 pa će me baš veseliti tvoja iskustva i preporuke.
isto sam taj kamp gledao i čini mi se najboljim.
bio sam ih kontaktirao i čak su mi rekli da se u blizini studentski centar pa se može tamo ići i na doručak i na ručak i na večeru za male novce.

lp


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2013 11:43 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Dogovoreno,siguran sam da će putopis biti pun detalja i informacija.
:handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 20 ožu 2013 10:36 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 17 vel 2013 09:40
Postovi: 35
A u krasan...
Naime ja sam ispit za turističkog pratitelja polagao u Budimpešti baš.
Jeo najbolje kolaće na svijetu (u najboljoj slastičarnici na svijetu nekoliko godina za redom) i spremam se opet jer nisam uspio vidjeti niti pola onoga što sam želio...zadržao se samo na najzanimljivijim (turistički) djelovima (Citadela, bazilike,trg heroja itd...itd...itd.
Oprez u Budimpešti s promjenom novaca...na nekim mjenjačnicama imaju ne lihvarski tečaj nego uuuu. Nipošto mjenjati na cesti...90% šanse da ti uvale falsifikat.
Korisno bi bilo da si klijent ERSTE banke jerbo dižeš forinte na bankomatu koliko ti treba.
Provjeriti ako navečer idete van u centru da ne završite u prostoru koji je regan kao noćni klub (obično piše na vratima u nivou žniranaca na cipeli jer će te 8 pića koštat 300 eura (desilo se mom kolegi)
Problem s parkiranjem u bližem centru Budimpešte...koristiti bus ili Metro.
Budimpešta je po meni grad koji je najneprimereniji za posjet kamperom koji sam ikada vidjeo...pogotovo ako misliš na STELTH.
u blizini Budimpešte imaš jedno turističko mjesto Sveti Andija po naški...lijepo mjesto (kažu Samobor Budimpešte iako ja samobor jedan jedini...)...dobra klopa i mnogo restorana.
Ukratko!


Vrh
   
PostPostano: 20 ožu 2013 13:05 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:

Jedino nisi naveo koja je to slastičarna i gdje se nalazi? :think:


Vrh
   
PostPostano: 20 ožu 2013 13:59 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
i mene je taj sladoled zaintrigirao...

jer volio bi ga uporediti s ovim koji sam "lizao":
http://www.gelateriadipiazza.com/englis ... mondo.html

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 20 ožu 2013 14:54 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
U Budimpešti nasuprot poznate tržnice nalazi se kafić koji je poznat po tome što je izljepljen vizitkama iz cijelog svijeta, na podu je slama jer kad si za stolom i piješ jednu od xx piva grickaš kikiriki i onda ljuskice bacaš na pod-obavezno ne smiješ ostaviti na stolu. :banana-dance: :banana-dance:

slika

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 20 ožu 2013 17:58 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Hvala Vam svima na idejama i preporukama. :handgestures-thumbup: Želimo puno toga vidjeti,te si već mislim hoćemo li imati dovoljno vremena. :think: A još k tome prognoza vremena baš nam i ne ide u korist. :-W


Vrh
   
PostPostano: 22 ožu 2013 01:03 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 17 vel 2013 09:40
Postovi: 35
Ime joj neznam (hebeni mađarski)...najpoznatija je po receptima starim nekoliko stotina godina a Samoborske kremšnite nakon njihovih definitivno mi više nisu šmek :-)
Nalazi se na Budimu...bilo koga da pitate...znat će vam je pokazat.
Samo dojdite na Budim


Vrh
   
PostPostano: 22 ožu 2013 08:21 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ZNam ja! :whistle: Vjerojatno pokraj Crkve sv. Matije... Bio sam 2-3x puta tu na kolačima... jer to je je slastičarnica još iz 19. stoljeća - i 80-tih je bila pojam po kolačima.

http://www.ruszwurm.hu/

Evo vam kremšnite...
http://www.ruszwurm.hu/html/sk_ruszwurm_kremes.html

ps. ali meni su samo prosječne, kao i razvikane baklave u Sarajevu...više sam se tada davio u raznoraznim "poderanim gaćama" i palačinkarnicama koje su u Budimpešti i pred 20 godina bile na svakom ćošku.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 22 ožu 2013 17:53 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 04 sij 2012 22:08
Postovi: 1138
Lokacija: Samobor
Upravo u slastičarnici na Budimu "Ruszwurm Cukrászda" želimo se počastiti nekim kolačom.Iako sam čitala da je najpoznatija njihova slastičarnica "Gerbeaud cukrászda",ali koliko je poznata toliko su i njihove cijene poznate.Tako da jednako dobar kolač,a po dosta povoljnijoj cijeni može se pojesti i Ruszwurm slastičarnici."Gerbeaud cukrászda" biti će ovaj puta samo poslikana. :whistle:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 15 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan