Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 27 tra 2024 17:35.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 16 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 19 tra 2014 22:07 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 13 stu 2013 15:52
Postovi: 81
Nas tri frenda bi kupili kamp prikolicu koja je u voznom stanju i koja se moze registrirati. Nije bitno kako izgleda jer bi ju cijelu preuredili.

Samo je bitno da je do 500€ :)

Hvala!


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2014 07:10 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
:handgestures-thumbup:
Jel nju planirate i izvana preuređivati ili samo iznutra? :think:

Nadam se da će biti i kakvog dokumentiranja radova ovdje na forumu! :pray: :pray:


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2014 10:15 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 13 stu 2013 15:52
Postovi: 81
Ako treba i izvana i iznutra. ;)

Prikolica se moze registrirati samo ako imas sve potrebne papire?


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2014 10:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Ako ćete raditi izvana onda ti je jedino bitno da šasija nije trula i za te novce nabaviš kakvu hoćeš kućicu.
Drugo je pitanje ako nju radiš izvana, dali će zadržati izgled stare kampice (da izgleda kao tvornička), da te nebi zezali radi atesta?
Ako misliš raditi atest, onda ti ne trebaju ni papiri, dobiti ćeš nove kada napraviš atest, ali to ti je najbolje provjeriti u stanici za tehnički i kod CVH koji potvrđuju ateste.


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2014 11:00 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 13 stu 2013 15:52
Postovi: 81
Hvala, bajki, ovo nam puno znaci!

Koliko kosta ako radimo atest (jer smo nasli odlicnu kucicu za 3500 kn samo nema papire) jel zna netko?

P.S. sretan Uskrs svima!!


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2014 15:03 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Mislim da to bas nije tako izvedivo, jer svaka sasija ima svoj VIN broj, a ako ti nemas papire za tu odredjenu sasiju, ne mozes ih dobiti samo atestom (mislim da ih ne mozes uopce dobit, ako ne pribavis potrebne dokumente o vlasnistvu), osim za traktorske prikolice, tu postoje jos neke mogucnost, al to je druga prica

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2014 15:27 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 13 stu 2013 15:52
Postovi: 81
To sam i ja mislio. Negdje pise da trebaju papiri, a negdje pise da samo treba ovjeriti kod javnog biljeznika da si ti vlasnik prikolice i da se s time moze ici raditi atest (malo sumnjivo, al ok, raspitat cemo se iduci tjedan na tehnickom pregledu :P )


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2014 18:06 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
Izjava o vlasnistvu sa svjedocima, ovjerena kod javnog biljeznika ti vrijedi samo za traktore i traktorske prikolice.

Tako je bilo do ulaska u EU, ne vjerujem da su za ostala vozila uveli ovu mogucnost dokazivanja vlasnistva, prije bi ukinuli ovo stobsada vrijedi za traktore i traktorske prikolice

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2014 19:35 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 13 stu 2013 15:52
Postovi: 81
Trebam se raspitati pa cemo vidjeti. Cim saznam nesto vise, napisat cu ovdje.


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2014 20:02 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Samo malo, šta ako je pravim prikolicu od samog starta kupim osovinu za običnu prikolicu, alko šasiju itd... Na kraju napravim atest (detalje oko atesta se dogovori sa CVH). Hoćete reći da to nije moguće?? Nema mi logike!



goga je napisao/la:
Izjava o vlasnistvu sa svjedocima, ovjerena kod javnog biljeznika ti vrijedi samo za traktore i traktorske prikolice.

Tako je bilo do ulaska u EU, ne vjerujem da su za ostala vozila uveli ovu mogucnost dokazivanja vlasnistva, prije bi ukinuli ovo stobsada vrijedi za traktore i traktorske prikolice


Po novom će se moći i za auto prikolice (možda je već i stupilo na snagu), za kampice nisam provjeravao.


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2014 20:18 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
bajki je napisao/la:
Samo malo, šta ako je pravim prikolicu od samog starta kupim osovinu za običnu prikolicu, alko šasiju itd... Na kraju napravim atest (detalje oko atesta se dogovori sa CVH). Hoćete reći da to nije moguće?? Nema mi logike!



Bajki možeš tako, ako praviš od početka, onda imaš dokumente o vlasništvu (npr. račun za šasiju za koju se zna porjeklo) al za nešto što već ima utisnutu VIN oznaku, odnosno imalo je vlasnika prije, ne možeš samo atestom riješiti vlasništvo. Ne bi imalo ni logike, na tu bi foru mogao registrirati svaku uvezenu prikolicu bez i jednog dokumenta.

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2014 20:29 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Sada možeš svaku prikolicu koja je tvornički napravljena registrirati sa izjavom tri svjedoka. Upravo sada sam u postupku za moju autoprikolicu koja je tvornički napravljena, a nemam nikakav papir za nju. To su mi rekli u stanici za tehnički da je to moguće, samo nisu bili sigurni za datum dali je stupilo na snagu ili treba pričekati nekoliko dana, jer su bili na seminaru prošli tjedan pa su na njemu govorili o takvim stvarima.
Punu informaciju bi trebao imati idući tjedan kada idem na registraciju kampice.


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2014 20:39 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
bajki je napisao/la:
Sada možeš svaku prikolicu koja je tvornički napravljena registrirati sa izjavom tri svjedoka. Upravo sada sam u postupku za moju autoprikolicu koja je tvornički napravljena, a nemam nikakav papir za nju. To su mi rekli u stanici za tehnički da je to moguće, samo nisu bili sigurni za datum dali je stupilo na snagu ili treba pričekati nekoliko dana, jer su bili na seminaru prošli tjedan pa su na njemu govorili o takvim stvarima.
Punu informaciju bi trebao imati idući tjedan kada idem na registraciju kampice.


e, to je nešto drugo, to je novo i bilo bi super da je tako i za kampice, al mi to opet nekako nema logike, tako šire mogućnost legalizacije npr. nečeg ukradenog

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2014 20:43 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7231
Lokacija: Osijek
Ako je nešto ukradeno postoji evidencija toga što je ukradeno, pa tako i brojeva šasije i to ti provjeravaju u policiji pri prvoj registraciji kao i kod auta. :-??


Vrh
   
PostPostano: 20 tra 2014 20:48 
Offline
Zen kampist
Avatar

Pridružen/a: 10 srp 2009 16:10
Postovi: 1038
bajki je napisao/la:
Ako je nešto ukradeno postoji evidencija toga što je ukradeno, pa tako i brojeva šasije i to ti provjeravaju u policiji pri prvoj registraciji kao i kod auta. :-??


da, to znam (nekoliko smo stvari registrirali na izjavu),

kažem bilo bi super da je tako za sva vozila, jer bi se jako pojednostavile stvari i bilo bi više registriranih i tehnički ispravnih vozila (prikolica) na cesti i svi sretni i zadovoljni

u svako slučaju, javi šta kažu ovi u cvh....

_________________
www.tz-donjimiholjac.hr


Vrh
   
PostPostano: 21 tra 2014 00:09 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 13 stu 2013 15:52
Postovi: 81
bajki, ajde javi onda kad registriras svoju prikolicu.

Javila mi se jedna osoba s forum.hr-a da prodaje prikolicu.. Sutra ce mi poslati mail sa slikama pa ih stavim ovdje da vidite.


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 16 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 33 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan