Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 14:25.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 26 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 25 kol 2013 13:11 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Camp Kovačine
Melin I/20
51557 Cres
Hrvatska
tel: 00 385 51 573 150
fax: 00 385 51 571 086
e-mail: campkovacine@kovacine.com
Web: http://www.camp-kovacine.com

Kamp Kovacine smjestio se tik uz sam grad Cres, na istoimenom otoku, tako da je prakticki prvi (veci) kamp na koji se naidje nakon silaska s trajekta. Prije nekoliko godina je jedan talijanski biznismen zapeo da bi htio silom kupiti taj kamp i kad su mu objasnili da mora uzeti cijelo poduzece Cresanka da bi dobio kamp, uzeo je sve :) Kruze price da zapravo uopce nije ni pojma imao sto je sve njegovo, a dobio je i hotele i restorane i susjedni manji kamp u Valunu (o njemu u drugoj temi).

Posljedica svega je da se ovaj kamp jako uredio, prosirio i cijenom je sigurno medju skupljima na otoku. Ona "koliko para toliko muzike" ovdje vrijedi jer je kamp zbilja tip-top. Parcele su savrseno obiljezene, sanitarni cvorovi moderni i uredni, ciste se non-stop. Postoje posebne kupaone za klince, posebna za bebe, postoji veseraj i frigo-boxovi te prostorija za pranje sudja (sto je super je je natkrivena pa se u podne ne moras cvrljiti na suncu dok ribas padele :)). Mi smo bili krajem osmog mjeseca, u kampu je bilo preko 4.000 ljudi i niti jednom mi se nije desilo da cekam negdje red ili da je nesto prljavo!

Plaza u kampu je odlicna za klince - sitni, sitni sljunak i jako je dugacka. Postoji ogradjeni pjescanik sa suncobranima i svom potrebnom "mehanizacijom" u vidu lopata i kantica za klince. Uz plazu je odlican parkic za sve uzraste, a u centru samog kampa i gusarski brod.

Kamp ima restoran, birc i market na samoj plazi, par standova s vocem, a cijene su hmmmm...... samo za turiste :D Nije toliko strasno ako nesto zafali jer je npr mlijeko kunu-dvije skuplje, al kupovat recimo voce je tamo suludo. Problem je i taj sto Cres nema nekog veceg marketa, tek u Losinju postoji Lidl.

Do centra Cresa se dodje putem uz more za nepunih 15-20 minuta hoda, bas lijepa setnja. A vozi i vlakic iz kampa al je cijena suluda - 30 kn povratna za odraslu osobu!

Sto se smjestaja tice, mjesta u kampu ima na neparceliranom i parceliranom djelu. Ali u sezoni naci mjesto na neparceliranom je nemoguce, a i ta mjesta nisu bas u hladu. Najbolji dio po meni je onaj stari dio kampa - narancasta zona, jer je sav u borovoj sumi i parcele tamo su zbilja prekrasne i cijeli dan u hladu. Novi dijelovi kampa su u nekom masliniku ili pod tamarisima i tamo hlada bas i nema, a i podloga je kamenjar. Dio kampa u koji nismo isli je FKK, ne znam kako je tamo. A dio kampa u kojem su prije navodno bili pausalci je pretvoren u mobilne kucice. Vidjela sam i par mjesta direktno na plazi, ali uopce mi se ne svidjaju jer ti se pred nosom nasetavaju kupaci i setaci, nije mi to bas fora.... Svaka parcela ima skoro pa svoj ormaric sa strujom i vodom, ali treba imati euro prikljucak jer mi recimo u blizini nismo nasli niti jedan sa sukom, iako ih navodno ima.

Postoji Wi-fi, ali se placa, a kod recepcije ima punkt na koji se moze doc i ustekat s laptopm i imaju i par svojih kompjutera na kojima se moze surfat. Psi su dobrodosli i ima ih na svakom koraku

Nakon Vele Gospe im se cijene nesto spustaju, ali je guzva i dalje ogromna. Nas je parcela i dvije odrasle osobe (klinci do 3 ne placaju) dosla 33 Eura po danu, u punoj sezoni je nesto skuplje)

Ono sto mi se ne svidja je da na recepciji nemaju nikakvu informaciju sto im je slobodno a sto ne (iako imaju sve digitalizirano i ne bi im bio problem dati barem okvirnu informaciju). Nego ti gurnu plan u ruke pa ti sam lutaj, a kamp ogroooman. Lutali smo valjda sat i pol dok nismo sasvim slucajno skuzili ovu parcelu, i to tek iz drugog kruga jer je na njoj bio parkiran neki auto pa smo prvotno mislili da je zauzeta.

Sve u svemu - jako lijepi kamp, pogotovo za obitelji sa djecom, ali treba srece da se ubode dobro mjesto. Rezervacija kosta nepovratnih 300 kn i ne garantira tocnu parcelu, samo boju zone.

Slicice u iducem postu, jer ih moram s mobitela uploadati :D


Vrh
   
PostPostano: 25 kol 2013 13:13 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
slika

slika

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
PostPostano: 25 kol 2013 13:14 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
slika

na svakom koraku plan kampa s tockom gdje si, jako korisno :)
slika


Vrh
   
PostPostano: 25 kol 2013 13:50 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
... ako ostaneš određen broj dana , plate ti trajektnu kartu :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 25 kol 2013 13:58 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
taipi je napisao/la:
... ako ostaneš određen broj dana , plate ti trajektnu kartu :handgestures-thumbup:


mislim da je 7 dana - jedan smjer karta, 14 dana oba smjera karta. imaju jos dosta nekih akcija na webu


Vrh
   
PostPostano: 25 kol 2013 16:43 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:bow-blue: :bow-blue: :bow-blue: :bow-blue: :bow-blue: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 26 kol 2013 08:14 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
nekad je bilo 10 dana oba smjera... :whistle:

kad si s auto+kampica+4 osobe - poštena akcija...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 26 kol 2013 08:52 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Tako je i adriaticu, imaju digitalizirano ali ne znaju sto im je slobodno nego lutaj a kamp isto ogroman. U neviu mi je zenska tocno zaokruzila u planu kampa sto je slobodno i da si to pogledamo.


Vrh
   
PostPostano: 19 ruj 2013 18:33 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
danas sam bio u cresu i posjetio kamp kovačine . ima dosta gostiju uglavnom njemaca i austrijanaca "hokejaša" i bome su i plaže dobro popunjenje kupaju se ljudi , more je toplo 21 stupanj , vrijeme divota nema gužve , štekati puni , pravo vrijeme za biti na moru :banana-dance: :banana-dance:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

:greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 08 svi 2014 21:54 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
evo malo friških fotografija kampa , danas bio prošetao , divota , skoro se nisam okupao u moru kako je bilo toplo :dance:

što se kampa tiče od zadnjega puta čini mi se da su se malo proširili prema fkk-u , tamo su malo iskrčili šumu uz more , napravili nove parcele i sve to u šumi pod borovima , samo tamo se može samo šatorom a ne i kamp kučicom ili kamperom.

lijepo je uredno čisto i zeleno , sanitarci odlični i ima dosta parcela na kojima stoji tabla "rezervirano" .

sada se može naći lijepih mjesta-parcela u hladu uz more , starci umirovljenici uživaju u suncu i miru.

:greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

:greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow: :greetings-wavingyellow:


Vrh
   
PostPostano: 09 svi 2014 06:59 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
:bow-blue: :bow-blue: :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 19 vel 2015 11:11 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2009 23:19
Postovi: 7228
Lokacija: Osijek
Naišao sam na podatak za 2015, da kamp Kovačine plača jednosmjernu trajektnu kartu za otok Cres, za one koji ostaju najmanje 10 dana. Za one koji ostaju minimalno 18 dana kamp plača cijenu povratne karte. Račun za trajekt potrebno je pokazati na recepciji kampa - akcija vrijedi tokom cijele sezone!


Vrh
   
PostPostano: 19 vel 2015 12:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
to je kod njih uvijek tako samo se prije par godina odnosilo baziralo na tjedni i dvotjedni boravak...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 14 ruj 2015 14:04 
Offline
iskusni kampist
Avatar

Pridružen/a: 11 ruj 2014 12:08
Postovi: 315
Lokacija: Zagreb
Da se i ja pridružim ekipi zadovoljnih posjetitelja ovog kampa. Boravili smo ovaj vikend, pa smo uzeli samo mali planinarski šator.
Kamp je i dalje poprilično popunjen, srećom po nas, većinu gostiju čine kamperi, tako da je parcela uz more, gdje se može samo šatorom, bila naša :)

slika

Uz sve lijepo rečeno o ovom kampu, moram dodati da su kod mene dobili ogroman plus zbog pristupanja mreži održivih kampova, te zbog ekološke orijentiranosti općenito. Tako ćete u kućnom redu pročitati da je zabranjeno zabijanje čavala u stabla i vješanje plastičnih i žičanih špaga za sušit robu. Isto tako imaju svoje solarne kolektore i punionicu za električna vozila. Kraj punionice je i miniwash za pranje auta, barki i naravno kajaka <3.
U marketu nema plastičnih vrećica, već samo platnenih i papirnatih. Totalno su pet friendly, imaju na recepciji i dog salon.
Vidjela sam na recepciji da su dobili priznanje za ovu godinu za drugi najbolji kamp u Hrvatskoj.
O čistoći i uređenosti je sve rečeno te je i dalje sve besprijekorno. Nama je zbog blizine ovaj kamp odličan izbor i za vikend eskapade te ćemo mu se svakako vratiti :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
collect moments, not things


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2018 15:09 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 14 svi 2018 14:59
Postovi: 9
Pozdrav svima:) muž i ja smo potpuno novi u svijetu kampiranja i za naše prvo pravo kampersko ljetovanje odlučili smo se za Kovačine u terminu od 03-13.09.2018. Mi i sister s familijom rezervirali smo dvije parcele uz more i u hladu.To su parcele isključivo za šatore,odnosno onemogućen je pristup vozilima na njih.Brojevi parcela su 587 i 588 pa molim forumaše koji planiraju posjetiti Kovačine ili su sada dole da postaju fotke tih parcela tu na forum.Inače upravo smo se vratili s probnog kampiranja u Puli,Kamp Stoja,i oduševili se ovim načinom boravka u prirodi:)


Vrh
   
PostPostano: 14 svi 2018 15:56 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Kovacine primaju rezervacije bas za tocnu parcelu?

mi kad smo bili rezervacija je bila moguca, ali bez tocnog mjesta. sto mi je ful glupo, jer ima jako puno mjesta u kampu koja su skroz na suncu. zato nismo kasnije uopce ni uzimali u obzir taj kamp, ako se sto promijenilo onda je to odlicno :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 15 svi 2018 14:20 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 14 svi 2018 14:59
Postovi: 9
Da,može se rezervirati točna parcela ali samo u premium zoni.Gospođa s recepcije nam je poslala fotke naših parcela.Budem stavila kad malo proučim forum i postanje fotki.Uglavnom okrenute su prema zapadu,s puno hlada i odmah do mora :banana-dance:


Vrh
   
PostPostano: 15 svi 2018 14:40 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 14 svi 2018 14:59
Postovi: 9
[img][IMG]http://i44.photobucket.com/albums/f23/vrapcanka/parcela%20587_zps61gcjjq4.jpg[/img][/img]slika

evo fotki,nadam se da sam dobro skužila kak se stavljaju =))


Vrh
   
PostPostano: 15 svi 2018 14:43 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 14 svi 2018 14:59
Postovi: 9
slika


Vrh
   
PostPostano: 15 svi 2018 14:48 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 03 kol 2012 09:45
Postovi: 695
Lokacija: Rijeka
Kraaaasne su <3 Taman za sator, mrezu izmedju stabala.... Super!

Jedino vam drzim fige da bude dugo i toplo ljeto. Taj dio godine zna bit zafrknut, mi se uopce nismo mogli kupati u Kovacinama tamo negdje oko 25.8. koliko je bilo hladno. A opet... zna biti godina kad je bablje ljeto i moze se kupati i do listopada


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 26 postova ]  Stranica 1 2 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan