Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 11:07.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 24 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 24 srp 2012 07:14 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Kamp Rapoća
51554 Nerezine, Rapoča b.b.

Tel. 051 237 145

web. http://www.losinia.hr/hr/camp/rapoca/services/

slika

Kamp se nalazi u samom ulazu u Nerezine, pretežito prekriven borovom šumom. Nudi smještaj za do 600 osoba u njihovim šatorima, kamperima i kamp, kao i najam mobilnih kućica. Kamp Rapoću krase predivan zvonik i samostan iz 15. st. Položaj kampa podno brda Osoršćica (588 m) omogućava ljubiteljima prirode nezaboravne šetnje i panoramske doživljaje lošinjskog arhipelaga.


Vrh
   
PostPostano: 24 srp 2012 08:03 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Posjetili smo ovaj kamp i moram priznati da smo ugodno iznenađeni.

Sanitarni blokovi su čisti i uredni, u kampu postoji i malo dječje igralište, a parcele su pristojno velike i lako se na njima smjestiti i sa većom kamp prikolicom. Izdvojio bih br. 35 koja je ogromna, povišena s pogledom na more, od plaže na 25 m, od sanitaraca, trgovine, kioska i ostalog na 30 m.

Iako u prvom redu do vode ima nekoliko odličnih parcela. Što se plaže tiče ona je mješovita - ima uređen ulazak za djecu (sitni kamenčići), a jednako tako i kameni dio za sunčanje. Ono što mi se ne sviđa je ograda do plaže, pa se na plažu izlazi kroz prolaz ali uz rub plaže je i šetnica kojom se za svega nekoliko minuta dolazi do luke u Nerezinama ili centra mjesta.

Cijenom spada u prihvatljive kampove. Mislim da je uloženo-dobiveno sasvim OK.

slika

slika

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 24 srp 2012 08:04 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Kako je sa hladovinom?


Vrh
   
PostPostano: 24 srp 2012 11:55 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
skoro cijeli je u debelom hladu...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 24 srp 2012 19:01 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
Moja sestrična ima u tom kampu stacioniranu kućicu već godinama i prezadovoljna je s kampom, ponajviše zbog hladovine.

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 25 srp 2012 07:45 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Schnitzer je napisao/la:
Moja sestrična ima u tom kampu stacioniranu kućicu već godinama i prezadovoljna je s kampom, ponajviše zbog hladovine.


Što to nisi prije rekao?

Ni klin ni ja nismo ginekolozi, ali mogli smo ti kod sestrične na kavu navratiti! =)) =))

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 25 srp 2012 17:20 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 08 pro 2011 09:25
Postovi: 507
Lokacija: Zagreb
Statler je napisao/la:
Što to nisi prije rekao?

Ni klin ni ja nismo ginekolozi, ali mogli smo ti kod sestrične na kavu navratiti! =)) =))


=)) =)) :obscene-drinkingcheers:

_________________
... nisam ginekolog ali mogu pogledati ....


Vrh
   
PostPostano: 28 srp 2013 20:27 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 22 kol 2012 14:12
Postovi: 27
ima li smisla dolaziti u ovaj kamp bez rezervacije? moze li se satorom naci mjesto blizu mora?

pozdrav


Vrh
   
PostPostano: 28 srp 2013 22:28 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
i mene isto zanima, al ja racunam da ce krajem osmog kad mi planiramo tamo biti mjesta :think:


Vrh
   
PostPostano: 29 srp 2013 18:16 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
lani kad smo mi kamp posjetili bilo je slobodnih parcela posvuda po kampu, e sad koliko im je u dolasku i slično, na koliko dana... nismo pitali na recepciji...

zato postoji stvar koja se zove telefon, postoji i e-mail pa ajmooooooo... :icon_wink:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 09 kol 2014 17:21 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Mi smo bili ovo ljeto (pocetkom kolovoza) u ovom kampu pa evo par dojmova. Od (planiranih) fotki na zalost nista jer mi je odmah na pocetku godisnjeg krepao punjac za mobitel tako da sam bila bez njega (sto i na kraju nije bilo toliko lose :icon_wink:)

Kamp je prije par godina dosta prepravljen (izravnan, maknuti pausalisti) tako da fotkama i video snimkama (i google street viewu) bas ne treba vjerovati dok se ne obnove. Street view je recimo zgodan jer se moze "prosetati" setnicom uz more, a uz koju se nalazi kamp, ali je on sniman prije preuredjenja.

Sam kamp nije velik i sve je unutar njega na 5 minuta pjeske, cijeli je ravan i nema nekih nezgodnih prepreka pa je zato jako povoljan za klince - sto se vidi odmah na profilu ljudi koji dolaze, uglavnom su to obitelji sa djecom od svega par mjeseci pa na vise.

Za djecu od sadrzaja postoji ok parkic s novim spravama, neposredno kraj recepcije i jednog sanitarnog bloka, jedini problem je sto je dosta veliki dio dana skroz na suncu. Postoji i animacija pa je dva puta dnevno organiziran djecji klub sa crtanjem, a svaki drugi dan i mini disco navecer. Medjutim animatori nisu bas nesto, mogli bi biti puno bolji. I za odrasle postoji svaki dan neki program tipa pilates i joga ujutro, te neke igre ili plesnjak navecer.

Postoje dva sanitarna bloka, nama su recimo oba bila jednako udaljena. U jednom od njih postoji i poseban prostor za previjati bebe, ali djecje kupaone s malim wc-ima nema. Tople vode ima uvijek, a guzvi uglavnom nema osim kad je predvecer spica za tusiranje. Mogli bi biti uredniji, iako nije to ne znam kako prljavo, no vidjela sam i cisce. Fali recimo ono sredstvo za dezinficirat dasku koje imaju u nekim kampovima. Nema ni fena. I totalna nebuloza je da usred dana zatvore oba sanitarna bloka zbog "generalnog ciscenja" i nemas gdje (odnosno imas, odes u muski i bas te briga). Ulaz u sanitarne blokove je sa cip narukvicom, tako da ljudi s plaze ne mogu doc unutra.

Postoji mogucnost najma frigo boxa, iako ih ima vrlo malo - svega deset. Imaju oblik kao postanski pretinac - vrlo niski ali jako duboki (sve mora biti polegnuto). Jaaaaako dobro hlade (mislim da cak na nize od 5 stupnjeva), a cijena je oko 20kn/dan. Kraj frigo boxa je i ledomat. A prekoputa njih market (radi dvokratno, cijene za past u nesvijest) i pekara (radi cijeli dan, ima peciva, slance, krafne i sl. ali kruha nema). Kad smo kod ducana samo napomena da u centru Nerezina ima market koji ima odlicne cijene, gledala sam recimo Nescafe gold i bio je 19.99 dok ga ja u Plodinama u Rijeci placam 21. Do marketa treba minuta-dvije biciklom, tako da smo mi uglavnom tamo kupovali sto nam treba. Radi cijeli dan, ukljucujuci i nedjelju i praznike.

Plaze nisu prirodne, vec je nasipan sljunak. Dvije su takve - jedna na stranu prema crkvi i ta je zatvorena lukobranom i nesto "pitomijeg" sljunka pa je bas ok za bebe i djecu. Guzve ujutro nema, ali popodne je poprilicno kaoticno. Druga je ispred samog kampa, ima dosta grota koje nisu maknute, ali na njoj je i tus. Malo dalje je i dio s molicem s kojeg se moze skakati i postoje stepenice za izlaz i tus koji ima i toplu vodu :) Dalje setnicom prema centru ima raznih "na divljaka" plaza, a nakon centra se da pronaci i raznih drugih plaza.

Sto se samih parcela tice, tu treba dobro odvagnuti sto i kako (mapa http://www.losinia.hr/camp/rapoca/map/). Pausalista nema na parcelama u superior zoni uz more, oni su uglavnom ili na neparceliranom dijelu ili dublje u kampu. Parcele uz more nude mozda nesto vise privatnosti, iako pogled na more i izlaz na plazu blokira zicana ograda (sto je ok jer netko sa setnice ne moze samo tako preskocit zidic i doc na parcelu). Uglavnom su u hladu, neke vise neke manje (nama je recimo bilo sunce popodne od nekih 2 do 5), s tim da na njima osjetno jace puse (sto je ok kad nije prognoza bura jer je ugodnije i prozracnije, al ako je bura onda navecer sjedis ispred satora u flisu ;-)).

U Zoni 1 je lijepi i gusti hlad, al tamo ima bas blesavih parcela - npr jedna koja je tocno preko puta kanti za smece (kojih je premalo pa se brzo napune i smrde cijeli dan, a kamion od cistoce dodje ujutro oko 7.30 i fino buci kraj satora). Ili su ispod lampe koja se nocu ne gasi ili su na samom prolazu kraj pekare pa se stalno netko presetava i sl. Podloga u ove dvije zone je uglavnom tipicno primorska, sa kamencicima i trebaju dobri klinovi.

U Zoni 2 ima jako lijepih parcela, neke su i travnate i neke su u jakoooo dubokom hladu, ali ima i onih koje su skroz na suncu. Zona tri je na zemljanom terenu i najudaljenija je, no parcele su jako velike. Problem je sto su ormarici za struju jako udaljeni i kolut od 25m nije dovoljan (u zoni uz more je recimo voda i struja na samoj parceli, sto je odlicno). U ove dvije zone je veliki problem kisa jer se stvaraju lokve i kad su bile ove velike kise krajem srpnja taj dio je plivao u jezeru, a blato je kasnije ostalo danima. Ima i puno vise komaraca nego na parcelama uz more.

Neparcelirani dio mi se cini da nije neka sreca i da je na suncu, a bila je bas guzva na tom dijelu isto. Praznih parcela dok smo mi bili nije bilo previse, mozda bi bila jednu-dvije noci slobodna, ali mi se cini da su sve bile unaprijed rezervirane. Mi smo svoju rezervirali negdje krajem svibnja, rezervacija se naplacuje i nije ukljucena u cijenu kampa.

Kamp je generalno dosta miran i ljudi se uglavnom drze kucnog reda. Zna bit pijane omladine na plazi, i zna bit onih koji ful glasno pricaju dok se secu po setnici u gluho doba noci, zato su mozda udaljenije parcele bolje. Crkva koja je kraj kampa zvoni svako jutro u 6.30 :doh: Ne svidja mi se i sto su parcele jako nabijene jedna na drugu, nama su recimo susjedi sa svojim satorima bili na pol metra od nas, s tim da smo jedne morali zamoliti da presele sator jer su ga postavili tako da nam se spage krizaju pa se uopce nije moglo izac s parcele van (biciklima ili djecjim kolicima).


U blizini su jos kamp Lopari (manje hlada i vise vjetra, cini mi se od oka malo veci i ako se uspije uloviti ima fora parcela u sumici u hladu. ima bitno bolju plazu). U Osoru su "Preko mosta" kamp, nismo se setali al mi djeluje jako cudno i Bijar koji je u prekrasnom gustom boriku sa oooodlicnim parcelama uz more, ali je ujedno strasno strm i terasast i definitivno nije za malu djecu; ne znam jel ima neku plazu, mi ju sa biciklima nismo prosli osim neke jadne na putu od Osora do Bijara).

Preko puta Nerezina je Punta Kriza, dio Cresa koji je totalna divljina i oni koji vole biciklirat po makadamu mogu pronaci prekrasne skrivene uvale (tamo je i FKK Baldarin). Iznad Nerezina je Osorcica, za one koji vole treking, planinarnje, penjanje i sl.

Uglavnom, moj je dojam da kamp nije za past na dupe i moglo bi puno stvari biti bolje. Ali je mali i simpatican i bolji za obitelj s malom djecom od nekog glomaznog ili strmog. Definitivno me cudi da ga toliko hvale po slovenskim forumima. Nije ok sto drze dosta visoku cijenu kao i neki drugi kampovi koji nude vise, al opet zasto bi ju smanjivali ako su dupkom puni...

Ako sam nesto zaboravila, pitajte :) Probat cu kasnije iskopat bar neku sliku, ali Losinia je imala ovo ljeto raspisan natjecaj za nove fotografije i video prezentaciju pa ce iducu zimu webovi njihovih kampova vjerojatno osvanuti sa friskim fotografijama.


Vrh
   
PostPostano: 09 kol 2014 17:32 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
zaboravila.... kod superior parcela su problem mala drveca kojih ima posvuda, sto za veliki sator moze bit problem. nama je nas stao na knap, a gledali smo da ga recimo na susjednu parcelu uopce ne bi mogli smjestiti

evo par fotki nase parcele, drugo nemam :(

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 10 kol 2014 11:41 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Lei, hvala na odličnoj recenziji! :bow-blue: :bow-blue: :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 07 tra 2016 09:58 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
meni osobno ovi opisi kampova samo otežavaju stvar, naime, nakon što sam odustao od kampa Dalmacija u Privlaci radi potencionalne pojave komaraca, odlučih se za za Cres ili Lošinj, tu prije svega zbog onog medicinskog odnosno respiratornog karaktera za iste.

Od Čikata bih odustao, to nipošto nije kampiranje, po meni, to je glampiranje a to nikako nije ono što želim/o

u pretraživanju se sada dvoumim izmedju ova dva manja kampa, iako kamp Kovačine izgleda takodjer jako dobro, dakle ne mogu se odlučiti izmedju Rapoće i Bijar, za Bijar ovdje nema teme, opisa niti individualnih zapažanja i impresija, ali kamp se čini sasvim ok.

ne znam dali je rješenje doći bez rezervacije a kako bude, iako to držim riskantnim jer ne želim raspakiravati ništa više od jednom kada idem na godišnji ili držati djecu u autu dok se neto 'ne pojavi', a opet rezervacija na nevidjeno je u jednu ruku suluda, i tu uopce ne mislim na novac vec na to da od rezervacije misliš da imaš opciju za vlastiti GO, samo trebaš otići i sve ostalo što već trebaš, a ono npr. bude parcela pored kanti za smeći ili tako nešto

hoće li biti koga od forumaša u jednom od ova dva? Trenutno mi se Bijar čini boljim, morat će ova mladja pripaziti na korake ali to je tako, uči na greškama i skupljanju iskustva, a ne na mojoj bezuvjetnoj zaštiti


Vrh
   
PostPostano: 07 tra 2016 14:42 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Kod Bijara je najveci problem to sto je uzasno strm te nema nikakve plaze. Sam kamp jest da je u gustom boriku i hladu, ali ja se na njega s klincima ne bi odlucila.

Kovacine je gotovo pa neusporediv s Rapocom i Bijarom - puno je veci, uredjeniji, ima vise (boljih) sanitarija, parkica, plaze su daleko bolje itd. Ali je i skuplji.

Bez rezervacije - nikako. Pogotovo ne usred ljeta. Mi smo isli bez rezervacije u Kovacine i to krajem osmog i zena na recepciji uopce nije znala da li joj je ista slobodno nego smo se setali valjda preko sat vremena po kampu i lutali (a s djetetom od 2.5 godine, uzas). Sreca pa smo planirali ostati samo 2 noci pa smo nasli parcelu koja je bila rezervirana taman od tad kad smo mi mislili odlazit, inace nema sanse.

Pred par godina u Rapoci isto nije bilo mjesta na niti jednoj parceli. Osim tako na dan-dva eventualno dok se nisu promjenili gosti. Ako se odlucjujes za Rapocu tamo ima hrpa komaraca u zadnjem dijelu koji nije uz more.

I napisala sam vec na drugoj temi, sto se tice to blagotvornog zraka - to nije na Cresu (ili blizu Cresa, kao sto su Rapoca ili Bijar) vec na mjestima oko Velog i Malog Losinja. Znam jer i sama imam disnih tegoba i znam kako mi je bilo u Kovacinama i Rapoci, a kako u Velom Losinju


Vrh
   
PostPostano: 07 tra 2016 16:15 
Offline
napredni kampist

Pridružen/a: 06 vel 2015 13:48
Postovi: 149
V Nerezinah je še kamp Lopari. Mi smo bili 2x. Prvič v apartmaju, drugič s prikolico.
Kamp je enostaven, daleč od "glampa", je pa prijeten, senca je ok, sanitarije super, plaža na desni strani (v smeri proti Nerezinam) pa tudi. Cena je kar ugodna. Priporočam. Tudi ocene in opisi na autokampi.si to potrjujejo.

_________________
http://caravan.mojforum.si/caravan.html
***********************************
C5 break 2.0 HDI, Adria "lastna izdelava" aka Adria 400, l'1984
slika


Vrh
   
PostPostano: 08 tra 2016 18:48 
Offline
napredni kampist
Avatar

Pridružen/a: 18 tra 2015 19:57
Postovi: 103
Lei je napisao/la:

I napisala sam vec na drugoj temi, sto se tice to blagotvornog zraka - to nije na Cresu (ili blizu Cresa, kao sto su Rapoca ili Bijar) vec na mjestima oko Velog i Malog Losinja. Znam jer i sama imam disnih tegoba i znam kako mi je bilo u Kovacinama i Rapoci, a kako u Velom Losinju


Dakle tu ostaje samo Čikat onda !?


Vrh
   
PostPostano: 08 tra 2016 20:20 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
cikat ima idealnu poziciji sto se toga tice. ima jos nekih kampova tamo u okolici, al ne znam sad tocno kako se zovu


Vrh
   
PostPostano: 11 tra 2016 09:36 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
Lei, to pokušavam ljudima već duže vremena objasniti, ali nitko ne shvaća... Radi se samo o Malom i Velom Lošinju, ne cijelom Lošinju kao otoku.

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 16 svi 2016 15:16 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Vidim sada na fejsu da reklamiraju u Rapoci i Bistro (restorancic), koji ce izmedju ostalog imati i dostavu jela do kamping mjesta (za one kojima je tesko prosetati tih par sto metara valjda =)) ). I reklamiraju tematske veceri - riblju srijedom i mesnu nedjeljom, ako sam dobro zapamtila.

Uglavnom - fora. Da ne moras kuhati svaki dan a ako ti se neda ici van kampa negdje :handgestures-thumbup:


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 24 posta ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan