Udruga kampista Hrvatske

forum.camping-croatia.com
Sada je: 20 lis 2018 07:23.

Vremenska zona: UTC+02:00

Započni novu temu  Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 47 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 15 vel 2017 08:52 
Moderator

Gac je napisao/la:
Što se tiče aktivnosti članstva, što mislite bili bilo zainteresiranih članova udruge ako bi se i njima ponudilo npr:

- ili možda bolje da se suzdržim nabrajanja

U udruzi se radi i po tom i po drugim pitanjima, ali nebi bilo loše da već kada imaš ideja, nevedeš pokoju, možda se i ugodno iznenadiš. :whistle:

Vrh

PostPostano: 15 vel 2017 10:31 
iskusni kampist

bajki je napisao/la:
Gac je napisao/la:
Što se tiče aktivnosti članstva, što mislite bili bilo zainteresiranih članova udruge ako bi se i njima ponudilo npr:

- ili možda bolje da se suzdržim nabrajanja

U udruzi se radi i po tom i po drugim pitanjima, ali nebi bilo loše da već kada imaš ideja, nevedeš pokoju, možda se i ugodno iznenadiš. :whistle:

Bajki očito nisi shvatio što smo Goga i ja pokušali reći, u gornjem postu sam govorio o priviligijama kaste ...

Da se razumijemo nisam s druge strane i protivnik Udruge, samo mi profesionalna orijentacija i zdrav razum govori da se ne slažem s podjelom na mi i ostali u udruzi. Mi ćemo imati priviliegije za koje se dogovorimo, a ostalima ćemo već nešto ponuditi pa makar to bili i Relly-i (koji su super i treba ih održavati, međutim nisu dostatni i ne bi se aktivnost nacionalne udruge trebala svoditi na organizaciju dva Relly-a). Pogotovo ako se na Relly-u već 18 godina pojavljuje 10 istih osoba kao organizatori, (barem sudionici tako kažu).

Možda se nešto i dogodi, možda se članstvo uspije animirati. Vidim na https://registri.uprava.hr/#!udruga-det ... aeICAeb_AQ se bliži i godišnja skupština, nadam se da će poziv dobiti i članstvo udruge, (osima ako Statutom, koji bi trebao biti javan, a nema ga) nije drugačije određeneo.

Vrh

PostPostano: 15 vel 2017 11:43 
Moderator

Skupština je održana! Javnost je obaviještena o održavanju skupštine.
A što se javnosti statuta tiče, problem nije u udruzi nego u uredu državne uprave koji ima previše posla i nije ažurirao stanje (čeka se već skoro dvije godine na ažuriranje). :handgestures-thumbdown:

Vrh

PostPostano: 15 vel 2017 12:21 
iskusni kampist

bajki je napisao/la:
Skupština je održana! Javnost je obaviještena o održavanju skupštine.
A što se javnosti statuta tiče, problem nije u udruzi nego u uredu državne uprave koji ima previše posla i nije ažurirao stanje (čeka se već skoro dvije godine na ažuriranje). :handgestures-thumbdown:

:icon_wink:

Vrh

PostPostano: 15 vel 2017 17:28 
Moderator

Postoje načini na koje se može obavijestiti članstvo da je skupština. Što se toga tiče, ako ćemo u neku krajnost to može biti i samo na papiru na oglasnoj ploči u prostoru Udruge.

Što se ovog upisa u registar udruga tiče bajki je odgovorio. Znamo, poslan je upit prema registru i odgovor je da je sve predano, da se čeka i da idu po redu i ako je bitno da se šalje požurnica.

Trenutno se radi na poslovima kako bi UKH kartica postala nešto vrednija iako to je problematično. Uz nju ide obavezno i CCI kartica tako da je popust preko članarine u UKH ostvariv u svim kampovima, pa tako i u Zatonu što je i vidljivo u njihovom cjeniku:

http://www.zaton.hr/ViewerJS/index.html ... ing_hr.pdf

E sada, u budućnosti će se probati naći načina da se slično na avtokampi.si karticu dobiju identični popusti na UKH karticu.

Vrh

PostPostano: 16 vel 2017 08:13 
Moderator

:bow-blue: :bow-blue: :handgestures-thumbup:

Vrh

PostPostano: 16 vel 2017 09:52 
kamperska gerijatrija

Sem postal "Slovenec"! :whistle:

Vrh

PostPostano: 16 vel 2017 11:06 
iskusni kampist

Statler je napisao/la:
Postoje načini na koje se može obavijestiti članstvo da je skupština. Što se toga tiče, ako ćemo u neku krajnost to može biti i samo na papiru na oglasnoj ploči u prostoru Udruge.

Što se ovog upisa u registar udruga tiče bajki je odgovorio. Znamo, poslan je upit prema registru i odgovor je da je sve predano, da se čeka i da idu po redu i ako je bitno da se šalje požurnica.

Trenutno se radi na poslovima kako bi UKH kartica postala nešto vrednija iako to je problematično. Uz nju ide obavezno i CCI kartica tako da je popust preko članarine u UKH ostvariv u svim kampovima, pa tako i u Zatonu što je i vidljivo u njihovom cjeniku:

E sada, u budućnosti će se probati naći načina da se slično na avtokampi.si karticu dobiju identični popusti na UKH karticu.

bajki je napisao/la:

Ma to je super, čudim se da i Bajki podržava ovakav način obavještavanja članstva. Međutim zgodniji način bi bilo da se obavijest o skupštini zalijepila s donje strane radnog stola u prostoru Udruge, tad je mala vjerojatnost i da bi ga spremačica vidjela. Što ćemo si komplicirati život i objavljivati poziv i Statut, Financijsko izvješće, Financijski plan, Poziv za javnu ili bagatelnu nabavu ... na web stranicama, još će se netko i javiti, doći na Skupštinu, zamislite da se još pojave i kakvi prijedlozi, što ako sve to izmakne kontroli, bolje je ovako ... (i taj Gac baš zahebava)

što se tiče CCI kartice to je međunarodna kamping kartica i za popuste i privilegije koje sugerira nisu odgovorne udruge poput UKH, (da utoliko što se pojedina udruga predstavlja kao nacionalana i traži ukljućenje u http://ficc.org/index.php), a FIC ostvaruje u gotovo svim europskim i inim kampovima odgovarajuće kontakte, privilegije ... svojim članovima.

Po meni namjena i cilj nacionalnih Udruga je okupiti i osnažiti djelovanje zainteresiranih skupina kroz različite aktivnosti. Jedna od tih aktivnosti, ne nužno i najvažnija, je animirati pučanstvo i stvoriti kritičnu masu u funkciji ostvarenja ZAJEDNIČKIH ciljeva kroz različite aktivnosti, popuste, benificije, pogodnosti....

Što se tiče Zatona njega sam naveo kao primjer (ima ih još) kartice koje ostvaruju značajnije popuste su:
http://www.zaton.hr/hr/specialoffer/12/ ... -card-2017, a ovo što Statler navodi to je redovni popust koji ostvaruje CCI kartica ne zbog UKH nego zbog stranaca koji ju redovitio imaju. Da je tako uvrstili bi tu našu "nacionalnu" karticu zajedno sa upravo tim stranim karticama o čemu smo razgovarali nekoliko postova ranije.

S obzirom da je ovaj razgovor otišao dosta daleko, s obzirom da najveći kritičari Udruge i kaste (oni koji su bili na susretima u Slapiću sigurno će se sjetiti) postaju ljutiti branitelji kaste, možda zato što se kasta širi ili su sugerirani kao predstavnici "forumaša" da misle umjesto ovih "novih" ili filtriraju ono što bi ovi mladi nadobudni (naravno ne po godinama nego u stažu) možda i predložili, povlačim se od daljnjeg komentiranja, isto tako, da neću se ljutiti ako meoderatori obrišu cijeli topic ili barem dio topica u kojem iznosim svoja razmišljanja i stajališta. Predlažem da se otvori novi topic s naslovom "UKH službeno" u koje bi se postavile informacije, pozivi i zapisnici s održanih sastanaka, Statut, plan i program rada udruge, izvješća s ostvarenih putovanja popračeno s osobama koje su sudjelovale na putovanjima, financijsko izvješće za prethodnu i narednu godinu, popis dosadašnjih članova upravnog odbora, zapisnici o provedenim natječajima pružanja različitih usluga prilikom održavanja Relly-a i...
Siguran sam da se i to može dobiti, kako moj prijatelj kaže u prostorima Udruge, nadam se ne zalijepljeno ispod radnog stola, tad bi govrili o (ne)transparentnosti,( ne)slektivnosti, (ne)pogodovanju i inim stvarima.

Vrh

PostPostano: 16 vel 2017 11:41 
Moderator

Ja ne podržavam taj način obavještavanja članstva, ali je zakonom dozvoljen. Po meni, to bi se u budućnosti trebalo promijeniti.

Gac je napisao/la:
Jedna od tih aktivnosti, ne nužno i najvažnija, je animirati pučanstvo i stvoriti kritičnu masu u funkciji ostvarenja ZAJEDNIČKIH ciljeva kroz različite aktivnosti, popuste, benificije, pogodnosti....

Gac, opet ti kažem, daj neku konkretnu ideju za tu animaciju članstva i slične akcije? :think: :think:

Ovako mi zvučiš kao klasični HR političar. :-??

Vrh

PostPostano: 16 vel 2017 14:04 
Zen kampist

Gac je napisao/la:
Statler je napisao/la:

bajki je napisao/la:

Ma to je super, čudim se da i Bajki podržava ovakav način obavještavanja članstva. Međutim zgodniji način bi bilo da se obavijest o skupštini zalijepila s donje strane radnog stola u prostoru Udruge, tad je mala vjerojatnost i da bi ga spremačica vidjela. Što ćemo si komplicirati život i objavljivati poziv i Statut, Financijsko izvješće, Financijski plan, Poziv za javnu ili bagatelnu nabavu ... na web stranicama, još će se netko i javiti, doći na Skupštinu, zamislite da se još pojave i kakvi prijedlozi, što ako sve to izmakne kontroli, bolje je ovako ... (i taj Gac baš zahebava)

što se tiče CCI kartice to je međunarodna kamping kartica i za popuste i privilegije koje sugerira nisu odgovorne udruge poput UKH, (da utoliko što se pojedina udruga predstavlja kao nacionalana i traži ukljućenje u http://ficc.org/index.php), a FIC ostvaruje u gotovo svim europskim i inim kampovima odgovarajuće kontakte, privilegije ... svojim članovima.

Po meni namjena i cilj nacionalnih Udruga je okupiti i osnažiti djelovanje zainteresiranih skupina kroz različite aktivnosti. Jedna od tih aktivnosti, ne nužno i najvažnija, je animirati pučanstvo i stvoriti kritičnu masu u funkciji ostvarenja ZAJEDNIČKIH ciljeva kroz različite aktivnosti, popuste, benificije, pogodnosti....

Što se tiče Zatona njega sam naveo kao primjer (ima ih još) kartice koje ostvaruju značajnije popuste su:
http://www.zaton.hr/hr/specialoffer/12/ ... -card-2017, a ovo što Statler navodi to je redovni popust koji ostvaruje CCI kartica ne zbog UKH nego zbog stranaca koji ju redovitio imaju. Da je tako uvrstili bi tu našu "nacionalnu" karticu zajedno sa upravo tim stranim karticama o čemu smo razgovarali nekoliko postova ranije.

S obzirom da je ovaj razgovor otišao dosta daleko, s obzirom da najveći kritičari Udruge i kaste (oni koji su bili na susretima u Slapiću sigurno će se sjetiti) postaju ljutiti branitelji kaste, možda zato što se kasta širi ili su sugerirani kao predstavnici "forumaša" da misle umjesto ovih "novih" ili filtriraju ono što bi ovi mladi nadobudni (naravno ne po godinama nego u stažu) možda i predložili, povlačim se od daljnjeg komentiranja, isto tako, da neću se ljutiti ako meoderatori obrišu cijeli topic ili barem dio topica u kojem iznosim svoja razmišljanja i stajališta. Predlažem da se otvori novi topic s naslovom "UKH službeno" u koje bi se postavile informacije, pozivi i zapisnici s održanih sastanaka, Statut, plan i program rada udruge, izvješća s ostvarenih putovanja popračeno s osobama koje su sudjelovale na putovanjima, financijsko izvješće za prethodnu i narednu godinu, popis dosadašnjih članova upravnog odbora, zapisnici o provedenim natječajima pružanja različitih usluga prilikom održavanja Relly-a i...
Siguran sam da se i to može dobiti, kako moj prijatelj kaže u prostorima Udruge, nadam se ne zalijepljeno ispod radnog stola, tad bi govrili o (ne)transparentnosti,( ne)slektivnosti, (ne)pogodovanju i inim stvarima.

Pozdrav svima.... nisam se javio xxxx dana ali isprovocirao me je Gac sa njegovim razmišljanjem.

Gac u pravu si i to što si napisao i ja ti potpisujem.

Na žalost pokušao sam pomoći UKH pošto sam i onda i sad bio kritičar nisam htio da mi netko spusti da samo kritiziram udrugu ali našao sam na nerazumijevanje, otpor i sl. pa sam odlučio da se više ne angažiram oko UKH. Ima tamo dragih ljudi.

Žao mi je pokušao sam ali to je tamo tak kak je i ne vidim da će se to uskoro riješiti. Neki će se sad naljutiti ali žao mi je probao sam i to je to.

Sadašnjem rukovodstvu želim svu sreću u radu i želim da se puno kampista učlane u UKH pa da udruga osnaži,a možda se onda što promijeni.

pozz svima

Vrh

PostPostano: 16 vel 2017 14:37 
Zen kampist

bajki je napisao/la:

Gac, opet ti kažem, daj neku konkretnu ideju za tu animaciju članstva i slične akcije? :think: :think:

Ovako mi zvučiš kao klasični HR političar. :-??

Npr. na koji način je avtokampi.si omogućio popuste za svoju karticu? Što je zauzvrat ponudio tim kampovima? Sigurno ne neka financijska sredstva

Vrh

PostPostano: 16 vel 2017 15:36 
Moderator

Po pitanju dogovora sa kampovima se ponovo radi ili će se vrlo skoro početi, samo treba vremena da se to sve obnovi i ažurira.

Pitanje je kako se mi možemo mjeriti sa nekim drugim kada kod nas teško možeš nabrojiti 100-200 kampera, kampica, šatora, za razliku od Slovenije, da neidem dalje.
Mi smo kampovima nezanimljivi sve dok su kampovi puni, a nažalost (ili sreću ako se gleda iz drugog kuta) puni su.

Vrh

PostPostano: 16 vel 2017 22:50 
Zen kampist

bajki je napisao/la:
Po pitanju dogovora sa kampovima se ponovo radi ili će se vrlo skoro početi, samo treba vremena da se to sve obnovi i ažurira.

Pitanje je kako se mi možemo mjeriti sa nekim drugim kada kod nas teško možeš nabrojiti 100-200 kampera, kampica, šatora, za razliku od Slovenije, da neidem dalje.
Mi smo kampovima nezanimljivi sve dok su kampovi puni, a nažalost (ili sreću ako se gleda iz drugog kuta) puni su.

Znam ja Bajki da je nas malo, ali npr. da se ponudi prostor za reklamu na stranicama, pa da se te stranice malo urede, da ažuriraju (npr. galerija je zadnji puta ažurirana kada? A putovanja je bilo...), pa se onda UKH reklamira na ovim svim relijima na koje putuju, istodobno se reklamira i UKH internet stranica sa tim oglasima, pa onda to više nije samo nas 100-tinjak koji pratimo stranicu.

I dalje se ja vežem na avtokampi.si ako oni mogu imati onakvu prekrasnu bazu NAŠIH kampova, nikako mi nije jasno zašto to ne možemo i mi, pa ju prevedemo na nekoliko jezika i evo opet posjećenosti stranice.

Meni konkretno smeta, to što netko ne obavlja posao, bio on za to plaćen ili ne, ako si posao prihvatio, onda ga i odradi kako treba. Godinama se ne vide neki rezultati rada u udruzi, osim već navedenih putovanja odabrane ekipe. Dok je izlazio onaj časopis, to je bar bio neki znak da je i njima stalo da nas, sitne ribe, koliko mi se čini da njeg nema već 4-5 godina, ako ne i više.

Nadam se da dolazi neka nova ekipa u udrugu ili barem, da oni koji su sad/oduvijek na čelu udruge čitaju ovu raspravu i da mogu vidjeti nezadovoljstvo članova koje oni zastupaju i da će doći do nekih pozitivnih pomaka.

Samo znam da nikad, al nikad od sramote, neću koristiti avtokampi.si karticu za ostvarivanje popusta u našim kampovima, jer je to po meni prevelika sramota, da jedan inozemni pojedinac može napraviti više od krovne udruge u matičnoj zemlji.

Idem sada popuniti pristupnicu za 2017. godinu i nadati se promijenama. :handgestures-thumbup:

EDIT:
Sad sam popunila prijavnicu i prijavnica traži JMBG, ljudi moji koji crni JMBG :crying-yellow:

Vrh

PostPostano: 17 vel 2017 00:25 
kamperska gerijatrija

goga je napisao/la:
Samo znam da nikad, al nikad od sramote, neću koristiti avtokampi.si karticu za ostvarivanje popusta u našim kampovima, jer je to po meni prevelika sramota, da jedan inozemni pojedinac može napraviti više od krovne udruge u matičnoj zemlji.

Pitanje je: "Čija je to sramota?" :think:

Vrh

PostPostano: 17 vel 2017 08:12 
Moderator

goga je napisao/la:
Idem sada popuniti pristupnicu za 2017. godinu i nadati se promijenama. :handgestures-thumbup:

EDIT:
Sad sam popunila prijavnicu i prijavnica traži JMBG, ljudi moji koji crni JMBG :crying-yellow:

:handgestures-thumbup:

Samo ti pošalji JMBG, iz njega se dobije OIB i datum rođenja.

Vrh

PostPostano: 17 vel 2017 08:46 
Zen kampist

bajki je napisao/la:
goga je napisao/la:

EDIT:

Samo ti pošalji JMBG, iz njega se dobije OIB i datum rođenja.

ma znam, jesam, al koliko dugo se već OIB koristi kao identifikacijski broj, to je samo još jedan primjer koliko i kako se radi u udruzi

Vrh

PostPostano: 17 vel 2017 09:04 
Moderator

Forma je takva, zasad. Raditi će kompletno nova stranica, pa će i to biti promijenjeno.

Vrh

PostPostano: 17 vel 2017 11:20 
Zen kampist

bajki je napisao/la:
Forma je takva, zasad. Raditi će kompletno nova stranica, pa će i to biti promijenjeno.

Vrh

PostPostano: 20 vel 2017 15:44 
Moderator

Avtokampi.si trenutno naplaćuje skoro pa sve svoje stvari, ali firma je to koja radi u Sloveniji gdje ima aktivnih 100x više kampista nego u HR. Evo jučer se vozim po Sloveniji i u 20-tak dvorišta usput parkirani kamperi, u drugih 20-tak kampice pod nadstrešnicama i slično. Praktički svaka deseta kuća ima nešto vidljivo na svom dvorištu. Gdje to u HR možeš vidjeti na 100 km ceste?

Koliko puta se došlo u neki kamp u HR i njihovi djelatnici se čude - vidi HR posada??? Meni se to eto lani dogodilo u Glavotoku - skoro pa ko puran kad vidi glistu. Kampica sa HR tablicama. Ili jedna HR parcela na 100 parcela slovenaca - ne govorimo to o paušalistima!!! I onda koja to HR udruga ili bilo tko može ostvariti slično kao neka slična iz SLO!

Što se weba tiče i to košta? Možda na forumu ima netko da to želi FREE raditi na bazi dobre volje?

Pitanje OIBa je postavljeno davno, ali ništa nije promijenjeno. Jer tajnik veli da upiše JMBG u pretraživač i uz ime i prezime dobije OIB za podatke.

Vrh

PostPostano: 20 vel 2017 19:14 
Zen kampist

Statler je napisao/la:

Što se weba tiče i to košta? Možda na forumu ima netko da to želi FREE raditi na bazi dobre volje?

Pa u tome i je problem, sve košta, samo je stvar u tome kako se troše novci udruge...

Statler je napisao/la:

Pitanje OIBa je postavljeno davno, ali ništa nije promijenjeno. Jer tajnik veli da upiše JMBG u pretraživač i uz ime i prezime dobije OIB za podatke.

Toliko o tome kako se vodi briga o nekim sitnicama, koje pak ništa ne koštaju

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 47 postova ]  Stranica Prethodna 1 2 3 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir: