Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 18:04.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 26 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 25 stu 2016 00:33 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 06 stu 2016 11:17
Postovi: 52
Doduše bilo je to pred nekoliko godina, al možda se netkome svidi ideja. :)
Kad se ide biciklima pažljivo se biraju stvari, jer prostor, tj. teret je jako ograničen! :)
Mi smo kretali od Pazina do Žbevnice, jedan od planinarskih domova na Učki.

slikahosting images

slikahosting images

slikahosting images

slikahosting images

Dolazak na Žbevnicu, tu je planinarski dom, al zatvoren. Dalo bi se dobit ključ, al mi se odlučili na šatore iako je lagana kišica skoro od samog starta.

slikahosting images

slikahosting images

slikahosting images

slikahosting images

Nakon dodatne vožnjice po vrhovima vratili smo se u "kamp" i vrijeme je bilo da se napravi večera.
slikahosting images

slikahosting images

slikahosting images

Nakon klope vrijeme je za spavanje.. cijelu noć kišica je lagano tupkala po platnu šatora, al zaspali smo ko bebe.. osim jednog prijatelja koji nije ponio dodatnu suhu odjeću za spavanje, pa u onom polu mokroj robi od kišice i znoja nije baš mogao spavati.. al naučio se čovjek za drugi put! :D
slikahosting images

Jutro je i uz oblake bilo lijepo, a još lijepše kad je kavica zamirisala. :)

slikahosting images

slikahosting images

Eto, to je bilo to. Tako je izgledalo jedno od kampiranja u divljini po Istri i otoku Cresu.
Ako nekog zanima neka zanimljiva i lijepa pozicija u Istri rado ću vam reći i pokazati lokacije! :)


Vrh
   
PostPostano: 25 stu 2016 15:39 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 06 vel 2015 13:48
Postovi: 149
Znanec je šel lani na Nordkapp in nazaj, leta 2014 pa do Portugalske. Zanimivo:
http://toninakolesu.blogspot.si/

_________________
http://caravan.mojforum.si/caravan.html
***********************************
C5 break 2.0 HDI, Adria "lastna izdelava" aka Adria 400, l'1984
slika


Vrh
   
PostPostano: 25 stu 2016 17:31 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 06 stu 2016 11:17
Postovi: 52
Romzi je napisao/la:
Znanec je šel lani na Nordkapp in nazaj, leta 2014 pa do Portugalske. Zanimivo:
http://toninakolesu.blogspot.si/


Jako lijepo! I ja bi tako da ne moram odlazit na posao! :D


Vrh
   
PostPostano: 25 stu 2016 18:02 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 06 stu 2016 11:17
Postovi: 52
U samom centru Istre, pokraj "Grdo Sela" nalazi se Zelengrad, slabo poznati napušteni mikro gradić iz srednjeg vjeka. Malo tko zna za ovu lokaciju iako žive relativno blizu. Tko želi kampirat u divljini i na samini, a da ima pitke vode i vode za kupanje to je pravo mjesto.


slikaimageupload


slikaimageupload

Podno tog Zelengrada nalazi se vodotok u kojeg se uljevaju izvori i voda je pitka, u špici ljeta i za kupanje.

slikaimageupload

slikaimageupload

slikaimageupload
slikaimageupload

slikaimageupload
slikaimageupload
slikaimageupload
slikaimageupload

Vodu se ne treba teglit sa sobom, jer je ovdje ima u izobilju :)

slikaimageupload

I naravno, kava za kraj vikenda :)

slikaimageupload


Vrh
   
PostPostano: 25 stu 2016 21:42 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
odlično!

ljetos je i moj sinak s kolegom trebao na put biciklima... nakon što je pokupovao bisage i ostale stvari za bicikl, što sam mu dao napraviti veliki servis i slično... ozljeđen na turniru par dana prije puta i na kraju je more vidio s autom...

ali nagodinu se uopće ne bi čudo da zapedalira put mora...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 25 stu 2016 22:28 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 06 stu 2016 11:17
Postovi: 52
Statler je napisao/la:
odlično!

ljetos je i moj sinak s kolegom trebao na put biciklima... nakon što je pokupovao bisage i ostale stvari za bicikl, što sam mu dao napraviti veliki servis i slično... ozljeđen na turniru par dana prije puta i na kraju je more vidio s autom...

ali nagodinu se uopće ne bi čudo da zapedalira put mora...



Ova prva tura je bila sa biciklama, a drugu smo odradili pješke. Aute smo ostavili u tom Grdomselu i prema Zelengradu vode dva puta. Ono šta je dosta interesantno, na jednom od tih putava naišli smo na kamp! Kamp je po svoj prilici, lokaciji i izgledu od nekih mladih izviđača, i simpatično je namješten. Trebao bi prokopat malo po kompjuteru da nađem koju fotku, a čudi me da o tome nisam našao ni A kad sam probao izgooglat.
Ima još masu lokacija po Istri za one koji vole ovakvu vrstu kampiranja.
Što se tiče od kampiranja po kampovima u Istri vjerujem da ste upoznati sa većinom, mada vidim da ovdje na forumu nitko nije spomenuo kamp na Fratarskom otoku. Kamp je vrlo vrlo skroman, al za 20ak kn po osobi i isto toliko po šatoru smatram da je extra fer i tako nešto ne postoji nigdje. :dance:
Stvar je u tome da se tamo kampira isključivo u šatorima, parcela nema nego je po sistemu ko kamo uhvati! Sanitarni čvorovi su normalno niže klase, al uredni i čisti, struje nema osim ako si ju sam ne obezbjediš, al za te novce im skidam kapu, :)
mogu kakvu sliku i od toga stavit, ako uopće koga to zanima, ili ako si već niste izgooglali! :)


Vrh
   
PostPostano: 30 stu 2016 12:20 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Ivica, hvala za info za Zelengrad, posjetit ćemo prvom prilikom.

Putujemo na sličan način kao i vi, samo na kajacima. Tada u Istri (kao i bilo gdje na našoj obali) možeš imati cijeli otok za sebe

ovo je otočić Šekovac u PP Kamenjak
slika

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 03 pro 2016 14:14 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 06 stu 2016 11:17
Postovi: 52
Ako želiš "privatnu plažu" onda je otok Cres svakako za tebe. Na njemu je mogo mini plaža, i kad se utaboriš na jednoj nitko ti ne dolazi, pogotovo ako je riječ o manjim plažicama, ali ako odeš na one malo veće npr kao uvala sveti Blaž (prve tri slike ispod) tamo naravno dolaze i ostali, ali nitko nikome ne smeta. Sve je uredno i čisto. Ima lijepi stol, i veliki gril, a šta je najvažnije i a dosta hladovine za šatore. U ljeto savako jutro dolazi netko iz Cresa pokupit vreće sa smećem tako da je sve za 5! :)

slikaphoto upload sites

slikaphoto upload sites

slikaphoto upload sites


Ovo ovdje je jedna mala uvalica prije trajektnog pristaništa "Brestova"
Prednost je ogućnost stavljanja šatora u duboku hladovinu, čisto more, relativno malo usputnih ljudi. A nedostatak je prilaz koji je za pješake poprilično otežan, al sa kajacima ili barčicom se dolazi bez problema.
slikaphoto upload sites
slikaphoto upload sites

Za one koji vole kontinent, osim onog "crnog puča" koji je u totalnoj divljini, tu je i "zarečki krov" nadomak moga grada Pazina. Zadnjih godina vidim da su ovo nanjušili i dosta kampista iz evrope i sad su neki već stalni gosti. Prilaz autom, ili manjim kamperom je poprilično lagan. Ispod i u blizini ovog "krova" nalaze se izvori sa izvrsnom pitkom vodom tako da voda nije problem. :)

slikaphoto upload sites

slikaphoto upload sites


Čim uhvatim malo vremena stavit ću sličice od onih mini plažica na Cresu. :)


Vrh
   
PostPostano: 05 pro 2016 14:03 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Slažem se za Cres, El dorado krasnih i pustih plaža.

Imali smo fora "ekspediciju" na Sv.Blaž, dio ekipe je veslao, a oni bez kajaka su dopješačili do tamo. Navečer svi zajedno kamp / vatrica / roštilj. Hedonizam na maksimum :handgestures-thumbup:


Još jedna lokacija gdje se često vraćamo je Uvala Žanja, koja je vječito u sjeni poznatije Uvale Sv.Ivan (to je plaža ispod Lubenica).
Do obje plaže se može doći pješke.
Meni osobno je Žanja draža jer je na njoj uvijek manje ljudi, a ima i super šumicu za kampiranje. Stavljam linkove na fotke, jer su prevelike za forum.
https://lh3.googleusercontent.com/9HMny8922F6kEch44B8b7Ev8VduFueCCyJqbZiJLE8qtF3vDgz8aYonfL9sAfM65WHM2TimvKSqH4AE8-rl4yFL9mdoodVEPrW1EScWDIgRYyKPQX0kVXZtjh_6cjycGtJSw-56JrAd_KnWl_bnSvLJ5tOQByqVeN4XyJ3qMEBMTLygPiesmk6oOxxoyUTLnS6Ww2SXc4GXecwcUpnIEzfBVAiWaetgF1gI_ygJABwQONvzYjbX1gV8O95x4pL50-mXRnu6cUMDK1nsGR8bHtdREucPVKUkicKfQMTwne0ZR2UCAdsyjqr40yW-Ux1e5lXPrOQhHi3e4ALEjXEDiytfCE2lJFnclaD7Fap9XtKn3Cw1yI_yqiUmsPeELpQrwC87eYc63nbJrgExiEX6zzAttypj3WhY0MGSW-W_-bqYJShi_-fK4i-aSaO75pIGFaDd6VUePx_y4IP-KTvxpF3MlmpSGg_UOFMYCBEejZcVno7HAnR6--ZRLeKEkQFOv2ATm88qya_yt_thC0gllW4QgfWi9zlR4VH1Yy_O0FLg3Trqt_-41zgAU3f1XBP9fQM-fB-i2juiS1LvCOZ3k8gMrsghnI370Rn4ue2NQY-PA9H6ixniJp_HE-fw2ZDb8VxfTmpTM1JhJBvBnC0e-Q7oBeweylnHLa4enEt6u_Q0=w1920-h566-no

A tu je i Plava Grota, u koju možete najnormalnije uplivati, a tko je hrabar i isplivati kroz podvodni otvor
https://lh3.googleusercontent.com/kkBe_F9bBzfoi_syoy31t4WlIKxQsnJvo9OKseAzwm_VmVxkQulOjjyLSIEmJbKAjs0KUmvABy6S73cDFP7cDEzYepKt9j8PnWrzit6P11R4KYpf0WYWLv2MEyegXCStYOaSB0Tm58co8lERfqK20GLDPbjsYXBzk8Faii9feqS28VU_8I53IUybLvngy6F9B4zNKeHMe8JZ473d7N1HlnrtZcfhOMFjW-nTc61yvmgpZywkTDTyLEJARH13ixWatg_B-dgjZJp3rf8mCiqsfpfdK7sA1GJqyWC3DrXi-atqS1qwXL8LcHXqaRtY7ChaXWfxEkphPDrGa7ydgEb9fW6MU2a2iTDmWx6STwXuCciHwGHXY-74jSi7r00JYpoIyqc6kQBPPlUAhX9WKmyKr2wyJIi2on5ogcfkccT5NHhws390XZ4MnWnN66aD2-XxAR33sOHzeWz0UiwoDeqei652voJ1WiCjxQxl6lLvv7-ZXE73-unZPiHzLUp50voWmIwCcfnTaRhWaMqrgvZVY5mPPYjGMZb_e4d912v-k2OKyaZ2-MbSbAoGth6osRQxOLIQudADOoTO8_jmtjI2HClI0Zf1Ip3WbB8hYzs4LV45rzE-G7Ng7q8fgQkz7qxGdEklAXx8G4wOgg0-jiSw4joNrTbP9zNpKY0bCtIMG64=w1427-h1070-no


Mi ovdje obično krećemo iz Martinšćice, a putem se prođe kraj povećeg broja prekrasnih mini plaža.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 15 pro 2016 16:59 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 06 stu 2016 11:17
Postovi: 52
O znam znam za te plaže, iako na njima nismo baš noćili jer ipak ima dosta ljudi. Baš sam mislio stavit fotke i iz tih plaža, al si me preduhitrio! Npr "Plave grote" su fantazija. Apsolutno ništa se ne vidi kad se uđe, al za minuticu počinje dolazit azurna boja kroz onu rupu na izlazu prema zaljevu. To nije neki problem preronit, kao šta je u onom tunelu na rtu kamenjaku. Daleko je duži i dublji, više to ne bi nikad ponovio! :)
U svakom slučaju Cres i Istra su raj za kampiste-avanturiste!
P.s moderator može slobodno preimenovat naslov ( ja nisam skužio kako :eusa-shifty: ) u npr "kampiranje u divljini"


Vrh
   
PostPostano: 18 sij 2017 00:43 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
:handgestures-thumbup: Drago mi je da na ovom forumu ima i "divljaka". Meni je dosta civilizacije preko godine, ovako nešto je svakako osvježenje za dušu.
Još kad bi to i moja žena shvatila...

Samo naprijed!


Vrh
   
PostPostano: 23 sij 2017 00:07 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 06 stu 2016 11:17
Postovi: 52
Hehehe, znam kako ti je. Ja isto muku mučim sa svojom ženom, ali čini mi se da je sve više nekako uspijevam naviknut! Samo budi uporan! :p
A sva sreća mi je isto da ako žena ne može, onda se dogovorim sa frendovima. :)


Vrh
   
PostPostano: 23 sij 2017 00:37 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
ivica je napisao/la:
Hehehe, znam kako ti je. Ja isto muku mučim sa svojom ženom, ali čini mi se da je sve više nekako uspijevam naviknut! Samo budi uporan! :p
A sva sreća mi je isto da ako žena ne može, onda se dogovorim sa frendovima. :)


Planiramo doći na susrete kampista na Lošinj potkraj lipnja ( 24.6.-1.7.). Moj je plan krenuti koji dan ranije pa malo procunjati Cresom, uz rub ili izvan civilizacije, a iza susreta, ako vrijeme dozvoli još koji dan avanturizma. Možda i od Brestove malo na zapad. Ako bude tako, javit ću se za koji savjet na tvom terenu!

Sa ženom ću malo teže na zelenu granu, ali imam tri klinca koji su se već "zarazili" avanturizmom.

Pozdrav iz Broda!


Vrh
   
PostPostano: 23 sij 2017 00:48 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 06 stu 2016 11:17
Postovi: 52
Taj susret kampista mi jako dobro zvuči, i ako budem slobodan pridružit ću se sigurno! :)
A ako imaš tri klinca koji vole pustolovine, onda ti više ništa i nitko ne treba! :) Bude polako i žena, vidjet ćeš.. samo prilagodi u tome nešto šta ona voli.
Za info oko divljaka stojim na raspolaganju, mada ovo šta se tiče Cresa u 99% slučajeva smo tamo bili sa barkom, i na plažama na koje se može doć samo sa barkom, pa mislim da ti moje info baš i neće bit od koristi. :/


Vrh
   
PostPostano: 23 sij 2017 01:04 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
ivica je napisao/la:
Taj susret kampista mi jako dobro zvuči, i ako budem slobodan pridružit ću se sigurno! :)
A ako imaš tri klinca koji vole pustolovine, onda ti više ništa i nitko ne treba! :) Bude polako i žena, vidjet ćeš.. samo prilagodi u tome nešto šta ona voli.
Za info oko divljaka stojim na raspolaganju, mada ovo šta se tiče Cresa u 99% slučajeva smo tamo bili sa barkom, i na plažama na koje se može doć samo sa barkom, pa mislim da ti moje info baš i neće bit od koristi. :/



Mislio sam na Istru. Cres/ Lošinj mi je ostao neostvarena želja, još iz vremena kada smo biciklima išli na ljetovanje. Pelješac, Korčulu, Brač i Hvar, Crikveničku rivijeru, Zadar i okolicu kao i Makarsko primorje smo temeljito "pročeljali". No, došla su druga vremena, druge obaveze...

Sada je i gepek od 1000 l ponekad "knap". A nekada su bisage na biciklu, vreća za spavanje i dvije boce vode bile sva prtljaga!

Javit ću se, svakako!


Vrh
   
PostPostano: 23 sij 2017 16:03 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 06 stu 2016 11:17
Postovi: 52
Ahaa! E to je onda druga priča! :)
Ima toga ovdje na pretek.. čujemo se onda! :)


Vrh
   
PostPostano: 24 sij 2017 14:43 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Panonski mornar je napisao/la:
ivica je napisao/la:

Mislio sam na Istru. Cres/ Lošinj mi je ostao neostvarena želja, još iz vremena kada smo biciklima išli na ljetovanje. Pelješac, Korčulu, Brač i Hvar, Crikveničku rivijeru, Zadar i okolicu kao i Makarsko primorje smo temeljito "pročeljali". No, došla su druga vremena, druge obaveze...

Sada je i gepek od 1000 l ponekad "knap". A nekada su bisage na biciklu, vreća za spavanje i dvije boce vode bile sva prtljaga!

Javit ću se, svakako!


Što se tiče auto/pješačkog pristupa, mi smo na Cresu spavali na području Tramuntane i među stablima kraj ceste prema Verinu, u Istri ispod Ližnjana odmah uz more i na Lošinju na plaži blizu aerodroma (zadnje skretanje desno prije početka aerodroma)
U Istri su također odlične plaže ispod borove šume na potezu malo nakon Barbarige pa sjeverno do utvrde Fort Forno.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 24 sij 2017 15:10 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Asterix je napisao/la:
Što se tiče auto/pješačkog pristupa, mi smo na Cresu spavali na području Tramuntane i među stablima kraj ceste prema Verinu, u Istri ispod Ližnjana odmah uz more i na Lošinju na plaži blizu aerodroma (zadnje skretanje desno prije početka aerodroma)
U Istri su također odlične plaže ispod borove šume na potezu malo nakon Barbarige pa sjeverno do utvrde Fort Forno.


:handgestures-thumbup:

Samo da napokon dođe proljeće! Onda će sve biti lakše...


Vrh
   
PostPostano: 24 sij 2017 15:23 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
slažem se :obscene-drinkingcheers:
mislim da prvo što mi gađamo je uskrs na Cresu

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 24 sij 2017 15:30 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Asterix je napisao/la:
slažem se :obscene-drinkingcheers:
mislim da prvo što mi gađamo je uskrs na Cresu


Nas će Cres vjerojatno vidjeti oko kamperskih susreta koncem lipnja.

Takvi su planovi, o realizaciji ćemo potkraj sezone.

P.S. Osjećam zov Velebita, nekako s proljeća...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 26 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan