Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 15:35.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 
Autor/ica Poruka
PostPostano: 05 srp 2012 12:29 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Kamp Lopari
51554 Nerezine, Lopari p.p. 26
tel. 051 237 127

web: http://www.losinia.hr/hr/camp/lopari/about/

GPS: 44,681258°N 14,396225°E

slika

Kamp je smješten između povijesnog gradića Osora i ribarskog mjesta Nerezina, na samom moru u podnožju brda Osoršćica. Prostran i dobro opremljen pruža idealno mjesto za odmor do 500 osoba u njihovim šatorima, kamp-prikolicama i kamperima.

Smještaj u kampu Lopari moguć je na kamp mjestima i parcelama raspoređenima u tri zone u neposrednoj blizini mora.

Prirodno je pošumljen mediteranskim raslinjem, a mnoštvo kamenih suhozida čine ga jedinstvenim i autentičnim na čitavom Jadranu.
Pojedina kamp mjesta nalaze se skrivena pod gustim stablima crnike od kojih vode puteljci direktno na šljunčanu plažu dugu čak 800 metara od koje je jedan dio ostavljen u svom prirodnom obliku, a drugi je uređen i idealan za djecu i njihovu bezbrižnu igru.


Vrh
   
PostPostano: 21 srp 2015 23:25 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2012 10:08
Postovi: 195
Lokacija: Zagreb
U ovom kampu smo proveli cijeli proši tjedan. Kamp je udaljen oko 1,5 km od Osora u pravcu Nerezina. Ulaz je direktno sa magistrale i po noći se malo čuje promet, ali ništa strašno. Na webu im je (zasad) stara mapa kampa, a novu sam uploadao ovdje (valjda se neće ljutiti):

slika

Gosti kampa su najvećim dijelom Slovenci, obitelji s djecom. Po noći je poprilično mirno. Osoblje kampa je vrlo susretljivo i ugodno, a i često patroliraju kampom u električnim autićima, pa ih se može zaustaviti i pitati što treba. U kampu postoji animacija za djecu, neka joga za odrasle, a na recepciji se može naručiti i masaža. Postoji i najam čamaca i daske za jedrenje, kao i škola jedrenja. Internet je besplatan, a lovi samo oko recepcije. Na recepciji se može kupiti i ribolovna dozvola.

Mi smo se smjestili na neparceliranom dijelu, to bi na mapi bilo desno od strujnog ormarića broj 5. Hlad u kampu čine mahom niža stabla maslina i hrasta crnike (ili nečeg sličnog) te borova. Parcele između mobilnih kućica i obale su u jako slabom hladu i nisu baš popunjene. Drveće je nisko i krošnje su male. Po onome što vidim na Google Earth, čini mi se da su raskrčili vegetaciju kad su parcelirali taj dio. Neke parcele su dosta čudne, jer su dosta male, a imaju drveće točno na sredini ili su sa dvije strane okrenužene cestom. Općenito, dijelovi uz more su slabi s hladom, a kako kamp gleda na istok, prži se od ranog jutra. Cijeli kamp ima blagi pad prema obali, a samo parcele su baš ravne. Strujnih ormarića nema previše i meni je trebalo kakvih 40m kabela, tako da sam unajmio njihov (1 € po danu). Ulovio sam zadnju slobodnu utičnicu. Puno bliže mi je bila struja sa parceliranog dijela, ali ne daju da se kabel vuče preko ceste.

Na raspolaganju je samo jedan sanitarni čvor i to je najveći minus kampa. Kako je kamp bio otprilike polovično popunjen, nije bilo gužve, ali bojim se kako je kad je pun. Oni koji su smješteni na samoj obali, posebno u zoni 2, imaju jako daleko do WC-a pa mnogi dolazi biciklima, skuterima, pa i autima što se odražava na mir u kampu. Sanitarije su super čiste i uredne, gotovo uvijek je neka od čistačica u blizini. Papira i sapuna nikad nije falilo, jedino povremeno pada pritisak tople vode, pa na par sekundi ide hladna voda. Imaju i niže sanitarije, prilagođene djeci. U ženskom dijelu imaju i malu kao kupaonu. Slavine su obične (nisu štedljive koje se same zatvaraju), a tuš je zidni, ali ima najljepši mlaz koji sam vidio u nekom kampu. Tuš kabina iznutra ima policu za stvari zaštićenu od špricanja vode. Perilica rublja radi na žetone koji se kupuju na recepciji (41 kn), a uz žeton se dobije i kapsula sa praškom. U sklopu sanitarnog čvora je i ledomat (2.5 kg leda 7 kn), ledenica (besplatna) i frigobox koji se naplaćuje.

Restoran je sasvim pristojan, sa uobičajenim menuom, ništa pretenciozno, hrana korektna, cijene također. Trgovina radi dvokratno. Cijene su pristojne, većinom malo skuplje, a nešto čak i jeftinije nego na kontinentu. Za veću opskrbu treba potegnuti u Nerezine (udaljene 3-4 km). Tamo je trgovina dobro opremljena i cijene su OK, a radi do 22h. Kroz kamp često prođe i tip koji prodaje krafne, štrudle i bureke. Krafne su 8 kn i fine su.

Plaža je najbolja na dijelu ispod superior zone. Tamo je friško nasipan šljunak i na plaži i u more dubine negdje do koljena. Nakon toga u moru je krupno kamenje u kombinaciji s muljevitim dnom i većim stijenama. Nezgodno je što je nakon šljunčane podloge kao veliki "prag" gdje je nagurano veće kamenje koji je i dosta oštro. Plaža skroz desno na mapi je slična, ali tamo vezani čamci. Bolja plaža je odmah pored kampa (na mapi strelica pokazuje Beach bar). To nije plaža od kampa, već se tamo kupaju i gosti iz okolnih apartmana. Tamo je sitniji šljunak i nježniji je ulaz u more. Plaža na mapi ispred kućice za rentanje čamaca je nedirnuta, dakle pijesak/mulj i stijene i nije pogodna za kupanje. Plažu za pse nisam obišao.

(slike nisu moje)
Parcele uz more:
slika

Bolja plaža, izvan kampa:
slika

Dio ispod mobilnih kućica koji je sad parceliran:
slika


Vrh
   
PostPostano: 22 srp 2015 07:53 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:clap: :clap: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 22 srp 2015 10:33 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Mi smo prosle godine prosli biciklama kroz Lopari i nije me se bas dojmio, mozda eventualno za vansezone kad sunce bas ne przi sto na sat. Ni po ovom opisu mi se bas ne dopada, puno bolje mi djeluje Rapoca (isto njihov kamp, mozda kilometar-dva udaljen od Loparija prema Nerezinama). U Rapoci je hlad, plaze su ok, parcele su normalne, sanitarci veliki i blizu. Jedino sto Rapoca nema toliko veliki neparcelirani dio i tesko je na blef dobiti parcelu.


Vrh
   
PostPostano: 22 srp 2015 14:14 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 13 ruj 2012 10:08
Postovi: 195
Lokacija: Zagreb
Lei je napisao/la:
Mi smo prosle godine prosli biciklama kroz Lopari i nije me se bas dojmio, mozda eventualno za vansezone kad sunce bas ne przi sto na sat. Ni po ovom opisu mi se bas ne dopada, puno bolje mi djeluje Rapoca (isto njihov kamp, mozda kilometar-dva udaljen od Loparija prema Nerezinama). U Rapoci je hlad, plaze su ok, parcele su normalne, sanitarci veliki i blizu. Jedino sto Rapoca nema toliko veliki neparcelirani dio i tesko je na blef dobiti parcelu.


Baš zbog tvog odgovora sam odabrao Lopari ispred Rapoće :think:

Citat:
U blizini su jos kamp Lopari (manje hlada i vise vjetra, cini mi se od oka malo veci i ako se uspije uloviti ima fora parcela u sumici u hladu. ima bitno bolju plazu).


Istina, nisam ulazio u Rapoću jer smo išli na blef i smjestili smo se čim smo našli pristojno mjesto.


Vrh
   
PostPostano: 18 kol 2015 07:29 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 18 kol 2015 07:27
Postovi: 2
Inace na ovoj stranici Mali Losinj, mozete pronaci trenutne aktivnosti.. Samo da preporucim za sve kampere ;)


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 6 postova ] 

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan