Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 10:46.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 22 srp 2017 08:46 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 16 lip 2016 12:05
Postovi: 35
Vidimo da se „reklamiraju“ dobra mjesta za kampiranje pa da vam se javimo poslije naše trotjedne uživancije.

U Vukovaru kamp ne postoji ali zato možete parkirati kamper na obali Dunava (45°20.191' 19°03.535') odmah pokraj Muzeja vučedolske kulture. Divno mjesto, mir i tišina u društvu ribiča.

U Srbiji nismo stali jer nas je neurednost benzinskih postaja, uz auto-put, odbila od daljenjeg traženja mjesta za spavanje.

Na Kosovu isto nema kampova ali ima prekrasnih mjesta za prenoćiti (42°37'47.66" 21°16'5.42"). Mi smo stali pokraj Gračanice i parkali kamper u društvu (opet ribiča) ali i krava koje su došle na pašu.

U Skopju je kamp dalje od grada a kako smo bili umorni stali smo pokraj Muzeja suvremene umjetnosti (42° 0'14.75" 21°25'59.87"), prošetali starom čaršijom ali se nismo se usudili ići dalje prema gradu da nas ne zapljusne bjelina mramora novih spomenika – užas jedan.

U Strugi smo bili u Campingu Rino (41°09.287' 20°39.053') – divno mjesto uz obalu Ohridskog jezera, budiš se i prvo što vidiš je nepregledna voda i mir. Osoblje izuzetno uslužno i spremno na pomoć pa smo to iskoristili i drugi dan otišli u Ohrid vlasnikovim autom. Inače ujutro vas dočeka besplatna kava i njihova rakija ako vam je po volji.

U Grčkoj smo se iznenadili jer na autoputu (prema Meteorama) nije bilo niti jednog stajališta ili pumpe. Za to treba skrenuti na prvom izlazu. Stali smo u Campingu Vrachos (39°42'47.55" 21°36'56.18") u podnožju Meteora. Odlično mjesto, mirno, sa bazenom i pogledom na Meteore, usluga odlična.

Camping Kalami Beach (39°28'24.53" 20°14'28.87") je na obali, čisto more, kamp odličan, usluga OK.

Sjevernije, pokraj Sagiade postoji mjesto na obali (39°38'3.49" 20°10'15.59") ispod ogromne platane, sa cjelodnevnim hladom. Ne propustiti!

Prvi kamp u Albaniji u kojem smo stali je Camping Kranea (40° 6'27.61" 19°43'36.52"). Samo superlativi a boja mora kao na Karibima.

Camping Pa Emer (41°10'55.85" 19°28'41.11") nas je razočarao jer liči na Balaton – hodaš, hodaš a plićaku nikad kraja. Obzirom da je sve pjeskovito voda je uvijek mutna (ne prljava). Nama se nije svidjelo zbog nemogućnosti kupanja.

Tko voli biti u nedirnutoj prirodi treba otići na Rt Rodon ili Rt Skenderbeg (41°34'55.46" 19°27'26.73").

Kamp Ada Bojana - izuzetno neuredno, neodržavano, mjesta za kamper moraš tražiti sam, trebaš imati jako duge kablove za struju, do obale trebaš proći četristotinjak metara preko vrelog pijeska, posjekli su stara stabla i sada nema hlada, osim po rubovima kampa i pod jedinim drvetom u sredini...

Drugi kamp u kojem smo bili u Crnoj Gori se nalazi na cesti za Hrvatsku prije Hercg Novog – kamp Zloković (42°27'25.85" 18°39'48.43"). Sve što želite da kamp ima je tu. Samo pohvale!

U Bosni i Hercegovini (uz Trebižat) nema kampova pa smo parkirali na obali (43°10'9.16" 17°33'19.84") i bacili cijelodnevno lijenčarenje uz slapove i hlad a uz restoran. No za kamper nije bilo hlada pa smo otišli na drugu obalu (43°10'39.54" 17°31'44.50") i skrasili se, opet uz slapove, u velikom dvorištu pokraj restorana.

Na izvoru Bastašice (44° 23.659' 16° 19.600'), pokraj Drvara, smo pronašli još jedno divno mjesto. Ne možeš odrediti je li divnija priroda ili ljudi koji tamo žive.

Na povratku, prema Bihaću, nikako ne propustite odlazak na Štrbački buk, tamo stanite (44°39'22.44" 16° 0'44.70") uz vodopad i slobodno prespavajte.

Kad god idemo kući, obvezno zaobilazimo auto-put, svakako stanemo na jednom predivnom mjestu pokraj Vojnića (45° 19.985' 15° 43.098') i odmorimo uz potočić, stari mlin i veliki hlad.

Zbog psa često stajemo tamo gdje drugi neće i uživamo u prirodi a naročito sada kad smo u mirovini i ne moramo nikuda žuriti.

Uskoro ćemo poslati itinerer sa fotkama – ovo su informacije za one koji planiraju ići na tu stranu.

slika


Vrh
   
PostPostano: 22 srp 2017 08:59 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Super, ovo su zlata vrijedne informacije. Meni pogotovo za kamp u Crnoj gori. Idemo uskoro na 2-3 dana a sve što sam nalazila na netu nije baš bilo obećavajuće.

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 22 srp 2017 12:07 
Offline
iskusni kampist

Pridružen/a: 10 lip 2012 09:31
Postovi: 357
Odlično. Ajde još malo o Albaniji. To nam je u planu iduce godine

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 22 srp 2017 16:40 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Mi idemo u kamp kranea kod himarea. Drago mi je da se i vama svidio jer smo od ovih slovenaca dobili isto samo superlative o tom kampu. Jos planiramo nociti u skadru pa cemo vidjeti kako je tamo.
Inace u srbiji imas predivan kamp kod vranja, enigma. Ima bazen i restoran.
A za kamp rino potpisujem sve sto si napisao. Isto smo tamo bili i predivno.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 25 srp 2017 10:49 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 16 lip 2016 12:05
Postovi: 35
Konačno sam napravil tekst i fotke. Kome se čita i gleda: s ovog linka https://1drv.ms/w/s!AsSjsyPNqH_urQDkFUg91lz184Qq skineš datoteku "Trotjedna uživancija 2017.docx" i otvoriš je u Wordu. Mi smo cijelim putem uživali u svakom trenutku.


Vrh
   
PostPostano: 25 srp 2017 11:15 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Super :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 25 srp 2017 13:07 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Bili smo na slapovima Kravice prošlo ljeto. Prespavali smo na parkingu kraj ulaza, sprijateljili se s čuvarem parkinga i vlasnikom kafića. Ne znam naplaćuje li se parkiranje inače, mi nismo platili. Ujutro smo obišli slapove, a kako je bilo rano jutro ( ulaz se naplaćuje od 8 sati), nismo ništa platili. Samo smo pozdravili čuvara na izlazu. Ništa nas nije pitao. Inače, cijena ulaznice je, ako se nešto nije promijenilo, 4 KM ( znači, nekih 15 kn).

Što se Meteore tiče, vrijedi vidjeti. Mi smo bili, ali u sumrak, tako da ih imamo želju ponovno obići.

Albanija je još uvijek Terra incognita. Vjerojatno se znatno promijenila od 2005. kad smo bili...

u Metkoviću, uz muzej Narona, svakako preporučujem obići Prirodoslovni muzej. Zanimljivo, pogotovo ako imate klince koji su ljubitelji faune. Moji se nisu dali istjerati van. Ako budemo u blizini ( a planiramo biti), opet ćemo ga obići!


Vrh
   
PostPostano: 25 srp 2017 14:39 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Panonski mornar je napisao/la:
Bili smo na slapovima Kravice prošlo ljeto. Prespavali smo na parkingu kraj ulaza, sprijateljili se s čuvarem parkinga i vlasnikom kafića. Ne znam naplaćuje li se parkiranje inače, mi nismo platili. Ujutro smo obišli slapove, a kako je bilo rano jutro ( ulaz se naplaćuje od 8 sati), nismo ništa platili. Samo smo pozdravili čuvara na izlazu. Ništa nas nije pitao. Inače, cijena ulaznice je, ako se nešto nije promijenilo, 4 KM ( znači, nekih 15 kn).

Što se Meteore tiče, vrijedi vidjeti. Mi smo bili, ali u sumrak, tako da ih imamo želju ponovno obići.

Albanija je još uvijek Terra incognita. Vjerojatno se znatno promijenila od 2005. kad smo bili...

u Metkoviću, uz muzej Narona, svakako preporučujem obići Prirodoslovni muzej. Zanimljivo, pogotovo ako imate klince koji su ljubitelji faune. Moji se nisu dali istjerati van. Ako budemo u blizini ( a planiramo biti), opet ćemo ga obići!


Meteori su krasni, ali više dojmljivi onako iz daljine nego što su kad odeš gore. Mi smo obišli 3 manastira i fora je to sve, ali unutra su onako skromni, kako su oni i živjeli nema nekog bogatstva. Zapravo je najinteresantnije gdje su ih oni i napravili.

Pitanje: kakva je cesta od Skadra odnosno od sjevera Albanije pa do Himare? Gledao sam malo na Google i izgleda mi sasvim ok (u usporedbi npr sa cestom Skopje - Ohrid koja je jedna od najgorih kojima sam ikad vozio). Em što je uzbrdo, em što je loše kvalitete em što je zavojita.
navodno su napravili dosta autoceste?
Kako je s plaćanjem u Albaniji, da li se može eurima ili treba imati njihove?


Vrh
   
PostPostano: 25 srp 2017 18:54 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 16 lip 2016 12:05
Postovi: 35
Ceste su im OK - moraš se priviknuti na drugačiju kulturu vožnje, ništa opasno ali treba pripaziti, naročito u gradovima jer je gužva nenormalna. Van gradova je OK i do Himarea ideš bez problema ako zaboraviš stalne uspone i serpentine. Cesta prema Ohridu od Skopja se obnavlja na više mjesta i valjda je treba izbjegavati ove godine. Naša Jadranska magistrala podsjeća na albansku cestu koja ide uz more sjever - jug. Ako idete u lipnju nema prevelike gužve. U trgovinama primaje sve. Mi smo si isprintali tablicu sa podacima o kursu, o cijeni goriva, telefonske brojeve ako zatreba za svaku državu u kojoj smo bili. U Albaniji nema HAK-a ali zato ima pumpi, praonica i mehaničara koliko god hoćeš.
Za sve ostalo samo pitaj.
Željko


Vrh
   
PostPostano: 28 srp 2017 09:13 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Voze li po Albaniji još uvijek Mercedese linije 123 ili su prešli na modernije? Sjećam se i bezbroj autopraonica uz ceste i vožnje u dvije ili tri kolone, ovisno o širini ceste, kružnih tokova formiranih tako da je u sredinu raskrižja postavljena betonska cijev za kanalizaciju, šarenila fasada...


Vrh
   
PostPostano: 28 srp 2017 10:12 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 16 lip 2016 12:05
Postovi: 35
Mercedesa ko šudra, svih starosti i tipova, broj praonica se najvjerojatnije povećao kao i broj pumpi za gorivo za nekoliko puta, "nije važno koliko je kolona ili tko ima prednost u kružnom toku" nego jel' se može stvoriti toliko kolona na jednom kolniku a da svi budu zadovoljni, uređenje gradova im je u komi (bili smo jako iznenađeni, kao da nemaju arhitektonski fkultet) - tko ima love gradi kako hoće i što hoće i gdje hoće...
Nama je bilo najvažnije da smo se skompali s "običnim" ljudima i da im je obala prekrasna (doduše i puna plastike prije negoli li je ovi naši u Dubrovniku i okolici očiste). Preporučamo odlazak van sezone i što južnije od Drača.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan