Udruga kampista Hrvatske

forum
Sada je: 28 ožu 2024 22:07.

Vremenska zona: UTC+02:00




Započni novu temu  Odgovori  [ 223 posta ]  Stranica Prethodna 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12 Sljedeća
Autor/ica Poruka
PostPostano: 19 vel 2017 13:07 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 12 svi 2016 16:34
Postovi: 68
Bas da,ustvari sad su apartmani preskupi i ako ces uzet apartman bar u krugu od 30 metara od mora platit ces ga bolesno skupp od 80 do 100 eura i plus toga da za te novce nemas dvoriste ni nista nego si u 4 zida mi smo zato se i odlucili za kamp jer imamo vecu slobodu nego u 4 zida neke sobe a cjenovno je slicno ustvari sve ovisi koja je klasa kamp ima kampova i za jako malo novaca al to su vise kampovi na osamljenim mjestima i nema puno aktivnosti za djecu,sto se mene tice meni je to super al suprug je tip koji voli da je to akcija hehe,djeci je super jer smo stalno vani blizu mora okolo su ljudi i bas je zanimljivo,u vodicama smo bili u imperijalu i super je bilo,na 10 metara od mora smo bili klinci se igraju u moru mi pijemo kavu na plazi naravno skuhali si u kampu i uzivanje,to nam je bilo prvi puta,suprug ne malo skeptican oko nevremena i neke bure ili nesto malo ga strah da nece kakva grana ili nesto na nas pasti hehe nadam se da necemo imati takvih iskustava..

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 19 vel 2017 13:29 
Offline
Zen kampist

Pridružen/a: 01 lip 2012 08:24
Postovi: 1349
Lokacija: Zagreb - Delnice
Uopce je bespredmetno usporedivati ljetovanje u kampu s onim u apartmanu ma kakva cijena bila. Odavna je poznato da je kampiranje skup sport a bojim se da ce kao i skijanje postati jos skuplji i svake godine sve skuplji. Medutim kako kazu u reklami za Mastercard taj osjecaj slobode i cijelog dana provedenog na zraku i u kupacim gacama ako govorimo o ljetovanju je neprocijenjiv! I zato u sadasnjoj perspektivi ne znam sto bi mi se moralo desiti da se vratim apartmanu.

Nazalost sto se stice ovih nevremena obirom kakva ljeta imamo sa svim tim naglim promjenama vremena bojim se da ce svakog od nas kad tad uloviti nesto. Zakon velikih brojeva, nema nam pomoci. Ako puno kampiras tim sansa veca. Mi smo do sad imali par nevremena ali nije bilo nikavih posljedica. Ali opet nitko ti ne garantira da te doma u kaucu nece pogoditi lampa s plafona tako da jednostavno se ne opterecivati s time.
I izbjegavati prve redove u kampovima koliko god privlacni bili :) Ako puse vjetar vec u drugom ili trecem redu je puno mirnije.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 20 vel 2017 11:37 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 12 svi 2016 16:34
Postovi: 68
Ma smislili smo u slucaju neveremena potrpamo se u sharana i briga nas ehhe,je da dva kofera robe smo poneli prosle godine i vratili smo 80 posto ciste robe hehhe..cijeli dan uz more kupace i uzivanje..jedva cekamo i ove godine samo da nađemo neki kamp da smo relativno blizu uz more a da ima koliko toliko aktivnosti u kampu u vidu bazena i to

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 20 vel 2017 12:20 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 08 kol 2015 10:40
Postovi: 63
madaridoja je napisao/la:
Ma smislili smo u slucaju neveremena potrpamo se u sharana i briga nas ehhe,je da dva kofera robe smo poneli prosle godine i vratili smo 80 posto ciste robe hehhe..cijeli dan uz more kupace i uzivanje..jedva cekamo i ove godine samo da nađemo neki kamp da smo relativno blizu uz more a da ima koliko toliko aktivnosti u kampu u vidu bazena i to

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


pa upravo to je i je bit kampa bar meni "divljina", odmak od uobičajenog, samo u kupaćima.
a i svaki kamp je bukvalno na moru, tako da najdalje mozes bit 300 m udaljen od plaže.

kampiranje je super. tocka.


Vrh
   
PostPostano: 20 vel 2017 15:07 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
freerider je napisao/la:
madaridoja je napisao/la:
Ma smislili smo u slucaju neveremena potrpamo se u sharana i briga nas ehhe,je da dva kofera robe smo poneli prosle godine i vratili smo 80 posto ciste robe hehhe..cijeli dan uz more kupace i uzivanje..jedva cekamo i ove godine samo da nađemo neki kamp da smo relativno blizu uz more a da ima koliko toliko aktivnosti u kampu u vidu bazena i to

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


pa upravo to je i je bit kampa bar meni "divljina", odmak od uobičajenog, samo u kupaćima.
a i svaki kamp je bukvalno na moru, tako da najdalje mozes bit 300 m udaljen od plaže.

kampiranje je super. tocka.


Kampiranje je bijeg od svakodnevice, mogli bismo reći i povratak iskonu. Čast svim tim sadržajima tipa bazeni, zabavni parkovi i ostale blagodati suvremene civilizacije, ali čini mi se da to nije bit kampiranja.


Vrh
   
PostPostano: 20 vel 2017 15:38 
Offline
zeleni kampist

Pridružen/a: 12 svi 2016 16:34
Postovi: 68
Netko voli iskonsko kamprianje a nektko voli kampiranje ali da bude u sadrzaja samo jer tu gdje je to ima vise ljudi..

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Vrh
   
PostPostano: 20 vel 2017 19:02 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
ja osobno volim Čikat zbog mirisa borova i osjećaja koji imam kada dođem na taj dio Lošinja. Da ima neki drugi kamp odmah pokraj možda bi bio u njemu, a ne u kampu Čikat. Nije mi poanta ni veličine kampa, ni ljudi, ni sadržaja već to što dok dođem tamo spavam kao mala beba. :icon_wink:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 21 vel 2017 10:21 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Statler je napisao/la:
Nije mi poanta ni veličine kampa, ni ljudi, ni sadržaja već to što dok dođem tamo spavam kao mala beba. :icon_wink:


Budiš se svaka dva sata, upišan, nekad i us...n?! =))

Opet me je prevarilo piće... :obscene-drinkingcheers:


Vrh
   
PostPostano: 21 vel 2017 21:46 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
mene do danas još nijednom nije prevarilo piće :icon_wink:

srećom pa ne znam kako je to buditi se svaka dva sata, biti mokar ili us...n :whistle: a

ali zato znam da miris borova u toj šumi u Čikatu je nešto posebno...

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 22 vel 2017 09:29 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Statler je napisao/la:
mene do danas još nijednom nije prevarilo piće :icon_wink:

srećom pa ne znam kako je to buditi se svaka dva sata, biti mokar ili us...n :whistle: a

ali zato znam da miris borova u toj šumi u Čikatu je nešto posebno...



Ima jedan vic o tome spavanju "kao beba", Napisat ću ga u vicevima.

Šalio sam se, nadam se da nije krivo shvaćeno!

Inače, i meni je miris borova jedan od olfaktivnih simbola Mediterana. Nadam se da ću ga osjetiti i u kampu na Čikatu ove godine. Prijava je već poslana...


Vrh
   
PostPostano: 19 ožu 2017 19:32 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
friške slike sa Čikata , danas poslikano :clap:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

:banana-dance:


Vrh
   
PostPostano: 20 ožu 2017 00:50 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Ovo je po onoj: "Fata je Fata, al' dvaput je dvaput?"

Da su ovakvi kanali u Dalmaciji uplašio bih se da ćemo ih zateći i za vrijeme Susreta. Ali, na Kvarneru će to biti uređeno na vrijeme. Klinci će se oduševiti aqua- parkom, morat ćemo samo ustajati rano da stignu ispuniti dnevnu kvotu prije jakog sunca.

Brine me kako ću se uparkirati sa svojim kamperom među ove "manekene"... :think:


Vrh
   
PostPostano: 20 ožu 2017 22:43 
Offline
kamperska gerijatrija

Pridružen/a: 21 lip 2012 16:31
Postovi: 687
Panonski mornar je napisao/la:
Ovo je po onoj: "Fata je Fata, al' dvaput je dvaput?"

Da su ovakvi kanali u Dalmaciji uplašio bih se da ćemo ih zateći i za vrijeme Susreta. Ali, na Kvarneru će to biti uređeno na vrijeme. Klinci će se oduševiti aqua- parkom, morat ćemo samo ustajati rano da stignu ispuniti dnevnu kvotu prije jakog sunca.

Brine me kako ću se uparkirati sa svojim kamperom među ove "manekene"... :think:


... kamp je dosta raskopan , kanali na sve strane , bageri i kamioni . Sredit će oni to do sezone :icon_wink:


Vrh
   
PostPostano: 21 ožu 2017 00:12 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
taipi je napisao/la:
... kamp je dosta raskopan , kanali na sve strane , bageri i kamioni . Sredit će oni to do sezone :icon_wink:


Ne brine to mene, oni imaju tradiciju turizma dužu od stoljeća!
Brine me kako će se naš "oldie" uklopiti među one "manekene" sa slike...


Vrh
   
PostPostano: 27 tra 2017 18:17 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
Danas smo pokušali rezervirati parcelu u Čikatu nekih 15-tak dana bilo kada od 10. do 30.07. Međutim nismo uspjeli. :crying-yellow: Jedino slobodno imaju u neparciliziranoj zoni, a tamo ne primaju rezervacije. Sada ne znamo šta da radimo. :-?? Da pokušamo rezervirati na nekom drugom mjestu ili računati da ćemo naći mjesto kada dođemo. :doh:
Zna li neko da li obično bude slobodnog mjesta oko 10-15.07.?

Baš mi se ide u Čikat radi borove šume i aquaparka za kćerkicu.


Vrh
   
PostPostano: 27 tra 2017 20:00 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2009 07:43
Postovi: 5524
Lokacija: From The Balkony
u slobodnoj zoni gore ti je šuma identično kao i na parcelama iza aquaparka... tako da tu ćeš u tom periodu zasigurno naći mjesta...

za takve kampove - moraš malo ranije krenuti u rezervaciju... recimo sada za 2018. :icon_wink:

_________________
ljeti kampiranje, zimi skijanje... slika


Vrh
   
PostPostano: 27 tra 2017 23:48 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Možda se nađe još mjesta u terminu susreta kampista, 24.6.- 1.7. ako vam nije prerano? Usput upoznate i barem dio ekipe s foruma ( mi dolazimo s tri klinca 11, 7,5 i 4,5 god)...


Vrh
   
PostPostano: 28 tra 2017 20:32 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 13 ožu 2017 22:47
Postovi: 41
Statler, počinjem kužiti da spontanost ne vrijedi na Čikatu, barem ne na parcelama. :) Neka, mislim da ćemo pokušati na neparciliranom dijelu ovaj put. :handgestures-fingerscrossed: Baš mi se ide tamo. :d
Panonski mornar, pročitao sam na forumu o susretu kampista i sviđa mi se ideja ali su naši godišnji odmori vezani za period nakon 10.07.


Vrh
   
PostPostano: 29 tra 2017 00:47 
Offline
kamperska gerijatrija
Avatar

Pridružen/a: 28 pro 2016 13:42
Postovi: 634
Lokacija: SB
Što se spontanosti tiče, mislim da je obrnuto proporcionalna razini uređenja kampa. Nema potpune spontanosti do kampiranja u prirodi! Naravno, pri tome treba voditi računa da po odlasku ne ostane tragova boravka! :naughty: ( osim eventualno ugažene trave) :handgestures-thumbup:


Vrh
   
PostPostano: 04 svi 2017 15:41 
Offline
trudi se

Pridružen/a: 04 svi 2017 15:18
Postovi: 6
Pozdrav svima,

nova sam ovdje da malo istražim kakva je situacija u Čikatu. Suprug i ja godinama ljetujemo na Murteru u vikendici i sad nam je došla želja istražiti druge dijelove lijepe naše. Oduvijek me privlače kampovi , kamperi, šatori..odmor u prirodi , cijeli dan u kupaćim gaćama..
Imamo dvoje djece (8 i 10) i psa.

Rezervirali smo za početak šator u safari tents, nadam se da nećemo požaliti!

Pitanje za vas koji ste bili..kako izgleda taj dio kampa, čini mi se da je uz cestu - da li je prometno autima uz tu cestu?
Čini se da ima dosta hoda do plaže? U blizini je aquaparka pa predpostavljam da će biti bučno ali mislim da nam to neće smetati..

Ako je slučajno netko bio u tom šatoru ili još bolje ljetovao ( znam da je ovo forum "pravih" kampera ali možda se nađe netko) što nedostaje da ponesemo?

Meni se čini slabo opremljen, kreveti uski i tvrdi što neće biti problem meni , više mom mužu koji je 100+kg.

Kakva je situacija s psima? Piše da ne smiju lajati ali..neznam kako ću svog ostaviti u šatoru ako npr idemo u aquapark ili će uvijek netko dežurati.
Ima li plaža za pse?

Smiju li se u aquapark unositi vlastite ležaljke?

Baš se veselimo, nismo nikada bili na lošinju!


Vrh
   
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu  Odgovori  [ 223 posta ]  Stranica Prethodna 1 ... 5 6 7 8 9 ... 12 Sljedeća

Vremenska zona: UTC+02:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži:
Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
HR (CRO) by Ančica Sečan