Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 29 ožu 2024 00:29.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 08 svi 2012 16:36 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Kamp Glavotok
Glavotok 4,
51500 Krk
+385 (0) 51 867 880
http://www.kamp-glavotok.hr/
GPS: N 45°5'38" E 14°26'25"

Kamp Glavotok se smjestio na zapadnoj strani otoka Krka. Udaljen je 15km od grada Krka, oko 25 km od Krckog mosta i 6km od Valbiske (trajektno pristaniste trajekta Valbiska - Merag, koji povezuje otoke Krk i Cres).
Do kampa je najkase doci tako da se poslije Malinske skrene desno cestom koja vodi prema Valbiski, te se opet skrece desno nakon par kilometara prema mjestu Linardici. Dalje zavojita i na mjestima uska cesta vodi prema kampu. Opreznije treba voziti sa sirokim vozilima (kamp-kucice, prikolica za camac), jer se povremeno dva vozila ne mogu mimoici na svim dijelovima ceste.

Vecina kampa se nalazi u hrastovoj sumi, te ima plazu dugacku oko 500m s tri zaljeva.

Od sadrzaja u kampu postoje igralista za kosarku, odbojku na pijesku, stolni tenis, ronilacki centar, te djecje igraliste. Ima i wireless internet koji pokriva dobar dio kampa.
Postoji mala trgovina (koja je, naravno, skupa) i restoran s relativno pristojnim cijenama i hranom. Svidjelo nam se da nude 5-6 razlicitih vrsta dorucaka

Sanitarni cvorovi (2) su relativno pristojni, jedan je novi (drugi stari), ali mislim da bi ih trebalo biti vise s obzirom na broj gostiju u sezoni (max kapacitet oko 750 ljudi).
Meni je smetalo da tusevi rade samo do 22 (ili 23 vikendom, cini mi se).
Kamp nema prikljucak za vodovod, wc skoljke se ispiru mutnom vodom. Tus radi na zetone koji kostaju 2kn komad, i dosta je jedan zeton za normalno tusiranje.

Cijena kampa je prilično visoka (do paprena). Npr u sezoni cete za parcelu (sator i auto) s dvoje odraslih (djeca do 12 godina gratis) platiti 196 do 228 kn dnevno (ovisi o zoni), plus taksa. Struja dnevno extra jos 30kn!

Osoblje kampa je vrlo ljubazno i pristupacno, kao i u restoranu i trgovini.

U kampu vlada dosta opuštena atmosfera, relativno je miran i po danu i po noci, ima hrpa djece i kucnih ljubimaca. cini mi se da su ove godine ukljucili besplatni wireless internet.

I na kraju, kamp je pristojan i druzeljubiv, prepun hlada, s dobrom ponudom sadrzaja. Cijena je dosta visoka. Za preporuciti.


Vrh
   
PostPostano: 08 svi 2012 16:38 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Link na stranice kampa:

http://www.kamp-glavotok.hr/


Vrh
   
PostPostano: 04 lip 2012 12:53 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 04 lip 2012 10:02
Postovi: 88
Predivan kamp u prirodi s pogledom na Cres,.
Preporučuje se ljubiteljima prirode, koji se vole za vrijem go odmaknuti od civilizacije i svakodnevnice.
Plaža je s par uvalica i mnogo malih uvalica sa strane, ima hlada dovoljno na plažama.
Kamp je skoro cijeli u hladu i parceliziran. Treba unaprijed rezervirati parcele, a bolje parcele uz more su i godinu ranije rezervirane. Sanitarije vrlo dobre.
Ima mnogo sadržaja u kampu za velike i male,..
Ali najviše me fascinirao mir i tišina (odlično za spavanje).
Cijene su možda ipak malo prepaprene.


Vrh
   
PostPostano: 04 lip 2012 13:04 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
rmh je napisao/la:
Predivan kamp u prirodi s pogledom na Cres,.
Preporučuje se ljubiteljima prirode, koji se vole za vrijem go odmaknuti od civilizacije i svakodnevnice.....


Vi ste bili s kućicom ili šatorom? Kako je za dovući kampicu skroz do kampa. Mi smo ga željeli vidjeti prošle godine nešto pred prvi maj je bilo, ali su radili ili vodovod ili slično pa je cesta bila razrovana skroz po sredini i nije se moglo do kampa...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 04 lip 2012 13:15 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 04 lip 2012 10:02
Postovi: 88
Statler je napisao/la:
rmh je napisao/la:
Predivan kamp u prirodi s pogledom na Cres,.
Preporučuje se ljubiteljima prirode, koji se vole za vrijem go odmaknuti od civilizacije i svakodnevnice.....


Vi ste bili s kućicom ili šatorom? Kako je za dovući kampicu skroz do kampa. Mi smo ga željeli vidjeti prošle godine nešto pred prvi maj je bilo, ali su radili ili vodovod ili slično pa je cesta bila razrovana skroz po sredini i nije se moglo do kampa...


Mi smo bili s kampicom, zadnjih cca 5 km je cesta vrlo uska, teško se mogu mimoići dva auta kamoli kampice. To je malo problem, ali ništa strašno. Pošto je kamp van civilizacije očito nije bilo potrebe raditi širu cestu. A koga i briga za prikolice i 4 mjeseca turista,..
U biti, po gasu zadnjih 5km i moliš boga da nitko ne dolazi u kontra smjeru:)


Vrh
   
PostPostano: 04 lip 2012 13:19 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
rmh je napisao/la:
Statler je napisao/la:
rmh je napisao/la:
Predivan kamp u prirodi s pogledom na Cres,.
Preporučuje se ljubiteljima prirode, koji se vole za vrijem go odmaknuti od civilizacije i svakodnevnice.....


Vi ste bili s kućicom ili šatorom? Kako je za dovući kampicu skroz do kampa. Mi smo ga željeli vidjeti prošle godine nešto pred prvi maj je bilo, ali su radili ili vodovod ili slično pa je cesta bila razrovana skroz po sredini i nije se moglo do kampa...


Mi smo bili s kampicom, zadnjih cca 5 km je cesta vrlo uska, teško se mogu mimoići dva auta kamoli kampice. To je malo problem, ali ništa strašno. Pošto je kamp van civilizacije očito nije bilo potrebe raditi širu cestu. A koga i briga za prikolice i 4 mjeseca turista,..
U biti, po gasu zadnjih 5km i moliš boga da nitko ne dolazi u kontra smjeru:)


Hvala na odgovoru! Mislim da će to mnogim prikoličarima dati neko saznanje. A upravo to mi se i učinilo.

ps. Samo ja nisam te sreće da mi nitko ne bi došao, a kud s 12 m kompozicijom onda - nemam pojma! :-W

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 04 lip 2012 13:27 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 04 lip 2012 10:02
Postovi: 88
I zaboravio sam napomenuti da je trgovina dosta skromna u kampu a i skupa, po običaju.
Tako da je potrebno sa sobom uzeti pun gepek(hrane i..) ili otići u shoping do Krka koji je cca 20km udaljen.
Kamp prije svega preporučujem ljubiteljima prirode, i onima koji se ne vole za vrijeme go šetati po gradovima te prazniti kartice po dućanima,..nego uživati u prirodi, ne paliti auto za vrijeme go, te se šetati po uvalicama,.. i s klincem se natjecati ko će prvi baciti kamenčić na Cres..:)


Vrh
   
PostPostano: 19 srp 2016 07:15 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Kamp Glavotok nam je moram priznati bio iznenađenje ove godine. Odluka za njega pala je jer nam je bio usput prema Lošinju, a bio je i jedan od rijetkih kampova u kojima do sada nismo bili. Drugi detalj je bio što smo ga obilazili u predsezoni, pa preko avtokampi.si kartice nudi do 30. 6. jedinstvenu cijenu od 17 eura (+ takse) po danu za parcelu i dvije osobe. Tako da nas je 4 noćenja koštalo 560 kn sa svime uključenime što smatramo i više nego pristojnom cijenom.

slika

slika

Kamp je smješten na lijepom mjestu, vidi se da se jako puno svake godine ulaže u njega. Sanitarije su odlične (čiste i uredne) sa non-stop čistačicama u njima. Tople vode u bilo koje doba dana, čak je i prevruća. Mišljenja sam da bi se mogla pustiti vruća voda i direktno u nju staviti žličica nescafea za složiti kavu i da bi to bilo OK. Parcele su velike (rekao bih i veće od 100 m2), većina friško nasipana kamenčićima, drveća su obrezana, hladovine i previše. Parcele u kaskadama tako da su kolikotoliko poravnate da nema puno podizanja i niveliranja na kampicama. One u prvim redovima u posebnoj zoni su prekrasne i iskreno ne znam na koju se ne bih smjestio.

slika

slika

slika

Trgovina u kampu je skupa kao što je već netko rekao - čak preskupa. Primjerice litra trajnog mlijeka 11 kn ?!?!, boca 2 lit Coca Cole 20 kn ?!?!, kruh 300g - 6 kn ?!?! tako da skoro ništa nismo ni kupovali jer smo imali zalihe od kuće, a potom smo dopunu napravili u gradu Krku (cca 20 km). Malinska je isto toliko udaljena.

Plaža je prekrasno uređena, hrpa lijepih ulazaka u vodu, raznovrsna - želiš li u vodu preko mola, preko kamenja, preko kamenčića sve je moguće. Za djecu ima dva igrališta u kampu, mali zoo sa domaćim životinjama.

slika

slika

slika

slika

Mobilne kućice su spremljene sa zadnje strane kampa i ne smetaju, a dapače ispred njih su kamp mjesta u prvom redu. Svaka čast.

Upoznali smo i vodstvo kampa - šeficu Milenu. Sasvim slučajno - prolazila je uz parcelu i pozdravila iz navike očito sa MORGEN na što joj je Statlerica odgovorila sa DOBRO JUTRO! Ostala je začuđena jer očito u kampu je jako malo hrvatskih gostiju (vidljivo bilo i sada) a pogotovo prikoličara. Ispričala se prvi put i rekla da ima nekog posla, ali će se vratiti. Na kraju se i vratila malo kasnije - sjela kod nas, podružili smo se i porazgovarali skoro pa sat vremena. Tema - hrvatski gosti u kampu.

Isprobali smo i restoran u kampu - jako dobra kuhinja i sasvim OK posluga. Palačinke sa sladoledom i preljevom od šumskog voća su odlične i to moram priznati za cijenu od 25 kn je vrlo prihvatljivo! Ovim putem moram reći HVALA mom prijatelju Klemenu koji nas je počastio ovom večerom. A i zalazak sunca je nešto prekrasno za vidjeti iz kampa.

slika

slika

Kao što je netko već rekao cesta je nešto proširena. Odvojak od glavne ceste pa do prvog sela je proširen i dvotračni je sada i sasvim OK. A onda između dva sela (cca 3-4 km) je još koliko toliko dobar - da se normalno mimoići dvije kampice. Ali ulazak u to drugo mjesto je knap - provlači se između dva zida s kampicom na cca 15-tak cm sa svake strane i mora se pripaziti pod kojim se kutom uđe zbog prevjesa na kraju prikolice - pogotovo većih. Mjesto se zove Brzac (pa proguglajte na maps googlu). Odatle do kampa ima cca 3 km ceste širine 2,5 m sa nekoliko poštenih zavoja i spustom od cca 10%. Uglavnom nazad sam išao u 1.-oj brzini što zbog uspona, što zbog straha od drugog širokog vozila s druge strane pa da moram stati.

Zaključak: mi ćemo se zasigurno vratiti u ovaj kamp i svakako preporuka u predsezonskom i posezonskom terminu - naravno uz avtokampi.si karticu! :handgestures-thumbup: :whistle:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 12 ruj 2016 13:28 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
U subotu smo se došli kupati u ovaj jako lijepi kamp. I dalje mu je popunjenost prilično dobra.
Uz već rečeno, moram pohvaliti način na koji otok Krk gospodari svojim otpadom (jedini u Hr) i uvijek mi je lijepo ugledati ovakvu obavijest :)
slika


Moje pohvale još idu i na shvaćanje da nije plaža sve što se može ponuditi gostima, te se odmah na ulazu postavila velika karta sa šetnicama i svim znamenitostima.
slika

Nas je oduševio posjet crkvici Sv.Krševana (do tamo se može doći i autom). U blizini se nalazi i najveći krčki hrast, sa impresivnim opsegom debla od 4m.

Da gosti vole aktivan život, dokazuje i veliki broj kajaka spremih za rentanje, kao i jako puno kajakaša koje smo sreli uz obalu.
slika


Sent ...

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 22 lip 2021 22:15 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Konacno smo se i mi dokopali Glavotoka, pa da napisem par nasih

Cesta je i dalje, tih zadnjih par km, uska i treba paziti. Nije problem nikakav osim ako bas vucete neku ogromnu kamp kucicu. Parcela ima svakakvih, al ono sto je nas odusevilo je da nakon hrpe umjetnih kampova sa hrpetinom zvjezdica, konacno jedan prirodni kamp sa onako starinskim stihom... kako bi kamp i trebao izgledati. Parcela ima raznih - od onih na koje se tesko uglazbiti do onih koje su ogromne. Mi smo uboli jednu koja je imala impozantnih 180m2 i CIJELI dan je u POTPUNOM hladu. Plus ima dovoljno dobro pozicioniranog drveca (taman da mozes parkirati kako spada, a da ispred imas stabla za zakacit lezaljku, zavezat spagu za psa i sl. Sto, moram priznati, dugo nismo nigdje dozivjeli. Ovako po fokama mislim da smo bili tocno ispod ove gdje su bili Statler i gospodja :dance:

Imaju krasnih parcela prvi red do mora, koje gledaju u zalazak sunca, ali imaju i nekih cudnih, neuredjenih i neki cudan dio iza djela sa pausalcima koji mi djeluje kao da su beskucnici nastanjeni... nisam uspjela prokuziti u cemu je fora.

Za satorase mana bi mogla biti sto je apsolutno cijeli kamp u kamenju - ove parcele koje su blize moru je jos i fin sljunak, ali one koje su zona B su bas veliki komadi kamenja i bome ne znam koliko bi ugodno bilo postaviti sator na tome.

Sanitarci su i dalje nostalgija-ex-Yu, ali su uredni i cisti i sve funkcionira. Osim sto se svjetlo gasi u nekih 22 (zivjeli mi balkanci koji fino s naglavnom lampom peremo sudje u 23h =)) ). Voda je normalna, barem koliko sam skuzila.

Od novih investicija - u kampu je grijani, infinity bazen, koji se apsolutni zen. Zbilja se spaja pogledom s morem i gleda u zalazak sunca, dovoljno je velik, ima i djecji dio, a pored su gratis lezaljke. Konoba uz bazen je jako jako lijepa, pogotovo nocu kad bazen onako zagasito plavo svijetli i ima jako fina jela na cjeniku (nismo isprobali, mozda drugi put).

Plaze su ok - ima i sitni sljunak za one koji vole picigin ili plitko, mol za skakanje, a malo pored kampa ima i nekoliko plaza na koje smiju psi. A te plaze su nam bile fenomenalne jer nije bilo nikoga i bili smo uglavnom sami. Cisto, kristalno, more... bas onako kakvog ga se sjecam iz djetinjstva.

Check-out je do 13h, sto je (kad se usporedi s ostalim kampovima) velikodusno. Nama koji zivimo blizu ipak i dalje prekratko. Zao mi je da nemaju opciju doplate pola dana pa da se moze ostati do navecer.

Ako bi trazila manu, to je definitivno ducan - mali, ali nije toliko problem kvadratura, koliko to da u ducanu nema apsolutno niceg pametnog. Prvi blizi je 3km, ali ta tri kilometra su strmo uzbrdo po uskoj cesti i bez auta je tesko do tamo. Druga mana (onima kojima treba i koji rade iz home-officea) je dosta slab signal za mobitel i dosta slab Wi-Fi. Za neku povremenu upotrebu ok, ali za ozbiljan rad - ne.

Uglavnom, nakon svih onih sterilnih parkiraliste-kampova po Krku, ovaj nam je definitivno jedna od opcija za pokoji vikend.


Vrh
   
PostPostano: 23 lip 2021 13:22 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:clap: :clap: :clap: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 11 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan