Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 00:13.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 15 srp 2016 11:15 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Joj Dundino šta mi radiš! Nema druge nego krenuti putevima Dundina! :)

Svaka čast na putu i izvještaju! Baš sam guštao čitajući ga i dobio volju da malo proganjam kampicu Alpama, možda dogodine! :handgestures-thumbup:

Kada voziš iza kamiona kojeg pratiš, onako odoka na kolikoj udaljenosti voziš?


Vrh
   
PostPostano: 15 srp 2016 11:52 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Ha ne znam koliko bi to bilo. Vidim po trenutnoj potrošnji, kad krene rasti znam da sam predaleko :handgestures-thumbup:
Pa mu se približim. Ha gle, naravno na nekoj sigurnoj udaljenosti, da stignem reagirati, ako si preblizu nije ni ugodno.


Vrh
   
PostPostano: 15 srp 2016 12:28 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Moram to probati! :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 15 srp 2016 15:05 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 05 pro 2011 12:36
Postovi: 1272
Lokacija: Zagreb
Odličnooo :clap: :clap:
I kad se kamper kupuje ?

_________________
Samo su dvije stvari beskonačne, svemir i kriza u HR


Vrh
   
PostPostano: 16 srp 2016 12:31 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Hehe. Velim zeni ajmo prodat kampicu i auto i jos kredita i kupimo kamper rabljeni i neku pandu za po gradu. I prikolica i vozi. Masa i tako s kamperom ide pa na prikolici neki mali auto voze. Mozda tam pred penziju


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 18 srp 2016 07:07 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 18 srp 2016 10:03 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Ma jok. Trebaš zamijenit Alfu za nekog većeg bmwa - seriju 5, 7 ili X sa nekom 3.0D mašinom, ili Land Cruisera i piči. Ne hebe te više ni brdo ni kilaža ni kilometraža.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 19 srp 2016 13:51 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Dundino, daj mi reci kada izađeš sa kampicom iz kampa, gdje parkiraš u gradu, npr. u Kitzbuhelu, gdje si parkirao cijelu kompoziciju, parking nekoc trgovačkog centra ili...?
Dali si ikada prakticiriao da otkačiš kampicu na nekom parkingu i ideš autom nešto obići? :think:

Bili ste blizu Zell am See, šteta što i njega niste uključili u obilazak, osim ako već niste bili.


Vrh
   
PostPostano: 19 srp 2016 13:57 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
bajki je napisao/la:
Dundino, daj mi reci kada izađeš sa kampicom iz kampa, gdje parkiraš u gradu, npr. u Kitzbuhelu, gdje si parkirao cijelu kompoziciju, parking nekoc trgovačkog centra ili...?
Dali si ikada prakticiriao da otkačiš kampicu na nekom parkingu i ideš autom nešto obići? :think:

Bili ste blizu Zell am See, šteta što i njega niste uključili u obilazak, osim ako već niste bili.


Bili smo na skijanju u Zell am See-u pa nismo išli.

Još prije puta sam ja na google mapsu pregledao Kitzbuhel da vidim gdje ima parking. Nisam išao na slijepo, nikako s kompozicijom na slijepo. Uglavnom tražim di se smiju busevi stati pa znam da ću i ja tamo stati. Ovo je bio neki veliki parking pa sam se stao onak po dužini na dva mjesta. Da nije bilo tako mjesta onda bi otkopčao kampicu i stavio je na jedno mjesto a auto pored nje na drugo ali nije bilo potrebe.
Nisam nikad negdje vani otkačio kampicu pa išao autom dalje. Nije loša ideja samo bi trebalo kupiti neki uređaj za zaključati rudu. Vani masa auta ima kuku tko zna kaj kome može pasti na pamet :doh:


Vrh
   
PostPostano: 19 srp 2016 14:01 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 21 srp 2016 08:45 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Vezano za navigaciju malo. Koristio sam navigaciju HERE na tabletu. Sve super osim incidenta na onom cestom koja je zabranjena za kampice kod Innsbrucka. Čitam jučer u novom CCC-u pisma čitatelja i kaže čovjek da je kupio novi navi i to Garmin camper, sa kartama za kampiste. I kaže koristi isto HERE karte. I upravo na tu istu cestu ga poslala navigacija. i kaže ima još primjera gdje čak i takve namjenske navigacije šalju na krive ceste. Tako da ubuduće prvo provjeravam doma na ADAC routerplanneru ceste a onda ide. I da, atlas u starom dobrom papirnatom obliku je uvijek u kampici i naravno poslije kad sam išao gledati u njega vidio sam da i je tamo ta cesta imala oznaku prekrižene kampice. Dakle ispada da se najbolje osloniti na stari dobri teški papirnati atlas.


Vrh
   
PostPostano: 21 srp 2016 09:13 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Koji tako dobar atlas imaš s takvim oznakama? Gdje si kupio?

Ja imam neki - ali nema tih oznaka. I ta ideja - šutnut ga u kampicu je OK. :handgestures-thumbup:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 21 srp 2016 12:22 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
To sam dobio bio kao poklon još 2005 od Autokluba. I takve oznake ima, da. Fora.


Vrh
   
PostPostano: 24 srp 2016 09:02 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
dundino je napisao/la:
Nije loša ideja samo bi trebalo kupiti neki uređaj za zaključati rudu. Vani masa auta ima kuku tko zna kaj kome može pasti na pamet :doh:


ja sam na Adivi dobio nekakav sustav što gurneš kroz šapu i zaključaš ključićem... ali moram priznati baš mi i ne uljeva neko povjerenje... jer tipa dođe neka vučna služba... zakači sa vitlom i samo ti navuče kampicu gore...

to moje je ovo:

http://www.ebay.at/itm/Steckschloss-AL- ... 1305677645

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 14 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan