Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 17:08.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 01 ožu 2017 13:28 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
24.-29. srpnja 2017. će biti odran prvi međunarodni caravanning festival u Suzdalu "Golden Ring rally 2017" posvećen 50-godišnjici "Zlatnog prstena Rusije".

"Zlatni prsten" je turistička ruta dizajnirana za obilazak stranih turista. Sadrži najljepše povijesno-kulturne gradove i mjesta koji najjasnije otkrivaju kulturu i tradiciju Rusije. Nije ni čudo što je "Golden Ring" prozvan bisernom ogrlicom oko vrata velike zemlje.

U danima festivala upoznat ćete povijest, arhitekturu i kulturu Rusije.

Svi sudionici će dobiti posebna objašnjenje s definiranim područjima usluga, kampova i kamp-odmorišta u Rusiji.

Više informacija i registraciju za festival potražite na web stranici:

http://rally.gtksuzdal.ru/en/

slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 01 ožu 2017 15:20 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
To je termin susreta na Lošinju. Nije da je vjerojatno da bih otišao, ali da bih volio, volio bih! Rusi su duša Slavenska, Rusija zemlja ogromna i zanimljiva, jeftino gorivo...

Možda se nekada i ovo ostvari, tko zna?! :pray:


Vrh
   
PostPostano: 02 ožu 2017 08:36 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
To je termin mjesec dana kasnije poslije Lošinja. :icon_wink:

A da bi se isplatilo otići - bi jer kada upišeš taj Suzdal u google dobiješ "čuda" koja tamo postoje za turistički obilazak. Spojiti s Poljskom, Bjelorusijom i Moskvom u kombinaciji i povratkom preko Litve i Latvije i eto odličnog puta. Samo minimalno 2-3 tjedna ga treba planirati. I mislim da je jeftinije to nego otići primjerice na NordCapp.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 02 ožu 2017 09:45 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
:bow-blue: Nisam gledao mjesec, nego dan u datumu. Mea culpa! :bow-blue:

Rusija ( osim Moskve) i ostale zemlje navedene u itineraru su sigurno jeftinije od Skandinavije, a i mislim da su atraktivnije za avanturistički obilazak. Evo, npr. mi smo 2005. bili u Albaniji i svi su se čudili našoj odluci. Doduše, bili smo u prolazu samo na jedan dan, ali dovoljno da vidimo i tu zemlju. Danas vjerojatno izgleda bitno drugačije jer smo primijetili da se jako puno gradi.

Rumunjska i Bugarska su mi "na meti", a i ovo u Rusiji bi bilo lijepo obići. Ali, 3 tjedna godišnjeg u komadu mi je utopija... :crying-yellow:


Vrh
   
PostPostano: 02 ožu 2017 13:42 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Panonski mornar je napisao/la:
:bow-blue: Nisam gledao mjesec, nego dan u datumu. Mea culpa! :bow-blue:

Rusija ( osim Moskve) i ostale zemlje navedene u itineraru su sigurno jeftinije od Skandinavije, a i mislim da su atraktivnije za avanturistički obilazak. Evo, npr. mi smo 2005. bili u Albaniji i svi su se čudili našoj odluci. Doduše, bili smo u prolazu samo na jedan dan, ali dovoljno da vidimo i tu zemlju. Danas vjerojatno izgleda bitno drugačije jer smo primijetili da se jako puno gradi.

Rumunjska i Bugarska su mi "na meti", a i ovo u Rusiji bi bilo lijepo obići. Ali, 3 tjedna godišnjeg u komadu mi je utopija... :crying-yellow:



:naughty: :naughty: :naughty: najprije obiđi Skandinaviju pa onda tako nešto izjavi :icon_wink:
Norveška je meni utjelovljenje riječi majestic :handgestures-thumbup:

Najskuplja je Norveška, zatim redom idu Danska, Švedska pa Finska (subjektivno mišljenje). Island po skupoći stoji odmah nakon Norveške, no malo se koja zemlja može s njim uspoređivati, pošto više liči na drugi planet nego na drugu zemlju. Uglavnom, svidio nam se jako i idemo opet ove godine (sa 4x4 i šatorom)

Albanija je cool, mi smo bili u par navrata nekoliko dana i prošli je od sjevera do juga. Litva i Latvija su zanimljive, pogotovo sjeverni dijelovi, no meni je osobno najljepša Estonija. Cijene na Baltiku su manje - više kao kod nas.

Imajte u vidu da je Moskva također jako skupi grad. U svakom slučaju, ovo i meni zvuči super zanimljivo. Ako netko ode, obavezno izvještaj, a ja si stavljam taj Suzdal na wish listu :)

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 02 ožu 2017 15:24 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Asterix je napisao/la:
Panonski mornar je napisao/la:
:bow-blue: Nisam gledao mjesec, nego dan u datumu. Mea culpa! :bow-blue:

Rusija ( osim Moskve) i ostale zemlje navedene u itineraru su sigurno jeftinije od Skandinavije, a i mislim da su atraktivnije za avanturistički obilazak. Evo, npr. mi smo 2005. bili u Albaniji i svi su se čudili našoj odluci. Doduše, bili smo u prolazu samo na jedan dan, ali dovoljno da vidimo i tu zemlju. Danas vjerojatno izgleda bitno drugačije jer smo primijetili da se jako puno gradi.

Rumunjska i Bugarska su mi "na meti", a i ovo u Rusiji bi bilo lijepo obići. Ali, 3 tjedna godišnjeg u komadu mi je utopija... :crying-yellow:



:naughty: :naughty: :naughty: najprije obiđi Skandinaviju pa onda tako nešto izjavi :icon_wink:
Norveška je meni utjelovljenje riječi majestic :handgestures-thumbup:

Najskuplja je Norveška, zatim redom idu Danska, Švedska pa Finska (subjektivno mišljenje). Island po skupoći stoji odmah nakon Norveške, no malo se koja zemlja može s njim uspoređivati, pošto više liči na drugi planet nego na drugu zemlju. Uglavnom, svidio nam se jako i idemo opet ove godine (sa 4x4 i šatorom)

Albanija je cool, mi smo bili u par navrata nekoliko dana i prošli je od sjevera do juga. Litva i Latvija su zanimljive, pogotovo sjeverni dijelovi, no meni je osobno najljepša Estonija. Cijene na Baltiku su manje - više kao kod nas.

Imajte u vidu da je Moskva također jako skupi grad. U svakom slučaju, ovo i meni zvuči super zanimljivo. Ako netko ode, obavezno izvještaj, a ja si stavljam taj Suzdal na wish listu :)


Ovo atraktivniji znači egzotičniji, nisam mislio na atraktivnost u vizualnom smislu. Teško bi netko rekao da je Rumunjska atraktivnija od, recimo Italije, ali da je egzotična za veliku većinu nas iz HR ne možete poreći. U tom smislu sam govorio o atraktivnosti. A treba razmišljati i o dostupnosti, obzirom na naš standard... :crying-yellow:

Poziv u Švedsku se "kiseli" već neko vrijeme, nadam se da još vrijedi i da će biti realiziran...


Vrh
   
PostPostano: 02 ožu 2017 16:05 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Panonski mornar je napisao/la:

Ovo atraktivniji znači egzotičniji, nisam mislio na atraktivnost u vizualnom smislu. Teško bi netko rekao da je Rumunjska atraktivnija od, recimo Italije, ali da je egzotična za veliku većinu nas iz HR ne možete poreći. U tom smislu sam govorio o atraktivnosti. A treba razmišljati i o dostupnosti, obzirom na naš standard... :crying-yellow:

Poziv u Švedsku se "kiseli" već neko vrijeme, nadam se da još vrijedi i da će biti realiziran...


Slažem se. Osobno, meni je Rumunjska predivna i vrlo sadržajna i zanimljiva zemlja, a i mislimo ponovo malo tamo (i do Moldavije) u bližoj budućnosti. A i ta delta Dunava mi je još odavno velika želja.


Ako treba pomoći oko Švedske samo javi, a ako imaš smještaj, trenutno se nađe povratnih karata iz Zg po 70ak eur. Uvijek je lijepo upoznati novu zemlju.


On topic, koja je sada cijena vize za Rusiju, i dalje je 50ak eur? I da li Organizator izdaje potvrdu o prihvatu turista (bez toga nema vize)?

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 03 ožu 2017 07:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Organizator izdaje potvrde. A i to je jedan plus oko odlaska u Rusiju.

Prilikom popunjavanja rezervacijskog lista ima VAŽNO - IMPORTANT:

Foreign participants need to obtain a Russian visa. Participants receive
Visa independently in the Russian embassy (consulate) located in the
participant's country of residence. To obtain a visa you need to fill in
the table below, to receive from the organizers of «Golden Ring Rally»
the invitation and give an invitation to the Russian embassy (consulate)
in your country for a Visa


više:
http://rally.gtksuzdal.ru/content/docs/rally.pdf

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 03 ožu 2017 09:43 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Čitao sam ovaj plan za boravak u Rusiji. Ne daju Rusi otići! Organiziraju rutu tjedan prije susreta, susrete i opet zajedničku turu poslije susreta! Ovo je zaista samo za one koji su gospodari svoga vremena, a imaju i novaca za put...


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 9 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan